CD PROJEKT [CDR] księga XXXII sukces W3, czekamy na CP2077

wszystko na temat spółek publicznych
f45tn1ck
Młodszy chorąży
Posty: 520
Rejestracja: 13 cze 2011 19:16
Lokalizacja: szybko z nicka

Postautor: f45tn1ck » 01 mar 2017 03:50

Kilka zwięzłych uwag:
- "jesteś tak dobry jak Twoja ostatnia gra", niestety na tą chwilę luka wydawnicza wydaje się być zbyt duża, BO
- Gwint to tylko kosmetyka i picowanie pudrem, A
- wiodącym tytułem rynkowym genre cyberpunk jest obecnie seria Deux Ex, życzę CRD aby udało się to zmienić, ALE
- po drodze zapowiadana tu i ówdzie bessa, ERGO
- czas zacisnąć zwieracz i przygotować się na trzęsionko tylnej części.
GL&HF
"Suffer not the alien to live"
Trailer director's cut

REKLAMA


tgolik
Starszy chorąży
Posty: 1459
Rejestracja: 26 cze 2010 20:32

Postautor: tgolik » 01 mar 2017 06:04

Kilka zwięzłych uwag:
- "jesteś tak dobry jak Twoja ostatnia gra", niestety na tą chwilę luka wydawnicza wydaje się być zbyt duża, BO
- Gwint to tylko kosmetyka i picowanie pudrem, A
- wiodącym tytułem rynkowym genre cyberpunk jest obecnie seria Deux Ex, życzę CRD aby udało się to zmienić, ALE
- po drodze zapowiadana tu i ówdzie bessa, ERGO
- czas zacisnąć zwieracz i przygotować się na trzęsionko tylnej części.
GL&HF
Jeśli z Gwintem będzie tak jak mówisz, cena musi się skorygować o 20-30 zł w dół.
Obecna cena zakłada sukces rynkowy Gwinta na poziomie minimum 100 mln wpływów rocznie przez kilka sezonów.
Zacytowany Deus Ex to gra, której dwie ostatnie edycje przeniosły zyski na poziomie dodatków do Wiedźmina 3. Lepiej więc, żeby CDRed się postarał i Cyberpunkiem zmiótł z ziemi konkurencję w postaci Deusa.

buubi
Plutonowy
Posty: 18
Rejestracja: 25 lis 2015 17:52

Postautor: buubi » 01 mar 2017 08:32

Co do Deusa to akurat nie tak dawno jego producent obwieścił o niekontynuowaniu serii i jej wygaszeniu, z racji na małe wpływy. Co prawda ostatni Deus był o wiele słabszy od poprzednika sprzed 5 lat i może to dlatego (Deus i Wiesiek 3 dzieli spora różnica jakościowa, głównie jeśli idzie o gameplay i fabułę bo grafika w Deusie jest na dobrym poziomie). Tak że nie wiem czy to traktować jako szansę (zwolnienie miejsca na rynku) czy zagrożenie (małe zainteresowanie gatunkiem cyberpunk). Niemniej jednak sama nazwa CDP wzbudza na świecie potężne zainteresowanie następnym tytułem i moim skromnym zdaniem to powinno wystarczyć (na zasadzie oczekiwania na kolejny film wielkiego reżysera czy aktora lub model Mercedesa). Podkreślam, branża i klientela oczekuje na nowy tytuł AAA od CD Projektu o wiele mocniej niż na jakikolwiek tytuł z firm typu Ubisoft, Square itp. W sumie tylko kontynuacja serii GTA (Rockstar), Elder Scrolls (Bethesda) i coś całkiem nowego od Blizzarda można porównać jeśli chodzi o poziom oczekiwań od CD Projektu. I to tyle ;)
Ostatnio zmieniony 01 mar 2017 17:04 przez buubi, łącznie zmieniany 2 razy.

Hotel
Sierżant sztabowy
Posty: 142
Rejestracja: 12 sty 2007 00:30

Postautor: Hotel » 01 mar 2017 14:14

cdr awansowal na glownego ustawiacza w40, dobrze gdyby go wywalili do w20 to inne spoly by odetchnely :lol: zreszto locznie z jsw, dwa ustawiacze , jakby je pogonic to indeks wyglondalby wiarygodniej

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Postautor: glowacki4 » 01 mar 2017 22:15

"jesteś tak dobry jak Twoja ostatnia gra", niestety na tą chwilę luka wydawnicza wydaje się być zbyt duża, BO
- Gwint to tylko kosmetyka i picowanie pudrem, A
- wiodącym tytułem rynkowym genre cyberpunk jest obecnie seria Deux Ex, życzę CRD aby udało się to zmienić, ALE
- po drodze zapowiadana tu i ówdzie bessa, ERGO
- czas zacisnąć zwieracz i przygotować się na trzęsionko tylnej części.
GL&HF
Dzięki, za ostrzeżenie, niestety jeszcze wczoraj dokupiłem kontraktów na CDR :( Na szczęście rynek chyba jeszcze nie ma takiej wiedzy jak ty i poszło w przeciwną stronę !
Ten Deus Ex nie wygląda na RPG tak jak Wiedźmin, ale jeszcze sprawdzę skoro to takie ważne.
O Gwincie czytałem, że ma już bardzo dużą bazę graczy, a o karciankach, że generują ogromne przychody, ale pewnie masz lepsze info.
I jeszcze raz dzięki, za to, że dajesz znać o nadchodzącej bessie. Dzielenie się wiedzą to podstawa.

Smutny
Starszy chorąży
Posty: 1549
Rejestracja: 04 paź 2006 20:39

Postautor: Smutny » 01 mar 2017 22:47

Liczba graczy albo użytkowników Gwinta ogólnie nie ma większego znaczenia - ważne jest to ile jest aktywnych graczy a to bardzo łatwo oszacować.

Ale po kolei...

1.
liczba graczy / kont gwinta sięga wg mnie aktualnie około 200k (na podstawie info o kluczach do bety udostępnionych na początku lutego) - tutaj mogę się mylić ale jak pisałem to akurat dla mnie nie ma większego znaczenia

2.
Liczba aktywnych graczy wynosi akurat ok 79 tys i codziennie przyrasta o ok 1,5-2k -> monitoruje to od kilku tygodni

3.
szacuje, że średnio aktywni gracze wydali na 175 PLN - to po prostu średnia z 3 najdroższych beczek - tańszych po prostu się nie opłaca kupować - średnią zweryfikowałem z 10 znajomymi, którzy wydali coś w Gwincie i kilkoma osobami na różnych forach

4. na tej podstawie aktualny przychód z Gwinta to ok 14 mln PLN

5. jeżeli każdy z aktywnych graczy kupi kampanie za ok 90 PLN to już na chwilę obecną mamy przychód w wysokości ok 20 mln.

Pytanie ilu będzie graczy w momencie startu... i jak to przełoży się na przychody.

Zaraz zaczniecie pisać, że za mało . za dużo, że graczy jest więcej . mniej..... itp przeanalizujcie proszę na chłodno swoje oczekiwania i moje kalkulacje. Wydaje mi się, że są rozsądne - żeby nie było na 3 różnych kontach w Gwincie spędziłem łącznie ponad 200h, wydałem 260 pln i większość czasu poświęciłem na analizę zmian pozycji w rankingach i pojawiania się nowych kart u przeciwników tuż po aktualizacji..

Siedzę tu od listopada 2014 i choć mam 1/3 portfela jaki miałem w 2015 to cały czas uważam, że ma potencjał. W listopadzie 2014 nikt mi nie wierzył, że sprzeda się więcej niż 5 mln sztuk..... w czerwcu wszyscy mówili, że będzie 15 mln.... ja cały czas uważam, że do końca 2015 r, było trochę ponad 9 mln.

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Postautor: glowacki4 » 01 mar 2017 23:05

Smutny, już kiedyś pokazywałem, że twoje analizy mają się nijak do rzeczywistości. Przypomnę, że pisałeś:
W 2015 r. wg moich wyliczeń sprzedano 8,4-8,9 mln sztuk (pisałem o tym na początku 2016 r i część osób zgodziła się z moimi obliczenia). Ten samo model pokazuje że na koniec 2016 sprzedano 12,2-12,8 mln.
I wciskałeś te dane już po komunikatach spółki z których wynikało, że owa sprzedaż wyniosła 9,6- 9,9 miliona.
Ale ty oczywiście wiedziałeś/wiesz swoje.
Póki co reklamę Gwintowi robią tacy ludzie jak jedna z gwiazd Hearthstone, które przerzuciła się na produkcję CDR.

Smutny
Starszy chorąży
Posty: 1549
Rejestracja: 04 paź 2006 20:39

Postautor: Smutny » 01 mar 2017 23:17

Smutny, już kiedyś pokazywałem, że twoje analizy mają się nijak do rzeczywistości. Przypomnę, że pisałeś:
W 2015 r. wg moich wyliczeń sprzedano 8,4-8,9 mln sztuk (pisałem o tym na początku 2016 r i część osób zgodziła się z moimi obliczenia). Ten samo model pokazuje że na koniec 2016 sprzedano 12,2-12,8 mln.
I wciskałeś te dane już po komunikatach spółki z których wynikało, że owa sprzedaż wyniosła 9,6- 9,9 miliona.
Ale ty oczywiście wiedziałeś/wiesz swoje.
Póki co reklamę Gwintowi robią tacy ludzie jak jedna z gwiazd Hearthstone, które przerzuciła się na produkcję CDR.
A kiedy spółka podała, że sprzedaż wyniosła 9,6 - 9,9?? Wydaje mi się, że nigdy :)

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Postautor: glowacki4 » 01 mar 2017 23:35

Raporty okresowe/konferencja wynikowa/niemal 10 mln egzemplarzy do końca 2016.

"W tych 20 mln sprzedanych sztuk niemal 10 mln stanowi "Wiedźmin 3" - powiedział prezes spółki Adam Kiciński.

Według ciebie 8,5 to niemal 10 ? :shock:

f45tn1ck
Młodszy chorąży
Posty: 520
Rejestracja: 13 cze 2011 19:16
Lokalizacja: szybko z nicka

Postautor: f45tn1ck » 02 mar 2017 08:03

Dzięki, za ostrzeżenie, niestety jeszcze wczoraj dokupiłem kontraktów na CDR :( Na szczęście rynek chyba jeszcze nie ma takiej wiedzy jak ty i poszło w przeciwną stronę !
Ten Deus Ex nie wygląda na RPG tak jak Wiedźmin, ale jeszcze sprawdzę skoro to takie ważne.
O Gwincie czytałem, że ma już bardzo dużą bazę graczy, a o karciankach, że generują ogromne przychody, ale pewnie masz lepsze info.
I jeszcze raz dzięki, za to, że dajesz znać o nadchodzącej bessie. Dzielenie się wiedzą to podstawa.
Ja sobie tylko gdybam, skoro dokupujesz kontrakty i idzie w przeciwną stronę to wiedzę masz oczywiście tylko Ty. Powodzenia, nie mam niż przeciwko temu abyś był zarobiony na CDR jak Rockefeller. :)

http://blogs.barrons.com/asiastocks/201 ... ia-poland/
"Suffer not the alien to live"
Trailer director's cut

PanieCoPan
Chorąży
Posty: 727
Rejestracja: 16 gru 2009 18:45

Postautor: PanieCoPan » 02 mar 2017 09:15

Kiedy wybijamy maxa historycznego na CDR?

buubi
Plutonowy
Posty: 18
Rejestracja: 25 lis 2015 17:52

Postautor: buubi » 02 mar 2017 21:26

Cyberpunk 2077 jest od 2012r w produkcji , plan projektu po premierze Wiedźmina całkowicie się zmienił. Także - wysoce prawdopodobne że wszystko co robili od 2012 przez kolejne kilka lat wywalili po prostu do kosza. Zespół ma być niby nawet 3 krotnie większy od tego co pracował nad W3 ale.. Gra też ma być z 3 krotnie większa.

3-krotnie, czy można 3-krotnie przebić absolut ?

InvestJourney
Sierżant sztabowy
Posty: 105
Rejestracja: 29 sie 2016 19:20

Postautor: InvestJourney » 05 mar 2017 14:11

Zapewne chwile „grozy” przeżyli akcjonariusze podczas wtorkowej sesji 🙂 Tego dnia pojawiła się krótkotrwała, ale intensywna korekta kursu. W relacji do kilkunastu sesji wstecz, odnotowaliśmy również bardzo silną aktywność inwestorów. Spadki zostały wyhamowane w rejonie wsparcia (W) wyznaczonego przez poziomy zniesień Fibonacciego. Po tej mocnej korekcie nastąpił powrót do wzrostów. Choć czwartkowe i piątkowe notowania znów zdominowane zostały przez stronę podażową, to nie dostarczyły one na tyle mocnych argumentów do sprzedaży naszego pakietu. Takie ruchy są czymś normalnym, jeśli odniesiemy je do skali wzrostów na danym papierze.

Cały artykuł dostępny na http://investjourney.pl/2017/03/05/tydz ... widendowa/
www.investjourney.pl - czyli jak się wzbogacić mając w portfelu 1 350 zł. Weź udział w inwestycyjnej podróży i zarabiaj razem z nami!

pablloo
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 297
Rejestracja: 26 kwie 2007 20:36

Postautor: pablloo » 06 mar 2017 15:09

Cicho coś tutaj.
Czekamy spokojnie na wyniki. :!:

buubi
Plutonowy
Posty: 18
Rejestracja: 25 lis 2015 17:52

Postautor: buubi » 06 mar 2017 18:45

Spadki na relatywnie małych obrotach, so dont łory :)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości