MNI[MNI] cz. III

wszystko na temat spółek publicznych
POLTERGEIST
Starszy chorąży
Posty: 1580
Rejestracja: 28 sty 2006 12:31

Postautor: POLTERGEIST » 15 maja 2006 21:55

TA JUTRO RYNEK WYCENI TEN "POZYTYWNY"RAPORT :lol: ILE TO ZYSKU BYŁO W ZESZŁYM ROKU??/BO NIEDOCZYTAŁEM :twisted:
Porównując uzyskane wyniki do I kw. 2005 roku wyraźnie widać, iż przyjęta przez Zarząd strategia budowy grupy medialno – telekomunikacyjnej przynosi oczekiwane rezultaty. Wzrost przychodów o 245% oraz zysku na sprzedaży o 314% wyraźnie wskazuje na znaczne poprawienie rentowności prowadzonej działalności. Zmiana tendencji w obszarze zysku operacyjnego oraz zysku netto w odniesieniu do I kwartału poprzedniego roku wynika tylko i wyłącznie ze zdarzeń
jednorazowych mających miejsce w I kw. 2005 roku. Były one efektem prowadzonych działań restrukturyzacyjnych i zaowocowały jednorazowym wzrostem zysku operacyjnego w kwocie 4,9 mln. zł
. Osiągnięta przez MNI rentowność w I kwartale 2006 na poziomie zysku operacyjnego w wysokości 10,7% oraz zysku netto 8,3%, stawia spółkę w czołówce firm
notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.



.

REKLAMA


KSIĄDZ-NIEPEDOFILNY
Starszy chorąży
Posty: 1333
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: KSIĄDZ-NIEPEDOFILNY » 15 maja 2006 22:03

.......daj link do komentarza.......thx

POLTERGEIST
Starszy chorąży
Posty: 1580
Rejestracja: 28 sty 2006 12:31

Postautor: POLTERGEIST » 15 maja 2006 22:04

.......daj link do komentarza.......thx
http://demo.e-pap.pl/raport.comp?url=da ... ._2006.pdf


:lol: :lol:

arokonaro
Starszy chorąży
Posty: 1227
Rejestracja: 13 mar 2006 21:40

Postautor: arokonaro » 15 maja 2006 22:10

no to może sie uplasujemy na 15-16 teraz, a po rocznym 17 zł.

POLTERGEIST
Starszy chorąży
Posty: 1580
Rejestracja: 28 sty 2006 12:31

Postautor: POLTERGEIST » 15 maja 2006 22:14

no to może sie uplasujemy na 15-16 teraz, a po rocznym 17 zł.
Jestem tego pewny. Tylko, trzeba pamiętać, że kurs MNI reaguje zawsze z opóźnieniem na wszelkie pozytywne informacje :lol: . To taka bombka z opóźnionym zapłonem :lol: :lol:


.

fincantieri
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2637
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: fincantieri » 15 maja 2006 22:16

........hmmm......jakby wam to delikatnie powiedzieć?.......
Właśnie. Raport nie jest zły ale jak odbierze go jutro rynek? Rewelacji wielkich to w nim trudno jest się doszukać. Większość inwestorów patrzy na zysk netto a ten jest mniejszy niż w zeszłym roku. Ale II i III kwartał z pewnością będą rewelacyjne i to mnie pociesza. :lol:

x.andowel
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 312
Rejestracja: 01 sty 1970 01:00

Postautor: x.andowel » 15 maja 2006 22:18

TA JUTRO RYNEK WYCENI TEN "POZYTYWNY"RAPORT :lol: ILE TO ZYSKU BYŁO W ZESZŁYM ROKU??/BO NIEDOCZYTAŁEM :twisted:
no to rynek rzeczywiście zweryfikuje te wyniki... jeśli cały rynek tak je czyta i interpretuje jak Ty to bardzo możliwe...

Inna sprawa że nasza giełda często już pokazywała że "bankruci" wynoszeni są pod niebiosa a spólki o "niezłych" fundamentach kiszą się do usranej ... albo wręcz spadają nie wiadomo dlaczego... Ale co się odwlecze to.... :D
Ze swojej strony mogę tylko mieć nadzieję wspartą choćby wspomnianymi wzrostami przychodów ze sprzedaży czy też zysku ze sprzedaży albo też wzrostem wartości księgowej spólki względem 2005 o prawie 60% - do mnie to przemawia :D (trochę zastanawia wzrost kosztów zarządu o prawie 130% ale przy wzroście zysków ze sprzedaży 314% to chyba im się należało... natomiast premii za PR to by ode mnie nie dostali ;)

POLTERGEIST
Starszy chorąży
Posty: 1580
Rejestracja: 28 sty 2006 12:31

Postautor: POLTERGEIST » 15 maja 2006 22:22

........hmmm......jakby wam to delikatnie powiedzieć?.......
Właśnie. Raport nie jest zły ale jak odbierze go jutro rynek? Rewelacji wielkich to w nim trudno jest się doszukać. Większość inwestorów patrzy na zysk netto a ten jest mniejszy niż w zeszłym roku. Ale II i III kwartał z pewnością będą rewelacyjne i to mnie pociesza. :lol:
Przeczytaj komentarz, zysk w zeszłym roku wynikał ze zdrzeń jednorazowych czyli takich które nie wynikają z podstawowej działalności np. sprzedaż części majątku.
W tym kwartale zysk jest "czysty" tzn. pochodzi tylko i wyłącznie z działalności podstawowej firmy. Dlatego wynik tego kwartału jest bardzo dobry i jest to super prognostyk na przyszłość. :wink:




.

x.andowel
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 312
Rejestracja: 01 sty 1970 01:00

Postautor: x.andowel » 15 maja 2006 22:25

........hmmm......jakby wam to delikatnie powiedzieć?.......
Właśnie. Raport nie jest zły ale jak odbierze go jutro rynek? Rewelacji wielkich to w nim trudno jest się doszukać. Większość inwestorów patrzy na zysk netto a ten jest mniejszy niż w zeszłym roku. Ale II i III kwartał z pewnością będą rewelacyjne i to mnie pociesza. :lol:
Przeczytaj komentarz, zysk w zeszłym roku wynikał ze zdrzeń jednorazowych czyli takich które nie wynikają z podstawowej działalności np. sprzedaż części majątku.
W tym kwartale zysk jest "czysty" tzn. pochodzi tylko i wyłącznie z działalności podstawowej firmy. Dlatego wynik tego kwartału jest bardzo dobry i jest to super prognostyk na przyszłość. :wink:




.
taaaak jest!!! :D

KSIĄDZ-NIEPEDOFILNY
Starszy chorąży
Posty: 1333
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: KSIĄDZ-NIEPEDOFILNY » 15 maja 2006 22:42

........hmmm......jakby wam to delikatnie powiedzieć?.......
Właśnie. Raport nie jest zły ale jak odbierze go jutro rynek? Rewelacji wielkich to w nim trudno jest się doszukać. Większość inwestorów patrzy na zysk netto a ten jest mniejszy niż w zeszłym roku. Ale II i III kwartał z pewnością będą rewelacyjne i to mnie pociesza. :lol:
Przeczytaj komentarz, zysk w zeszłym roku wynikał ze zdrzeń jednorazowych czyli takich które nie wynikają z podstawowej działalności np. sprzedaż części majątku.
W tym kwartale zysk jest "czysty" tzn. pochodzi tylko i wyłącznie z działalności podstawowej firmy. Dlatego wynik tego kwartału jest bardzo dobry i jest to super prognostyk na przyszłość. :wink:

......jasne, że liczy się wzrost przychodów ze sprzedaży, ale kupa leszczy patrzy na proste dane - zysk netto i już...........przypoMNIjcie sobie ilu przewidywało 5.5 - 7 mln. w tej pozycji........i jak oni teraz zareagują.........a gdzie ten SSSS, co niby tak blisko tej spółki, że bliżej już nie można?........on też z lekka przestrzelił..........




.
taaaak jest!!! :D

szymonfilip
Młodszy chorąży
Posty: 564
Rejestracja: 08 gru 2005 20:45

Postautor: szymonfilip » 15 maja 2006 22:42

Ten cały dodatek do raportu całkiem spory heh. Wywnioskowac mozna ze przed nami niezłe perspektywy co cieszy zarzad tez ma akcje hehe z szefem na czele. Zobaczymy jak taki raport zostanie odebrany z komentarzy wynika ze jest pozytywny nie rewelacyjny ale przyzwoity ale mimo wszystko spodziewałbym sie małego minusu jutro poniewaz jak sie dzisiaj dało zaówaryzc duzo ludzi wykorzustuje termin publikacji raportów do realizacji zysków a obecna sytuacje nie jest tez zbyt zachecajaca do kupowania. Jezeli juz to mysle ze gracze zainteresuja sie spółkami dzisiaj mocniej przecenionymi a z fundamentami typu MCI.
Make money money make money money money money

KSIĄDZ-NIEPEDOFILNY
Starszy chorąży
Posty: 1333
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: KSIĄDZ-NIEPEDOFILNY » 15 maja 2006 22:43

......jasne, że liczy się wzrost przychodów ze sprzedaży, ale kupa leszczy patrzy na proste dane - zysk netto i już...........przypoMNIjcie sobie ilu przewidywało 5.5 - 7 mln. w tej pozycji........i jak oni teraz zareagują.........a gdzie ten SSSS, co niby tak blisko tej spółki, że bliżej już nie można?........on też z lekka przestrzelił..........

mix11
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2131
Rejestracja: 10 sie 2005 20:58

Postautor: mix11 » 15 maja 2006 22:43

Witam
No coz wyniki ponizej moich oczekiwan. Glownie przez koszty finansowe 1,2 mln i dodatkowy 1 mln kosztow zarzadu. Po doliczeniu tego zysk wyniosl by ok 5,5 mln.Dynamika przchodow jest imponujaca kwartal do kwartalu 20% (tez jednostkowy).
Wnioski
1. na pozadny zysk netto trzeba poczekac do 3 i 4 kwartalu
2. Spolka jest zupelnie inna niz przed rokiem takze tamtych wynikow nie ma
co porownywac pisalem juz to duzo wczesniej.
3. Moim zdaniem jest caly czas bardzo tanio.

x.andowel
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 312
Rejestracja: 01 sty 1970 01:00

Postautor: x.andowel » 15 maja 2006 22:51


......jasne, że liczy się wzrost przychodów ze sprzedaży, ale kupa leszczy patrzy na proste dane - zysk netto i już...........przypoMNIjcie sobie ilu przewidywało 5.5 - 7 mln. w tej pozycji........i jak oni teraz zareagują.........a gdzie ten SSSS, co niby tak blisko tej spółki, że bliżej już nie można?........on też z lekka przestrzelił..........
Ale żeś mnie zacytował.... ja sie wcale nie podpisuje.. trzeba wierzyć ! Przecież to nie leszcze decydują na giełdzie! A czy ktoś kto jest utoppiony w dużej ilości akcji nie wziąłby pod uwagę innych danych tylko przychody i zysk netto? Przeciez od dawna tez wiadome było (też pisano o tym na tym forum) że zyski z I kwartału 2005 nie będą nadawały sie do porównania z tymi teraz ogłoszonymi :

" Zmiana tendencji w obszarze zysku operacyjnego oraz zysku netto w odniesieniu do I kwartału poprzedniego roku wynika tylko i wyłącznie ze zdarzeń jednorazowych mających miejsce w I kw. 2005 roku. Były one efektem prowadzonych działań restrukturyzacyjnych i zaowocowały jednorazowym wzrostem zysku operacyjnego w kwocie 4,9 mln. zł."

Nie jestem hura-optymistą ale tez nie oczekuję "lotu koszącego" i wierzę że jednak rozsądek weźmie górę...

INWESTOR._78405
Młodszy chorąży
Posty: 614
Rejestracja: 15 maja 2006 22:17

Postautor: INWESTOR._78405 » 15 maja 2006 22:52

POMYSLCIE O LUBAWIE - SZCZEGOLNIE PO DZISIEJSZYCH WYNIKACH
http://demo.e-pap.pl/espi?plik=dane/200 ... hyxq68qa41


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości