MOSTOSTAL-EXPORT [MSX]-CZESC V

wszystko na temat spółek publicznych
maciejkatowice
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7697
Rejestracja: 03 kwie 2006 11:43

Postautor: maciejkatowice » 15 maja 2007 20:26

po co gadacie ze spamerami ?

wiadoma rzecza jest ze ci co akcji nie maja nie beda zachwalac raportu :)

chyba wam to nie dziwne ? co ?

to tak jak ja bym byl bez kacji MSX i wychwalal pod niebiosa ze nareszcie sie cos ruszyło :)

REKLAMA


mgDuke
Plutonowy
Posty: 11
Rejestracja: 15 maja 2007 19:56

Postautor: mgDuke » 15 maja 2007 20:34

Podziel sobie liczbę twoich postów przez ilość sesji giełdowych od dnia, w którym zapisałeś się na to forum to wyjdzie ci kto tu jest spamerem :evil:

Kirkor67
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 272
Rejestracja: 08 gru 2006 12:48

Postautor: Kirkor67 » 15 maja 2007 20:36

Panowie, nie wiem od kiedy na gpw, ale ten raport to porażka.
Zobaczcie na rachunek zysków i strat czy frma miała w ogóle zysk na sprzedaży a potem skąd się wziął zysk netto a potem przeczytajcie komentarz do raportu a potem................ pomyślcie, a potem napiszcie :)

Pozdrawiam
Znowu się coś nie podoba w wynikach? Jak MCI sprzedaje spółki z zyskiem to akcjonariusze rozumiem płączą, bo kasa wpływa do firmy? A co do sprzedania ma np PC Guard albo Elektrobudowa? skoro każda spółka może sobie tak sprzedawać to czemu nie sprzedaje?. Prawda jest taka, że żeby coś sprzedać, to trzeba najpierw to mieć. Dobrze że sprzedają nierentowne firmy generujące tylko puste przychody nie przekładające się na zysk.

Na pewno zysk Polnordu też się nie podoba, bo 80 mln to każda spółka sobie może za tyle sprzedać. :lol: :lol:
Poza tym inwestycja deweloperska w Pod Fortem to nic innego jak działalność podstawowa. Została sprzedana, dzięki czemu zyski z niej jako dewelopera są już teraz. To mało? Lepiej żeby były przychody 1 miliard, zysk 5 milionów i wtedy wszyscy byliby zadowoleni, bo byłoby jak z książeczki o finansach. :lol:

maciejkatowice
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7697
Rejestracja: 03 kwie 2006 11:43

Postautor: maciejkatowice » 15 maja 2007 20:39

Podziel sobie liczbę twoich postów przez ilość sesji giełdowych od dnia, w którym zapisałeś się na to forum to wyjdzie ci kto tu jest spamerem :evil:
ale po to chyba jest forum zeby pisac ? :shock: :shock:

czyz nie ??

mgDuke
Plutonowy
Posty: 11
Rejestracja: 15 maja 2007 19:56

Postautor: mgDuke » 15 maja 2007 20:59


ale po to chyba jest forum zeby pisac ? :shock: :shock:

czyz nie ??
Taaaa ... a e-mail jest od pisania e-maili. Tylko czemu 80% mojej skrzynki to spam

maciejkatowice
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7697
Rejestracja: 03 kwie 2006 11:43

Postautor: maciejkatowice » 15 maja 2007 21:08


ale po to chyba jest forum zeby pisac ? :shock: :shock:

czyz nie ??
Taaaa ... a e-mail jest od pisania e-maili. Tylko czemu 80% mojej skrzynki to spam
przeciez nie mozesz winic calego swiata ze masz tylko takich znajomych ;)

ja tam jakos spamu nie mam, no moze troche z pb.pl

maciejkatowice
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7697
Rejestracja: 03 kwie 2006 11:43

Postautor: maciejkatowice » 15 maja 2007 22:57

Koledzy wedlug www.gpw.pl

wskaznik dla MSX po 4Q 06 to 19,1

a nie jak piszecie 23 !!

dany
Starszy plutonowy
Posty: 36
Rejestracja: 26 lut 2006 20:43

Postautor: dany » 15 maja 2007 23:24

Czesc wszystkim.... moim zdaniem wyniki sa rewelacyjne. spolka widac poukladana. zarabia i na gruntach lub innych inwestycjach finansowych (netto wieksze od operacyjnego) i ma super wyniki operacyjne. marza operacyjna prawie 15%.... o co chodzi ? malo komu w bodowlance tyle zostaje.... moze byc baaardzo ciekawa sesja jutro. MSX moze miec nawet 60 mln netto na koniec roku , a to da kurs 34 pln przy p/e 24 (srednia dla budowlanki). nie wspomne o przyszlym roku. wg mnie jeden z lepszych mostostali obecnie i jeden z najtanszych....... chyba ze jest cos o czym nie wiemy. ale komentujemy to co wiemy. wg mnie jest naprawde git.
srednia dla budowlanki c\z to 33. 5 a msx obecnie ma 13.5!!!!!!!!!!!!


Czesc...pewnie liczysz terazniejszosc......a gielda dyskontuje przyszlosc....dlatego ja licze prawdopodobny zysk na koniec roku i kurs na koniec roku. p/e 24 z takim srednim budowlanka zakonczyla rok 2006, pytanie z jakim bedzie chciala zakonczyc 2007 ? lepiej byc konserwatywnym niz zakladac ze bedzie to 33 a moze 50 a moze 70 i kurs +300%..... choc nie brakuje takich ludzi na forum, to jednak mowimy czasami o realnych pieniadzach i to duzych, stad kazdy wybiera zalozenia wg wlasnego uznania. pozdrawiam
no wszystko ok ja w swoich prognozach i analizach mostka gdy wchodziłem ze średnią 7.3 ostatni zakup 10.10 brałem pod uwagę prognozę zysku na 2007 o której skipietrow wyraził sie " znaczne podniesienie zysku"na poz. 60-70 mln i myslę że sie nie pomylę końcża sie 2 lu 3 kontrakty w rosji z roku 2005 i 2006 zysk pewnie będzie zaksięgowany w 2Q LUB 3Q2007 nie biorę wogóle pod uwagę zegu o instalu nie wspomnę bo to grosze a i tak msx dogada sie z wierzycielami lub z mn a wracając to c\z to przy 60-70 mln zysku w 2007 i biorąc średdnią dla branży 28-30 wyceniam akcje w przedziale 45-50 i myślę że teraz znajdą sie tacy co będą mnie wyzywali zę naganiam ale jaich mam gdzieś akcje kupione i zakopane na giełdzie trzeba wyprzedzić o krok innych msx miał problemy i był zapomnianą firma ale pomału sie to zmienia i wszystko zależy od akcjonariatu kiedy osągniemy te 45-50 czy za pół roku czy za rok mnie jest to wszystko jedno jak przyjdą wysokie kontrakty w rosji to w 2008 możeny być świadkami przekroczenia 100
...Hej Robinson.... w tych wszytkich twoich wyliczeniach nie pasuje tylko jedna rzecz ? Dlaczego Skipietrow mowil o sprzedazy firmy jakby kurs podszedl do okolo 20 Pln ........a Ty wiescisz nawet 100, uwazajac ze 40-50 jest pewne ? nie sadzisz ze to dziwne ze wlsaciciel chcialby sprzedawac 5 razy ponizej ceny rynkowej ?

maciejkatowice
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7697
Rejestracja: 03 kwie 2006 11:43

Postautor: maciejkatowice » 15 maja 2007 23:30

Czesc wszystkim.... moim zdaniem wyniki sa rewelacyjne. spolka widac poukladana. zarabia i na gruntach lub innych inwestycjach finansowych (netto wieksze od operacyjnego) i ma super wyniki operacyjne. marza operacyjna prawie 15%.... o co chodzi ? malo komu w bodowlance tyle zostaje.... moze byc baaardzo ciekawa sesja jutro. MSX moze miec nawet 60 mln netto na koniec roku , a to da kurs 34 pln przy p/e 24 (srednia dla budowlanki). nie wspomne o przyszlym roku. wg mnie jeden z lepszych mostostali obecnie i jeden z najtanszych....... chyba ze jest cos o czym nie wiemy. ale komentujemy to co wiemy. wg mnie jest naprawde git.
srednia dla budowlanki c\z to 33. 5 a msx obecnie ma 13.5!!!!!!!!!!!!


Czesc...pewnie liczysz terazniejszosc......a gielda dyskontuje przyszlosc....dlatego ja licze prawdopodobny zysk na koniec roku i kurs na koniec roku. p/e 24 z takim srednim budowlanka zakonczyla rok 2006, pytanie z jakim bedzie chciala zakonczyc 2007 ? lepiej byc konserwatywnym niz zakladac ze bedzie to 33 a moze 50 a moze 70 i kurs +300%..... choc nie brakuje takich ludzi na forum, to jednak mowimy czasami o realnych pieniadzach i to duzych, stad kazdy wybiera zalozenia wg wlasnego uznania. pozdrawiam
no wszystko ok ja w swoich prognozach i analizach mostka gdy wchodziłem ze średnią 7.3 ostatni zakup 10.10 brałem pod uwagę prognozę zysku na 2007 o której skipietrow wyraził sie " znaczne podniesienie zysku"na poz. 60-70 mln i myslę że sie nie pomylę końcża sie 2 lu 3 kontrakty w rosji z roku 2005 i 2006 zysk pewnie będzie zaksięgowany w 2Q LUB 3Q2007 nie biorę wogóle pod uwagę zegu o instalu nie wspomnę bo to grosze a i tak msx dogada sie z wierzycielami lub z mn a wracając to c\z to przy 60-70 mln zysku w 2007 i biorąc średdnią dla branży 28-30 wyceniam akcje w przedziale 45-50 i myślę że teraz znajdą sie tacy co będą mnie wyzywali zę naganiam ale jaich mam gdzieś akcje kupione i zakopane na giełdzie trzeba wyprzedzić o krok innych msx miał problemy i był zapomnianą firma ale pomału sie to zmienia i wszystko zależy od akcjonariatu kiedy osągniemy te 45-50 czy za pół roku czy za rok mnie jest to wszystko jedno jak przyjdą wysokie kontrakty w rosji to w 2008 możeny być świadkami przekroczenia 100
...Hej Robinson.... w tych wszytkich twoich wyliczeniach nie pasuje tylko jedna rzecz ? Dlaczego Skipietrow mowil o sprzedazy firmy jakby kurs podszedl do okolo 20 Pln ........a Ty wiescisz nawet 100, uwazajac ze 40-50 jest pewne ? nie sadzisz ze to dziwne ze wlsaciciel chcialby sprzedawac 5 razy ponizej ceny rynkowej ?
A TY MYSLISZ ZE SKIPI SPRZEDALBY WSZYSTKIE AKCJE ??

POMYSL TROCHE :)

SPRZEDA NIEWIELKA CZESC, A RESZTE ZATRZYMA NA LEKKA EMERYTURKE :) AKCJI MONA ZEBRAC TYLE Z RYNKU ZE NIE POTRZEBUJE ZADNEGO SKIPIEGO :)

TU CHODZI O USTAPIENIE I MOZE RYCHLE PRZEJECIE !

MYSLISZ ZE BYLE KTO ZBIERZE DAJMY NA TO 40% AKCJI I PRZEJMIE msx ??

TU CHODZI O WYPROSTOWANIE MSX I ZAINTERESOWANIE BRANZOWEGO LUB FINANSOWEGO TANIMI AKCJAMI :)

A TO ZE KURS JEST TRZYMANY CHYBA NIKOGO NIE DZIWI, BO Z 9,5 NA 11,3 ROSLISMY W SEKUNDZIE A Z 11,30 NA 11,60 POTRZEBOWALISMY CALEGO DNIA :)

pececik
Młodszy chorąży
Posty: 487
Rejestracja: 13 lut 2007 09:57
Lokalizacja: Kobiór / Katowice

Postautor: pececik » 16 maja 2007 07:16

Panowie prosze bez hura optymizmu bo juz chyba sie nauczylismy ze przy takim zachowaniu nic dobrego sie nie dzieje :)

mimilka.
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 286
Rejestracja: 03 mar 2007 19:36
Lokalizacja: z innej bajki

Postautor: mimilka. » 16 maja 2007 08:12

Panowie prosze bez hura optymizmu bo juz chyba sie nauczylismy ze przy takim zachowaniu nic dobrego sie nie dzieje :)
Punkt G u kobiety znajduje się na końcu wyrazu shopping.

dany
Starszy plutonowy
Posty: 36
Rejestracja: 26 lut 2006 20:43

Postautor: dany » 16 maja 2007 08:16

Czesc wszystkim.... moim zdaniem wyniki sa rewelacyjne. spolka widac poukladana. zarabia i na gruntach lub innych inwestycjach finansowych (netto wieksze od operacyjnego) i ma super wyniki operacyjne. marza operacyjna prawie 15%.... o co chodzi ? malo komu w bodowlance tyle zostaje.... moze byc baaardzo ciekawa sesja jutro. MSX moze miec nawet 60 mln netto na koniec roku , a to da kurs 34 pln przy p/e 24 (srednia dla budowlanki). nie wspomne o przyszlym roku. wg mnie jeden z lepszych mostostali obecnie i jeden z najtanszych....... chyba ze jest cos o czym nie wiemy. ale komentujemy to co wiemy. wg mnie jest naprawde git.
srednia dla budowlanki c\z to 33. 5 a msx obecnie ma 13.5!!!!!!!!!!!!


Czesc...pewnie liczysz terazniejszosc......a gielda dyskontuje przyszlosc....dlatego ja licze prawdopodobny zysk na koniec roku i kurs na koniec roku. p/e 24 z takim srednim budowlanka zakonczyla rok 2006, pytanie z jakim bedzie chciala zakonczyc 2007 ? lepiej byc konserwatywnym niz zakladac ze bedzie to 33 a moze 50 a moze 70 i kurs +300%..... choc nie brakuje takich ludzi na forum, to jednak mowimy czasami o realnych pieniadzach i to duzych, stad kazdy wybiera zalozenia wg wlasnego uznania. pozdrawiam
no wszystko ok ja w swoich prognozach i analizach mostka gdy wchodziłem ze średnią 7.3 ostatni zakup 10.10 brałem pod uwagę prognozę zysku na 2007 o której skipietrow wyraził sie " znaczne podniesienie zysku"na poz. 60-70 mln i myslę że sie nie pomylę końcża sie 2 lu 3 kontrakty w rosji z roku 2005 i 2006 zysk pewnie będzie zaksięgowany w 2Q LUB 3Q2007 nie biorę wogóle pod uwagę zegu o instalu nie wspomnę bo to grosze a i tak msx dogada sie z wierzycielami lub z mn a wracając to c\z to przy 60-70 mln zysku w 2007 i biorąc średdnią dla branży 28-30 wyceniam akcje w przedziale 45-50 i myślę że teraz znajdą sie tacy co będą mnie wyzywali zę naganiam ale jaich mam gdzieś akcje kupione i zakopane na giełdzie trzeba wyprzedzić o krok innych msx miał problemy i był zapomnianą firma ale pomału sie to zmienia i wszystko zależy od akcjonariatu kiedy osągniemy te 45-50 czy za pół roku czy za rok mnie jest to wszystko jedno jak przyjdą wysokie kontrakty w rosji to w 2008 możeny być świadkami przekroczenia 100
...Hej Robinson.... w tych wszytkich twoich wyliczeniach nie pasuje tylko jedna rzecz ? Dlaczego Skipietrow mowil o sprzedazy firmy jakby kurs podszedl do okolo 20 Pln ........a Ty wiescisz nawet 100, uwazajac ze 40-50 jest pewne ? nie sadzisz ze to dziwne ze wlsaciciel chcialby sprzedawac 5 razy ponizej ceny rynkowej ?
A TY MYSLISZ ZE SKIPI SPRZEDALBY WSZYSTKIE AKCJE ??

POMYSL TROCHE :)

SPRZEDA NIEWIELKA CZESC, A RESZTE ZATRZYMA NA LEKKA EMERYTURKE :) AKCJI MONA ZEBRAC TYLE Z RYNKU ZE NIE POTRZEBUJE ZADNEGO SKIPIEGO :)

TU CHODZI O USTAPIENIE I MOZE RYCHLE PRZEJECIE !

MYSLISZ ZE BYLE KTO ZBIERZE DAJMY NA TO 40% AKCJI I PRZEJMIE msx ??

TU CHODZI O WYPROSTOWANIE MSX I ZAINTERESOWANIE BRANZOWEGO LUB FINANSOWEGO TANIMI AKCJAMI :)

A TO ZE KURS JEST TRZYMANY CHYBA NIKOGO NIE DZIWI, BO Z 9,5 NA 11,3 ROSLISMY W SEKUNDZIE A Z 11,30 NA 11,60 POTRZEBOWALISMY CALEGO DNIA :)
Czesc Maciej. Nie zrozum mnie prosze zle, bo nie mam nic przeciwko tej spolce, uwazam ze jest niedoceniona. Czytajac jednak wypowiedz wlasciciela mam watpliwosci co do szacowanego przez Ciebie kursu 50 Pln czy 100 pln w 2008....... cytujac Skipietrowa z artykulu z 22 marca w Parkiecie ".....czysto teoretycznie powiem, że jeśli ktoś dałby mi 20 Pln za walor to sprzedałbym" ....ten kurs i tak bedzie oznaczal wzrost o prawie 700% w ciagu roku.... pewnie sie wszyscy bardzo ucieszymy gdy bedzie to 40 Pln , ale ja przy zyskach mniejszych niz 100 mln Pln tego nie widze...zycie pokaze...;-) Pozdro.

wtopiony2
Starszy chorąży
Posty: 1335
Rejestracja: 09 paź 2006 13:43
Lokalizacja: Nothing Hill-London

Postautor: wtopiony2 » 16 maja 2007 08:58

Ja napiszę tylko że choc jestem maruda i malkontent szczegolnie wobec Skipietrowa to jedna wyniki za I kw. zaskoczyły mnie pozytywnie.Potrzymam więc jeszcze trochę swoj pakiecik MSX i poczekam.Może nastąpi zmiana warty na tym papierku co powinno zawocować jakimś poważniejszym wzrostem a ostatnio robione wyniki są po to aby Skipietrow odszedł w chwale i na odpowiednim poziomie cenowym za swój pakiet i kolegi z Niemiec?

HappyBull
Chorąży sztabowy
Posty: 6445
Rejestracja: 12 kwie 2006 11:03

Postautor: HappyBull » 16 maja 2007 09:04

Powrót na 15

HappyBull
Chorąży sztabowy
Posty: 6445
Rejestracja: 12 kwie 2006 11:03

Postautor: HappyBull » 16 maja 2007 09:09

do końca roku może być ciekawie na papierze.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości