Polscy ateiści zaczynają

luźne dyskusje inwestorów
skygreen2031
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2018 09:03

Polscy ateiści zaczynają

Postautor: skygreen2031 » 14 lip 2018 08:59

Z badań socjologa dr. Radosława Tyrały z AGH wynika natomiast, że coraz więcej Polaków decyduje się przeżywać poza Kościołem przełomowe etapy w życiu: urodziny, wejście w dorosłość, zawarcie małżeństwa. Zdaniem Tyrały ateiści zaczynają tworzyć w naszym kraju zalążki ruchu społecznego.


MilesDavis176
Kapral
Posty: 6
Rejestracja: 14 lip 2018 12:20

Re: Polscy ateiści zaczynają

Postautor: MilesDavis176 » 14 lip 2018 12:32

To ciekawe. Jednak warto zwrócić uwagę, że ateiście nie mają żadnego konkretnego centrum - instytucji, która jakoś ten ruch by spajała. Dlatego będzie to zawsze bardzo zróżnicowana grupa. Będą w niej zarówno filozofowie, robotnicy, liberałowie, komuniści, ludzie którzy zrazili się do kościoła, fani heavy metalu, jak i jazzu, racjonaliści jak i zwolennicy new age - mieszanka kulturowo, światopoglądowa. Część z nich jest antyklerykałami, ale nie wszyscy. Część się angażuje społecznie, większość pewnie nie. Dlatego ciężko jest nawet prowadzić badania nad ateistami. Moim zdaniem jest ich (nas) zdecydowanie więcej niż się szacuje - a z kolei liczba wiernych KK jest mocno przesadzona, bo bazuje jedynie na chrzcinach. Mnóstwo ateistów jest ochrzczonych, ale nie wierzy i nie dokonało formalnej apostazji.
Obrazek
Too too to roo trooo

ANTYCHRYST
Sierżant
Posty: 42
Rejestracja: 30 cze 2018 11:46

Re: Polscy ateiści zaczynają

Postautor: ANTYCHRYST » 14 lip 2018 12:38

Bo apostazja nic nie daje, chrzest jest niezmywalny. RODO miało coś zmienić ale dzięki pisdzielcom kościół póki co zasłania się jakimiś absurdami a chodzi przecież o fizyczne usunięcie danych a nie ich sakramenty według prawa kanonicznego.

Poza tym bardzo się cieszę, że coraz chętniej piszecie, brawo, widać że jest nas coraz więcej, a paradoksalnie dzięki temu że tak ordynarnie dokręcają śrubę będzie nas jeszcze więcej.


Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość