[TUP] (dawniej Trans Universal Poland) - część II

wszystko na temat spółek publicznych
batonik
Młodszy chorąży
Posty: 598
Rejestracja: 26 lis 2005 15:48
Lokalizacja: Toruń

Postautor: batonik » 03 mar 2007 18:06

Toczące się negocjacje, o wstępnych warunkach finansowych z firmą
TUP Property S.A. (spółka zależna TUP S.A.).oraz negocjacje w sprawie
szczegółów inwestycji w projekt developerski Modena Park
dobiegają końca , do podpisania umowy ostatecznej dojdzie już w marcu.
„Obydwie strony wykazują dobra wole oraz chęć podpisania ostatecznej umowy, czego dowodem jest właśnie list intencyjny”. – informuje Dorota Urawska z firmy Opal Property Development, odpowiedzialna za projekt - „Koncepcja zagospodarowania terenu bardzo nam się spodobała. W większości powstaną tam apartamenty, część powierzchni będzie zaadoptowana także na biura” – dodaje.

Znalażłem na bankierze, ale może wie ktoś skąd to jest???
only eagle

REKLAMA


bartas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3209
Rejestracja: 03 lip 2006 11:02
Lokalizacja: POLAND ;)
Kontakt:

Postautor: bartas » 03 mar 2007 18:15

A tak w ogóle to jak nastroje na najbliższy tydzień :?: Bo jak szeroki rynek znowu się zesra na wzór Stanów to daleko nie polecimy z naszym TUPkiem :x

Papa Smerf
Chorąży sztabowy
Posty: 4756
Rejestracja: 19 lip 2006 16:54

Postautor: Papa Smerf » 03 mar 2007 18:17

A tak w ogóle to jak nastroje na najbliższy tydzień :?: Bo jak szeroki rynek znowu się zesra na wzór Stanów to daleko nie polecimy z naszym TUPkiem :x
Nic dodac nic ujac..

Philip bedzie musial sie bardziej starac

kodi
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8948
Rejestracja: 03 sty 2006 17:28

Postautor: kodi » 03 mar 2007 18:20

Toczące się negocjacje, o wstępnych warunkach finansowych z firmą
TUP Property S.A. (spółka zależna TUP S.A.).oraz negocjacje w sprawie
szczegółów inwestycji w projekt developerski Modena Park
dobiegają końca , do podpisania umowy ostatecznej dojdzie już w marcu.
„Obydwie strony wykazują dobra wole oraz chęć podpisania ostatecznej umowy, czego dowodem jest właśnie list intencyjny”. – informuje Dorota Urawska z firmy Opal Property Development, odpowiedzialna za projekt - „Koncepcja zagospodarowania terenu bardzo nam się spodobała. W większości powstaną tam apartamenty, część powierzchni będzie zaadoptowana także na biura” – dodaje.

Znalażłem na bankierze, ale może wie ktoś skąd to jest???
z poznańskiej, lokalnej strony www.tutej.pl - ale nie mogę na nią wejść...

Tome
Starszy plutonowy
Posty: 39
Rejestracja: 06 paź 2006 13:42

Postautor: Tome » 03 mar 2007 18:24

C/Z liczy się dla czterech kwartałów, a nie czterech lat. Tak Buderus wiem.
pamiętajmy jednak, że to inwestycja która prawdopodobnie zacznie się w 2009 roku - a zyski kiedy...?
tak że jest dobrze, ale bez gorączkowania...
tak kodi

ale moze mój post spowoduje trochę większego wysiłku forumowiczów w kierunku wartości firmy (mniej istotne czy to za rok,dwa,pięć - mogę dostać dywidendę za 3 lata - jak jest z czego:)) liczy sie potencjalna wartość firmy bo z wyceną na dzisiaj jest mały problem.Jak ma się jakieś pojęcie o wartości firmy to troche inaczej się inwestuje,nieprawdaż?
Ostatnio zmieniony 03 mar 2007 18:27 przez Tome, łącznie zmieniany 1 raz.

marauder2002
Chorąży
Posty: 807
Rejestracja: 25 sty 2006 01:52

Postautor: marauder2002 » 03 mar 2007 18:26

Skany artykułów o Opal Property Developments (m. in. o planowanych inwestycjach w Poznaniu):
http://www.uscheiblera.pl/en/w-prasie.a ... geNumber=1
Bytka abo ne bytka to je zapytka

kodi
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8948
Rejestracja: 03 sty 2006 17:28

Postautor: kodi » 03 mar 2007 18:30

A tak w ogóle to jak nastroje na najbliższy tydzień :?: Bo jak szeroki rynek znowu się zesra na wzór Stanów to daleko nie polecimy z naszym TUPkiem :x
możemy polecieć - ale nie w oczekiwanym przez nas kierunku... :) :wink: a poważnie - każdy ostrożny inwestor jest chyba po ostatnich wydarzeniach mocno poredukowany - więc korekta będzie okazją do promocyjnych zakupów... :wink: w spółce nic na gorsze się nie zmieniło - a wręcz przeciwnie - więc chyba lepiej kupować jej akcje po 24 czy 22 niż po ponad 30...?
oczywiście jest kwestia czy warto kupować już po 24-25 czy czekać na 22, które może się nie zdarzyć, a może nie - a może czekać np. na 18..??? :lol:
ale to już są osobiste dylematy każdego inwestora - nikt Ci tu mądrej odpowiedzi nie da... trzeba obserwować rynek i szybko reagować - a i tak nie ma się pewności że się nie zostanie z ręką w nocniku... :lol:
ach, ten hazard...

Buderus
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3267
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Buderus » 03 mar 2007 18:46

Toczące się negocjacje, o wstępnych warunkach finansowych z firmą
TUP Property S.A. (spółka zależna TUP S.A.).oraz negocjacje w sprawie
szczegółów inwestycji w projekt developerski Modena Park
dobiegają końca , do podpisania umowy ostatecznej dojdzie już w marcu.
„Obydwie strony wykazują dobra wole oraz chęć podpisania ostatecznej umowy, czego dowodem jest właśnie list intencyjny”. – informuje Dorota Urawska z firmy Opal Property Development, odpowiedzialna za projekt - „Koncepcja zagospodarowania terenu bardzo nam się spodobała. W większości powstaną tam apartamenty, część powierzchni będzie zaadoptowana także na biura” – dodaje.

Znalażłem na bankierze, ale może wie ktoś skąd to jest???
z poznańskiej, lokalnej strony www.tutej.pl - ale nie mogę na nią wejść...
Wejść nie można, ale artykuł brzmi tak :wink: :
Alternatywne centrum Poznania
Perspektywa rewitalizacji zaniedbanej części Jeżyc – terenów zakładów odzieżowych Modena, jest coraz bliższa. Projektem zainteresował się australijski deweloper Opal Property Developments, znany z rewitalizacji zabytkowej łódzkiej fabryki Karola Scheiblera oraz adaptacji jej na cele mieszkaniowe.

Moden Park to inwestycja deweloperska związana z rewitalizacją nieruchomości należących do dawnych Zakładów Odzieżowych Modena w Poznaniu. Wstępna wizualizacja zagospodarowania przestrzennego tego terenu powstała podczas warsztatów urbanistyczno-planistycznych organizowanych przez właścicieli Modeny, które odbyły się między 29 maja a 2 czerwca 2006r. W warsztatach zwanych CHARRETTE wziął udział międzynarodowy zespół architektów-urbanistów, którzy przez 5 kolejnych dni starali się stworzyć plan osiedla mieszkalno-biurowego na miarę marzeń i oczekiwań przyszłych mieszkańców.



Australijski inwestor
Projektem zainteresowali się Australijczycy. Pod koniec stycznia Opal Property Developments podpisał list intencyjny w sprawie sprzedaży projektu Modena Park z TUP Property S.A. (spółka zależna TUP S.A.). Ze względu na toczące się negocjacje, informacja o wstępnych warunkach finansowych nie zostanie ujawniona do dnia zawarcia Umowy Przedwstępnej. Przez dwa miesiące potrwają negocjacje w sprawie szczegółów inwestycji. „Obydwie strony wykazują dobra wole oraz chęć podpisania ostatecznej umowy, czego dowodem jest właśnie list intencyjny”. – informuje Dorota Urawska z firmy Opal Property Development, odpowiedzialna za projekt - „Koncepcja zagospodarowania terenu bardzo nam się spodobała. W większości powstaną tam apartamenty, część powierzchni będzie zaadoptowana także na biura” – dodaje.


Rewitalizacja nieruchomości Modeny

Nowy rynek Modena Park przy

ul.Jackowskiej z widoczną wieżą

oraz parkiem.

Teren Modeny sąsiaduje z XIX wiecznymi secesyjnymi kamienicami oraz w części południowo – zachodniej dawnymi obiektami koszarowymi z początku XX wieku. Łączna powierzchnia pod inwestycję to ponad 20 tys. m kw. Firma Opal Property Development znana jest w Polsce z projektu łódzkiego „U Scheiblera” (więcej tutej). „Jesteśmy developerem, który specjalizuje się w rewitalizacji starych obiektów. W Łodzi posiadamy blisko 22 hektary ziemi z pofabrycznymi zabytkowymi budynkami, które rewitalizujemy i nadajemy im nowe funkcje. Poznańska Modena jest wiec nam bardzo bliska pod tym względem. Rewitalizacja daje możliwość przywrócenia starych, często zniszczonych obiektów do życia, przy jednoczesnym zachowaniu ich zabytkowego charakteru” – komentuje Dorota Urawska.
O rewitalizacji nieruchomości poznańskiej Modeny mówi się już od kilku lat. W chwili obecnej obszar ten stanowi zdegradowaną część Jeżyc. Rewitalizacja ma polegać nie tylko na odrestaurowaniu znajdujących się na tym terenie zabytkowych budynków, budowie nowych na miejscu tych, które nadają się już tylko do wyburzenia, ale również na stworzeniu wyjątkowej przestrzeni w centrum miasta. Projekt zakłada kreację przestrzeni miejskiej o wysokim standardzie, stanowiącą kompleks użytkowo – mieszkalny uzupełniony zintegrowaną siecią ulic, placów, dziedzińców, parków i pasaży pieszych. W środku terenu Modeny, na ulicy Zwierzynieckiej powstanie wieża, która zdominuje pozostałe zabudowania. Planowane jest także stworzenie nowego parku miejskiego na terenie dawnego placu koszarowego.



Szansa na lofty
W ramach projektu Modena Park mogą w Poznaniu powstać mieszkania typu lofty. Na pytanie czy tego typu inwestycje mogą odnieść sukces na tym rynku odpowiada Dorota Urawska - „Jak najbardziej. Nasza inwestycja w Łodzi (lofty U Scheiblera) zapoczątkowała zupełnie nowy trend w polskiej architekturze i juz dziś wiadomo, ze lofty będą hitem nadchodzących lat. Nasze łódzkie lofty (łącznie 417) sprzedały się w ciągu 6 dni, wiec możemy mówić tutaj o ogromnym sukcesie sprzedaży. Okazuje się, że czerwona cegła oraz elementy postindustrialnej architektury maja w Polsce bardzo wielu zwolennikowi. Naszymi klientami byli głównie Łodzianie, ale także mieszkańcy innych dużych miast Polski (w tym także Poznania), dlatego jestem przekonana, ze Poznaniacy także pokochają niepowtarzalny klimat loftów.”
http://66.102.9.104/search?q=cache:_KJG ... -a&strip=1

Buderus
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3267
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Buderus » 03 mar 2007 18:56

ale moze mój post spowoduje trochę większego wysiłku forumowiczów w kierunku wartości firmy (mniej istotne czy to za rok,dwa,pięć - mogę dostać dywidendę za 3 lata - jak jest z czego:)) liczy sie potencjalna wartość firmy bo z wyceną na dzisiaj jest mały problem.Jak ma się jakieś pojęcie o wartości firmy to troche inaczej się inwestuje,nieprawdaż?
Jeśli śledzisz wątek, to wiesz, że prawie wszystkich interesuje tylko odpał, cokolwiek to znaczy... :wink:
A tak na poważnie, jasne, że w aktualnej wycenie jest już sporo z przyszłości. Na tym, niestety, polega inwestowanie w czasie hossy, póki ona jest. A jeśli chodzi o wartość firmy za dwa, trzy czy pięć lat, to wydaje mi się, że dzieje się lub będzie działo tak wiele, a tak dużo z tego jest jeszcze nie doprecyzowane, że nawet zarząd TUPa miałby z szacunkiem problemy. :wink:

JOHN WAYNE
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3871
Rejestracja: 20 cze 2006 20:47

Postautor: JOHN WAYNE » 03 mar 2007 19:02

ale moze mój post spowoduje trochę większego wysiłku forumowiczów w kierunku wartości firmy (mniej istotne czy to za rok,dwa,pięć - mogę dostać dywidendę za 3 lata - jak jest z czego:)) liczy sie potencjalna wartość firmy bo z wyceną na dzisiaj jest mały problem.Jak ma się jakieś pojęcie o wartości firmy to troche inaczej się inwestuje,nieprawdaż?
Jeśli śledzisz wątek, to wiesz, że prawie wszystkich interesuje tylko odpał, cokolwiek to znaczy... :wink:
A tak na poważnie, jasne, że w aktualnej wycenie jest już sporo z przyszłości. Na tym, niestety, polega inwestowanie w czasie hossy, póki ona jest. A jeśli chodzi o wartość firmy za dwa, trzy czy pięć lat, to wydaje mi się, że dzieje się lub będzie działo tak wiele, a tak dużo z tego jest jeszcze nie doprecyzowane, że nawet zarząd TUPa miałby z szacunkiem problemy. :wink:

dobrze prawisz,ale popatrz na Polnord i wielu innych deweloperów i popatrz tam na wskazniki

Philip Morris
Porucznik
Posty: 34794
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Philip Morris » 03 mar 2007 19:56

ale moze mój post spowoduje trochę większego wysiłku forumowiczów w kierunku wartości firmy (mniej istotne czy to za rok,dwa,pięć - mogę dostać dywidendę za 3 lata - jak jest z czego:)) liczy sie potencjalna wartość firmy bo z wyceną na dzisiaj jest mały problem.Jak ma się jakieś pojęcie o wartości firmy to troche inaczej się inwestuje,nieprawdaż?
Jeśli śledzisz wątek, to wiesz, że prawie wszystkich interesuje tylko odpał, cokolwiek to znaczy... :wink:
A tak na poważnie, jasne, że w aktualnej wycenie jest już sporo z przyszłości. Na tym, niestety, polega inwestowanie w czasie hossy, póki ona jest. A jeśli chodzi o wartość firmy za dwa, trzy czy pięć lat, to wydaje mi się, że dzieje się lub będzie działo tak wiele, a tak dużo z tego jest jeszcze nie doprecyzowane, że nawet zarząd TUPa miałby z szacunkiem problemy. :wink:

dobrze prawisz,ale popatrz na Polnord i wielu innych deweloperów i popatrz tam na wskazniki
no wlasnie-Polnord jest książkowym przykladem kupowania przyszlości :idea:

Philip Morris
Porucznik
Posty: 34794
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Philip Morris » 03 mar 2007 20:07

Zarząd TUP planuje na przełomie maja i czerwca podnieść kapitał spółki. Kolejna emisja miałby się odbyć z zachowaniem prawa poboru. Firma chce pozyskać z rynku od 40 do 60 mln zł. - To wstępne założenia, sporo będzie zależało od zaawansowania kolejnych projektów jeśli będzie ich dużo to potrzeby finansowe firmy będą oczywiście większe. Pracujemy obecnie nad kilkom inwestycjami, ale na konkrety jeszcze za wcześnie - tłumaczy Robert Moritz.


No to czekamy na same dobre infa ze spólki-przeciez już mamy marzec




:idea: :idea: :idea:

Buderus
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3267
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Buderus » 03 mar 2007 20:07


dobrze prawisz,ale popatrz na Polnord i wielu innych deweloperów i popatrz tam na wskazniki
no wlasnie-Polnord jest książkowym przykladem kupowania przyszlości :idea:
Dobrze prawicie. :wink: Chodzi tylko oto aby równanie odbyło się do Polnordu, a nie do TUPa.

Philip Morris
Porucznik
Posty: 34794
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Philip Morris » 03 mar 2007 20:15


dobrze prawisz,ale popatrz na Polnord i wielu innych deweloperów i popatrz tam na wskazniki
no wlasnie-Polnord jest książkowym przykladem kupowania przyszlości :idea:
Dobrze prawicie. :wink: Chodzi tylko oto aby równanie odbyło się do Polnordu, a nie do TUPa.
to jest oczywiste i dlatego go mam :)

kodi
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8948
Rejestracja: 03 sty 2006 17:28

Postautor: kodi » 03 mar 2007 20:24

Zarząd TUP planuje na przełomie maja i czerwca podnieść kapitał spółki. Kolejna emisja miałby się odbyć z zachowaniem prawa poboru. Firma chce pozyskać z rynku od 40 do 60 mln zł. - To wstępne założenia, sporo będzie zależało od zaawansowania kolejnych projektów jeśli będzie ich dużo to potrzeby finansowe firmy będą oczywiście większe. Pracujemy obecnie nad kilkom inwestycjami, ale na konkrety jeszcze za wcześnie - tłumaczy Robert Moritz.


No to czekamy na same dobre infa ze spólki-przeciez już mamy marzec





:idea: :idea: :idea:
ciekawi mnie jak nową emisję rozegrają Eagle i Moritzowie - czy obejmą nową emisję, czy raczej sprzedadzą pp ? a może będą pakietówki jeszcze przed pp? nie chce mi się wierzyć, że Eagle będzie się jeszcze mocniej angażować w TUP...


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości