KERDOS [KRS]

wszystko na temat spółek publicznych
Experto
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2940
Rejestracja: 03 lut 2012 21:57

Postautor: Experto » 27 lis 2015 18:35

Zobaczysz za tydzień. Albo nawet szybciej :)

Prezes może o oszust jest, ale potrafi na tym zarobić ;)
(kilka razy, na różne sposoby)

ps. Zresztą patrz jak zbiera. Ktoś... ;) ;) ;)
------------------------------------------------------------------

ESPI 150/2015

27 listopad 2015

Cofnięcie wniosku o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku Spółki

Zarząd Kerdos Group S.A. (Spółka), w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 130/2015 o złożeniu w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, X Wydział Gospodarczy ds. Upadłościowych i Naprawczych wniosku o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku Spółki, zawiadamia, iż w dniu dzisiejszym podjął decyzję o wniesieniu o umorzenie postępowania i o wycofaniu ww. wniosku.

Wniosek o ogłoszeniu upadłości został złożony w dniu 13 listopada 2015 r. przez Zarząd Spółki w składzie Kamil Gerard Kliniewski i Jagna Stanecka, na kilka dni przed planowanym Walnym Zgromadzeniem Spółki zwołanym z wniosku akcjonariusza mniejszościowego Pana Romualda Aloisa Kalycioka z porządkiem obrad m.in. zmiany w składzie Rady Nadzorczej Spółki oraz powołanie audytora do spraw szczególnych w związku z sytuacją w Spółce (wyprzedaż pakietu akcji Spółki posiadanego przez Prezesa Zarządu, zerwanie negocjacji w sprawie przejęcia Meng Drogerie + SA w Luksemburgu spółki prawa luksemburskiego).

W dniu 18 listopada 2015 r. odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki podczas którego dokonano zmian w składzie Rady Nadzorczej. Nowo powołana Rada Nadzorcza dokonała wyboru nowego składu Zarządu w osobach Romuald Alois Kalyciok – Prezes Zarządu oraz Mariusz Kuciński – Członek Zarządu. Przed dniem odbycia Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki, w dniu 17 listopada 2015 r. rezygnację z mandatu Członka Zarządu złożyła Jagna Stanecka. Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki rezygnację z mandatu Prezesa Zarządu złożył Kamil Gerard Kliniewski.

Nowy Zarząd Spółki niezwłocznie podjął działania mające na celu weryfikację stanu Spółki w tym w szczególności zaistnienia stanu niewypłacalności Spółki będącego podstawą złożonego wniosku o ogłoszenie upadłości. Przeprowadzona przez nowo powołany Zarząd analiza samego wniosku o ogłoszenie upadłości oraz dokumentacji dostępnej w siedzibie Spółki prowadzi do konstatacji, iż mógł on zostać złożony przedwcześnie, w złej wierze, mając na celu pokrzywdzenie wierzycieli i akcjonariuszy mniejszościowych Spółki.

Moment jego złożenia poprzedzony wyprzedażą pakietu akcji posiadanych przez Prezesa Zarządu Pana Kamila Kliniewskiego bezpośrednio po odwołaniu przez Zarząd prognoz finansowych Spółki, w dniu w którym Spółka winna ogłosić raport kwartalny (nie sporządzonego w tym terminie) doprowadził do gwałtownego spadku kursu i zawieszenia notowań akcji Spółki notowanych na GPW w Warszawie S.A. i wszczęcia przez Komisję Nadzoru Finansowego postępowania wyjaśniającego w sprawie obowiązków informacyjnych i prawidłowości prowadzenia i informowania o przebiegu negocjacji przejęcia Meng Drogerie + SA z/s w Luksemburgu.

Cofnięcie przedmiotowego wniosku o ogłoszenie upadłości jest w opisanym stanie zasadne i konieczne, stanowi pierwszy krok do wyjaśnienia statusu obligacji Spółki w zakresie ich wymagalności, oraz zapobieżenia utraty istotnych aktywów Spółki w postaci udziałów Dayli Polska sp. z o.o.

Analizując raporty okresowe Dayli Polska sp. z o.o. za okres I półrocza 2015 r. (publicznie dostępne) wykazujące znaczący wzrost przychodów i zysku tej spółki i jej grupy kapitałowej w okresie do 30 czerwca 2015 r., w zestawieniu z prowadzonymi działaniami dokapitalizowania tej spółki w br. (w wyniku podwyższeń kapitału zakładowego w miesiącu czerwcu i wrześniu br. dokonanych za gotówkę Dayli Polska sp. z o.o. uzyskała kwotę ponad 6 mln zł) trudno traktować jako wiarygodne informacje zamieszczone we wniosku o ogłoszenie upadłości dotyczące stanu majątku spółki Dayli Polska sp. z o.o. Spółka ocenia, że osiągnie od Dayli Polska Sp. z o.o. przychody wystarczające na zaspokajanie swoich zobowiązań.

Podjęcie decyzji o wycofaniu wniosku o ogłoszenie upadłości jest związane również z zawarciem w dniu 27 listopada 2015 r. wskazanego w raporcie bieżącym nr 149/2015 porozumienia w przedmiocie restrukturyzacji zobowiązań wynikających z kredytu udzielonego Dayli Polska Sp. z o.o., którego poręczycielem jest Spółka. Spółka wskazuje, że bezpośrednią podstawą złożenia przez poprzedni Zarząd wniosku o ogłoszenie upadłości było skierowanie do Spółki żądania zaspokojenia roszczenia wynikającego z poręczenia przez Wnioskodawcę za dług kredytowy Dayli Polska Sp. z o.o. wobec ING Banku Śląskiego S.A.
Obrazek
- Co tam słychać?
- Drukujemy akcje, aż papieru zabrakło...
- Drukujcie dwustronnie!

REKLAMA


manyman
Chorąży sztabowy
Posty: 4484
Rejestracja: 18 sty 2006 01:04
Lokalizacja: TRÓJMIASTO

Postautor: manyman » 27 lis 2015 19:04

haha ciekawie się robi :lol: będą bujać perłe :lol: ciekawe jakie intencje ma nowy prezes, może on wali ścieme żeby wyjść bez szwanku :lol:

adamura
Sierżant sztabowy
Posty: 137
Rejestracja: 12 wrz 2014 16:13

Postautor: adamura » 27 lis 2015 19:32

tak czułem, że mogę żałować sprzedaży w poniedziałek,..

leniuch
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2870
Rejestracja: 14 cze 2013 14:41

Postautor: leniuch » 27 lis 2015 19:36

tak czułem, że mogę żałować sprzedaży w poniedziałek,..
a ja że nie kupiłem , zobaczymy jaki raport wymodzą ?
bo jak ..owy to nie ma czego żałować , choć w sumie pod te infa to już 100% bedzie
nie warto się martwić na zapas , na zapas warto się cieszyć :-)

leniuch
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2870
Rejestracja: 14 cze 2013 14:41

Postautor: leniuch » 27 lis 2015 19:37

haha ciekawie się robi :lol: będą bujać perłe :lol: ciekawe jakie intencje ma nowy prezes, może on wali ścieme żeby wyjść bez szwanku :lol:
też o tym myślałem , wkrótce się wyjaśni ale tak czy siak zabawy nie koniec
nie warto się martwić na zapas , na zapas warto się cieszyć :-)

adamura
Sierżant sztabowy
Posty: 137
Rejestracja: 12 wrz 2014 16:13

Postautor: adamura » 27 lis 2015 19:39

tak czułem, że mogę żałować sprzedaży w poniedziałek,..
a ja że nie kupiłem , zobaczymy jaki raport wymodzą ?
bo jak ..owy to nie ma czego żałować , choć w sumie pod te infa to już 100% bedzie
Pytanie czy odwieszą 30.11 czy od razu przedłużą do 04.12

leniuch
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2870
Rejestracja: 14 cze 2013 14:41

Postautor: leniuch » 27 lis 2015 19:43

tak czułem, że mogę żałować sprzedaży w poniedziałek,..
a ja że nie kupiłem , zobaczymy jaki raport wymodzą ?
bo jak ..owy to nie ma czego żałować , choć w sumie pod te infa to już 100% bedzie
Pytanie czy odwieszą 30.11 czy od razu przedłużą do 04.12
nie wiem i w sumie to nie chce mi się teraz ryzykować poczekam na rozwój sytuacji , bo największy kawałek jeśli to tort trzeba było kroić w poniedziałem 2 tyg temu na -63%
nie warto się martwić na zapas , na zapas warto się cieszyć :-)

adamura
Sierżant sztabowy
Posty: 137
Rejestracja: 12 wrz 2014 16:13

Postautor: adamura » 27 lis 2015 19:47

Racja.. Ja sprzedałem sądząc, że będę miał czas odkupić niżej, no ale cóż.

mr_bonzo
Młodszy chorąży
Posty: 502
Rejestracja: 10 lut 2015 22:52

Postautor: mr_bonzo » 27 lis 2015 22:13

troche martwi dzisiejsza informacja o rezygnacji pana Kucinskiego,
a to przeciez w nim wszyscy widzieli tego ktory przeswietli finanse i umowy spolki.....jeden z lepszych audytorow w Polsce
jego rezygnacja to niepokojacy sygnal:(

mam nadzieje ze czlonkowie rady nadzorcej nie pojda jego sladami
mam nadzieje ze na wiceprezesa wejdzie ktos kto dokapitalizuje spolke

mam nadzieje tez ze raport w nastepnym tygodniu bedzie zgodny z oczekiwniami

agieh
Chorąży sztabowy
Posty: 6143
Rejestracja: 24 sty 2006 01:50

Postautor: agieh » 28 lis 2015 08:42

nowy prezes, dogadanie z ing, oj dobrze że brałem po 20 groszy tydzień temu 8) , minimum open powinno być ok 50 groszy a jest szansa że niedługo przebijemy 1 pln, wszystko teraz zależy od nowego prezesa.
P.S. 3 perły 11 bit, asbis, Verte 8)
"...zwieść Cię może ciągnący ulicami tłum..."
aequam memento rebus in arduis servare mentem
feci, quod potui, faciant meliora potentes
ignorantia iuris nocet

laptop_p?ock
Starszy plutonowy
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2015 18:17

Postautor: laptop_p?ock » 28 lis 2015 09:02

nowy prezes, dogadanie z ing, oj dobrze że brałem po 20 groszy tydzień temu 8) , minimum open powinno być ok 50 groszy a jest szansa że niedługo przebijemy 1 pln, wszystko teraz zależy od nowego prezesa.
P.S. 3 perły 11 bit, asbis, Verte 8)
przeciez ty jestes wyzerowanym golasem kupiles za 300 zeta i szpanujesz

alibaba.inwestycje
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 202
Rejestracja: 08 lis 2015 14:48
Lokalizacja: SEZAM

Postautor: alibaba.inwestycje » 28 lis 2015 09:48

nowy prezes, dogadanie z ing, oj dobrze że brałem po 20 groszy tydzień temu 8) , minimum open powinno być ok 50 groszy a jest szansa że niedługo przebijemy 1 pln, wszystko teraz zależy od nowego prezesa.
P.S. 3 perły 11 bit, asbis, Verte 8)
przeciez ty jestes wyzerowanym golasem kupiles za 300 zeta i szpanujesz

no ale kupił zarobi sobie na paczke swiąteczną wódke fajki i wyrób czekoladopodobny tzn Mikołaja w sreberku.
Obrazek

mr_bonzo
Młodszy chorąży
Posty: 502
Rejestracja: 10 lut 2015 22:52

Postautor: mr_bonzo » 28 lis 2015 09:51

50 to tu nie bedzie
caly czas bardzo niepewna sytuacja ijeszcze ta niespodziewăna rezygnacja wiceprezesa.....
wazne kwestie na najblizsze tygodnie

- jaki raport opublikuja
- czy powolaja nowego wiceprezesa
- czy dayli podpiszeumowe z jakims privăte equity - o tych rozmowach slyszymy juz od 2-3 mieșiecy
- czy czlonkoiwie rady nadzorczej niepojda w slady wiceprezesa
- czy sklepy beda zatowarowane i nie beda zamykane
- co powie w koncu prezes kalyciok iczy zwiekszy udzial powyzej 10%, na razie nie znamy jaki maplan na ten biznes

alibaba.inwestycje
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 202
Rejestracja: 08 lis 2015 14:48
Lokalizacja: SEZAM

Postautor: alibaba.inwestycje » 28 lis 2015 09:54

50 to tu nie bedzie
caly czas bardzo niepewna sytuacja ijeszcze ta niespodziewăna rezygnacja wiceprezesa.....
wazne kwestie na najblizsze tygodnie

- jaki raport opublikuja
- czy powolaja nowego wiceprezesa
- czy dayli podpiszeumowe z jakims privăte equity - o tych rozmowach slyszymy juz od 2-3 mieșiecy
- czy czlonkoiwie rady nadzorczej niepojda w slady wiceprezesa
- czy sklepy beda zatowarowane i nie beda zamykane
- co powie w koncu prezes kalyciok iczy zwiekszy udzial powyzej 10%, na razie nie znamy jaki maplan na ten biznes
takie zycie.ale nadzieja umiera ostatnia na pewno jakaś podbitka będzie po odwieszeniu o ile odwieszą
Obrazek

mr_bonzo
Młodszy chorąży
Posty: 502
Rejestracja: 10 lut 2015 22:52

Postautor: mr_bonzo » 28 lis 2015 10:05

czlowieku po co ty siedzisz na forum?
albo napisz cos madrego albo w ogole sobie odpusc


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości