ARTERIA [ARR] cz.I

wszystko na temat spółek publicznych
joker999
Starszy plutonowy
Posty: 23
Rejestracja: 23 gru 2007 10:38

Postautor: joker999 » 02 sty 2008 18:15

Zdaje mi się, że ktoś nie lubi SEB TFI albo IDM SA i złośliwie zbił kurs na dogrywce, żeby mieli gorszy wynik za rok 2007. Trudno znaleźć inne wytłumaczenie.
Ja już znalazłem wytłumaczenie : ) .... na znalezienie odpowiedzi trzeba zastanowić sie dlaczego stało to się na ostatniej sesji roku i dlaczego z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia na kilkunastu spółkach ... jedne zwalili mocniej np. NOWAGALA KOGENERA HYPERION MOSTALWAR ONE2ONE STALPROD SNIEZKA LENA KRUSZWICA .... a na innych im sie nie udało, aż tak mocno zwalić ...

odpowiedz jest bajecznie prosta ....`:)
nie chce mi się szperać, więc strzelam:
idmsa chciał wykazać mniejszy zysk, żeby zapłacić mniej podatku giełdowego, ponieważ za rok PO planuje znieść ten podatek?

pozdrawiam
Na Świętego Hieronima jest dyszcz albo go ni ma.

REKLAMA


fafol
Starszy chorąży
Posty: 1138
Rejestracja: 02 lut 2006 17:37
Kontakt:

Postautor: fafol » 02 sty 2008 20:16

Zdaje mi się, że ktoś nie lubi SEB TFI albo IDM SA i złośliwie zbił kurs na dogrywce, żeby mieli gorszy wynik za rok 2007. Trudno znaleźć inne wytłumaczenie.
Ja już znalazłem wytłumaczenie : ) .... na znalezienie odpowiedzi trzeba zastanowić sie dlaczego stało to się na ostatniej sesji roku i dlaczego z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia na kilkunastu spółkach ... jedne zwalili mocniej np. NOWAGALA KOGENERA HYPERION MOSTALWAR ONE2ONE STALPROD SNIEZKA LENA KRUSZWICA .... a na innych im sie nie udało, aż tak mocno zwalić ...

odpowiedz jest bajecznie prosta ....`:)
nie chce mi się szperać, więc strzelam:
idmsa chciał wykazać mniejszy zysk, żeby zapłacić mniej podatku giełdowego, ponieważ za rok PO planuje znieść ten podatek?

pozdrawiam

Tu nie chodzi o Idm .... gdyż firmy nie płacą w taki sam sposób jak osoby fizyczne podatku od zysków kapitałowych - po drugie podatek płaci się od sprzedanych papierów - a IDM nic nie sprzedał ...

Zagrywka jaka miała miejsce na ostatniej sesji na kilkunastu spółkach miała na celu zaniżenie wartości jednostek funduszy (Pewnych funduszy)na dzień 31.12 a tym samym już dzisiaj niektóre fundusze wykazują niezłe zyski które zarobiły już w 2008 roku .... w rubrykach i w reklamach często pokazuje się sie zysk od początku roku - proponuje zobaczyć sobie które fundusze mają największy zysk już w 2008 roku :) - i mamy odpowiedz kto stał za całą tą zwałka ....


Pozfro Fafol

fafol
Starszy chorąży
Posty: 1138
Rejestracja: 02 lut 2006 17:37
Kontakt:

Postautor: fafol » 02 sty 2008 20:19

http://www.parkiet.com/fundusze/fundusze.jsp?id=1 już jutro pod tym linkiem będzie można zobaczyć kto najwięcej zarobił od początku roku :)

all
Młodszy chorąży
Posty: 534
Rejestracja: 29 gru 2007 22:06

Postautor: all » 02 sty 2008 20:54

Zdaje mi się, że ktoś nie lubi SEB TFI albo IDM SA i złośliwie zbił kurs na dogrywce, żeby mieli gorszy wynik za rok 2007. Trudno znaleźć inne wytłumaczenie.
Ja już znalazłem wytłumaczenie : ) .... na znalezienie odpowiedzi trzeba zastanowić sie dlaczego stało to się na ostatniej sesji roku i dlaczego z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia na kilkunastu spółkach ... jedne zwalili mocniej np. NOWAGALA KOGENERA HYPERION MOSTALWAR ONE2ONE STALPROD SNIEZKA LENA KRUSZWICA .... a na innych im sie nie udało, aż tak mocno zwalić ...

odpowiedz jest bajecznie prosta ....`:)
nie chce mi się szperać, więc strzelam:
idmsa chciał wykazać mniejszy zysk, żeby zapłacić mniej podatku giełdowego, ponieważ za rok PO planuje znieść ten podatek?

pozdrawiam
błąd

joker999
Starszy plutonowy
Posty: 23
Rejestracja: 23 gru 2007 10:38

Postautor: joker999 » 02 sty 2008 21:59

http://www.parkiet.com/fundusze/fundusze.jsp?id=1 już jutro pod tym linkiem będzie można zobaczyć kto najwięcej zarobił od początku roku :)
hehe, dobre.
Na Świętego Hieronima jest dyszcz albo go ni ma.

norton
Podporucznik
Posty: 13027
Rejestracja: 24 sie 2007 18:34

Postautor: norton » 07 sty 2008 19:09

ARTERIA S.A. - Zakup akcji przez Członka Zarządu ( 1 / 2008 )

Treść raportu:
Zarząd Spółki Arteria SA podaje do wiadomości, iż Członek Rady Nadzorczej Pan Dariusz Stokowski poinformował Spółkę o tym, iż na sesjach giełdowych w dniach 3 i 4 stycznia 2008 roku, dokonał zakupu łącznie 1 000 (słownie: jeden tysiąc) akcji Spółki Arteria S.A. po średniej cenie 21,71 zł za jedną akcję. Pan Dariusz Stokowski posiada obecnie 126 390 akcji spółki Arteria S.A. dających łącznie 126 390 głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Spółki Arteria S.A. stanowiących 3,69% w ogólnej liczbie głosów na WZA.
Wiedza o wszystkim pochodzi od wszystkich.
Mahatma Gandhi

mlodywilk
Młodszy chorąży
Posty: 462
Rejestracja: 07 paź 2005 16:41

Postautor: mlodywilk » 09 sty 2008 02:56

Nigdy dotąd insiderzy tyle nie kupowali. Niebawem dowiemy się jaki był tego powód. Cierpliwości 8)

fafol
Starszy chorąży
Posty: 1138
Rejestracja: 02 lut 2006 17:37
Kontakt:

Postautor: fafol » 09 sty 2008 08:23

Nigdy dotąd insiderzy tyle nie kupowali. Niebawem dowiemy się jaki był tego powód. Cierpliwości 8)
Ja nie oczekiwał bym z tym faktem jakiegoś ruchu pod górę .... kwoty zakupów nie powalają na kolana - myślę że mogą służyć na podtrzymaniu na duchu mniejszych inwestorów (co by nie sprzedawali desperacko swoich 100 akcji) - obrót jest na tyle mały, że podaż nie powinna już nam za bardzo zagrażać - tzn. mam na myśli że spadek poniżej 20 zł nie powinien nam już grozić ...

Pozdro Fafol

fafol
Starszy chorąży
Posty: 1138
Rejestracja: 02 lut 2006 17:37
Kontakt:

Postautor: fafol » 09 sty 2008 13:26

Przykro jest na to patrzeć .... oj przykro jak banda emerytów zwala kurs - a ci co stawiają na sprzedaż po 1000 szt (jak już podjedliście decyzje o zamykaniu pozycji na takim podażowym rynku) też powinniście pomyśleć - na takim rynku nie stawia sie po 1000 szt tylko po 100 bo popyt się cofa i jest mniej kupujących a jak stawiacie 1000 szt. bądź więcej to tym bardziej wystraszycie potencjalnych kupujących - i nic z tego nie wyjdzie .... wy nie sprzedacie a kurs obniżycie - a jutro będziecie oddawać po 20 zł .... dzięki własnej głupocie

fafol
Starszy chorąży
Posty: 1138
Rejestracja: 02 lut 2006 17:37
Kontakt:

Postautor: fafol » 09 sty 2008 14:02

Przykro jest na to patrzeć .... oj przykro jak banda emerytów zwala kurs - a ci co stawiają na sprzedaż po 1000 szt (jak już podjedliście decyzje o zamykaniu pozycji na takim podażowym rynku) też powinniście pomyśleć - na takim rynku nie stawia sie po 1000 szt tylko po 100 bo popyt się cofa i jest mniej kupujących a jak stawiacie 1000 szt. bądź więcej to tym bardziej wystraszycie potencjalnych kupujących - i nic z tego nie wyjdzie .... wy nie sprzedacie a kurs obniżycie - a jutro będziecie oddawać po 20 zł .... dzięki własnej głupocie
No właśnie .... długo nie czekałem na takiego pacanka ..... swoje 900 szt. od rana probował sprzedać wystawił już parę minut po 8.30 za 21,10 ... a teraz to już na siłę sprzedaje .... rano wystraszył kupujących a teraz zwala nam kurs - brawo - i raz jeszcze brawo ....

mlodywilk
Młodszy chorąży
Posty: 462
Rejestracja: 07 paź 2005 16:41

Postautor: mlodywilk » 10 sty 2008 00:51

kwoty nie są powalające, fakt. Tylko wydałbyś choćby 20 tys. przewidując stratę? Ja nie wydałbym nawet 1 tys.

joker999
Starszy plutonowy
Posty: 23
Rejestracja: 23 gru 2007 10:38

Postautor: joker999 » 10 sty 2008 06:11

Nigdy dotąd insiderzy tyle nie kupowali. Niebawem dowiemy się jaki był tego powód. Cierpliwości 8)
Ja nie oczekiwał bym z tym faktem jakiegoś ruchu pod górę .... kwoty zakupów nie powalają na kolana - myślę że mogą służyć na podtrzymaniu na duchu mniejszych inwestorów (co by nie sprzedawali desperacko swoich 100 akcji) - obrót jest na tyle mały, że podaż nie powinna już nam za bardzo zagrażać - tzn. mam na myśli że spadek poniżej 20 zł nie powinien nam już grozić ...

Pozdro Fafol
spadek miałby nam grozić? ja na prawdę bym się cieszył, gdyby spadło do 19/18 zł. wtedy chociaż bym sobie dokupił.
Na Świętego Hieronima jest dyszcz albo go ni ma.

fafol
Starszy chorąży
Posty: 1138
Rejestracja: 02 lut 2006 17:37
Kontakt:

Postautor: fafol » 10 sty 2008 08:39


spadek miałby nam grozić? ja na prawdę bym się cieszył, gdyby spadło do 19/18 zł. wtedy chociaż bym sobie dokupił.
To tak nie działa. Jeżeli mieli byśmy spadek powiedzmy ponownie w okolice 18 zł to ewidentne pokazuje słabość papieru ....

Na arterii nie ma kupujących i to jest największy problem .... bo sprzedający są co czasami nawet za bardzo widać ...

drobnyleszcz
Młodszy chorąży
Posty: 481
Rejestracja: 25 sty 2007 10:18

Postautor: drobnyleszcz » 10 sty 2008 13:07

Zgodze sie z fafolem. Na ARR nie ma kupujacych.
Czy ktos ma jakis pomysl, dlaczego? :-)

fafol
Starszy chorąży
Posty: 1138
Rejestracja: 02 lut 2006 17:37
Kontakt:

Postautor: fafol » 10 sty 2008 13:24

Zgodze sie z fafolem. Na ARR nie ma kupujacych.
Czy ktos ma jakis pomysl, dlaczego? :-)
Problem polega na tym, że na rynku takim jaki mamy od paru dni popyt się cofa gdyż widzi co się dzieje .... natomiast podaż wzrasta straszona ciągłym widmem recesji.

Osobiście podziwiam ludzi którzy posiadają parę tysięcy sztuk akcji i tak naprawdę rzucają je na żywioł - nawet nie myślą, że mają do czynienia z tak niepłynną spółką (zdaje sobie natomiast sprawę, że ludzie ci mają już bardzo zrytą psychikę i zwyczajnie chcą się pozbyć za wszelką cenę akcji) - ale to tez dobrze świadczy, że mamy do czynienia z bardzo nerwowymi ruchami a są one zapowiedzią "początku końca spadków" ... zwłaszcza ,że sytuacja nie jest wcale tak tragiczna jak nasi analitycy wieszczą - o czym mógłbym napisać odrębny referat.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości