ELEKTRIM[ELE]CZĘŚĆ XXV

wszystko na temat spółek publicznych
O`Cellott
Chorąży sztabowy
Posty: 6618
Rejestracja: 05 sie 2005 14:04

Postautor: O`Cellott » 13 kwie 2006 23:45

Nie wyobrażam sobie by tak wielki obrót i wolumen /tylko w tym tygodniu ponad 30% emisji / mógł zostać wygenerowany przez osoby nie mające dostąpu do istotnych informacji : KRS , aktualny stan negocjacji , kwestia zdjęcia zabezpieczeń sądowych czy arbitrazu w Londynie.

Dobranoc wszystkim.
Mozna na to patrzeć inaczej. Otóż mamy okres wyjątkowo bezpieczny, jesli chodzi o ewentualne fatalne informacje, bo co jest złego to wiadomo, od dawna, i w najbliższym czasie nic złego i zaskakującego się zdarzyć nie powinno, więc można poszaleć. Zwąchały to hedge founds, byc może związane z funduszami-wierzycielami elka i mamy zabawę.
tylko czemu nie podciagnely wyzej zeby zgarnac wieksza pule?
Nie wiem, ale zwróć uwage, że gdy kurs rosnie juz o 10 groszy, to trzeba coraz wiekszej kasy w pompowanie, ryzyko rosnie logartymicznie.

REKLAMA


MIMI
Chorąży sztabowy
Posty: 5182
Rejestracja: 14 gru 2005 14:27
Lokalizacja: Z państwa bezprawia

Postautor: MIMI » 13 kwie 2006 23:45

JA MYSLE ZE ZSż BEDZIE OSTRO WALCZYł O CENE 100Zł ZA ELKA DLA PRZYPOMNIENIA:

Solorz: Przywrócić Elektrim jako udziałowca PTC
(ISB, pr/31.03.2006, godz. 09:36)
Solorz chce jak najszybciej przywrócić w KRS Elektrim jako udziałowca PTC.

Po korzystnym dla Elektrimu wyroku warszawskiego sądu apelacyjnego w sprawie uznania orzeczenia wiedeńskiego trybunału, wedle którego przeniesienie 48% udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) z Elektrimu na Elektrim Telekomunikacja jest nieważne, Elektrim chce jak najszybciej doprowadzić do wpisania spółki w KRS jako udziałowca PTC, zapowiedział Zygmunt Solorz-Żak, główny akcjonariusz i szef rady nadzorczej Elektrimu.

„Uniemożliwi to działania Vivendi szkodzące bieżącej działalności PTC, np. utrudnianie płatności. […] Będziemy też dążyć do zdjęcia zabezpieczeń sądowych na udziałach PTC, jakie mają Vivendi i obligatariusze” – powiedział Solorz piątkowej „Gazecie Wyborczej”.

Sąd Apelacyjny w Warszawie w środę odrzucił apelację kontrolowanego przez francuskie Vivendi Elektrimu Telekomunikacja od postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie uznania na terytorium Polski wyroku Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu, według którego przeniesienie 48% udziałów w PTC z Elektrimu na ET w 1999 roku było nieskuteczne. Postanowienie to jest prawomocne.

W ub. roku Elektrim wniósł aportem udziały w oepratorze sieci komórkowych Era i Heyah, o które toczy spór także z kontrolowanym przez Vivendi Universal Elektrimem Telekomunikacja, do spółki Mega Investments.

Struktura udziałowców PTC po decyzji sądu rejonowego z dnia 15 listopada – o powtórnych zmianach w Krajowym Rejestrze Sądowym (kwestionowanej przez Elektrim) – wygląda następująco: Elektrim Telekomunikacja – 47,9998% udziałów, T-Mobile Deutschland GmbH – 22,5% udziałów, MediaOne International BV – 22,5% udziałów, Polpager Sp. z o.o. – 4,0% udziałów, CARCOM Warszawa Sp. z o.o. – 1,9% udziałów, Elektrim Autoinwest SA – 1,1% udziałów, Elektrim SA – 0,0002% udziałów.
...istotą świecy nie jest wosk, choć on zostawia ślady, ale jej światło.
A. de S.-E.

giełdowa ciamajda
Chorąży sztabowy
Posty: 5221
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: giełdowa ciamajda » 13 kwie 2006 23:47

czy jutro wychodzi pb :?: :?: :?:

MIMI
Chorąży sztabowy
Posty: 5182
Rejestracja: 14 gru 2005 14:27
Lokalizacja: Z państwa bezprawia

Postautor: MIMI » 13 kwie 2006 23:48

czy jutro wychodzi pb :?: :?: :?:
TAK!
...istotą świecy nie jest wosk, choć on zostawia ślady, ale jej światło.
A. de S.-E.

jarek111
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7508
Rejestracja: 21 sty 2006 21:21

Postautor: jarek111 » 13 kwie 2006 23:49

dobra czas na podsumowanie dnia panowie .moim zdaniem ewidentnie na spolce dziala wiekszy kapital spekulacyjny .nie jest to jednak spekula dzika ale zorganizowana ktora kieruje kilka scisle powiazanych ze soba osob. mozna to nazwac spoldzielnia ze skierniewic ,wroclawia czy poznania .to akurat jest malo istotne . pisalem juz o tym wczoraj ze spadek na 8 zl z hakiem i szybkie odbicie od razu na +10 proc by za duzo ludzi nie zdazylo zakupic akcji po obnizce jest dla mnie odpowiednim sygnalem .nikt na to nie zwracal uwagi tak jak i nikt nie zwracal uwagi na to jak w kolejne 2 dni ele tracil po 20 proc na sesji .kojarzono fakty wychodzac z zalozenia ze to korekta ostatnich wzrostow tlumaczono sobie ze tak musi byc i interpretowano swoje pomysly szukajac oparcia w AT .widzialem juz wtedy ze ta zwala 20 proc na sesje jest ewidentnie przez kogos organizowana . moim zdanien nie ma co rozmyslac kto ta gre prowadzi bo chodzi w niej o to by wyciagnac max kasy od leszczy .martwi mnie to ze spolka majac fundamenty ktore beda mocnymi filarami jesli wyjdzie na prosta, jest targana takimi ruchami spekulacyjnymi. to niestety jej dobrze nie wrozy .sol ani zarzad nie jest zainteresowany jej odbiorem na gieldzie .przypominaja mi sie inne spolki ktore byly skazane na bankructwo i na ktorych takie ruchy byly bardzo jasno widoczne. co do wtorku to juz pisalem zdarzyc moze sie wszystko w zaleznosci od tego co wymysla organizatorzy zabawy .moim zdaniem maja papier ktory niestety nie udalo im sie wywalic i zostali z tym balastem na swieta :) jakie rozwiazanie rozwazam to pisalem juz wczesniej .ci co maja radze trzymac a ci co chca kupic i wiedza w co sie laduja niech kupuja .ja poczekam na dobre infa i wierzcie mi zdaze w odpowiednim momencie wskoczyc bo mam bilet miesieczny :) pozdrawiam i zycze spokojnej nocy


.
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

koki
Starszy sierżant
Posty: 79
Rejestracja: 29 mar 2006 17:44

Postautor: koki » 13 kwie 2006 23:49

CO SĄDZICIE O TYM ARTYKULE może już jest to fakt -wpis do krs

Aktualności
SPÓŁKA DNIA
Elektrim rośnie na fali spekulacji


Akcje Elektrimu po raz kolejny znalazły się w kręgu zainteresowania giełdowych inwestorów. Po tym, jak walory spółki zniżkowały od ostatniego szczytu (18,3 zł) aż o 60 proc., wczoraj wzmożone zakupy wywindowały kurs o prawie 41 proc. Tak duże wahania to w znacznym stopniu rezultat spekulacji inwestorów po ogłoszeniu przez Sąd Apelacyjny w Warszawie korzystnego dla spółki werdyktu. Uznał on bowiem, że Elektrim w dalszym ciągu pozostaje właścicielem 48 proc. akcji Polskiej Telefonii Cyfrowej. Tym samym potwierdzony został również wcześniejszy wyrok trybunału arbitrażowego w Wiedniu. W grudniu 2004 roku unieważnił on przeniesienie udziałów PTC na rzecz Elektrimu Telekomunikacja, kontrolowanego przez francuski Vivendi. To w efekcie doprowadziło do zmian wpisu w rejestrze sądowym i do wykreślenia ET jako udziałowca PTC.

Krzysztof Pączkowski
Więcej artykułów tego autora ...

giełdowa ciamajda
Chorąży sztabowy
Posty: 5221
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: giełdowa ciamajda » 13 kwie 2006 23:50

czy jutro wychodzi pb :?: :?: :?:
TAK!
dzięki :wink:

theend
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2967
Rejestracja: 31 sty 2006 11:51

Postautor: theend » 13 kwie 2006 23:51

PROSZE O WYPOWIADANIE SIĘ NA NOWEJ ZAKŁADCE

-wicek-
Porucznik
Posty: 21793
Rejestracja: 24 paź 2005 20:13
Lokalizacja: Kraków

Postautor: -wicek- » 13 kwie 2006 23:51

dobra czas na podsumowanie dnia panowie .moim zdaniem ewidentnie na spolce dziala wiekszy kapital spekulacyjny .nie jest to jednak spekula dzika ale zorganizowana ktora kieruje kilka scisle powiazanych ze soba osob. mozna to nazwac spoldzielnia ze skierniewic ,wroclawia czy poznania .to akurat jest malo istotne . pisalem juz o tym wczoraj ze spadek na 8 zl z hakiem i szybkie odbicie od razu na +10 proc by za duzo ludzi nie zdazylo zakupic akcji po obnizce jest dla mnie odpowiednim sygnalem .nikt na to nie zwracal uwagi tak jak i nikt nie zwracal uwagi na to jak w kolejne 2 dni ele tracil po 20 proc na sesji .kojarzono fakty wychodzac z zalozenia ze to korekta ostatnich wzrostow tlumaczono sobie ze tak musi byc i interpretowano swoje pomysly szukajac oparcia w AT .widzialem juz wtedy ze ta zwala 20 proc na sesje jest ewidentnie przez kogos organizowana . moim zdanien nie ma co rozmyslac kto ta gre prowadzi bo chodzi w niej o to by wyciagnac max kasy od leszczy .martwi mnie to ze spolka majac fundamenty ktore beda mocnymi filarami jesli wyjdzie na prosta, jest targana takimi ruchami spekulacyjnymi. to niestety jej dobrze nie wrozy .sol ani zarzad nie jest zainteresowany jej odbiorem na gieldzie .przypominaja mi sie inne spolki ktore byly skazane na bankructwo i na ktorych takie ruchy byly bardzo jasno widoczne. co do wtorku to juz pisalem zdarzyc moze sie wszystko w zaleznosci od tego co wymysla organizatorzy zabawy .moim zdaniem maja papier ktory niestety nie udalo im sie wywalic i zostali z tym balastem na swieta :) jakie rozwiazanie rozwazam to pisalem juz wczesniej .ci co maja radze trzymac a ci co chca kupic i wiedza w co sie laduja niech kupuja .ja poczekam na dobre infa i wierzcie mi zdaze w odpowiednim momencie wskoczyc bo mam bilet miesieczny :) pozdrawiam i zycze spokojnej nocy


.
Obecnie mysle podobnie.

donna
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3812
Rejestracja: 27 sty 2006 00:35
Lokalizacja: city

Postautor: donna » 13 kwie 2006 23:52

czy jutro wychodzi pb :?: :?: :?:
TAK!
dzięki :wink:
ale jakoś Parkietera nie widać :?

świętuje?

bo mi już dwa razy zjadło po 2,44 PLN i pomimo wysyłania groźnyxh e-maili nikt z PB się nie wytłumaczył

pozdro :lol:

marcinecki_69537
Porucznik
Posty: 31543
Rejestracja: 14 mar 2006 18:28
Lokalizacja: Gdanisko

Postautor: marcinecki_69537 » 13 kwie 2006 23:52

ja zmykam, rano trzeba wstać.

co by sie nie działo, trzymam ELE, wierze w dobre rozwiązanie i atak spekuły nie przeszkodzi w osiągnieciu zamierzonych zysków.

pozdrawiam

Dobrej nocy

cronosik
Sierżant sztabowy
Posty: 152
Rejestracja: 03 lut 2006 11:33

Postautor: cronosik » 13 kwie 2006 23:56

Jutro nie ma sesji!!
Tnij straty, Realizuj zyski!

radekbyku
Chorąży
Posty: 911
Rejestracja: 05 kwie 2006 17:56

Postautor: radekbyku » 13 kwie 2006 23:57

ta

mr.swing
Sierżant sztabowy
Posty: 157
Rejestracja: 16 gru 2005 00:24

Postautor: mr.swing » 14 kwie 2006 00:00

Niestety ,nie sposob sie nie zgodzic z opiniami jarka111
Chyba dopiero po dzisiejszej sesji niektorzy przejrzeli i dostrzeli o co tak na prawde chodzi w tych gigantycznych obrotach.

jarek111
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7508
Rejestracja: 21 sty 2006 21:21

Postautor: jarek111 » 14 kwie 2006 00:04

Czy myslisz że ktoś zbierający setki tysiecy akcji pod pomyslne rozwiazanie da sie wyleszczyć takimi ruchami?? Jak na mój gust to są to ruchy pod drobnych - konkretnie pod wyciągnięcie kasy z "rozgrzanego oczekiwaniem na INFO tłumu"
wyciagniecie kasy aby uregulowac zobowiązania ?
Przestań - to przeciez bez sensu - zarabia gracz, a graczem nie jest spółka ELEKTRIM - a to spółka ELEKTRIM ma spłącać zobowiazania a nie gracz giełdowy!!!!!
wicek, nie potrafie uwierzyc ze w Polsce istnieje kapital spekulacyjny potrafiący miotac jak szmatą akcjami spolki takiej jak ELEKTRIM.
to raz, a dwa - spekulacyjnie (jak juz pisano) mozna bylo spokojnie podniesc wartosc akcji duzo wyzej niz te 21 zetow.

dla mnie wyjasnienie jest tylko jedno - dajcie spokoj wzrostom (przynajmniej na razie), akcje mają byc tanie (do czasu), i najlepiej zeby wielkiego obrotu na nich nie bylo.
Dlatego nas tak poniewierają, bysmy dali w koncu sobie siana.
Powiem tak - ja tez jestem w szoku, bo nie spodziewałem sie takich jazd.

Co do akcji - oni zbierali (siali) jak ELE był po 4-5-6 PLN (wtedy sie zachwycaliśmy tym że ktoś łyknął 200k jednym zleceniem!!!) I nawet ostatnio przywoływaliśmy że co to jest 10k - dawniej inne pakiety latały!

Kwestia skali przy wyższej cenie - i tyle. Zasiali a teraz mają żniwa!

Co do spekuły - to przy takim zainteresowaniu spółką drobnych - wystaczy dostarczać impulsów - czasem jest do duże zlecenie kupna postawione 5 gr taniej niż kurs - to wystarczy - drobni kupują. Innym razem jest to zmeicenie kilku zapór, a dalej idzie już kapitał lawinowo. Opłąca sie - po 3 PLN drożej żenią te same akcje rozgrzanemu kapitałowi PKC.

Tyle zaobserwowałem wczoraj i dzisiaj. A na 3 sesjach spadków obserwowałem podcinanie lawiny - w kluczowych momentach ktoś dosypywał akcjami i siał popłoch.

I czułem że nei podejdą tym razem pod 20 - bo wiedzieli ze przy 19 zaczeło by sie sypanie drobnych którzy zostali ubrani w akacje w zeszłym tygodniu. Nikt sie nei spodziewał że tak tani zaczna sypac, każdy myslał że minie 16 PLN? Dlatego ze każdy tak myslal Oni wywalali juz przy 15-14 PLN. Oni i tak zarobili po 4-5 PLN/akcja! KUPA KASY!



oni po prostu tez badali popyt i wiedzieli ze tej pary nie starczy nawet jak ta lajbe sami by rozbujali na 17 zeta . glupich juz by na tamtym poziomie nie ubrali bo kazdy by siedzial z palcem na enterze . zostali wiec zaladowani z papierem i teraz ciekawe co zrobia we wtorek :)

.
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości