SKOTAN [SKT] cz. XIV

wszystko na temat spółek publicznych
mpyc
Młodszy chorąży
Posty: 466
Rejestracja: 05 paź 2005 10:07

Postautor: mpyc » 30 gru 2006 18:10

a Karina jak jest w plecy :roll:
mysle ze teraz pojawia sie jakies informacje po asymilacji i bedziemy rosnac

REKLAMA


wiku
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 361
Rejestracja: 07 lis 2005 14:15
Lokalizacja: Mazowieckie

Postautor: wiku » 30 gru 2006 18:57

asymilacja 3 stycznia. Ale swoją drogą do tej pory nie mogę pojąć tej różnicy przez ten czas między akcjami a pda.Na innych spółkach nie widziałem nigdy takiej rozbieżności przez tak długi okres.
Pamiętaj! Kiedy się pniesz do góry, bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać , kiedy będziesz spadał w dół.

czarny28
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7331
Rejestracja: 11 mar 2006 11:31

Postautor: czarny28 » 30 gru 2006 19:00

W 2007 roku życze "skotanowcom" by na stacjach paliw SKOTAN zatankowali biopaliwo Skotan z jak największą ilościa biokomponentów
:wink:

:lol: :lol: :lol:
Najważniejsze w życiu jest czerpanie korzyści z porażek.Umiejętność ta wymaga inteligencji i odróżnia głupca od mędrca."

PIOBRO
Sierżant sztabowy
Posty: 110
Rejestracja: 15 maja 2006 17:19

Postautor: PIOBRO » 30 gru 2006 20:07

Raport bieżący nr 78/2006

Zarząd Spółki Elstar Oils Spółka Akcyjna w Elblągu (Spółka) informuje, że pomiędzy Spółką a Bankiem DnB NORD Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie została zawarta umowa o długoterminowy kredyt inwestycyjny. Kredyt przeznaczony jest na finansowanie w okresie do 2008 roku rozbudowy mocy przerobowych rzepaku w zakładzie Spółki. Kredyt zostanie udzielony na okres od dnia udostępnienia do dnia 31 grudnia 2016 roku.

Łączna wartość umowy wynosi 24 mln zł, a finansowanie zostało podzielone na dwa etapy odpowiadające etapom realizacji projektu. W pierwszym etapie udzielony zostanie kredyt w wysokości 8 mln zł a następnie finansowanie może być zwiększone o 16 mln zł. Spółka zobowiązana jest do zapłaty odsetek według zmiennej stopy bazowej WIBOR plus marża Banku.

W celu zabezpieczenia kwot należnych bankowi na podstawie umowy kredytu Spółka zobowiązała się ustanowić i utrzymywać przez okres finansowania m.in następujące zabezpieczenia:

hipoteka kaucyjna na nieruchomości położonej w Czerninie, zastaw rejestrowy ustanowiony na maszynach i urządzeniach finansowanych z kredytu, przelew praw z umowy ubezpieczenia nieruchomości określonej powyżej, przelew praw z umowy ubezpieczenia maszyn i urządzeń określonych powyżej.

Kryterium uznania umowy za znaczącą jest wartość kapitałów własnych Spółki.

janusz111
Sierżant
Posty: 59
Rejestracja: 30 lis 2006 21:28

Postautor: janusz111 » 31 gru 2006 11:20

asymilacja 3 stycznia. Ale swoją drogą do tej pory nie mogę pojąć tej różnicy przez ten czas między akcjami a pda.Na innych spółkach nie widziałem nigdy takiej rozbieżności przez tak długi okres.
I tu zgadzam sie z toba calkowicie . Roznicja miedzy cena akcji a pda jest wyjatkowo duza . Z czego to wynika ? Byc moze z faktu stosunkowo malej ilosci akcji w wolnym obrocie !

maklerr
Starszy chorąży
Posty: 1696
Rejestracja: 28 lut 2006 22:43

Postautor: maklerr » 31 gru 2006 15:18

Roznica jest taka duza bo stosunkowo bardzo mało kosztowało PP Skotana przypomnijcie sobie, ja kupowałem po 440 zł (a było jeszcze niżej) to daje ok 18,3 za PDA. No i oczywiście nie mozna zapomnieć o tych co nie kupowali PDA tylko mieli akcje po 1. Dlatego wiele osób jeszcze ma zysk po tej cenie co jest teraz i wywala.
Sprzedawaj kiedy wszyscy kupują.

Repatriant
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3527
Rejestracja: 11 lut 2006 22:34

Postautor: Repatriant » 31 gru 2006 16:46

Rozporządzenie ministra finansów w sprawie ulg akcyzowych dla biopaliw

28 grudnia 2006

z ostatniej chwili...

Poniżej prezentujemy aktualne rozporzadzenie ministra finansów z dnia 22 grudnia b.r. zmieniające rozporzadzenie w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego.

Niestety resort nie uwzględnił żadnego z postulatów prezentowanych przez środowiska branżowe oraz ministerstwa rolnictwa i gospodarki...

Rozporządzenie ministra finansów w sprawie ulg akcyzowych dla biopaliw

26 grudnia 2006

.

Komentarz branżowy

.

8 grudnia b.r. cała branża przemysłu biopaliwowego została zaskoczona informacją, iż ministerstwo finansów przygotowało projekt nowego rozporządzenia w sprawie zwolnień w podatku akcyzowym.

Należy bowiem jednoznacznie stwierdzić, że przy kosztach produkcji 1litra estru, który kształtuje się na poziomie od 2,55zł do 2,50 zł (koszty takie dotyczą jedynie dużych instalacji korzystających z najnowszych, niezwykle kosztownych technologii) zaś w przypadku małych instalacji koszt oscyluje pomiędzy: 2,70-3,00 zł litr – propozycja ministerstwa finansów powoduje, że produkcja biopaliw staje się zupełnie nieopłacalna.

Czyli Karkosik źle lobbował
:lol: :lol: :lol:

Czyli wielkie *** :lol: :lol:
A te parszywe naganiacze Energodebil i Bartekk ***** o 150 zł na koniec tego roku.
TFFU co za parszywe naganiacze
:evil:
.

Energobioster

Postautor: Energobioster » 31 gru 2006 16:52


A te parszywe naganiacze Energodebil i Bartekk ***** o 150 zł na koniec tego roku.
TFFU co za parszywe naganiacze
:evil:
.
No i ***** wg kursu "starych" akcji 512,50 zł na koniec roku 2006 :lol:
Naucz się mnożyć obecną cenę razy liczbę akcji w obrocie.
Poza tym - nigdy nie przypominam sobie żebym prognozował 150 zł (uważasz inaczej - to daj cytat). Za to 700 prognozowałem, owszem :lol: I tyle było :evil:
PS
Za to Ty blisko rok temu przy cenie 200 zł ***** o wielkiej zwale - i na ***** się skończyło :lol:

NikodemDyzma
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2095
Rejestracja: 17 paź 2005 00:07

Postautor: NikodemDyzma » 31 gru 2006 16:57

a gdzie jest Bestman ktory pisał ze jesli bedzie po 700zł to bedzie brał garsciami!

to samo Inwestor....!

Bartkua a Ty nadak trzymasz tak jak kiedys pisałes?
ŁukaszenkaGPW is dead

BeStMaN
Starszy chorąży
Posty: 1832
Rejestracja: 14 lis 2005 18:18

Postautor: BeStMaN » 31 gru 2006 17:17

a gdzie jest Bestman ktory pisał ze jesli bedzie po 700zł to bedzie brał garsciami!

to samo Inwestor....!

Bartkua a Ty nadak trzymasz tak jak kiedys pisałes?
Jaki osioł. Po co kłamiesz perfidnie?. Podnieca cię to?. Daj cytat.
Różnimy się tym ty naganiasz że przedstawiam swoje przemyślenia.
Taka jest między nami róznica.

Owszem brałem garściami i to pare dni temu po 14-15zł.

szczęśliwego.
MB

Repatriant
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3527
Rejestracja: 11 lut 2006 22:34

Postautor: Repatriant » 31 gru 2006 17:23

Skotan przygotowywał się do budowy dwóch instalacji do produkcji estrów rzepakowych o zdolności 150 tys. ton każda. Kierownictwo spółki twierdzi, że samo wstrzymanie inwestycji nie spowodowałoby większych strat. Ale produkcja biopalilw jest podstawowym rodzajem działalności Skotanu. Z tego powodu firma, podobnie zresztą jak inne w tej branży, może wpaść w poważne tarapaty.

Ale już teraz z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że produkcja biopaliw stanie się nieopłacalna – przyznaje Jerzy Małyska, prezes Skotanu.

Ja piedole ja chyba jestem wróżbitą. :lol: Cały czas o tym pisałem - buhahahahahahahahhahahahaaaaaa

To, że zanim ruszy budowa tych zakładów to osiedlimy się na Marsie :lol: :lol: :lol: :lol:
muszę ci przyznać czarny, że podobnie jak reaptryjant, mimo strasznej ***** jaką zasialiście w wątku ostrzegliście mnie w porę. Zacząłem patrzeć na spółę przez pryzmat realiów a nie planów. Wywaliłem zaciskając zęby pipki Skota. Coś co jest tanio wyceniane nie zawsze jest okazją. Tyle miesięcy ślęczenia z zamrożona kasą dało suma sumarum *** nie zysk, mimo że branie stosunkowo nisko. Od czasu jak wywaliłem te pipki, zarobiłem na tym szmalu tyle, że z pełnym przekonaniem mogę sobie powiedzieć - miałem niebywałe szczęście. Teraz, po fakcie można spokojnie stwierdzić, że Skotan w obecnej postaci sie spalił. Zmiany prezesów na nowych nie są niczym dobrym, a świadczą o nerwach z powodu nierealizowania strategii i zakładanych celów. Sierant napisał coś, o czym kiedys rozmawiałem z dwiema osobami. Jak można ocenić zyski na przyszłe lata nie wiedząc jak do końca będzie wygladało ustawodawstwo ? Z dokładnością przecinka ? Jedynie skonczony kretyn ekonomiczny potrafi uwierzyć w te liczby. Najważniesze są dane o przychodach, bo niczego wiecej nie można szacować w przypadku planów uruchamianej dopiero produkcji.
Ostanie rozwiązania legislacyjne sa drakońsko niekorzystne dla spółek typu Skotan, natomiast nie krzywdza producentów estrów. Handel estrem nie będzie nieopłacalny, natomiast miesznie go i sprzedaż koncernom paliwowym bez zwolnień nie ma sensu ekonomicznego bo lepiej władowac do silnika tradycyjne, lepsze oktanowo paliwo przy porównywalnych cenach. Estry to przyszłość i sama jego produkcja, na pewno będzie opłacalna, bo można je wykozystac jako alternatywną energię - ale nie da zysków Skotanowi w setkach milionów.
Przyznać trzeba, że wypowiedzi około Skotanowe są kłamliwe i oszukańcze. Doniesienia prasowe podają łgarstwa prezesów. Handel estrami jest i bedzie opłacalny to raz, dwa prezes stwierdził: " samo wstrzymanie inwestycji (przyp. w produkcję biopaliw)nie spowodowałoby większych strat". Zawarte umowy na dostawe instalacji wartej setki milionów do produkcji bio, przewidują 15 miesięcy na je wykonanie. zawarta w czerwcu, czyli do sierpnia przyszłego roku powinna zostać wykonana. Prezes zakłada, ze firma której to zlecono nic nie zrobiła jeszcze ? nie poniosła kosztów po upłynięciu prawie połowy terminu ? Kłamie w żywe oczy ! Dlaczego kłamie to inny problem.
Kwestia w obenej chwili jest taka, co się stanie ze Skotanem. Uważam że Karkosik jest na tyle bogaty, że może zaryzykować upadłość tej firmy, ale nie zrobi tego z prostego powodu - pociągnie za sobą lawinowo inne spółki w których ma udziały. Grupy interesów są lojalne do czasu gdy zarabiają, później stają się największymi wrogami. Akcjonariat drobny też do tej grupy należy.
Prawda jest taka, że Karkosikowi nie idzie ostatnio. Media spekulują o powiązaniach "nielegalnych", Boryszew gnije od środka(komentarz do raportu rocznego firmy biegłych), i ratuje się czym może - wydzielanie dywizji, wydzielanie spółek które wcześniej konsolidowano i ich plany giełdowe, emisje obligacji to jawne szukanie kapitału. Zima ciepła pogrąży tego producenta i każdy zdaje sobie z tego sprawę. Alchemia ma plany dalekosiężne od roku i nic z tego nie wychodzi, nic nie przejmuje mimo swietnych działań Kariny na wielu polach nie udaje się też protukcja techniczna z plastiku.
Karkosik zrób coś, bo jak rozpocząłes hosse spółek WIG Karkosik, tak możesz rozpocząć bessę na WIG Karkosik. Zaufanie ludzi szybko się traci
.
:shock: :shock: :shock:
Szacuneczek kopytko - bardzo mile jestem zaskoczony, po pierwsze za całkiem otwarte i rozsądne spojrzenie na inwestycje R.K. i po drugie na życzliwe docenienie "*****" czarnego i mojej a także innych co chłodzili hurra optymizm - jak rzeczywistość pokazuje całkiem słusznie :lol: :lol: .

Pozdr. i życzę udanych inwestycji



.

Energobioster

Postautor: Energobioster » 31 gru 2006 18:01

Może choć pod koniec roku wyjaśnisz repatriant - po co piszesz w tym wątku, nie posiadając akcji SKT i uważając spółkę za balon ?
Uważasz się za rycerza, który na białym koniu wybawi księżniczki z ramion podłych Bartka i Energobiostera ?

Dlaczego ani razu nie przyznałeś się do porażki - wtedy gdy od 200 zł w lutym (gdy zacząłeś tu pisać), Skotan lurósł do dzisiejszej ceny ? Przecież to o 150% więcej niż wtedy gdy zacząłeś naganiać na spadki :shock: Nie napisałeś wtedy - "brawo Bartek i Energo, mieliście rację, kurs rośnie" ! :lol: A teraz spadł o kilkadziesiąt % i nas od razu krytykujesz - toż to niesprawiedliwe :lol:

Hossa doszła momentu - gdy spółkom coraz trudniej jest rosnąć. Podobnie jest i będzie ze Skotanem. Żaden to sukces przewidywać spadki - możesz o nich pisać w każdym wątku, bo wcześniej czy później dotkną większości spółek. Nawet Orlen od lata spadł ponad 30% - choć wg Ciebie nie był balonem, i nie ostrzegałeś biednych posiadaczy jego akcji ... Z kolei np większy balon Alchemia - nadal rośnie, dlaczego tam nie ostrzegasz biednych inwestorów ?
Dlaczego nie ostrzegłeś Kopytka przed wtopą na balonie Capitalu ? :twisted:

A może nie chodzi o Skotan, tylko o kompleksy na tle moim i Bartka ? :roll:
PS
Skoro tyle o nas piszesz, to pewnie też śnimy ci się po nocach ? :)

Wyluzuj trochę, bo strasznie spięty i poważny jesteś, podchodzisz do swojej misji na tym wątku niczym Fred na wątku Elektrimu.

Bartekkk
Podporucznik
Posty: 19677
Rejestracja: 01 maja 2005 17:43

Postautor: Bartekkk » 31 gru 2006 19:04

Może choć pod koniec roku wyjaśnisz repatriant - po co piszesz w tym wątku, nie posiadając akcji SKT i uważając spółkę za balon ?
Uważasz się za rycerza, który na białym koniu wybawi księżniczki z ramion podłych Bartka i Energobiostera ?

Dlaczego ani razu nie przyznałeś się do porażki - wtedy gdy od 200 zł w lutym (gdy zacząłeś tu pisać), Skotan lurósł do dzisiejszej ceny ? Przecież to o 150% więcej niż wtedy gdy zacząłeś naganiać na spadki :shock: Nie napisałeś wtedy - "brawo Bartek i Energo, mieliście rację, kurs rośnie" ! :lol: A teraz spadł o kilkadziesiąt % i nas od razu krytykujesz - toż to niesprawiedliwe :lol:

Hossa doszła momentu - gdy spółkom coraz trudniej jest rosnąć. Podobnie jest i będzie ze Skotanem. Żaden to sukces przewidywać spadki - możesz o nich pisać w każdym wątku, bo wcześniej czy później dotkną większości spółek. Nawet Orlen od lata spadł ponad 30% - choć wg Ciebie nie był balonem, i nie ostrzegałeś biednych posiadaczy jego akcji ... Z kolei np większy balon Alchemia - nadal rośnie, dlaczego tam nie ostrzegasz biednych inwestorów ?
Dlaczego nie ostrzegłeś Kopytka przed wtopą na balonie Capitalu ? :twisted:

A może nie chodzi o Skotan, tylko o kompleksy na tle moim i Bartka ? :roll:PS
Skoro tyle o nas piszesz, to pewnie też śnimy ci się po nocach ? :)

Wyluzuj trochę, bo strasznie spięty i poważny jesteś, podchodzisz do swojej misji na tym wątku niczym Fred na wątku Elektrimu.

wiesz Energo jak to było pod koniec 2005 roku szybka jazda na ponad 100% na prochniku szybki przeskok na capital gdzie jazda była przesmaczna pozniej jeszcze skotan na poczatku roku 2006 i jak tu pozniej nie byc wkur... ze inni moga a ja nie :lol: 8)


Energo Szczęsliwego Nowego Roku :lol:

:arrow:
2017- 2020 hossa na misiach jak w 2005-2006 :)))) lecim w kosmos :O

Repatriant
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3527
Rejestracja: 11 lut 2006 22:34

Postautor: Repatriant » 31 gru 2006 19:44

Na watku bywam rzadko chyba bardziej z sentymentu w koncu kilka miesiecy na skotku wysiedzialem czasem zagladam z ciekawosci i np. zapadla mi w pamiec pewna mysl ze przelomu luty/marzec o tym iz w najblizszych miesiacach skotan bedzie konkurowal z orlenem i lotosem...to jest jedna ze zlotych mysli tamtego okresu wiec chcialbym sie dowiedziec w czym bedzie konkurowal /? bo do tej pory nie mialem okazji zapytac. Pozdro
Ta myśl to jeden ze słodkich ***** "wolnomyśliciela" naganiacza Energodebila popierana w owym czasie przez drugiego omamiacza - naganiacza Bartkka. To oczywiście jedna ze stu ich złotych myśli - jak to Skotanik podbije Polskę, Europę i cały świat :lol: :lol:

:lol:

Energobioster

Postautor: Energobioster » 31 gru 2006 19:50

Energo Szczęsliwego Nowego Roku :lol:

:arrow:
Rzutem na taśmę zajrzałem i znikam :lol:
Szczęśliwego Bartku, wszystkiego najlepszego ;) :D


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 147 gości