BIOTON cz. XXXVIII

wszystko na temat spółek publicznych
stock
Młodszy chorąży
Posty: 662
Rejestracja: 07 wrz 2006 05:01

Postautor: stock » 10 wrz 2007 01:10

Oj Qgen - oczywiście chodzi o poprzednich właścicieli BioPartners - dobrze przecież o tym wiesz . Mają akcyjki po 2.25 i kto wie , czy nie skuszą sią aby "ratować kapitał "

Dalszego Twojego wywodu w dalszym ciągu nie rozumię - nie pierwszy już zresztą raz :) To pewnie przemeczenie ? :)


BTW - Pamiętacie co mówił Prezes o poślizgu ze sprzedażą VALTROPINU ?
Ja pamiętam ! " jest to spowodowane problemem z konstrukcją wstrzykiwaczy , które mają specjalne wymagania " :)

Dzisiaj zapoznalem sie dokładnie z ulotką Valtropinu .
ZACYTUJĘ JAKI TO SPECJALISTYCZNY SPRZĘT ZAKŁÓCIŁ SPRZEDAŻ !!!

"Do pobrania roztworu leku użyć strzykawki do wstrzyknięć i igły do strzykawki, dostarczonychprzez aptekę lub szpital. Wyjąć strzykawkę do wstrzyknięć ze sterylnego opakowania i połączyć igłę
ze strzykawką."
" Zużytą strzykawkę wyrzucić do zamkniętego pojemnika "


WALĄ AKCJONARIUSZY NA CAŁEGO - TO JUŻ KOLEJNE PRZEGIĘCIE ! ! !


Pzdr.

  • Stock
Obrazek

REKLAMA


Kurtz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2036
Rejestracja: 22 sie 2006 12:03
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Kurtz » 10 wrz 2007 07:26

Witam Szanownych Wspólników,

1. Qgen - w 1984 roku bawiłem się jeszcze "resorkami" i słowa "solidarność" pewnie jeszcze mój słownik nie zawierał, dlatego kolejnego zdania nie odbieraj jako zbyt obcesowego. Lecimy: Twoja wiara, że wystarczy zmienić rządzących, aby Polacy zaczęli się "lepiej zachowywać" jest równie naiwna, jak wiara tychże rządzących, że wystarczy zamknąć odpowiednią ilość ludzi (najlepiej bogatych), aby Polska "rosła w siłę, a (pozostałym) ludziom żyło się dostatniej"... Żeby sprawa była jasna: rozumiem i w pełni popieram idealizm - sam swego czasu dzięki niemu uciekłem z "przedpokoju" polityki (a uwierz - przez krótki czas sporo widziałem).

2. Dziś są moje urodziny.

3. W związku z punktem 2 oraz jego trzydniowymi obchodami (stąd moja nieobecność na wątku), kolejny merytoryczny post napiszę, jak tylko dojdę do siebie - gdzieś tak w okolicach drugiej połowy listopada - mam nadzieję, że tego roku... :|

Pozdrawiam.
Our motto: Apocalypse Now!

jaskiniowiec
Młodszy chorąży
Posty: 539
Rejestracja: 05 paź 2006 12:35
Lokalizacja: Wa-wa

Postautor: jaskiniowiec » 10 wrz 2007 08:07

Witam Szanownych Wspólników,



2. Dziś są moje urodziny.

Pozdrawiam.
Witam.
Zdrowia, zdrowia i zdrowia a pozniej ladnej i inteligentnej zonki, gromadki fantastycznych dzieci oraz wysokiej wyceny akcji Bio, Kopka i innych (najlepiej wszystkich niech inni tez maja cos od zycia :lol: )
Pozdrowionka.

brandonn
Chorąży
Posty: 803
Rejestracja: 29 sie 2006 14:17

Postautor: brandonn » 10 wrz 2007 08:48

witka :) chyba dziś na rynku biotek będzie jedną z silniejszych walorów :) 8) 8)
Good Job Only Day Small :)

MIDIcat
Sierżant sztabowy
Posty: 185
Rejestracja: 08 gru 2005 17:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Postautor: MIDIcat » 10 wrz 2007 08:52

witka :) chyba dziś na rynku biotek będzie jedną z silniejszych walorów :) 8) 8)
Silniejszych, czyli mniej dołujących :? Nasza giełda jeszcze nie skonsumowała piątkowych danych, dlatego należy spodziewać się spadków, przynajmniej na początku sesji. Później będziemy pod silnym wpływem pozostałych rynków.
Najlepsza darmowa gra on-line: Harem-World
W tym tygodniu otwarta została nowa pustynia:
http://www.harem-world.pl/?des=3&ref=300591

INWESTORQ_54103
Podporucznik
Posty: 18014
Rejestracja: 16 lis 2005 19:04
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: INWESTORQ_54103 » 10 wrz 2007 08:58

witka :) chyba dziś na rynku biotek będzie jedną z silniejszych walorów :) 8) 8)
Witam dzis tak jak zapowiadalem wczesniej dokupuje walorka :wink:

No i dwa słowa z mojej walki z tym papierem
Sama Spolka zainteresowalem sie gdy zaczla intesywnie rosnac do 3.xx zł cały czas zwiekszam zaangazowanie w jej akcje i czekajac na zmiane trendu i poprawe notowań tej Spolki z poczatkowych 27K kupowanych po 2.8x mam po roznych zawirowaniach pow 58 i daze docelowo do 60 K

Uwazam ze trend tu sie kiedys zmieni i jestesmy coraz blizej do zmiany nastawienia inwestorow do tej Spolki ....
pozdrawiam posiadaczy
BBDEV - JEST OK

kononowicz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2774
Rejestracja: 16 lis 2006 08:08
Lokalizacja: koniec świata

Postautor: kononowicz » 10 wrz 2007 09:08

Witam Szanownych Wspólników,


2. Dziś są moje urodziny.


Pozdrawiam.
Obrazek

:lol: :lol: :lol: :lol: wszytskiego dobrego :lol:
"...Żeby nie było bandyctwa, żeby nie było złodziejstwa, żeby nie było niczego..." beka :)

zolw
Chorąży
Posty: 848
Rejestracja: 09 wrz 2005 01:31
Lokalizacja: Pomorze

Postautor: zolw » 10 wrz 2007 09:11

Bioton liczy na prywatyzację Indaru po wyborach na Ukrainie


Warszawa, 10.09.2007 (ISB) - Po decyzji Rady Ministrów Ukrainy o wykreśleniu spółki Indar ZAO z listy firm państwowych przeznaczonych do prywatyzacji, Bioton zadeklarował, że będzie kontynuować starania o uzyskanie zgody na objęcie większościowego pakietu akcji tej firmy - tymczasem czeka na wynik wrześniowych wyborów do parlamentu Ukrainy.




Rząd Ukrainy zrezygnował z prywatyzacji Indaru na posiedzeniu 5 września.

"Decyzja Rady została podjęta w związku z obawami załogi Indaru o dalsze losy przedsiębiorstwa oraz obawami Ministerstwa Zdrowia Ukrainy o wzrost cen insulin po prywatyzacji" - podano w komunikacie Biotonu.

Spółka podkreśla jednak, że rozporządzenie Rady Ministrów nie przekreśla możliwości przejęcia przez spółkę kontroli nad Indarem w przyszłości.

"Po zaplanowanych na 30.09.2007 r. wyborach do Rady Najwyższej Ukrainy spółka przedstawi władzom ukraińskim koncepcję rozwoju Indaru, w tym analizę wpływu prywatyzacji na sytuację na ukraińskim rynku insulin, która powinna rozwiać zgłaszane obecnie wątpliwości" - głosi komunikat.

Bioton podkreśla więc, że będzie kontynuować starania o uzyskanie zgody na objęcie większościowego pakietu akcji Indaru. Zaznacza też, że decyzja rządu ukraińskiego nie wpłynie na realizację podpisanego niedawno kontraktu na dostawy substancji insuliny ludzkiej na Ukrainę.

Bioton chciał zakończyć przejęcie ponad 70% ukraińskiej spółki Indar do końca III kw. Obecnie posiada 29,29% i chce osiągnąć w niej 100%.

Prezes firmy Adam Wilczęga zapowiadał w ub. tygodniu, że Indar - wraz z dwoma włoskimi spółkami - miał w 2007 roku zagwarantować 50 mln zł przychodów grupie Biotonu. Zaznaczał jednak, że jeśli zakup większościowego pakietu Indaru opóźni się, Bioton może go zastąpić "zupełnie nowym projektem zagranicznym".

Bioton podtrzymał wówczas prognozę wypracowania w 2007 roku 350 mln zł przychodów i zakłada, że zysk w II półroczu będzie podobny do zysku netto, osiągniętego w I połowie roku, który wyniósł 67,72 mln zł. (ISB)

opener
Chorąży
Posty: 795
Rejestracja: 10 sty 2007 09:25

Postautor: opener » 10 wrz 2007 09:26

Zaczynamy 1,16 zł -2,5%
Byk wchodzi schodami, a niedźwiedź wychodzi oknem

frantotti
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3144
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: z domu;)

Postautor: frantotti » 10 wrz 2007 09:27

witka :) chyba dziś na rynku biotek będzie jedną z silniejszych walorów :) 8) 8)
raczej nie , jak zwylke :evil:

schab
Sierżant sztabowy
Posty: 120
Rejestracja: 23 lis 2006 23:02
Lokalizacja: Warszawa

Tempelton

Postautor: schab » 10 wrz 2007 09:28

Zabezpieczenie pakietu z listopada nie było na ekstra cenie za petrol bo już by to było znane temp może mieć opcję sprzedaży po średniej 6m-cy i te ostatnie 35m to mogła być realizacja opcji fakt że 35m pln w plecy ale takie jest życie i interesy z pi
137

opener
Chorąży
Posty: 795
Rejestracja: 10 sty 2007 09:25

Postautor: opener » 10 wrz 2007 09:32

Nie, nie R2R0 tutaj sie mylisz, nie chce latac po WWW i szukac informacji na temat wstrzykiwaczy ale juz BioPartners w bodajze 2003 - 2004 nawiazal kontakt bodajze z anglikami w sprawie automatycznych wstrzykiwaczy ale sprawa z niewiadomych mi powodow rypla sie.
Moze mowisz o "specjalistycznych wstrzykiwaczach" na naszym podworku :wink: ale sprawa z innymi ma sie inaczej i tutaj bronilbym Wilczegi.
  • Stock
"Europa Zachodnia: opóźnienia z wejściem na rynek Wielkiej Brytanii Valtropinu (lek zawierający hormon wzrostu, produkowany przez BioPartners) są związane z pojawieniem się problemu doboru odpowiedniego wstrzykiwacza. Sprzedaż leku w Wielkiej Brytanii rozpocznie się jeszcze w tym roku, a później w innych krajach UE"
Byk wchodzi schodami, a niedźwiedź wychodzi oknem

Terl
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3474
Rejestracja: 14 maja 2006 23:23
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Terl » 10 wrz 2007 09:36

Witam wszystkich....przyzwyczaiłem sie do koloru czerwonego na Biotonie...zaczynam sie zastanawiać czy kiedykolwiek przestaniemy spadać lub też czy kiedykolwiek Bioton bedzie na zielono :?

INWESTORQ_54103
Podporucznik
Posty: 18014
Rejestracja: 16 lis 2005 19:04
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: INWESTORQ_54103 » 10 wrz 2007 09:37

Zakup 1091 szt po cenie 1,15 :wink:
do 60 K brakuje mniej niz 900 szt :wink: :arrow:
BBDEV - JEST OK

Terl
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3474
Rejestracja: 14 maja 2006 23:23
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Terl » 10 wrz 2007 09:38

Płyniemy z trędem...zniechęcenie i strach narasta :?


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 206 gości