ELEKTRIM [ELE] czesć XLIII

wszystko na temat spółek publicznych
alus
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7567
Rejestracja: 14 wrz 2006 15:44
Lokalizacja: Pruszków ;)

Postautor: alus » 20 lip 2007 22:46

Nie było mnie parę godzin a tu na wskutek zabaw w USA robicie jazdy spekulacyjne? A po co? Pieprzyć problemy USA - oni mają taki deficyt budżetowy, że sprzedaż ich całej ziemi nie pokryje...

Obrazek

Spojrzeć na powyższy rysunek jeszcze raz. Granica trendu 10.2. W teorii nieprzekraczalna. Wszystko co pomiędzy 10.2 a 10.5 można w miarę bezpiecznie brać (tylko kto wam po tyle sprzeda?). Obroty spadkowe są malejące. W ciągu 3 ostatnich sesji nikt nie brał mocniej od prawej, tylko podbierał drobnymi na spadkach. Test wytrzymałości spadkowej.
Żałuję mocno że nie obserwowałem 2 części sesji bo bym sobie dobrał między 10.9 a 11.

Rekomendacja elektrim - akumuluj do 12. Poważnie mówię.

W teorii większe szanse odbicia im mocniej zbliżamy się do 10.5. Taki 30-groszowy margines bezpieczeństwa, ale w praktyce może w ogóle się tam nie znaleźć.

Elefanty a wiecie w ogóle skąd te poziomy się biorą i inne gadżety? To prosta psychologia. Niestety bazująca na stwierdzeniu, że kupuje się po to żeby sprzedawać drożej a nie ***** na każdy objaw wahnięcia. Dlatego większość uwala na ele, bo ***** to co ma, jak tylko ktoś wahnie o parę groszy. A tak naprawdę ten ruch nic nie znaczy. Ot komuś się źle nacisnął enter....

Ciekawe co by elefanty zrobiły jakby zobaczyły np baton 2mln akcji na 10.5. Czy by go gryzły czy ***** jak najniżej. Jeśli odpowiedź druga, to lepiej sprzedaj człowieku bo nie wiesz co kupiłeś. Im szybciej tym lepiej dla kursu, jeśli pierwsza, to zobaczysz jak szybko baton zniknie.

Test na elefanta:
1. Widzisz na poziomie 10.5 baton milion akcji na s. Co robisz?
a) biorę co dają - 2 pkt
b) wywalam jak najszybciej bo spadnie - 0pkt
c) nic nie robię i czekam - 1 pkt

2. Solo daje wniosek o upadłości co robisz?
a) zastanawiam się po co? - 1 pkt
b) ***** akcje - 0 pkt
c) kupuję na spadku - 2 pkt

3. Solo ogłasza rozejm z Viv co robisz?
a) biorę ile się da aby być szybszym - 1pkt
b) przyglądam się, bo już jestem zapakowany - 2pkt
c) szukasz na forum podpowiedzi bo nie wiesz co to oznacza - 0pkt

4. Czy kupując żonie prezent:
a) przeliczasz go na liczbę niekupionych elków - 2pkt
b) przeliczasz go na butelki piwa - 1pkt
c) cieszysz się, że możesz dać żonie prezent - 0pkt

5. Czy dowiadując się, że PortyPraskie nie są już w Elku
a) ***** akcje - 0pkt
b) dokupujesz akcje - 2pkt
c) siedzisz na forum i szukasz pomocy - 1pkt

=============
9-10 pkt - gratulacje, przeszedłeś test na tytanowca. Pozostaje Ci pogratulować dobrej decyzji inwestycyjnej. Twoje wnuki będą wychwalały imię założyciela dynastii. Gdybyś miał możliwość to byś sprzedał dzieci, żonę i mieszkanie i kupił za to elki.. Gratuluję.

6-8 pkt - jesteś przynajmniej szczery w tym co robisz. Wiesz co ważne ale wciąż masz wątpliwości. Gdybyś miał możliwość to byś kupił. Sprzedasz jak będziesz miał pewność, że już nie ma sensu trzymać. Fundusz i tak weźmie z pocałowaniem ręki.

3-6pkt - wiesz co? Idź na inną spółkę. Może jakiś Orlen, TPSA albo unimil? To są spółki dla Ciebie. Mniej nerwów i wszystko na tacy.

0-2pkt - sprzedaj co masz, najlepiej pkc i zajmij się zbieraniem butelek leszczu. Takich jak Ty tu nie potrzeba..
Allel recesywny – allel, którego działanie ujawnia się fenotypowo jedynie w organizmie o genotypie homozygoty recesywnej.

REKLAMA


elwerb
Chorąży
Posty: 764
Rejestracja: 29 cze 2007 01:07

Postautor: elwerb » 20 lip 2007 22:49

ile będzie kosztował elek jaK PAK wycenią 30 na 1 elka

FREDEK_31233
Kapitan
Posty: 44726
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: FREDEK_31233 » 20 lip 2007 22:49

TYLE ELEMENDÓW prawi swoje wywody ale zaden z nich NIE CHCE PODNIESC REKAWICZY i załozyc sie o 10K.ALBO sa TCHÓRZAMI albo GOLASAMI :lol: :lol: :lol:
SWARZĘDZ -2 zł juz niebawem
HAWE-12,0-15,0zł bylo teraz CZAS NA 30zl
CAPITAL jedziemy na 50-100zł
ELEKTRIM w tym ROKU TRZYCYFROWY
PPWK 10-12 zł wkrótce

FREDEK_31233
Kapitan
Posty: 44726
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: FREDEK_31233 » 20 lip 2007 22:50

ile będzie kosztował elek jaK PAK wycenią 30 na 1 elka

MYSLE ze PAK nie bedzie SPRZEDANY :lol: :lol: :lol:
SWARZĘDZ -2 zł juz niebawem
HAWE-12,0-15,0zł bylo teraz CZAS NA 30zl
CAPITAL jedziemy na 50-100zł
ELEKTRIM w tym ROKU TRZYCYFROWY
PPWK 10-12 zł wkrótce

elwerb
Chorąży
Posty: 764
Rejestracja: 29 cze 2007 01:07

Postautor: elwerb » 20 lip 2007 22:51

też tak myślę

FREDEK_31233
Kapitan
Posty: 44726
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: FREDEK_31233 » 20 lip 2007 22:51

KTORA ELEMENDA sie ZALOZY o 10K :lol: :lol: :lol: :lol:
SWARZĘDZ -2 zł juz niebawem
HAWE-12,0-15,0zł bylo teraz CZAS NA 30zl
CAPITAL jedziemy na 50-100zł
ELEKTRIM w tym ROKU TRZYCYFROWY
PPWK 10-12 zł wkrótce

giełdowa ciamajda
Chorąży sztabowy
Posty: 5221
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: giełdowa ciamajda » 20 lip 2007 22:53

alus- GENIALNIE :D :D :D

Jestem pod dużym wrażeniem :D :D :D

staryagent
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7846
Rejestracja: 01 kwie 2006 10:54
Lokalizacja: Z Aferystanu R.P.III bis

Postautor: staryagent » 20 lip 2007 22:54

8)
Ostatnio zmieniony 24 lip 2007 20:00 przez staryagent, łącznie zmieniany 1 raz.
DUŻO BIEDNYCH CHCE MNIEJ , NIŻ MAŁO BOGATYCH.
"NOWE" WRÓCIŁO" i "MA SIĘ DOBRZE"
Ma być tak samo jak dotąd, tylko bardziej.(Aktualne)
:shock: #-o
ELTRUP-MAŁE WYKLUCZONKO !!!!!

FREDEK_31233
Kapitan
Posty: 44726
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: FREDEK_31233 » 20 lip 2007 22:56

Tyum sie *** różnimy, że mamy akcje od wielu lat, a ja ostrzegałem ludzi przed jazdami technicznymi KTO KUPI TEN WDUPI , a ty kanalio ***** o odpałach jak leciał na pysk. To, że cos tam grasz i być może wygrasz nie upoważnia cię do porażania swoim kretynizmem innych. Ty żerujesz na naiwności młodych , ale się mocno zdziwisz buraku.
8)

NIE TRZYMALES CIŚNIENIA i DALES się WYLESWZCZYC a teraz chcesz zerowac na INNYCH by TANIO ODKUPIC.JESTES *** i WSZĄ PAZERNA :lol: :lol:
SWARZĘDZ -2 zł juz niebawem
HAWE-12,0-15,0zł bylo teraz CZAS NA 30zl
CAPITAL jedziemy na 50-100zł
ELEKTRIM w tym ROKU TRZYCYFROWY
PPWK 10-12 zł wkrótce

giełdowa ciamajda
Chorąży sztabowy
Posty: 5221
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: giełdowa ciamajda » 20 lip 2007 22:58

dobranoc wszystkim :D

SID
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3869
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: SID » 20 lip 2007 22:58

Nie było mnie parę godzin a tu na wskutek zabaw w USA robicie jazdy spekulacyjne? A po co? Pieprzyć problemy USA - oni mają taki deficyt budżetowy, że sprzedaż ich całej ziemi nie pokryje...

Obrazek

Spojrzeć na powyższy rysunek jeszcze raz. Granica trendu 10.2. W teorii nieprzekraczalna. Wszystko co pomiędzy 10.2 a 10.5 można w miarę bezpiecznie brać (tylko kto wam po tyle sprzeda?). Obroty spadkowe są malejące. W ciągu 3 ostatnich sesji nikt nie brał mocniej od prawej, tylko podbierał drobnymi na spadkach. Test wytrzymałości spadkowej.
Żałuję mocno że nie obserwowałem 2 części sesji bo bym sobie dobrał między 10.9 a 11.

Rekomendacja elektrim - akumuluj do 12. Poważnie mówię.

W teorii większe szanse odbicia im mocniej zbliżamy się do 10.5. Taki 30-groszowy margines bezpieczeństwa, ale w praktyce może w ogóle się tam nie znaleźć.

Elefanty a wiecie w ogóle skąd te poziomy się biorą i inne gadżety? To prosta psychologia. Niestety bazująca na stwierdzeniu, że kupuje się po to żeby sprzedawać drożej a nie ***** na każdy objaw wahnięcia. Dlatego większość uwala na ele, bo ***** to co ma, jak tylko ktoś wahnie o parę groszy. A tak naprawdę ten ruch nic nie znaczy. Ot komuś się źle nacisnął enter....

Ciekawe co by elefanty zrobiły jakby zobaczyły np baton 2mln akcji na 10.5. Czy by go gryzły czy ***** jak najniżej. Jeśli odpowiedź druga, to lepiej sprzedaj człowieku bo nie wiesz co kupiłeś. Im szybciej tym lepiej dla kursu, jeśli pierwsza, to zobaczysz jak szybko baton zniknie.

Test na elefanta:
1. Widzisz na poziomie 10.5 baton milion akcji na s. Co robisz?
a) biorę co dają - 2 pkt
b) wywalam jak najszybciej bo spadnie - 0pkt
c) nic nie robię i czekam - 1 pkt

2. Solo daje wniosek o upadłości co robisz?
a) zastanawiam się po co? - 1 pkt
b) ***** akcje - 0 pkt
c) kupuję na spadku - 2 pkt

3. Solo ogłasza rozejm z Viv co robisz?
a) biorę ile się da aby być szybszym - 1pkt
b) przyglądam się, bo już jestem zapakowany - 2pkt
c) szukasz na forum podpowiedzi bo nie wiesz co to oznacza - 0pkt

4. Czy kupując żonie prezent:
a) przeliczasz go na liczbę niekupionych elków - 2pkt
b) przeliczasz go na butelki piwa - 1pkt
c) cieszysz się, że możesz dać żonie prezent - 0pkt

5. Czy dowiadując się, że PortyPraskie nie są już w Elku
a) ***** akcje - 0pkt
b) dokupujesz akcje - 2pkt
c) siedzisz na forum i szukasz pomocy - 1pkt

=============
9-10 pkt - gratulacje, przeszedłeś test na tytanowca. Pozostaje Ci pogratulować dobrej decyzji inwestycyjnej. Twoje wnuki będą wychwalały imię założyciela dynastii. Gdybyś miał możliwość to byś sprzedał dzieci, żonę i mieszkanie i kupił za to elki.. Gratuluję.

6-8 pkt - jesteś przynajmniej szczery w tym co robisz. Wiesz co ważne ale wciąż masz wątpliwości. Gdybyś miał możliwość to byś kupił. Sprzedasz jak będziesz miał pewność, że już nie ma sensu trzymać. Fundusz i tak weźmie z pocałowaniem ręki.

3-6pkt - wiesz co? Idź na inną spółkę. Może jakiś Orlen, TPSA albo unimil? To są spółki dla Ciebie. Mniej nerwów i wszystko na tacy.

0-2pkt - sprzedaj co masz, najlepiej pkc i zajmij się zbieraniem butelek leszczu. Takich jak Ty tu nie potrzeba..
sie rozpisałes Alus :D :D :D


myslałem ze chodzisz spac bez elka zasadniczo, a tutaj taki elaborat i wyglada ze masz elki na weekend :wink:
pozdr.
SID

alus
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7567
Rejestracja: 14 wrz 2006 15:44
Lokalizacja: Pruszków ;)

Postautor: alus » 20 lip 2007 23:02

myslałem ze chodzisz spac bez elka zasadniczo, a tutaj taki elaborat i wyglada ze masz elki na weekend :wink:
Każdy normalny człowiek ma 2 pakiety. 1 stały nie do ruszenia. 2 pakiet obrotowy. Z tym drugim można się bawić i skakać po spółkach. Sprzedałem raz cały pakiet co miałem - na poziomie 17.8 i 18. I dziękuję sobie, że poczekałem. Co prawda potem za szybko odkupiłem - jakieś 13 zł (nikt nie jest nieomylny), ale i tak jest dobrze. A reszta jest do gry....
Allel recesywny – allel, którego działanie ujawnia się fenotypowo jedynie w organizmie o genotypie homozygoty recesywnej.

-wicek-
Porucznik
Posty: 21793
Rejestracja: 24 paź 2005 20:13
Lokalizacja: Kraków

Postautor: -wicek- » 20 lip 2007 23:04

alus - respect :D :) :) :)

trzeci
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3581
Rejestracja: 10 lut 2006 19:48
Lokalizacja: Kraków

Postautor: trzeci » 20 lip 2007 23:05

osatnio jak ele poszedł na 4-5 zł to brali go tylko powaleni szaleńcy i insajderzy :D
Insajderem nie jestem. Czyli ... 8)

FREDEK_31233
Kapitan
Posty: 44726
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: FREDEK_31233 » 20 lip 2007 23:06

osatnio jak ele poszedł na 4-5 zł to brali go tylko powaleni szaleńcy i insajderzy :D
Insajderem nie jestem. Czyli ... 8)

:lol: :lol: :lol:
SWARZĘDZ -2 zł juz niebawem
HAWE-12,0-15,0zł bylo teraz CZAS NA 30zl
CAPITAL jedziemy na 50-100zł
ELEKTRIM w tym ROKU TRZYCYFROWY
PPWK 10-12 zł wkrótce


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 147 gości