11 BIT STUDIOS [11B] księga XXIII w drodze na... 500+

wszystko na temat spółek publicznych
real
Chorąży sztabowy
Posty: 4618
Rejestracja: 05 maja 2013 13:26

Postautor: real » 27 cze 2017 10:28

Po drodze jest jeszcze BLO z Observerem - jeśli będzie kolejna porażka sprzedażowa to odbije się to "rykoszetem" na 11bit.

Cała branża potrzebuje sukcesu i oby Frostpunk takim sukcesem był - powodzenia!

REKLAMA


jamlasica
Sierżant sztabowy
Posty: 149
Rejestracja: 01 paź 2013 14:20

Postautor: jamlasica » 27 cze 2017 10:56

A Twom znów na pierwszej stronie!
Od gry na giełdzie należy się powstrzymać w dwóch przypadkach:
kiedy nie ma się pieniędzy lub kiedy ma się pieniądze.

Mark Twain

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Postautor: Captain_Obvious » 27 cze 2017 10:59

A Twom znów na pierwszej stronie!
Nope. 58 miejsce w Global.

Co nie zmienia faktu ze sprzedaz tej gry to istny fenomen.

Axa-Xax
Chorąży
Posty: 923
Rejestracja: 24 lut 2017 04:20

Postautor: Axa-Xax » 27 cze 2017 11:01

Po drodze jest jeszcze BLO z Observerem - jeśli będzie kolejna porażka sprzedażowa to odbije się to "rykoszetem" na 11bit.

Cała branża potrzebuje sukcesu i oby Frostpunk takim sukcesem był - powodzenia!
nie jestem pewien ... rynek chyba zaczyna się dzielic

jamlasica
Sierżant sztabowy
Posty: 149
Rejestracja: 01 paź 2013 14:20

Postautor: jamlasica » 27 cze 2017 11:03

Nie doprecyzowałem: w topsellers. Obecnie 26 miejsce (pierwsze miejsce drugiej strony).


A Twom znów na pierwszej stronie!
Nope. 58 miejsce w Global.

Co nie zmienia faktu ze sprzedaz tej gry to istny fenomen.
Od gry na giełdzie należy się powstrzymać w dwóch przypadkach:
kiedy nie ma się pieniędzy lub kiedy ma się pieniądze.

Mark Twain

real
Chorąży sztabowy
Posty: 4618
Rejestracja: 05 maja 2013 13:26

Postautor: real » 27 cze 2017 11:04

Genialny pomysł - świetna prasa i wielki sukces - Frostpunk nie musi być aż tak orginalny gdyż TWoM zbudował "zasięg do graczy" - bezwzględnie musi mieś jednak bardzo dobre opinie - to będzie klucz do kasowego sukcesu!

real
Chorąży sztabowy
Posty: 4618
Rejestracja: 05 maja 2013 13:26

Postautor: real » 27 cze 2017 11:07

Po drodze jest jeszcze BLO z Observerem - jeśli będzie kolejna porażka sprzedażowa to odbije się to "rykoszetem" na 11bit.

Cała branża potrzebuje sukcesu i oby Frostpunk takim sukcesem był - powodzenia!
nie jestem pewien ... rynek chyba zaczyna się dzielic
Najwyższa pora - uciekłem z gamedev właśnie dlatego że rynek przestał być selektywny a spółki które nie potrafią zarabiać osiągnęły kosmiczne wyceny - co jest obrazem ewidentnej bańki.

Sukces na miarę TWoM to rzadkość nie standard - a rynek o tym zapomniał.

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Postautor: Captain_Obvious » 27 cze 2017 11:09

Po drodze jest jeszcze BLO z Observerem - jeśli będzie kolejna porażka sprzedażowa to odbije się to "rykoszetem" na 11bit.

Cała branża potrzebuje sukcesu i oby Frostpunk takim sukcesem był - powodzenia!
nie jestem pewien ... rynek chyba zaczyna się dzielic
Podzielam zdanie Axy. Zaczyna sie oddzielanie ziaren od plew. Firmy ktore zdobywaly kapitalizacje jadac na plecach CDP, 11Bit i do pewnego stopnia BLO musza stanac twardo na nogach albo liczyc sie z mocna przecena.

Axa-Xax
Chorąży
Posty: 923
Rejestracja: 24 lut 2017 04:20

Postautor: Axa-Xax » 27 cze 2017 11:11

TWOM dostał wczoraj pośledni banner, stąd jego wędrówka w górę.
No i fajnie pozycja 64 to to na co zasługuje.
Alle numer CIG rezygnuke z produkcji AAA .... ciekawe czy to nowy pomysł Zarządu .... czy po prostu spółki już nie stać na kolejną produkcję za 60 i więcej mln. Chyba nie ma z czego spłacić poprzedniej produkcji "AAA".
Chyba "radzą sobie" podobnie do Blobera i kilku innych. Słowem pozostaje kolejna emisja ... :P :oops:

Jak popatrzeć na Steam to CIG dostaje wycisk nie tylko od Snipera Elite 4 a nawet SE3 i SE2 ale nawet TWOM które sprzedaje się wiele razy lepiej.
A co więcej Sniper 3 sprzedaje się niewiele lepiej niż TWOM-TLO..... :P :P

Wiele wskazuje na to, że TWOM sprzeda się wyraźnie lepiej niż 300tyś szt.
Wymarzone przez kogoś (AxA) 1 mln USD zaczyna wydawać się realny :P
Taaa powoli sam zaczynam w to wierzyć, no ale zobaczymy ... bardzo ciekawi mnie sprzedaż innych gier ... zwłaszcza Anomaly ile tego może jeszcze się sprzedawac

Axa-Xax
Chorąży
Posty: 923
Rejestracja: 24 lut 2017 04:20

Postautor: Axa-Xax » 27 cze 2017 11:14

Miejmy nadzieje ze to dobry prognostyk

Axa-Xax
Chorąży
Posty: 923
Rejestracja: 24 lut 2017 04:20

Postautor: Axa-Xax » 27 cze 2017 11:24

Po drodze jest jeszcze BLO z Observerem - jeśli będzie kolejna porażka sprzedażowa to odbije się to "rykoszetem" na 11bit.

Cała branża potrzebuje sukcesu i oby Frostpunk takim sukcesem był - powodzenia!
nie jestem pewien ... rynek chyba zaczyna się dzielic
Najwyższa pora - uciekłem z gamedev właśnie dlatego że rynek przestał być selektywny a spółki które nie potrafią zarabiać osiągnęły kosmiczne wyceny - co jest obrazem ewidentnej bańki.

Sukces na miarę TWoM to rzadkość nie standard - a rynek o tym zapomniał.
Przeciwnie ... doskonale o tym wiedział, ale rynkiem kieruje chciwosc ... plus trochę cwaniaków którzy mu pomagają w tym fundusze które niedostrzegly tematu w odpowiednim momencie w związku z czym same zaczęły kreowac rzeczywistość, choć stawialy na złe konie ... to właśnie tłumaczy sztuczne pompowanie i podtrzymywanie Bloobera, to tłumaczy pompke jaka zrobiono na CIG, to tłumaczy masowe wejścia na gpw/nc

Tak zawsze było i będzie


Ale my się musimy martwić o FP bo nawet bardzo dobra sprzedaż TWOM nie może trwać wiecznie ... a aby kurs utrzymał się na obecnym poziomie i mógł dalej rosnąć to potrzebujemy sukces FP czyli minimum 300 tys kopii w tym roku, ale aby mówić o dużym sukcesie musi być to 500 tys ... wówczas droga na 500 będzie otwarta

Jorivercar
Chorąży sztabowy
Posty: 4481
Rejestracja: 11 lip 2006 18:15

Postautor: Jorivercar » 27 cze 2017 11:25

Po drodze jest jeszcze BLO z Observerem - jeśli będzie kolejna porażka sprzedażowa to odbije się to "rykoszetem" na 11bit.

Cała branża potrzebuje sukcesu i oby Frostpunk takim sukcesem był - powodzenia!
nie jestem pewien ... rynek chyba zaczyna się dzielic
Otóż to, też zaczynam mieć takie wrażenie...

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7546
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Postautor: Pandziora » 27 cze 2017 11:58

Kiedyś na games republic były ładne promocje dostosowane do polskich zarobków. Na steam jesteśmy przydzileni do waluty euro, czyli płacimy za gry najdrożej na świecie :shock: Chcę kupić Beat copa, ale nie dam za niego 10 euro, gdy Rosjanie płacą 3,95$, Chińczycy 4,68$, a bogaci Norwegowie 7,9, Japończycy 8,86$.

Macie namiary na polskie sklepy z promocjami? Znam:
gog.com
gry-online
keye.pl
sklep.gram.pl
cdp.pl
Jak im się opłaca prowadzić takie sklepy? Niektóre wyglądają słabo i nie można nic w nich znaleźć. Dziwny ten biznes. Niby marża 30%, a się nie opłaca.... Tego nie kumam.
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

pikol
Kapral
Posty: 6
Rejestracja: 04 lut 2017 13:24

Postautor: pikol » 27 cze 2017 18:26

Trafiłem dzisiaj na coś takiego:

https://tieba.baidu.com/f?kw=%E8%BF%99% ... 9&ie=utf-8

Tieba to ponoć najpopularniejsze forum dyskusyjne w Chinach (taki ichni Reddit). Na grupie This War of Mine napisano ponad 800 tys. postów. Zobaczcie też po datach postów jak dużą popularnością się ono cieszy. Dla porównania grupa Wiedźmina 3 ma postów 1.7 mln (https://tieba.baidu.com/f?ie=utf-8&kw=% ... %E5%B8%883).

Dodatkowo App Anie pokazuje, że od soboty TWOM na iOS jest w pierwszej dziesiątce (był nawet na 3-cim miejscu) najczęściej pobieranych aplikacji ze wszystkich kategorii w chińskim iOS store. Do tej pory TWOM nigdy nie dotarł tak wysoko (najwyżej był na 8-mym miejscu).

A w takim Hong Kongu jest na miejscu pierwszym (niestety w grossing jest już znacznie dalej)

Wygląda na to, że TWOM Chińczykom zdecydowanie przypadł do gustu. Miejmy nadzieję, że Frostpunk również im się spodoba:)

maruderek
Starszy sierżant
Posty: 77
Rejestracja: 29 sty 2017 20:35

Postautor: maruderek » 27 cze 2017 18:45

Po drodze jest jeszcze BLO z Observerem - jeśli będzie kolejna porażka sprzedażowa to odbije się to "rykoszetem" na 11bit.

Cała branża potrzebuje sukcesu i oby Frostpunk takim sukcesem był - powodzenia!
nie jestem pewien ... rynek chyba zaczyna się dzielic
Podzielam zdanie Axy. Zaczyna sie oddzielanie ziaren od plew. Firmy ktore zdobywaly kapitalizacje jadac na plecach CDP, 11Bit i do pewnego stopnia BLO musza stanac twardo na nogach albo liczyc sie z mocna przecena.
Tak, ale z kolei takie firmy jednej gry jak 11bit czy Bloober muszą udowodnić kolejną premierą, że mają know how, a nie trafiły niczym w lotka, bo inaczej czeka ich nie mniejsza przecena niż resztę ***.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości