iALBATROS GROUP [IAG] księga I

wszystko na temat spółek publicznych
bździągwa
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8017
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: bździągwa » 17 mar 2017 14:20

redukcja 80% plery bedziecie miec duze :)
Akcje wlasne nie odpowiedza na wezwanie, wiec redukcja 75%

REKLAMA


bździągwa
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8017
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: bździągwa » 17 mar 2017 14:24

no nic, ja pakiet już zebrałem i w środę działam

http://ialbatros.com/ialbatros-group-po ... d/?lang=pl

http://satisgps.com/kontakt/

wydmucha to nie będzie

zobaczymy
Czasu kupa. Akcje beda rozliczone we wtorek troche po poludniu, wiec od biedy nawet we wtorek mozna zalatwic. A czas do piatku

zloty
Sierżant sztabowy
Posty: 168
Rejestracja: 25 paź 2005 16:04

Postautor: zloty » 17 mar 2017 14:26

Podatki:

Wezwanie takie rozlicza sie jakby akcje byly kupione po 0 zl...trzeba skaldac korekte do US...
skąd wziąłeś takie info?
i transakcja na rynku i skup rozlicza kdpw więc wg mnie to różnica jest opodatkowana

pzdr
Od doradcy z DM.
Zadzwoń do swoich. Nie pytałem o to. Sam o tym powiedział.
jakby to było wezwanie toby w picie 8C rozliczyli, a to zaproszenie do sprzedaży jest-nowość być może tak to jest rozliczane-ale to kłopot dopiero za rok-jak ci pit przyjdzie to się zorientujesz, to i tak od biura zależy

KAMAR
Chorąży sztabowy
Posty: 4047
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: KAMAR » 17 mar 2017 14:36

wg mnie jak rozlicza kdpw to w picie będzie i koniec
ale pogadam w środę w bm

ja wszedłem i odpowiem
zobaczymy

pzdr

melex
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3567
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: melex » 17 mar 2017 15:03

Tak sobie mysle jeszcze, że po umorzeniu bedzie troche ponad 9 mln akcji...
...jakos ciezko mi sobie wyobrazic ze ktos bedzie to ponizej 1 zl oddawal...bo w spolce dalej beda aktywa...
...a przy 9 mln kapitalizacji pole do spekulacji jest potezne...moga byc jeszcze jazdy ładne :D

KAMAR
Chorąży sztabowy
Posty: 4047
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: KAMAR » 17 mar 2017 16:11

http://ialbatros.com/relacje-inwestorsk ... nariatu-2/

akcje nabyte to 1,4 mln więc de facto mamy 10,2 mln
skup 2,5 mln
zostanie 7,7 mln

na 1-2 pln można liczyć z satisem :)

zobaczymy

pzdr

bździągwa
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8017
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: bździągwa » 17 mar 2017 16:15

Traktuje to jako okazje inwestycyjna, wiec wyszperalem ostatnie zaskorniaki.

c_est_la_vie
Starszy chorąży
Posty: 1515
Rejestracja: 29 gru 2014 12:58

Postautor: c_est_la_vie » 17 mar 2017 16:21

podaż olbrzymia, ma ktoś dane o redukcji przy ostatnim skupie?

bździągwa
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8017
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: bździągwa » 17 mar 2017 16:31

podaż olbrzymia, ma ktoś dane o redukcji przy ostatnim skupie?
A co to ma za znaczenie? A podaz wynika moim zdaniem stad, ze jakis fundusz korzystajac z wezwania ucieka coby sie nie piepszyc w jakies redukcje i sprzedawanie resztek powezwaniowych.

maxmod
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3215
Rejestracja: 06 kwie 2006 21:39

Postautor: maxmod » 18 mar 2017 10:31

http://ialbatros.com/relacje-inwestorsk ... nariatu-2/

akcje nabyte to 1,4 mln więc de facto mamy 10,2 mln
skup 2,5 mln
zostanie 7,7 mln

na 1-2 pln można liczyć z satisem :)

zobaczymy

pzdr
Dokładnie tak samo liczę, sama spółka Satis GPS sp. z oo SKA była w lipcu 2016 wyceniana na 7,5 mln.
Plus inne aktywa i gotówka to wychodzi ponad 1 PLN na akcję po skupie.

blogprezesa
Starszy sierżant
Posty: 70
Rejestracja: 31 paź 2016 19:40

Postautor: blogprezesa » 18 mar 2017 12:37

Tak czytam i nie wierzę jak dużo inwestorów nie potrafi czytać komunikatów oraz nie zna zasad panujących na giełdzie. Szczególnie rozbawił mnie wpis niejakiego melexa. cytuję : "Podatki: Wezwanie takie rozlicza sie jakby akcje byly kupione po 0 zl...trzeba skaldac korekte do US..." Człowieku to jest normalna transakcja sprzedaży, kupujesz po 14 zł a sprzedajesz po 59 zł i od różnicy (od zysku) w przyszłym roku będziesz musiał zapłacić 19% podatku w pit 38, twoje biuro maklerskie jak przyśle PIT 8C to będziesz miał to uwzględnione, nic nie trzeba samemu liczyć itd. Druga rzecz to zostanie skupionych minimum 23,95% posiadanych akcji ale ze względu na krótki okres obowiązywania wezwania jest szansa że nawet 25% akcji nam skupią. Skup na poziomie 23,95% czy nawet 25% pokrywa całkowity koszt zakupu akcji po kursie około 13,80 (każde biuro maklerskie ma inne koszty świadectw depozytowych itd i będą różnice w kosztach, najtaniej jest w bosiu bo nie ma kosztów związanych z przystąpieniem do wezwań) i pozostałe akcje będą stanowiły ekstra zysk. Różne są szacunki jaka wartość gotówki i co tam zostanie w odchudzonej firmie, ale może to być warte pomiędzy 1 a 3-4 zł co dawałoby kapitalizację na poziomie 8-30 mln zł.

maxmod
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3215
Rejestracja: 06 kwie 2006 21:39

Postautor: maxmod » 19 mar 2017 13:50

Sama spółka mało precyzyjnie się wyraża:

"Po jakiej cenie i ile akcji mogę sprzedać?
Oferowana cena zakupu wynosi 59,05 zł (słownie: pięćdziesiąt dziewięć złotych pięć groszy) za jedną
Akcję.
Dokładna liczba sprzedanych akcji będzie zależna od tego, ilu akcjonariuszy odpowie na buy-back.
Zakładając, że 100% osób odpowie, akcjonariusz sprzeda ok. 21,10% akcji, które zgłosił na formularzu
oferty sprzedaży (Załącznik nr 1 do Oferty zakupu Akcji ). Jeśli zgłosi się nieco mniej osób –
akcjonariusz sprzeda nieco więcej.
Nie ma znaczenia kolejność przyjmowania zleceń – zostanie przeprowadzona proporcjonalna
redukcja zleceń, poprzez zaokrąglenie liczby ułamkowej Akcji w dół, do najbliższej liczby całkowitej,
tak aby łączna liczba Akcji była równa maksymalnej liczbie wskazanej przez Spółkę w Ofercie.
W przypadku, gdy po zastosowaniu proporcjonalnej redukcji Akcji, wszystkie Akcje objęte Ofertą nie
zostaną alokowane, Spółka nabędzie Akcje pozostałe po zastosowaniu powyższej opisanego
zaokrąglenia (tj. akcje w liczbie stanowiącej różnicę pomiędzy maksymalną liczbą Akcji wskazaną w
Ofercie, a łączną liczbą Akcji objętych zredukowanymi i zaokrąglonymi w dół ofertami akcjonariuszy)
od tego akcjonariusza, który złożył Ofertę Sprzedaży Akcji opiewającą na największą liczbę akcji, a w
przypadku Ofert Sprzedaży Akcji obejmujących taką samą liczbę Akcji, od akcjonariusza, który złożył
Ofertę Sprzedaży Akcji wcześniej, aż do dokonania pełnej alokacji, równej maksymalnej liczbie
wskazanej przez Spółkę w Ofercie."

Nie można zakładać że odpowie 100% bo akcji własnych nie będą skupować.

melex
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3567
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: melex » 19 mar 2017 18:07

Tak czytam i nie wierzę jak dużo inwestorów nie potrafi czytać komunikatów oraz nie zna zasad panujących na giełdzie. Szczególnie rozbawił mnie wpis niejakiego melexa. cytuję : "Podatki: Wezwanie takie rozlicza sie jakby akcje byly kupione po 0 zl...trzeba skaldac korekte do US..." Człowieku to jest normalna transakcja sprzedaży, kupujesz po 14 zł a sprzedajesz po 59 zł i od różnicy (od zysku) w przyszłym roku będziesz musiał zapłacić 19% podatku w pit 38, twoje biuro maklerskie jak przyśle PIT 8C to będziesz miał to uwzględnione, nic nie trzeba samemu liczyć itd. Druga rzecz to zostanie skupionych minimum 23,95% posiadanych akcji ale ze względu na krótki okres obowiązywania wezwania jest szansa że nawet 25% akcji nam skupią. Skup na poziomie 23,95% czy nawet 25% pokrywa całkowity koszt zakupu akcji po kursie około 13,80 (każde biuro maklerskie ma inne koszty świadectw depozytowych itd i będą różnice w kosztach, najtaniej jest w bosiu bo nie ma kosztów związanych z przystąpieniem do wezwań) i pozostałe akcje będą stanowiły ekstra zysk. Różne są szacunki jaka wartość gotówki i co tam zostanie w odchudzonej firmie, ale może to być warte pomiędzy 1 a 3-4 zł co dawałoby kapitalizację na poziomie 8-30 mln zł.
Jakbys doczytal a widac ze sie nie chcialo to napisalem ze zostałem tak poinformowany przez moje Biuro Maklerskie. Za rok sprawdze czy sie zgadza czy nie. A co ty z tym zrobisz to mi kolo d... lata...

bździągwa
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8017
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: bździągwa » 19 mar 2017 18:51

Nie trzeba czekac rok. Jak z wezwania dostaniesz 59,05 - 19% tzn. ze BM udzielilo Ci dobrej informacji. Wtedy trzeba o zwrot nadplaconego podatku wystapic do US. Jak dostaniesz dokladnie 59.05 tzn., ze podatku nie potrącono i wszystko jest normalnie. Wg mojej wiedzy tak też będzie, więc nie ma się co martwić :-)

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Postautor: pandorinium » 20 mar 2017 15:15

Wiecie może czy jak mam akcje w bossie to mogę poprzez system złożyć blokadę zamiast jechać do oddziału?


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości