Proszę o pomoc przy wyborze FIZów

TFI, PTE i inne...
Meryl
Sierżant
Posty: 53
Rejestracja: 04 gru 2006 21:07
Lokalizacja: Gdańsk

Proszę o pomoc przy wyborze FIZów

Postautor: Meryl » 16 sty 2007 19:19

Chciałbym ulokować część pieniędzy w Funduszach zamkniętych.
Czy mogę zakupić certyfikaty na giełdzie przez usługę maklerską i trzymać je? Czy muszę je nabyć w biurze danego TFI ??

Jeśli mogę je nabyć przez na giełdzie to w jaki sposób się to odbywa sama transakcja tak samo jak ze zleceniami akcji PKC itp.

Jakie fundusze radzicie osobiście skłaniam się do nieruchomości?
Poziom ryzyka średnio wysoki

Z góry dziękuje za pomoc

REKLAMA


Energobioster

Re: Proszę o pomoc przy wyborze FIZów

Postautor: Energobioster » 16 sty 2007 20:39

Chciałbym ulokować część pieniędzy w Funduszach zamkniętych.
Czy mogę zakupić certyfikaty na giełdzie przez usługę maklerską i trzymać je? Czy muszę je nabyć w biurze danego TFI ??

Jeśli mogę je nabyć przez na giełdzie to w jaki sposób się to odbywa sama transakcja tak samo jak ze zleceniami akcji PKC itp.

Jakie fundusze radzicie osobiście skłaniam się do nieruchomości?
Poziom ryzyka średnio wysoki

Z góry dziękuje za pomoc
Tu są FIZ które możesz nabyć na sesji, są notowane w systemie notowań ciągłych, identycznie jak akcje. Transakcji również dokonuje się jak na akcjach:
http://www.parkiet.com/notowania/certyfikaty.jsp

Oczywiście są FIZ których nie kupisz na giełdzie - w takim przypadku musisz udać się do podmiotu oferującego jednostki.

Myślę że dokonywanie jednoznacznych porad w co zainwestować, a szczególnie na forum - nie byłoby dobrym pomysłem. Na pewno masz jakieś przemyślenia i preferencje. Poczytaj wątki dotyczące funduszy, może coś Cię zainspiruje ?

pozdr


Wróć do „Fundusze”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości