ARTERIA [ARR] cz.I

wszystko na temat spółek publicznych
fafol
Starszy chorąży
Posty: 1138
Rejestracja: 02 lut 2006 17:37
Kontakt:

Postautor: fafol » 30 sty 2008 18:00

ARTERIA S.A. - Zakup Akcji Spółki Arteria SA przez Członka Zarządu ( 7 / 2008 )


Treść raportu:
Zarząd Spółki Arteria SA podaje do wiadomości, iż w dniu dzisiejszym do Spółki wpłynęło zawiadomienie Członka Zarządu, Pana Riada Bekkara o tym, iż na sesji giełdowej w dniu 24 stycznia 2008 r. (data rozliczenia transakcji - 29 stycznia) dokonał zakupu łącznie 18 396 (słownie: osiemnaście tysięcy trzysta dziewięćdziesiąt sześć) akcji Spółki Arteria S.A. za kwotę 335 727,00 zł po średniej cenie 18,25 zł za jedną akcję. Pan Riad Bekkar posiada obecnie 135 759 akcji dających 135 759 głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Spółki Arteria S.A. stanowiących 3,9% w ogólnej liczbie głosów na WZA.
hehe, ładny zakup.

To jest ta pakietówka co leciała parę dni temu najprawdopodobniej sprzedającym był SEB ... dokładnie 24 stycznia

REKLAMA


mlodywilk
Młodszy chorąży
Posty: 462
Rejestracja: 07 paź 2005 16:41

Postautor: mlodywilk » 30 sty 2008 20:11

No i co ? Nadal są to drobne? Nie wydaje mi się. Wyniki coraz bliżej.

fafol
Starszy chorąży
Posty: 1138
Rejestracja: 02 lut 2006 17:37
Kontakt:

Postautor: fafol » 30 sty 2008 21:03

No i co ? Nadal są to drobne? Nie wydaje mi się. Wyniki coraz bliżej.
Wyniki będą takie jak zapowiadał prezes w wywiadach .... sam też podkreślał, że spółka miała duże koszty - dlatego z przychodami nie wzrośnie zysk ...

Inna sprawa to zyski i poprawa rentowności w 2008 ale to inna bajka ...

Obecny problem to zamykanie pozycji przez seb - mocniejszy wzrost na wig-u nie powoduje wzrostu kursu bo jest to wykorzystywane do sprzedaży przez SEB ... zostało mu to wywalenia około 120k - zapewne jutro znajdzie sie troszkę kupujących po infie - no ale na 100% cały popyt zgrabnie wykorzysta SEB do zamykania pozycji ....

Kurs zapewne zostanie uwolniony za około 2-3 tygodnie ... do tego czasu nie wróżę jakiegoś odbicia ...

mlodywilk
Młodszy chorąży
Posty: 462
Rejestracja: 07 paź 2005 16:41

Postautor: mlodywilk » 30 sty 2008 22:00

Trudno mi się zgodzić z tym, że wynik netto nie wzrośnie. Biorąc pod uwagę prognozy zysku netto wynik wzrośnie o ok. 30% Co do realizacji tej prognozy jestem spokojny.

Co do SEB-u myślę, że byliby i*** wysypując się teraz bo zdołowaliby kurs do 10 przy takim wolumenie. Jak poczekają na pozytywne kolejne pozytywne informacje ze spółki i pojawi się popyt wtedy wyjdą spokojnie.
Chyba, że nie będzie już przymusu sprzedaży wynikającego z umorzenia jednostek.

A biorąc pod uwagę SEB i zarząd to kto według Was jest bardziej poinformowany i wiarygodny? Ja nie mam wątpliwości.

fafol
Starszy chorąży
Posty: 1138
Rejestracja: 02 lut 2006 17:37
Kontakt:

Postautor: fafol » 30 sty 2008 22:31

Trudno mi się zgodzić z tym, że wynik netto nie wzrośnie. Biorąc pod uwagę prognozy zysku netto wynik wzrośnie o ok. 30% Co do realizacji tej prognozy jestem spokojny.

Co do SEB-u myślę, że byliby i*** wysypując się teraz bo zdołowaliby kurs do 10 przy takim wolumenie. Jak poczekają na pozytywne kolejne pozytywne informacje ze spółki i pojawi się popyt wtedy wyjdą spokojnie.
Chyba, że nie będzie już przymusu sprzedaży wynikającego z umorzenia jednostek.

A biorąc pod uwagę SEB i zarząd to kto według Was jest bardziej poinformowany i wiarygodny? Ja nie mam wątpliwości.
Co do prognozy to będzie zrealizowana bez dwóch zdań - myślałem może, że zakładasz - że wynik netto będzie na poziomie np. 4 mln ....

Co do Seb-u i ewentualnego wywalania .... piszesz, że byliby i*** - też uważam, że sprzedaż nie jest zbytnio rozsądna - aczkolwiek po obecnej przecenie na GPW - hym :wink:

Z drugiej strony bez dwóch zadań od czasu kiedy SEB poinformował o zejściu poniżej 5% zauważalna jest zwiększona podaż z ukrycia - tych dwóch faktów nie można nie powiązać - choć nie koniecznie powinno wyciągać się wniosku ze za sprzedażą stoi SEB.

Co do wiarygodności zarządu - najlepiej nikomu nie ufać bo nigdy nic nie wiadomo .... rok temu siedziałem na Dudzie - co prawda nieźle zarobiłem - ale zajebiście manipulowali informacjami, kupnem akcji przez zarząd itd. - wzięło się potem powiedzenie grać w Gamboni - bardzo dużo się wtedy nauczyłem.

Pozdro Fafol

darbo57
Podporucznik
Posty: 11554
Rejestracja: 28 sty 2008 23:36

Arteria i SEB

Postautor: darbo57 » 31 sty 2008 08:49

Niech ktoś napisze jaki sens ma kupowanie akcji po 24.20zł i sprzedawanie ich po obecnych cenach lub niższych? Ja w każdym razie tego nie rozumiem i wg mnie to oni sprzedali 4000 sztuk a w jakim celu to się okaże wkrótce.My moglibysmy to zrobić (spekulanci krótkoterminowi?) -emocje,brak gotówki,krótki horyzont czasowy itp....Ale SEB ze swoimi możliwościami? Przecież to brednie ponieśc taką stratę,po co ?,tak więc myślę ,że nie ma co o wszysko winić funduszu.Chcecie wzrostu kursu to kupujcie tak jak ja ,a to ,że Arteria to trochę zapomniana spółka i niezbyt modna to inna sprawa.Na pocieszenie polecam artykuł z wczorajszego Pulsu Biznesu[Środa 30.01] o rynku CALL CENTER w Polsce i firmach outorsingowych! Perspektywy w tym biznesie są świetlane.Tyle było mód na GPW może pojawi się hossa outorsingowa? :(

norton
Podporucznik
Posty: 13027
Rejestracja: 24 sie 2007 18:34

Postautor: norton » 04 lut 2008 17:14

ARTERIA S.A. - Zakup Akcji Spółki przez Członka Rady Nadzorczej Arteria SA ( 8 / 2008 )

Treść raportu:
Zarząd Spółki Arteria SA podaje do wiadomości, iż w dniu dzisiejszym do Spółki wpłynęło zawiadomienie Pana Dariusza Stokowskiego – Członka Rady Nadzorczej ARTERIA SA o tym, iż na sesji giełdowej w dniach: 30 stycznia -1 lutego 2008 r. dokonał zakupu łącznie 2 400 sztuk akcji Spółki Arteria S.A. za kwotę 43 007,05 zł po średniej cenie 17,92 zł za jedną akcję. Pan Dariusz Stokowski posiada obecnie 128 790 akcji dających 128 790 głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Spółki Arteria S.A. stanowiących 3,7% w ogólnej liczbie głosów na WZA.
Wiedza o wszystkim pochodzi od wszystkich.
Mahatma Gandhi

drobnyleszcz
Młodszy chorąży
Posty: 481
Rejestracja: 25 sty 2007 10:18

Postautor: drobnyleszcz » 06 lut 2008 00:30

No i niektorzy mysla ze bedzie sie dzialo, a tu przy takim zachowaniu stanow i jutrzejszej rekacji GPW nawet takie info nie pomoze. [/u]

krępy
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 202
Rejestracja: 19 sty 2007 20:14

Postautor: krępy » 22 lut 2008 20:01

Parkiet: Prezes Bieńkowski zapowiada powstanie nowej Spółki !
Ciekawie zapowiada się kwietniowe nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Arterii. Jak pisze "Gazeta Giełdy Parkiet", może dojść na nim do decyzji o wydzieleniu ze struktur grupy kapitałowej-zorganizowanej części przedsiębiorstwa i wniesieniu jej do nowo utworzonej spółki.Nie wykluczony jest jej szybki debiut na New Connect.

Warszawa, dnia 22 lutego 2008 roku

Giełdowa grupa zamierza wydzielić ze swoich struktur nową spółkę. Ta zaś w tym roku może trafić na NewConnect.


"Przewiduję, że nowa firma mogłaby zacząć samodzielnie funkcjonować jeszcze w pierwszym półroczu"- zapowiada prezes Arterii Wojciech Bieńkowski. Twierdzi, że zmiany w strukturze grupy zwiększą jej efektywność i potencjał.

Jest prawdopodobne, że Arteria sprzeda część akcji nowo utworzonej firmy i wprowadzi ją na New Connect. W ten sposób Arteria mogłaby pozyskać kilka milionów złotych na inwestycje. Zarząd nie wyklucza również innego wariantu.

"Alternatywą może być emisja akcji nowo utworzonej spółki kierowana do inwestora finansowego lub branżowego" - twierdzi prezes.


Utworzenie nowej spółki to element strategii, o której Arteria poinformuje za kilka tygodni. "Dzieki inwstycjom dokonanym w roku ubiegłym, bieżący poświęcimy na poprawę rentowności". Prezes Bieńkowski dodaje, że prognoza grupy na ten rok jest aktualna.

mlodywilk
Młodszy chorąży
Posty: 462
Rejestracja: 07 paź 2005 16:41

Postautor: mlodywilk » 03 mar 2008 01:17

Jak oceniacie wyniki? Jak dla mnie są całkiem niezłe.

fafol
Starszy chorąży
Posty: 1138
Rejestracja: 02 lut 2006 17:37
Kontakt:

Postautor: fafol » 04 mar 2008 07:58

Jak oceniacie wyniki? Jak dla mnie są całkiem niezłe.
Sa bardzo dobre ... poprawią rentowność i będzie jeszcze lepiej .... gorzej z koniunkturą na giełdzie ona jest większym problemem ....

Pozdro Fafol

drobnyleszcz
Młodszy chorąży
Posty: 481
Rejestracja: 25 sty 2007 10:18

.

Postautor: drobnyleszcz » 04 mar 2008 09:16

Moim zdaniem bedzie lepiej przynajmniej w najblizszych czasie ...
Na ARR od bardzo dlugiego czasu nie ma wogole ruchu. Przy dobrych wiatrach sa 3 transakcje dziennie :)

hotnek
Młodszy chorąży
Posty: 469
Rejestracja: 17 gru 2007 20:56

Postautor: hotnek » 06 mar 2008 20:10

06-03-2008 09:42] GPW: utworzenie segmentu spółek notowanych na Głównym Rynku GPW (Lista Alertów)
--------------------------------------------------------------------------------
Uchwała Nr 167/2008
Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
z dnia 5 marca 2008 r.
w sprawie utworzenia segmentu spółek notowanych na Głównym Rynku GPW
Na podstawie § 21 ust. 2 Statutu Giełdy, Zarząd Giełdy postanawia, co następuje:
§1
W ramach rynku regulowanego prowadzonego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. tworzy się segment klasyfikacyjny, zwany dalej: "Listą Alertów".
§ 2
1. Na Listę Alertów mogą zostać zakwalifikowane akcje spółek, gdy:
1) ogłoszono upadłość emitenta, lub
2) wartość kapitalizacji emitenta nie przekracza 5.000.000 euro, lub
3) obrót akcjami emitenta charakteryzuje się niskim poziomem płynności, lub
4) występuje bardzo wysoka zmienność kursu akcji emitenta.2. Wartość kapitalizacji, o której mowa w ust. 1 pkt 2), liczona jest zgodnie z zasadami określonymi w Uchwale Nr 159/2007 Zarządu Giełdy z dnia 7 marca 2007 r. w sprawie wyodrębnienia segmentów rynku regulowanego, zasad i procedury kwalifikacji do tych segmentów oraz zasad obliczania wartości rynkowej emitentów giełdowych i ustalania liczby akcji w wolnym obrocie, z tym że w szczególnie uzasadnionych przypadkach Zarząd Giełdy przy obliczaniu kapitalizacji może uwzględnić wartość praw poboru z akcji danej spółki.
3. Przesłankę, o której mowa w ust. 1 pkt 3), uważa się za spełnioną, gdy w okresie trzech ostatnich miesięcy przed zakwalifikowaniem akcji spółki na Listę Alertów mediana liczby transakcji wynosiła mniej niż 10 transakcji na sesję lub mediana wartości transakcji była mniejsza niż 50.000 złotych na sesję.
4. Kwalifikacji na Listę Alertów ze względu na przesłankę, o której mowa w ust. 1 pkt 4) mogą podlegać akcje spółki, których średni kurs w okresie miesiąca bezpośrednio przed zakwalifikowaniem akcji spółki na Listę Alertów był równy lub niższy niż 50 groszy.5. Kryterium ustalenia kursu na podstawie okresu miesięcznego, o którym mowa w ust. 4, nie stosuje się, w przypadku gdy w okresie bezpośrednio poprzedzającym ukształtowanie kursu akcji na poziomie niższym niż 50 groszy doszło do obniżenia wartości nominalnej akcji.
§ 3
1. W przypadku zakwalifikowania akcji emitenta na Listę Alertów Zarząd Giełdy może w szczególności:
1) oznaczyć w sposób szczególny nazwę akcji emitenta w serwisach informacyjnych Giełdy lub Cedule Giełdy Warszawskiej,
2) usunąć akcje z portfela indeksów giełdowych,
3) przenieść akcje do notowań w systemie kursu jednolitego.
2. Zarząd Giełdy może w danym przypadku postanowić o zastosowaniu niektórych lub wszystkich środków określonych w ust.1.
§ 4
1. Decyzja w sprawie zakwalifikowania akcji spółki na Listę Alertów oraz o zastosowaniu środków, o których mowa w § 3, jest podejmowana niezwłocznie po stwierdzeniu zaistnienia jednej z przesłanek, o których mowa w § 2 ust. 1.
2. Po zakończeniu ostatniej sesji giełdowej w marcu, czerwcu, wrześniu i grudniu każdego roku Zarząd Giełdy dokonuje okresowej weryfikacji akcji spółek zakwalifikowanych na Listę Alertów.



Jeszcze kilka sesji coraz niższych obrotów i lecicie na fixing :lol:

fafol
Starszy chorąży
Posty: 1138
Rejestracja: 02 lut 2006 17:37
Kontakt:

Postautor: fafol » 07 mar 2008 14:52

Ale się ścigają :) .... kto pierwszy wywali .... wow

martinez1
Sierżant sztabowy
Posty: 129
Rejestracja: 19 paź 2007 10:24

Postautor: martinez1 » 07 mar 2008 15:16

a wczoraj prezes tez cos tam mowil w tvncnbc - perspektywy ciekawe :o


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości