BIOTON - księga "44"

wszystko na temat spółek publicznych
kruk@op.pl
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 249
Rejestracja: 06 gru 2007 08:50
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: kruk@op.pl » 01 kwie 2008 10:44

Dobra, wyprzedałem wszystko...
Pierwszego kwietnia nie uwierzę :)
Iran replaces Dollar with Euro in FX
12 September 2009
- Countdown to the attack ?

REKLAMA


wifi1
Starszy plutonowy
Posty: 35
Rejestracja: 20 mar 2007 12:08

Postautor: wifi1 » 01 kwie 2008 10:46

ile on tego jeszcze tam polozyl
pozdr

qgen
Porucznik
Posty: 36187
Rejestracja: 30 paź 2006 23:13

Postautor: qgen » 01 kwie 2008 10:55

ile on tego jeszcze tam polozyl
pozdr
nie mam pojecia ufam tylko ze wiecie jak sa takie zlecenia realizowane

przyklad

1. x.xxx akcju ukrytych
2. x.xxx akcju normalnych
3. x.xxx akcju normalnych
4. x.xxx akcju normalnych

najpierw ida zlecenia odkryte a dopiero zlecenie ukryte, jak odkryte zostaje samo jest realizowane. Tak blokuje sie kurs bez duzej sprzedazy wlasnej.

Qgen

kangoorrz
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 319
Rejestracja: 08 lut 2008 23:07
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: kangoorrz » 01 kwie 2008 11:07

ile on tego jeszcze tam polozyl
pozdr
spokojnie,popyt jest

kangoorrz
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 319
Rejestracja: 08 lut 2008 23:07
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: kangoorrz » 01 kwie 2008 11:07

moży by dzisiaj dokupić???

INWESTORQ_54103
Podporucznik
Posty: 18014
Rejestracja: 16 lis 2005 19:04
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: INWESTORQ_54103 » 01 kwie 2008 11:13

ile on tego jeszcze tam polozyl
pozdr
nie mam pojecia ufam tylko ze wiecie jak sa takie zlecenia realizowane

przyklad

1. x.xxx akcju ukrytych
2. x.xxx akcju normalnych
3. x.xxx akcju normalnych
4. x.xxx akcju normalnych

najpierw ida zlecenia odkryte a dopiero zlecenie ukryte, jak odkryte zostaje samo jest realizowane. Tak blokuje sie kurs bez duzej sprzedazy wlasnej.

Qgen
cos mieszasz moim zdaniem :!:


W Twoim przykladzie musialbym powidzmy dac
1.000 akcji urytych
x.xxx akcji normalnych
x.xxx akcji normalnych
x.xxx akcji normalnch

momencie naruszenia przez popyt calosci liczby akcji ukrytych tj 1000 szt
kolejne 1000 wyskocza automatycznie i dopisza sie jako ostatnie do kolejki na tym samym poziomie cenowym

Nie ma czegos takiego ze najpierw ida ukryte a potem normalne zlecenia

zlecenia ida po koleji wg czasu wystawienia
np
wystawiam zlec normalne
godz.11:00:01
5000
kolejne ukryte
1.000 z czasem 11:00:03
i ni ema mozliwosci przesuniecia ukrytego przed normalnym decyduje tu tylko czas ....wiec Twoja teza jest moim zdaniem błedna

Oczywiscie mozna wystawic zlecenie odkryte i zaraz po nim ukryte jak w przykladzie pow i potem anulowac zlecenie odkryte pozostawiajac w ten sposob tylko zlecenia ukryte ale to widac na arkuszu....
i widac tez bedzie jak zlecenie ukryte zrealizuja sie w czesciowej wartosci
i wyskoczy kolejny pakiet dopisaujac sie do kolejki zlecen na tym samympoziomie cenowym na koncu kolejki
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2008 11:14 przez INWESTORQ_54103, łącznie zmieniany 1 raz.

vovo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3794
Rejestracja: 09 maja 2007 15:41

Postautor: vovo » 01 kwie 2008 11:14

Vovo , natury wilka nie zmienisz a złodziej kradnie nie dlatego ,ze potrzebuje ale,że ma okazję :idea: :roll: Jeżeli to sprawka pana K. to zadaj sobie pytanie : kogo orżnie następnym razem :?: czy aby nie drobnych akcjonariuszy :evil: :roll: :shock:
Pozdrawiam :lol: :lol: :lol:
Witam
Katku, tak bym tego nie ujął! Jeżeli zadatkowałbyś 30% na kupno mieszkania bądź np. samochodu a sprzedawca ewidentnie zwleka z dokonaniem, z niejasnych dla Ciebie powodów, ostatecznej transakcji to masz prawo podejrzewać, ze druga strona nie do końca ma uczciwe zamiary! Masz zatem moralne prawo ratować swoje pieniądze, skoro państwowy system ich odzysku jest w tym obszarze niewydolny! Przy czym nie namawiam tu do siłowych rozwiązań ani samosądów. Ale bycie sprytniejszym w stosowaniu prawa, od pozbawionych skrupułów cwaniaków nikomu ujmy nie przynosi!
Tak więc jeżeli rzeczywiście za tym przejęciem stoi Krause, byłbym daleki od używania Waszych mocnych stwierdzeń! A juz sianie obaw, ze my jesteśmy następni w kolejce to chyba jakieś nieporozumienie! Katku, jakimi my jesteśmy partnerami dla Krausego?
Apeluję o umiar!

Poza tym nie sadzę aby kiedykolwiek Bioton zdecydował się na odkupienie wymienionego pakietu. Takie rozwiązanie miałoby zbyt prymitywny, chamski charakter!
Złodzieje, których szuka ukraińska policja., odpowiednio zaopatrzeni, siedzą już w nowej ojczyźnie Gąsiorowskiego/ wspólnik Baksika/ i są już nieuchwytni, ale ruszyć sami się tez nie mogą!
Biotonowi pozostaje więc tylko zwołać walne zgromadzenie, podnieść kapitał i robić swoje!
To tyle! I oby tak się właśnie stało!!
pozdrawiam

qgen
Porucznik
Posty: 36187
Rejestracja: 30 paź 2006 23:13

Postautor: qgen » 01 kwie 2008 11:15

momencie naruszenia przez popyt calosci liczby akcji ukrytych tj 1000 szt
kolejne 1000 wyskocza automatycznie i dopisza sie jako ostatnie do kolejki na tym samym poziomie cenowym
nic nie mieszam koles, odkryta czesc jest realizowana a nastepnie nastepne zlecenia i na koncu wchodzi czesc nowoodokryta.

Qgen

qgen
Porucznik
Posty: 36187
Rejestracja: 30 paź 2006 23:13

Postautor: qgen » 01 kwie 2008 11:24

Tak więc jeżeli rzeczywiście za tym przejęciem stoi Krause, byłbym daleki od używania Waszych mocnych stwierdzeń! A juz sianie obaw, ze my jesteśmy następni w kolejce to chyba jakieś nieporozumienie! Katku, jakimi my jesteśmy partnerami dla Krausego?
Apeluję o umiar!

Narazie to obciach byc partnerem Krauzego, ciekawe jak wybuchnie jakas afera w MSWiA {moze wreszcie rzad Tuska sprawdzi ten resort} dalej bedziesz tak sadzil.

Biotonowi pozostaje więc tylko zwołać walne zgromadzenie, podnieść kapitał i robić swoje!

21.03.2008 mielismy taka mozliwosc i zerwalismy WZA Indaru bojac sie zmian jakie dokona Gerist Invest Ltd, od tego czasu nic sie nie zmienilo.WZA tak szybko nie bedzie sami zablokowalismy zmiany i cala sytuacja prowadzi do tego ze Indar bedzie mial klopoty z bankami ktore na nieuregulowany akcjonariat reaguja alergicznie

Enkidu
Chorąży sztabowy
Posty: 4163
Rejestracja: 26 lis 2007 00:33

Postautor: Enkidu » 01 kwie 2008 11:28

No forum onetu kolega ~xxxx pisze tak:


Enkidu, moze zaczne tak:
Zapytalem sie a... w poczcie elektronicznej jakie widzi perspektywy spolki. Odpowiedz - "...cienko po sprawie Indaru". Kto teraz sypie? Odpowiedz - "...prawdopodobnie tych kilkoro co kupilo serie J po 0.90. .... nikt na forum nie zwrocil uwagi na jeden znaczacy szczegol, oni nie musieli miec nawet kasy na przejecie tej serii a weszli w ich posiadanie poprzez k/s. Krotko; zarobili, pozyczajac akcje od blisko 1.20 PLN i oddali nizej kupione a roznica stanowila czysty zysk za ktory nabyli pakiety po 0.90 ( stad byly prawdopodobnie tak kolosalne obroty), posiadaja teraz akcje ktore moga jeszcze nizej puszczac, moze to byc nizej ( moje przypuszczenia) i o 10-15% od 0.90 PLN a i tak chyba wyjda na plus."
Przypomnialem sobie wtedy jak BIO zachowywal sie kiedys - WIG 20 na zielono to Bio na czerwono i odwrotnie. Wygladalo to tak jakby ten co mial w zamiarze sprzedawac nawet dlugookresowo, powstrzymywal sie na zlym rynku a wywalal na pozytywnym tym samym nie zwalajac za szybko kursu. Teraz wyglada mi na na to samo tylko stopniowo, powolutku gdyz nie ma chetnych wiekszych inwestorow. Dopoki nie ma presji na potrzeby gotowkowe na teraz to bedziemy widzieli taka ciuciubabke dlugo. Kiedy dadza haslo, ze forsa jest potrzebna i to wieksza wtedy ... Zreszta co mam Ci pisac?
Zwroc uwage, ze mowi sie, ze to BIO poszukuje inwestorow a nie inwestorzy garna sie do nich. Nishowi wychodzi z nie ktorych akcji ze stajni, czy dla gotowki, czy tez widza ze cos jest nie na rzeczy, trudno jest mi spekulowac.

Czy widzisz na horyzoncie jakas mozliwa przyszla fale nosna dla Bio?
Ja nie widze. Dalej. Nie rozumiem ich upartego finansowania Scigen , o co w tym wszystkim chodzi, czyzby wyprowadzanie kapitalu z .... pomimo zaprzeczen???

Mysle, ze powinienes zrewidowac swoje zapatrywania na BIO. Co prawda Tobie trudno jest z tym sie pogodzic gdyz to Twoje zycie. Szkoda, ze tak musi byc. Najgorsze wlasnie sa rozterki.

Pzdr.



~xxxx , 01.04.2008 02:43

kangoorrz
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 319
Rejestracja: 08 lut 2008 23:07
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: kangoorrz » 01 kwie 2008 11:36

No forum onetu kolega ~xxxx pisze tak:
"...prawdopodobnie tych kilkoro co kupilo serie J po 0.90. .... nikt na forum nie zwrocil uwagi na jeden znaczacy szczegol, oni nie musieli miec nawet kasy na przejecie tej serii a weszli w ich posiadanie poprzez k/s. Krotko; zarobili, pozyczajac akcje od blisko 1.20 PLN i oddali nizej kupione a roznica stanowila czysty zysk za ktory nabyli pakiety po 0.90 ( stad byly prawdopodobnie tak kolosalne obroty), posiadaja teraz akcje ktore moga jeszcze nizej puszczac, moze to byc nizej ( moje przypuszczenia) i o 10-15% od 0.90 PLN a i tak chyba wyjda na plus."
~xxxx , 01.04.2008 02:43
ja kupowałaem po około 0,90 pln i mam nadzieję,że tam powrócimy szybko
indar zdyskontowany,nie wiadomo kto za tym stoi,ale sprzeda go biotonowi,bo dla kogoś innego nie przedstawia on takiej wartości jak dla biotonu,kwestia tylko kiedy i za ile

qgen
Porucznik
Posty: 36187
Rejestracja: 30 paź 2006 23:13

Postautor: qgen » 01 kwie 2008 11:42

Zwroc uwage, ze mowi sie, ze to BIO poszukuje inwestorow a nie inwestorzy garna sie do nich. Nishowi wychodzi z nie ktorych akcji ze stajni, czy dla gotowki, czy tez widza ze cos jest nie na rzeczy, trudno jest mi spekulowac.
Siemka Enkidu nt. BIO to juz walkowalismy, wiec nie ma co na nowo rozpoczynac dyskusji, problemem Polnordu i innych devoloperow bedzie, w tym bankow bedzie to ze duza czesc kredytow jest udzielana we frankach szwajcarskich i tak dlugo jak zlotowka (pln) jest mocna narod nie ma klopotow z splacaniem rat, w momencie gdy euro i zlotowka zaczna sie oslabiac zaczna sie prawdziwe schody rowniez dla bankow. Banka nieruchmosci zaczyna rowniez pekac w kraju a ktoregos dnia dojdzie do aktualizacji banku gruntow jakie posiada Polnord, dlatego tak energicznie ucieka poza kraj by moc wycena nowych gruntow jakos te ew. przyszle pochyly wyrownac. Nihonswi nie robi nic innego jak Noa przed potopem: buduje arke zanim potop dotrze {wyciaga cash}.

Qgen
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2008 11:47 przez qgen, łącznie zmieniany 1 raz.

kangoorrz
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 319
Rejestracja: 08 lut 2008 23:07
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: kangoorrz » 01 kwie 2008 11:42

trudno mi jest poprostu ocenić,czy jeszcze zejdzie niżej

kupowałem i miałem dobrze do przodu i uważam,że za jakiś czas powróci w okolice 1,10 albo nawet wyżej

qgen
Porucznik
Posty: 36187
Rejestracja: 30 paź 2006 23:13

Postautor: qgen » 01 kwie 2008 11:44

No forum onetu kolega ~xxxx pisze tak:
"...prawdopodobnie tych kilkoro co kupilo serie J po 0.90. .... nikt na forum nie zwrocil uwagi na jeden znaczacy szczegol, oni nie musieli miec nawet kasy na przejecie tej serii a weszli w ich posiadanie poprzez k/s. Krotko; zarobili, pozyczajac akcje od blisko 1.20 PLN i oddali nizej kupione a roznica stanowila czysty zysk za ktory nabyli pakiety po 0.90 ( stad byly prawdopodobnie tak kolosalne obroty), posiadaja teraz akcje ktore moga jeszcze nizej puszczac, moze to byc nizej ( moje przypuszczenia) i o 10-15% od 0.90 PLN a i tak chyba wyjda na plus."
~xxxx , 01.04.2008 02:43
ja kupowałaem po około 0,90 pln i mam nadzieję,że tam powrócimy szybko
indar zdyskontowany,nie wiadomo kto za tym stoi,ale sprzeda go biotonowi,bo dla kogoś innego nie przedstawia on takiej wartości jak dla biotonu,kwestia tylko kiedy i za ile
Umowa kupna Indaru od Derzmedpromu przez Gerist Invest Ltd jest wadliwa od samego poczatku, wiec kupic nie kupimy, problemem jest to ze zmarnowalismy min. dwa lata a zaklad stoi przed problemami a historie takie koncza sie jak np. u nas z ELE, ktos inny korzysta na slabosci.

Qgen

Enkidu
Chorąży sztabowy
Posty: 4163
Rejestracja: 26 lis 2007 00:33

Postautor: Enkidu » 01 kwie 2008 11:49

Zwroc uwage, ze mowi sie, ze to BIO poszukuje inwestorow a nie inwestorzy garna sie do nich. Nishowi wychodzi z nie ktorych akcji ze stajni, czy dla gotowki, czy tez widza ze cos jest nie na rzeczy, trudno jest mi spekulowac.
Siemka Enkidu nt. BIO to juz walkowalismy, wiec nie ma co na nowo rozpoczynac dyskusji, problemem Polnordu i innych devoloperow bedzie, w tym bankow bedzie to ze duza czesc kredytow jest udzielana we frankach szwajcarskich i tak dlugo jak zlotowka (pln) jest mocna narod nie ma klopotow z splacaniem rat, w momencie gdy euro i zlotowka zaczna sie oslabiac zaczna sie prawdziwe schody rowniez dla bankow. Banka nieruchmosci zaczyna rowniez pekac w kraju a ktoregos dnia dojdzie do aktualizacji banku gruntow jakie posiada Polnord, dlatego tak energicznie ucieka poza kraj by moc wycena nowych gruntow jakos te ew. przyszle pochyly wyrownac. Nihonswi nie robi nic innego jak Noa przed potopem: buduje arke zanim potom dotrze {wyciaga cash}.

Qgen
Wiem, ze wałkowaliśćmy. R2R0 sprowokował ten temat "Czy seria J jest już w obrocie". Ale co, jeśli przy emisji serii J akcje były rzeczywiście pożyczone tym "inwestorom kwalifikowanym", tzn. chodzi mi o pożyczkę w formie pieniądza, podczas kiedy "inwestorzy..." otrzymują akcje. W tym moze tkwić sekret nieksięgowania serii J na koniec 2007. roku. Poprostu dopiero w styczniu BIO ma wpływ gotówki z tej emisji. A teraz lecą tylko "resztówki" po spłaceniu należności. Na to wszystko, oczywiście nie ma kwitów, więc... sprwaozdanie finansowe za 2007. rok ani się nie zająknie o serii J... :wink:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości