J. W. Construction cz. I

wszystko na temat spółek publicznych
Piotr_P
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2170
Rejestracja: 26 lip 2006 15:55
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Piotr_P » 22 sie 2007 20:31

On realizuje najprostszy przekręt giełdowy -sprzedać drogo,zwalić kurs ,odkupić tanio.Trzeba przyznać że robi to z "wdziękiem",szczególnie jak na osobę o miernej do tej pory reputacji.
To ze kurs sie ***** przecież to nie jego wina.Caly rynek poszedl na dno.
Developerka się zwaliła, ale od pocz. lipca, w czerwcu było na rynku ok.

http://stooq.com/q/?s=wig_dewel&d=20070 ... a=lg&r=jwc

Ale nie u nas, wiadomo, wysoka cena emisyjna itp.. ale za duzo było u nas energopolowców, którzy mieli duzo akcji, wiec nastąpiła zwała i odbieranie akcji. A kto zwalał i odbierał, to już kazdy ma swoją teorię spiskową :wink:
Ważne, że Wojciechowski skupuje zgodnie z tym co zapowiedział, przynajmniej odzyskuje powoli zaufanie, tak bardzo nadszarpnięte sytuacją z Energopolem z ub. roku :oops:

REKLAMA


Piotr_P
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2170
Rejestracja: 26 lip 2006 15:55
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Piotr_P » 22 sie 2007 20:35

Piotr jak zwykle pierwszy wkleja info, za co mu serdecznie dziękuje, może kiedyś uda mi się wyprzedzić :twisted: i też coś wklejić. Myślałem, że Wojciechowski przestał już zbierać i oszczędza siły na wypadek zwały poniżej 50, a tu też zbiera za 56. Chociaż to cena śmiesznie niska tu się Wojciechowskim. Niestety ostatnią kasę na uśrednianie wydałem przy 63. Na spółce zostało już mało drobnych, dziś szły głównie duże pakiety po 1K i to sporadycznie, ogólnie nuda.
Nicos, ok, ty jutro wklejasz, bo mnie już nie będzie wieczorem, wyjeżdzam w Bieszczady na weekend 8)
Pozdrawiam wszystkich, szczególnie ACO1 i narval :)

darczyk
Sierżant sztabowy
Posty: 117
Rejestracja: 21 gru 2005 11:06

Postautor: darczyk » 22 sie 2007 20:41

Nie wiem dlaczego psy wieszacie na JWC,pewnie dlatego ze straciliscie kase.Ja tez stracilem ale to był okres nie do zarabiania.Wakacje sie kończą,jest sporo kasy z funduszy do zainwestowania.Wojciechowski kupuje i to po 56.I jeszcze jedno giełda uczy cierpliwości i pokory dla tych naganiaczy którzy wypisują up albo down.Jak dużo ludzi naciąga nas na tym forum?.To jest pytanie.Analitycy którym się płaci za taką albo inną analizę robią sieczkę z naszych mózgów.I w tym świecie obłędu nie wiemy co robić.Ja się wypowiadam w imieniu początkujących bo mi ich szkoda.Ja nie jestem super inwestorem ale to przeżyłem i tylko mogę doradzić że lepiej nic nie robić z akcjami.Zakopać i tyle.Bessa w świecie komputerów nam nie grozi.

Piotr_P
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2170
Rejestracja: 26 lip 2006 15:55
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Piotr_P » 22 sie 2007 21:35

Nie wiem dlaczego psy wieszacie na JWC,pewnie dlatego ze straciliscie kase.Ja tez stracilem ale to był okres nie do zarabiania.Wakacje sie kończą,jest sporo kasy z funduszy do zainwestowania.Wojciechowski kupuje i to po 56.I jeszcze jedno giełda uczy cierpliwości i pokory dla tych naganiaczy którzy wypisują up albo down.Jak dużo ludzi naciąga nas na tym forum?.To jest pytanie.Analitycy którym się płaci za taką albo inną analizę robią sieczkę z naszych mózgów.I w tym świecie obłędu nie wiemy co robić.Ja się wypowiadam w imieniu początkujących bo mi ich szkoda.Ja nie jestem super inwestorem ale to przeżyłem i tylko mogę doradzić że lepiej nic nie robić z akcjami.Zakopać i tyle.Bessa w świecie komputerów nam nie grozi.
Chyba się nie zrozumieliśmy. Nikt kto trzyma wciąż papier, nie "wiesza psów na JWC", tacy juz dawno sprzedali, czy ze strachu, ze spada i spadnie bardziej, czy z powodu awersji do Wojciechowskiego ze wzgledu na wycofanie się z fuzji z Energopolem w zeszłym roku, czy takze ze względu na słabe wyniki za II kw. Przyczyny moga być rózne.
Nie chcesz trzymać papiera, to nie, sprzedawaj, a ja odbiorę - tak postępuje obecnie właściciel firmy i bardzo dobrze, widac, ze jest pewny wyników swojej spólki w przyszłosci i wie, ze zarobi.
Co do funduszy i innych instytucjonalnych, takze pisałem już wielokrotnie, ze żaden z nich nie przekroczy 5% - 2,73 mln akcji, wiec żadnego infa o zakupach od nich nie bedzie, a skupują cały czas i beda skupowac wyzej, bo zacznie się we wrzesniu gra pod wyniki.
A twoja rada by zakopac papier jest bdb radą, sam tak radzę już od poziomu zejscia ponizej ceny emisyjnej, predzej czy później wzrosnie do tego poziomu, a nawet wyzej :wink:
Wystarczy poczekać i ewentualnie dokupić z SZEFEM 8)
Pozdrawiam

piwofan
Starszy chorąży
Posty: 1094
Rejestracja: 16 lis 2005 23:22

Postautor: piwofan » 22 sie 2007 22:24

Na emisyjną to my jeszcze długo poczekamy,27% wzrostu na tak dużym walorze szybko się nie zrobi,to będą miesiące.Ale papier jest perspektywiczny nawet w przypadku zastoju czy spadków na giełdzie.

narval
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 376
Rejestracja: 10 mar 2007 10:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: narval » 22 sie 2007 22:30

Nie wiem dlaczego psy wieszacie na JWC,pewnie dlatego ze straciliscie kase.Ja tez stracilem ale to był okres nie do zarabiania.Wakacje sie kończą,jest sporo kasy z funduszy do zainwestowania.Wojciechowski kupuje i to po 56.I jeszcze jedno giełda uczy cierpliwości i pokory dla tych naganiaczy którzy wypisują up albo down.Jak dużo ludzi naciąga nas na tym forum?.To jest pytanie.Analitycy którym się płaci za taką albo inną analizę robią sieczkę z naszych mózgów.I w tym świecie obłędu nie wiemy co robić.Ja się wypowiadam w imieniu początkujących bo mi ich szkoda.Ja nie jestem super inwestorem ale to przeżyłem i tylko mogę doradzić że lepiej nic nie robić z akcjami.Zakopać i tyle.Bessa w świecie komputerów nam nie grozi.
Chyba się nie zrozumieliśmy. Nikt kto trzyma wciąż papier, nie "wiesza psów na JWC", tacy juz dawno sprzedali, czy ze strachu, ze spada i spadnie bardziej, czy z powodu awersji do Wojciechowskiego ze wzgledu na wycofanie się z fuzji z Energopolem w zeszłym roku, czy takze ze względu na słabe wyniki za II kw. Przyczyny moga być rózne.
Nie chcesz trzymać papiera, to nie, sprzedawaj, a ja odbiorę - tak postępuje obecnie właściciel firmy i bardzo dobrze, widac, ze jest pewny wyników swojej spólki w przyszłosci i wie, ze zarobi.
Co do funduszy i innych instytucjonalnych, takze pisałem już wielokrotnie, ze żaden z nich nie przekroczy 5% - 2,73 mln akcji, wiec żadnego infa o zakupach od nich nie bedzie, a skupują cały czas i beda skupowac wyzej, bo zacznie się we wrzesniu gra pod wyniki.
A twoja rada by zakopac papier jest bdb radą, sam tak radzę już od poziomu zejscia ponizej ceny emisyjnej, predzej czy później wzrosnie do tego poziomu, a nawet wyzej :wink:
Wystarczy poczekać i ewentualnie dokupić z SZEFEM 8)
Pozdrawiam
Dziekuję za ciepłe pozdrowienia :)

to fakt - Wojciechowski skupuje - więc należy sądzić, że wyniki będą takie jakie zapowiadał. Kto ma kasę, może kupować tak jak on - cena jest atrakcyjna. Cały szkopuł w tym, że rynek jest jeszcze niepewny i może się osunąć pod wpływem jakiejś trefnej informacji.
Ja na razie nie dokupuję, ale trzymam.

Jak zwykle pozdrawiam serdecznie forumowiczów , a trochę serdeczniej Piotra i Aco :D

ACO1
Chorąży sztabowy
Posty: 4566
Rejestracja: 28 cze 2006 15:21

Postautor: ACO1 » 23 sie 2007 10:25

Witam, dzięki za pozdrowienia. Szkoda NARVAL, że tylko trochę cieplejsze ale musi wystarczyć :wink: .

Jest zasada w handlu ... kupuj tanio sprzedaj drogo ... pamiętajcie o tym a będzie OK. Pan W zna jak widać tą zasadę umiejętnie ją stosuje i zarabia. A jak ktoś jej nie zna, albo zna a nie potrafi zastosować, to inna sprawa. Co do odrobienia strat do emisyjnej to spokojnie. Bo jak zbyt szybko zacznie rosnąć to też nie będzie zbyt fajnie.

A co do naganiaczy? Byli, są i będą. Tak samo byli, są i będą słuchający ich. Ale mam nadzieję, że do czasu, do pierwszej wpadki. Sami myślcie, nie słuchajcie nikogo. Tu są pieniądze i nie ma sentymentów tak więc każdy sam myśli jakby najwięcej tu zarobić.

Trzymta się i sukcesów życzę.

Nicos
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 202
Rejestracja: 20 lip 2007 19:55

Postautor: Nicos » 23 sie 2007 13:26

Jest zasada w handlu ... kupuj tanio sprzedaj drogo ... pamiętajcie o tym a będzie OK. Pan W zna jak widać tą zasadę umiejętnie ją stosuje i zarabia. A jak ktoś jej nie zna, albo zna a nie potrafi zastosować, to inna sprawa.
Tylko Wojciechowski ma ułatwione zadanie bo ma wgląd w karty a my musimy grać w Black Jacka w ciemno.

Coś dziś bryndza na tym naszym papierze prawie 0 handlu a cały rynek robi spory UP.

ACO1
Chorąży sztabowy
Posty: 4566
Rejestracja: 28 cze 2006 15:21

Postautor: ACO1 » 24 sie 2007 09:22

Witam ,cześć.

Master123
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 225
Rejestracja: 31 mar 2007 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Master123 » 24 sie 2007 10:57

witam Aco
Jak na razie na JWC obroty "niedzielne"

ACO1
Chorąży sztabowy
Posty: 4566
Rejestracja: 28 cze 2006 15:21

Postautor: ACO1 » 24 sie 2007 11:01

witam Aco
Jak na razie na JWC obroty "niedzielne"
Witam, ktoś po 200 szt zbiera. Może i niedzielne ale cisza wskazana.

Nicos
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 202
Rejestracja: 20 lip 2007 19:55

Postautor: Nicos » 24 sie 2007 11:32

No dziś wywaliłem 200 szt :oops: , żeby mieć kase na pospekulowanie na NFI :P

myśliwy
Starszy sierżant
Posty: 90
Rejestracja: 22 kwie 2006 00:34

Postautor: myśliwy » 24 sie 2007 22:57

ZNOWU 21-EGO SIERPNIA WOJCIECHOWSKI DOKUPIŁ 6460 JWC.

ACO1
Chorąży sztabowy
Posty: 4566
Rejestracja: 28 cze 2006 15:21

Postautor: ACO1 » 25 sie 2007 10:15

To tak dla pewności ...

Data sporządzenia: 2007-08-24
Skrócona nazwa emitenta
J.W. CONSTRUCTION HOLDING S.A.
Temat
Otrzymanie zawiadomienia na podstawie art. 160 ust. 4 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi
Podstawa prawna
Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych

Treść raportu:
Działając na podstawie art. 160 ust. 4 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (Dz. U. z 2005 r., Nr 183, poz. 1583, ze zm.), J.W. Construction Holding S.A. z siedzibą w Ząbkach ("Spółka"), niniejszym informuje o otrzymaniu w dniu 24 sierpnia 2007 r. zawiadomienia o następującej transakcji dotyczącej instrumentów finansowych Spółki od osoby obowiązanej:

1. Imię i nazwisko obowiązanego:
Józef Kazimierz Wojciechowski

2. Wskazanie więzi prawnej łączącej obowiązanego z emitentem:
Przewodniczący Rady Nadzorczej, większościowy akcjonariusz J. W. Construction Holding S.A.

3. Imię i nazwisko lub firma (nazwę) osoby blisko związanej z osobą obowiązaną (o ile zawiadomienie dotyczy transakcji dokonanych przez osobę blisko związaną):
Nie dotyczy (transakcja zawarta przez osobę obowiązaną)

4. Wskazanie instrumentu finansowego, którego dotyczy transakcja, oraz emitenta:
Akcje J. W. Construction Holding S.A.

5. Data transakcji:
21 sierpnia 2007 r.

6. Rodzaj transakcji:
Kupno

7. Wolumen transakcji:

3 310 akcji

Cena (zł):
54,10 zł za jedną akcję

8. Data transakcji:
22 sierpnia 2007 r.

9. Rodzaj transakcji:
Kupno

10. Wolumen transakcji:

3 150 akcji

Cena (zł):
56,00 zł za jedną akcję

11. Miejsce transakcji:
Rynek podstawowy Giełdy Papierów Wartościowych S.A.

12. Tryb zawarcia transakcji:
Transakcja sesyjna zwykła

13. Data i miejsce sporządzenia zawiadomienia przez obowiązanego:
Warszawa, 24 sierpnia 2007 r.

BogdanX
Sierżant sztabowy
Posty: 155
Rejestracja: 14 sie 2007 12:49

Postautor: BogdanX » 26 sie 2007 20:15

No dziś wywaliłem 200 szt :oops: , żeby mieć kase na pospekulowanie na NFI :P
NIE LEPIEJ POINWESTOWAĆ W NIERUCHOMOŚCI? ARKA FRN 12 !!!

Czy wy wiedzieliście że isnieje taki walor jak ARKA FRN 12 notowany na parkiecie w Warszawie??? To bardzo dobra alternatywa dla firm budowlanych, developerow oraz inwestycji w nieruchomości. Poniżej wklejam post z forum tvn24 FLP z opisem walora
http://www.tvn24.pl/29,251,24,33278476, ... forum.html
Analiza FRN 12 ktora jest glowna czescia tego postu pisana byla 13 sierpnia a sam post 20 sierpnia.

Podobno developerka zrobila sie przewartosciowana. Mozna jednak znalezc papier tani, bezpieczny i dajacy szanse na duze zyski. Ponizej moj mail do FLP z opisem waloru ARKA FRN 12. Mail sprzed tygodnia wiec mozna zobaczyc ze jak narazie mialem racje ze lepsza FRN12 niz np. GANT (ktory jest tu tylko przykladem). Gdy pisalem maila Gant kosztowal 79 a teraz jest po 66, FRN12 kosztowal 131 a teraz 130). Ponizej wklejam calego maila z uzasadnieniem dlaczego GANT i inne firmy developerskie maja powody spadac dalej a FRN12 ma powod nie spasc ponizej 130.

--------------------------------------------- -------------------------------------------
mail do FLP:
--------------------------------------------- -------------------------------------------

Dzien dobry

Chcialbym zwrocic Wasza uwage na ciekawe papiery wartosciowe notowane na
GPW tak jak zwyczajne akcje, ale praktycznie nie znane wiekszosci
inwestorow. Sa to certyfikaty funduszu Arka Nieruchomosci (ARKA FRN 12)
- mozna nimi handlowac tak, jak zwyklymi akcjami (jedyna roznica to ze
cene nawet powyzej 100 zl mozna podawac z gokladnoscia do 1 grosza).

Pare slow o funduszu. Fundusz inwestuje w grunty i budynki, prowadzi
dzialalnosc deveoperska oraz czerpie zyski z najmu nieruchomosci
(glownie biurowych w centrach duzych miast). Jest to fundusz zamkniety o
okresie trwania przynajmniej do 2012 - do mistrzostw euro 2012 a wiec i
na pewno wysokich cen nieruchomosci. Fundusz od polowy br. ma juz caly
kapital zainwestowany w nieruchomosci. Strona funduszu to
http://www.arka.pl/11944 a portfel nieruchomosci funduszu jest na
stronie http://www.arka.pl/33758 - na moje oko wyglada naprawde niezle.

Chcialbym Panstwa namowic na porownanie tego funduszu do firm
developerskich notowanych na GPW - fundusz de facto prowadzi dzialalnosc
taka, jak te firmy, ale wyceniany jest w sposob drastycznie odmienny - i
dlatego widze w nim okazje do bardzo bezpiecznej a jednoczesnie dajacej
szanse na duzy zysk inwestycji (25% mojego portfela to udzialy ARKA FRN
12).

Na koniec czerwca br. oficjalna wartosc aktywow na jednostke funduszu
wyniosla 126 zl i 42 gr. Faktyczna aktualna wartosc jest wieksza,
poniewaz:
-po pierwsze w ciagu miesiaca od wyceny wartosc portfela nieruchomosci
zapewne wzrosla;
-po drugie wycena obciazana jest obowiazkowymi rezerwami, gdyz fundusz
inwestuje przez spolki celowe o formie prawnej spolek akcyjnych (ktore
musza robic takie rezerwy), fundusz przeksztalca spolki akcyjne na
komandytowe, co pozwoli na uwolninie rezerw i automatycznie podniesie
wycene.
Kurs gieldowy jednostek to w tej chwili 131 zl 50 gr - smiem twierdzic
ze jednostki sa obecnie notowane ponizej wartosci aktywow na nie
przypadajacych (uwzgledniajac uplyw czasu i przeksztalcenie formy
prawnej spolek celowych). Gdyby to byla zwykla spolka gieldowa a nie
fundusz to mowilibysmy, ze ma cene wieksza od wartosci ksiegowej
(nieznacznie ale wieksza). To przyczyna dla ktorej uwazam inwestycje w
FRN 12 za bezpieczna nawet gdyby spadki na GPW mialy sie przeciagnac.

A gdzie szanse na zysk? - FRN 12 to de facto developer i przez pare lat
zarabiac na swojej dzialalnosci będzie podobnie jak inni developerzy
notowani na GPW. Ale wspolczynnik c/wk udzialow ARKA FRN 12 wynosi
(okolo) 1.0 - a ile wynosi c/wk innych developerow?
Na przyklad Gant,
ktorego akcje Panstwo macie w portfelu FLP, ma c/wk=7.24.

--------------------------------------------- -------------------------------------------
Obecny kurs to 132 zł 20 gr. Jak widać Prognoza z 13 sierpnia się sprawdza!!!

Nie namawiam do sprzedawania waszych akcji.
Lecz jeżeli macie gotówkę i myślicie o inwestowaniu teraz w budowlankę, developerkę lub szukacie bezpiecznej alternatywy dla lokat lub samodzienego inwestowania w nieruchomości to
gorąco namawiam do kupowania ARKA FRN 12 !


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 163 gości