MOSTOSTAL-EXPORT [MSX]-CZESC V

wszystko na temat spółek publicznych
CassinoRoyalle
Starszy chorąży
Posty: 1872
Rejestracja: 20 gru 2006 17:28
Lokalizacja: Bond Square

Postautor: CassinoRoyalle » 15 maja 2007 18:23

hmmm przychody niewiele wzrosły, wiec w przyszłośći fajerwerków nie będzie... skad oni mają taki zysk coś opchneli i zaksiegowali w tym q ??
Tak sprzedali co nieco i jeszce majądo sprzedania chociażby ZEG w którym mają ponad 70 %. Zysk na akcję (I kw. 2007 +II-IV kw. 2006) to około 1 zł, wiec P/E na poziomie około 11 to chyba niezbyt wygórowana wycena. Obecnie to jedna z najpewniejszych spółek budowlanych notowanych na GPW, która nie dość że ma do sprzedania ZEG to jeszcze nie ma większościowego inwestora branżowego. Mostostal Export może zatem być atrakcyjnym podmiotem przejęcia lub ewentualnie fuzji.

REKLAMA


robinsoncruzoe
Starszy chorąży
Posty: 1728
Rejestracja: 11 kwie 2007 21:19
Lokalizacja: warmia

Postautor: robinsoncruzoe » 15 maja 2007 18:27

Czesc wszystkim.... moim zdaniem wyniki sa rewelacyjne. spolka widac poukladana. zarabia i na gruntach lub innych inwestycjach finansowych (netto wieksze od operacyjnego) i ma super wyniki operacyjne. marza operacyjna prawie 15%.... o co chodzi ? malo komu w bodowlance tyle zostaje.... moze byc baaardzo ciekawa sesja jutro. MSX moze miec nawet 60 mln netto na koniec roku , a to da kurs 34 pln przy p/e 24 (srednia dla budowlanki). nie wspomne o przyszlym roku. wg mnie jeden z lepszych mostostali obecnie i jeden z najtanszych....... chyba ze jest cos o czym nie wiemy. ale komentujemy to co wiemy. wg mnie jest naprawde git.
srednia dla budowlanki c\z to 33. 5 a msx obecnie ma 13.5!!!!!!!!!!!!

jacszymcz
Młodszy chorąży
Posty: 536
Rejestracja: 18 maja 2006 14:43
Lokalizacja: Górny Śląsk

Postautor: jacszymcz » 15 maja 2007 18:46

Panowie bez euforii, jutro zobaczymy jak akcjonariat odebrał wyniki, myślę że jest bdb, jak mówił naszb Prezydent są plusy dodatnie i ujemne. :wink: :wink: ZOBACZYMY!!

dany
Starszy plutonowy
Posty: 36
Rejestracja: 26 lut 2006 20:43

Postautor: dany » 15 maja 2007 18:47

Czesc wszystkim.... moim zdaniem wyniki sa rewelacyjne. spolka widac poukladana. zarabia i na gruntach lub innych inwestycjach finansowych (netto wieksze od operacyjnego) i ma super wyniki operacyjne. marza operacyjna prawie 15%.... o co chodzi ? malo komu w bodowlance tyle zostaje.... moze byc baaardzo ciekawa sesja jutro. MSX moze miec nawet 60 mln netto na koniec roku , a to da kurs 34 pln przy p/e 24 (srednia dla budowlanki). nie wspomne o przyszlym roku. wg mnie jeden z lepszych mostostali obecnie i jeden z najtanszych....... chyba ze jest cos o czym nie wiemy. ale komentujemy to co wiemy. wg mnie jest naprawde git.
srednia dla budowlanki c\z to 33. 5 a msx obecnie ma 13.5!!!!!!!!!!!!
Czesc...pewnie liczysz terazniejszosc......a gielda dyskontuje przyszlosc....dlatego ja licze prawdopodobny zysk na koniec roku i kurs na koniec roku. p/e 24 z takim srednim budowlanka zakonczyla rok 2006, pytanie z jakim bedzie chciala zakonczyc 2007 ? lepiej byc konserwatywnym niz zakladac ze bedzie to 33 a moze 50 a moze 70 i kurs +300%..... choc nie brakuje takich ludzi na forum, to jednak mowimy czasami o realnych pieniadzach i to duzych, stad kazdy wybiera zalozenia wg wlasnego uznania. pozdrawiam

Kirkor67
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 272
Rejestracja: 08 gru 2006 12:48

Postautor: Kirkor67 » 15 maja 2007 18:47

hmmm przychody niewiele wzrosły, wiec w przyszłośći fajerwerków nie będzie... skad oni mają taki zysk coś opchneli i zaksiegowali w tym q ??
Tak sprzedali co nieco i jeszce majądo sprzedania chociażby ZEG w którym mają ponad 70 %. Zysk na akcję (I kw. 2007 +II-IV kw. 2006) to około 1 zł, wiec P/E na poziomie około 11 to chyba niezbyt wygórowana wycena. Obecnie to jedna z najpewniejszych spółek budowlanych notowanych na GPW, która nie dość że ma do sprzedania ZEG to jeszcze nie ma większościowego inwestora branżowego. Mostostal Export może zatem być atrakcyjnym podmiotem przejęcia lub ewentualnie fuzji.
Nawet sprzedając ZEG po wartości księgowej to będzie ponad 20 milionów zysku.

jacszymcz
Młodszy chorąży
Posty: 536
Rejestracja: 18 maja 2006 14:43
Lokalizacja: Górny Śląsk

Postautor: jacszymcz » 15 maja 2007 18:54

Pozostaje jeszcze pytanie - prezes miał się jeszcze wypowiedzieć na pewne tematy związane z inwestycjami , miało to być podane z raportem, znowu nie dotrzymuje zdania.

CassinoRoyalle
Starszy chorąży
Posty: 1872
Rejestracja: 20 gru 2006 17:28
Lokalizacja: Bond Square

Postautor: CassinoRoyalle » 15 maja 2007 18:56

hmmm przychody niewiele wzrosły, wiec w przyszłośći fajerwerków nie będzie... skad oni mają taki zysk coś opchneli i zaksiegowali w tym q ??
Tak sprzedali co nieco i jeszce majądo sprzedania chociażby ZEG w którym mają ponad 70 %. Zysk na akcję (I kw. 2007 +II-IV kw. 2006) to około 1 zł, wiec P/E na poziomie około 11 to chyba niezbyt wygórowana wycena. Obecnie to jedna z najpewniejszych spółek budowlanych notowanych na GPW, która nie dość że ma do sprzedania ZEG to jeszcze nie ma większościowego inwestora branżowego. Mostostal Export może zatem być atrakcyjnym podmiotem przejęcia lub ewentualnie fuzji.
Nawet sprzedając ZEG po wartości księgowej to będzie ponad 20 milionów zysku.
Ja przyjmuję, że Skipietrow nie sprzeda poniżej wartości księgowej ZEG-u, bo facet nie ma sprzedawać ponizej wart. księgowej. Śmiem twierdzić, że rynek nie zdyskontował jeszcze tego, że ZEG może być przez MSX sprzedany. Poza tym byćmoże po takich wynikach MSX może znowu być atrakcyjny dla wielu instytucji finansowych :wink:

Kirkor67
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 272
Rejestracja: 08 gru 2006 12:48

Postautor: Kirkor67 » 15 maja 2007 19:08

Pozostaje jeszcze pytanie - prezes miał się jeszcze wypowiedzieć na pewne tematy związane z inwestycjami , miało to być podane z raportem, znowu nie dotrzymuje zdania.
Przecież to była ściema kogoś z forum, że prezes telofonicznie się zobowiązał do jakiś sprostowań. Od początku w to nie wierzyłem.

Crocker
Chorąży sztabowy
Posty: 5228
Rejestracja: 15 lut 2007 10:30

Postautor: Crocker » 15 maja 2007 19:37

Witam,
Raport dla mnie super. :D

Zysk prawie 19 mln. Ale chciałbym jeszzce zwrócić uwage na inne pozycje:
1/
Kapitał własny wzrósł do 101 344 z 78 255 tj. 23 mln (29,5%)
2/
Zmniejszenie zobowiazań długoterminowych o ponad 1,7 mln
3/
Zmniejszenie zobowiazań krótkoterminowych o prawie 1 mln
4/
Wzrost przychodów o 44%


Gratulacje dla sprzedajacych i panikarzy!
Buhahahaha
Obrazek

" Doświadczenie pozwala ci robić nowe błędy zamiast starych "
http://www.youtube.com/watch?v=nn6g3RrQZCs

KAMAR
Chorąży sztabowy
Posty: 4047
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: KAMAR » 15 maja 2007 19:41

Panowie, nie wiem od kiedy na gpw, ale ten raport to porażka.
Zobaczcie na rachunek zysków i strat czy frma miała w ogóle zysk na sprzedaży a potem skąd się wziął zysk netto a potem przeczytajcie komentarz do raportu a potem................ pomyślcie, a potem napiszcie :)

Pozdrawiam

robinsoncruzoe
Starszy chorąży
Posty: 1728
Rejestracja: 11 kwie 2007 21:19
Lokalizacja: warmia

Postautor: robinsoncruzoe » 15 maja 2007 19:47

Czesc wszystkim.... moim zdaniem wyniki sa rewelacyjne. spolka widac poukladana. zarabia i na gruntach lub innych inwestycjach finansowych (netto wieksze od operacyjnego) i ma super wyniki operacyjne. marza operacyjna prawie 15%.... o co chodzi ? malo komu w bodowlance tyle zostaje.... moze byc baaardzo ciekawa sesja jutro. MSX moze miec nawet 60 mln netto na koniec roku , a to da kurs 34 pln przy p/e 24 (srednia dla budowlanki). nie wspomne o przyszlym roku. wg mnie jeden z lepszych mostostali obecnie i jeden z najtanszych....... chyba ze jest cos o czym nie wiemy. ale komentujemy to co wiemy. wg mnie jest naprawde git.
srednia dla budowlanki c\z to 33. 5 a msx obecnie ma 13.5!!!!!!!!!!!!
Czesc...pewnie liczysz terazniejszosc......a gielda dyskontuje przyszlosc....dlatego ja licze prawdopodobny zysk na koniec roku i kurs na koniec roku. p/e 24 z takim srednim budowlanka zakonczyla rok 2006, pytanie z jakim bedzie chciala zakonczyc 2007 ? lepiej byc konserwatywnym niz zakladac ze bedzie to 33 a moze 50 a moze 70 i kurs +300%..... choc nie brakuje takich ludzi na forum, to jednak mowimy czasami o realnych pieniadzach i to duzych, stad kazdy wybiera zalozenia wg wlasnego uznania. pozdrawiam
no wszystko ok ja w swoich prognozach i analizach mostka gdy wchodziłem ze średnią 7.3 ostatni zakup 10.10 brałem pod uwagę prognozę zysku na 2007 o której skipietrow wyraził sie " znaczne podniesienie zysku"na poz. 60-70 mln i myslę że sie nie pomylę końcża sie 2 lu 3 kontrakty w rosji z roku 2005 i 2006 zysk pewnie będzie zaksięgowany w 2Q LUB 3Q2007 nie biorę wogóle pod uwagę zegu o instalu nie wspomnę bo to grosze a i tak msx dogada sie z wierzycielami lub z mn a wracając to c\z to przy 60-70 mln zysku w 2007 i biorąc średdnią dla branży 28-30 wyceniam akcje w przedziale 45-50 i myślę że teraz znajdą sie tacy co będą mnie wyzywali zę naganiam ale jaich mam gdzieś akcje kupione i zakopane na giełdzie trzeba wyprzedzić o krok innych msx miał problemy i był zapomnianą firma ale pomału sie to zmienia i wszystko zależy od akcjonariatu kiedy osągniemy te 45-50 czy za pół roku czy za rok mnie jest to wszystko jedno jak przyjdą wysokie kontrakty w rosji to w 2008 możeny być świadkami przekroczenia 100

Asekom
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 364
Rejestracja: 06 gru 2006 23:08

Postautor: Asekom » 15 maja 2007 19:51

Panowie, nie wiem od kiedy na gpw, ale ten raport to porażka.
Zobaczcie na rachunek zysków i strat czy frma miała w ogóle zysk na sprzedaży a potem skąd się wziął zysk netto a potem przeczytajcie komentarz do raportu a potem................ pomyślcie, a potem napiszcie :)

Pozdrawiam
Tak,
ale nie jest żle.

Wpływy z aktywów finansowych równe 15 630 000.
Czyli za działkę sprzedaną GANTowi. :roll:

Przemo27
Starszy chorąży
Posty: 1640
Rejestracja: 28 kwie 2006 14:28
Lokalizacja: Miasto Smoka

Postautor: Przemo27 » 15 maja 2007 20:00

Czesc wszystkim.... moim zdaniem wyniki sa rewelacyjne. spolka widac poukladana. zarabia i na gruntach lub innych inwestycjach finansowych (netto wieksze od operacyjnego) i ma super wyniki operacyjne. marza operacyjna prawie 15%.... o co chodzi ? malo komu w bodowlance tyle zostaje.... moze byc baaardzo ciekawa sesja jutro. MSX moze miec nawet 60 mln netto na koniec roku , a to da kurs 34 pln przy p/e 24 (srednia dla budowlanki). nie wspomne o przyszlym roku. wg mnie jeden z lepszych mostostali obecnie i jeden z najtanszych....... chyba ze jest cos o czym nie wiemy. ale komentujemy to co wiemy. wg mnie jest naprawde git.
srednia dla budowlanki c\z to 33. 5 a msx obecnie ma 13.5!!!!!!!!!!!!
23 nie 33
Tales był z Miletu a Sedes z Bakelitu;)
Obrazek

KAMAR
Chorąży sztabowy
Posty: 4047
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: KAMAR » 15 maja 2007 20:04

"Zysk (strata) ze sprzedaŜy całości lub części
udziałów jednostek podporządkowanych - 5 685 5 685"

"W pierwszym kwartale br. sprzedano spółki ZREMB Chojnice S.A. oraz udziały spółki celowej Pod Fortem Sp. z o.o.."

"Do końca drugiego kwartału br. sprzedane zostaną kolejne aktywa. Wygenerowane środki ze sprzedaŜy planuje
się w części przeznaczyć na dalszy rozwój działalności developerskiej w Warszawie i Krakowie."

"Z aktywów finansowych, w tym: 9 757"

Ja życze WAM jak najlepiej ale dziwi mnie ten ton. To nie są zyski z bieżącej działalności podstawowej. Tak to każda spółka może pompować wyniki sprzedając części majątku. Powodzenia!

robinsoncruzoe
Starszy chorąży
Posty: 1728
Rejestracja: 11 kwie 2007 21:19
Lokalizacja: warmia

Postautor: robinsoncruzoe » 15 maja 2007 20:08

"Zysk (strata) ze sprzedaŜy całości lub części
udziałów jednostek podporządkowanych - 5 685 5 685"

"W pierwszym kwartale br. sprzedano spółki ZREMB Chojnice S.A. oraz udziały spółki celowej Pod Fortem Sp. z o.o.."

"Do końca drugiego kwartału br. sprzedane zostaną kolejne aktywa. Wygenerowane środki ze sprzedaŜy planuje
się w części przeznaczyć na dalszy rozwój działalności developerskiej w Warszawie i Krakowie."

"Z aktywów finansowych, w tym: 9 757"

Ja życze WAM jak najlepiej ale dziwi mnie ten ton. To nie są zyski z bieżącej działalności podstawowej. Tak to każda spółka może pompować wyniki sprzedając części majątku. Powodzenia!


operacyjnego ponad 8 to mało


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości