TOORA [TOR] cz. V

wszystko na temat spółek publicznych
ThomasSetti
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2739
Rejestracja: 28 gru 2005 09:16
Lokalizacja: Polska , ale już niedługo Mauritius.

Postautor: ThomasSetti » 09 kwie 2008 18:37

jesli nie bedzie b negatywnej inf obstawiam silny ruch w gore na 3.2
JA OBSTAWIAM MINIMUM 3,2 MAXIMUM 4,80 :wink: :wink: :wink:
Czas to pieniądz, a pieniądz to więcej niż czas.
Edgar Allan Poe

REKLAMA


wtopiony_spec
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3798
Rejestracja: 02 lut 2006 12:30
Lokalizacja: wawa

Postautor: wtopiony_spec » 09 kwie 2008 18:48

1) Zebrac akcje za grosze
2) Kupic Toore
3) wyciagnac cene na poziom 22 zeta i tak mniej niz MAX
4) opchnac do 49% akcji
5) i ma sie zaklad i kontrole oraz zwrot kosztow poniesionych na zakupy... :lol: :lol: :lol:
Jedyne co nas ogranicza to nasza własna wyobraźnia

Friend
Starszy chorąży
Posty: 1436
Rejestracja: 14 cze 2007 15:29
Lokalizacja: to wiem?

Postautor: Friend » 09 kwie 2008 18:55

1) Zebrac akcje za grosze
2) Kupic Toore
3) wyciagnac cene na poziom 22 zeta i tak mniej niz MAX
4) opchnac do 49% akcji
5) i ma sie zaklad i kontrole oraz zwrot kosztow poniesionych na zakupy... :lol: :lol: :lol:
Ja bym zrobił emisję na spłatę długów tak z 50 baniek.
Resztę dogadać z bankami bo wtedy dawali lepsze %.

dark-hunter
Chorąży
Posty: 948
Rejestracja: 28 lis 2007 14:27

Postautor: dark-hunter » 09 kwie 2008 19:00

1) Zebrac akcje za grosze
2) Kupic Toore
3) wyciagnac cene na poziom 22 zeta i tak mniej niz MAX
4) opchnac do 49% akcji
5) i ma sie zaklad i kontrole oraz zwrot kosztow poniesionych na zakupy... :lol: :lol: :lol:
Ja bym zrobił emisję na spłatę długów tak z 50 baniek.
Resztę dogadać z bankami bo wtedy dawali lepsze %.
wszystko sie moze zdarzyc..czasu coraz mnie do rostrzygniecia..a boczniak nam sie juz dosc dlugo rysuje 8)

ajey
Podporucznik
Posty: 15225
Rejestracja: 18 lis 2005 23:16

Postautor: ajey » 09 kwie 2008 19:26

1) Zebrac akcje za grosze
2) Kupic Toore
3) wyciagnac cene na poziom 22 zeta i tak mniej niz MAX
4) opchnac do 49% akcji
5) i ma sie zaklad i kontrole oraz zwrot kosztow poniesionych na zakupy... :lol: :lol: :lol:
Ja bym zrobił emisję na spłatę długów tak z 50 baniek.
Resztę dogadać z bankami bo wtedy dawali lepsze %.
wszystko sie moze zdarzyc..czasu coraz mnie do rostrzygniecia..a boczniak nam sie juz dosc dlugo rysuje 8)
ale czy to jest realne od strony prawnej? nie ma tu zadnego prawnika na watku????

ile akcji musi miec dany podmiot by mogl zwrocic sie do sadu o zmiane likwidacji na uklad, i czy zmiana decyzji sadu jest w ogole mozliwa?

jesli tak to scenariusz z emisja i umowa z wierzycielami bylaby realny. wowczas sad musialby odwolac sprzedaz majatku toory. podobnie bylo na msz i opt ale tam jak dobrze pamietam nie bylo prawomocnego wyroku sadu o upadlosci jak u nas.
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2008 19:29 przez ajey, łącznie zmieniany 1 raz.

wtopiony_spec
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3798
Rejestracja: 02 lut 2006 12:30
Lokalizacja: wawa

Postautor: wtopiony_spec » 09 kwie 2008 19:29

1) Zebrac akcje za grosze
2) Kupic Toore
3) wyciagnac cene na poziom 22 zeta i tak mniej niz MAX
4) opchnac do 49% akcji
5) i ma sie zaklad i kontrole oraz zwrot kosztow poniesionych na zakupy... :lol: :lol: :lol:
Ja bym zrobił emisję na spłatę długów tak z 50 baniek.
Resztę dogadać z bankami bo wtedy dawali lepsze %.
wszystko sie moze zdarzyc..czasu coraz mnie do rostrzygniecia..a boczniak nam sie juz dosc dlugo rysuje 8)
ale czy to jest realne od strony prawnej? nie ma tu zadnego prawnika na watku????

ile akcji musi miec dany podmiot by mogl zwrocic sie do sadu o zmiane likwidacji na uklad, i czy zmiana decyzji sadu jest w ogole mozliwa?
.. chcesz powiedziec , ze sad nie moze zmienic swojej decyzji ... :lol: :lol: :lol:
Jedyne co nas ogranicza to nasza własna wyobraźnia

PANFREDEK
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7065
Rejestracja: 07 lis 2007 19:53

Postautor: PANFREDEK » 09 kwie 2008 19:30

1) Zebrac akcje za grosze
2) Kupic Toore
3) wyciagnac cene na poziom 22 zeta i tak mniej niz MAX
4) opchnac do 49% akcji
5) i ma sie zaklad i kontrole oraz zwrot kosztow poniesionych na zakupy... :lol: :lol: :lol:
Ja bym zrobił emisję na spłatę długów tak z 50 baniek.
Resztę dogadać z bankami bo wtedy dawali lepsze %.
wszystko sie moze zdarzyc..czasu coraz mnie do rostrzygniecia..a boczniak nam sie juz dosc dlugo rysuje 8)
ale czy to jest realne od strony prawnej? nie ma tu zadnego prawnika na watku????

ile akcji musi miec dany podmiot by mogl zwrocic sie do sadu o zmiane likwidacji na uklad, i czy zmiana decyzji sadu jest w ogole mozliwa?
.. chcesz powiedziec , ze sad nie moze zmienic swojej decyzji ... :lol: :lol: :lol:
ELEKTRIM juz niebawem WRACA do NOTOWAŃ.NUREK MOWI ZE NA POCZĄTKU 2009 ROKU.OCZEKUJE CENY POWYZEJ 100zł za AKCJE.

ajey
Podporucznik
Posty: 15225
Rejestracja: 18 lis 2005 23:16

Postautor: ajey » 09 kwie 2008 20:02

ok znalazlem cos, otoz zmiana trybu upadłości spółki z likwidacyjnej na upadłość z możliwością zawarcia układu jest mozliwa w przypadku przyjęcie roli największego akcjonariusza i wierzyciela przez inwestora branzowego. poczekamy zobaczymy...

tym funduszem ktory wg mediow kreci sie kolo toory moze byc Sovereign Capital, albo karkosik przy pomocy nowo powolanego czl. zarzadu nfi midas tj Jacka Felczykowskiego (W latach 2003 - 2006 roku pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego w EGB Investments S.A. http://www.egb.pl/ Następnie od 2006 do marca 2008 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Centrum Obsługi Wierzytelności Cross Sp. z o.o. http://www.cowcross.pl/, a od 2007 do marca 2008 roku Członka Zarządu Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Plejada S.A. (pierwszy fundusz sekurytyzacyjny tzn tez inwestuje w dlugi) http://www.tfiplejada.pl/serwis/


Sovereign Capital ma rowniez doswiadczenie w tej dziedzinie. zakupiła wierzytelności i akcje spółki Poznańska Korporacja Budowlana Pekabex S.A., znajdującej się – od kwietnia 2005 r. – w stanie upadłości likwidacyjnej. cyt. "Przejecie wierzycielnosci w styczniu 2007 r. pozwoliło Sovereign Capital na doprowadzenie, trzy miesiące później, do zmiany trybu upadłości spółki z likwidacyjnej na upadłość z możliwością zawarcia układu."

z kolei midas moglby za kase plejady tfi ( z emisji certyfikatów inwestycyjnych) tez przejac dlugi toory.

wowczas caly ten cyrk z licytacja majatku nie bedzie mial znaczenia.


:roll:
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2008 21:13 przez ajey, łącznie zmieniany 1 raz.

prong3
Chorąży
Posty: 718
Rejestracja: 08 maja 2006 06:56
Lokalizacja: wielkopolska

Postautor: prong3 » 09 kwie 2008 21:11

1) Zebrac akcje za grosze
2) Kupic Toore
3) wyciagnac cene na poziom 22 zeta i tak mniej niz MAX
4) opchnac do 49% akcji
5) i ma sie zaklad i kontrole oraz zwrot kosztow poniesionych na zakupy... :lol: :lol: :lol:
Ja bym zrobił emisję na spłatę długów tak z 50 baniek.
Resztę dogadać z bankami bo wtedy dawali lepsze %.
wszystko sie moze zdarzyc..czasu coraz mnie do rostrzygniecia..a boczniak nam sie juz dosc dlugo rysuje 8)
ale czy to jest realne od strony prawnej? nie ma tu zadnego prawnika na watku????

ile akcji musi miec dany podmiot by mogl zwrocic sie do sadu o zmiane likwidacji na uklad, i czy zmiana decyzji sadu jest w ogole mozliwa?
.. chcesz powiedziec , ze sad nie moze zmienic swojej decyzji ... :lol: :lol: :lol:
Fredek i Ty tez masz toore :shock: po jazdach na ele widzę że nałóg pozostaje :lol: :lol: :lol:

galtex
Chorąży
Posty: 849
Rejestracja: 08 maja 2006 21:51

Postautor: galtex » 09 kwie 2008 21:23

1) Zebrac akcje za grosze
2) Kupic Toore
3) wyciagnac cene na poziom 22 zeta i tak mniej niz MAX
4) opchnac do 49% akcji
5) i ma sie zaklad i kontrole oraz zwrot kosztow poniesionych na zakupy... :lol: :lol: :lol:
Ja bym zrobił emisję na spłatę długów tak z 50 baniek.
Resztę dogadać z bankami bo wtedy dawali lepsze %.
wszystko sie moze zdarzyc..czasu coraz mnie do rostrzygniecia..a boczniak nam sie juz dosc dlugo rysuje 8)
ale czy to jest realne od strony prawnej? nie ma tu zadnego prawnika na watku????

ile akcji musi miec dany podmiot by mogl zwrocic sie do sadu o zmiane likwidacji na uklad, i czy zmiana decyzji sadu jest w ogole mozliwa?
.. chcesz powiedziec , ze sad nie moze zmienic swojej decyzji ... :lol: :lol: :lol:
Fredziu kolego co Ty robisz na toorze :roll:
Teraz to jestem pewny musze sprzedać :twisted:
Fredziu Twoja karta się odwróciła,Jesteś skondensowany pech :evil:
Przykro to mówić ale działasz jak andidotum na sukces,życze Ći jak najlepiej :twisted:

Friend
Starszy chorąży
Posty: 1436
Rejestracja: 14 cze 2007 15:29
Lokalizacja: to wiem?

Postautor: Friend » 09 kwie 2008 21:27

W morde zaraza się przyplątała.
Spadaj na divicom do 100 zeta.

dark-hunter
Chorąży
Posty: 948
Rejestracja: 28 lis 2007 14:27

Postautor: dark-hunter » 09 kwie 2008 21:54

Spokojnie Fredek spamowal po wszystkich watkach to ze przyplatal sie na toorze to przypadek :lol:

ajey
Podporucznik
Posty: 15225
Rejestracja: 18 lis 2005 23:16

Postautor: ajey » 09 kwie 2008 22:24

ok znalazlem cos, otoz zmiana trybu upadłości spółki z likwidacyjnej na upadłość z możliwością zawarcia układu jest mozliwa w przypadku przyjęcie roli największego akcjonariusza i wierzyciela przez inwestora branzowego. poczekamy zobaczymy...

tym funduszem ktory wg mediow kreci sie kolo toory moze byc Sovereign Capital, albo karkosik przy pomocy nowo powolanego czl. zarzadu nfi midas tj Jacka Felczykowskiego (W latach 2003 - 2006 roku pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego w EGB Investments S.A. http://www.egb.pl/ Następnie od 2006 do marca 2008 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Centrum Obsługi Wierzytelności Cross Sp. z o.o. http://www.cowcross.pl/ , a od 2007 do marca 2008 roku Członka Zarządu Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Plejada S.A. (pierwszy fundusz sekurytyzacyjny tzn tez inwestuje w dlugi) http://www.tfiplejada.pl/serwis/


Sovereign Capital ma rowniez doswiadczenie w tej dziedzinie. zakupiła wierzytelności i akcje spółki Poznańska Korporacja Budowlana Pekabex S.A., znajdującej się – od kwietnia 2005 r. – w stanie upadłości likwidacyjnej. cyt. "Przejecie wierzycielnosci w styczniu 2007 r. pozwoliło Sovereign Capital na doprowadzenie, trzy miesiące później, do zmiany trybu upadłości spółki z likwidacyjnej na upadłość z możliwością zawarcia układu."

z kolei midas moglby za kase plejady tfi ( z emisji certyfikatów inwestycyjnych) tez przejac dlugi toory.

wowczas caly ten cyrk z licytacja majatku nie bedzie mial znaczenia.


:roll:
cyt "...Wszystko to powoduje, iż kumulujące się w bankach wierzytelności czekają na decyzję o ich sprzedaży po niższych niż oczekiwane cenach. Dodatkowo banki wyzbywając się wierzytelności nieściągalnych, obawiają się sprzedaży wierzytelności trudno ściągalnych oraz takich, które są obsługiwane, ale w sposób bardzo nieregularny."

za ile banki sprzedadza wierzytelnosci toory? max 30-50% z 300mln :wink:

no to moze sie okazac ze jak uda sie karkosikowi kupic dlu toory za np 100-170mln to zarobi podtrojnie! zaosszczedzi 280mln ktolre muysialby za placic za majatek +300mln wirzytelnosci.

przejecie toory do 200mln i mozliwosc kontynuowania produkcji i robienia walkow na akcjach to kuszaca oferta.

maasakra
Młodszy chorąży
Posty: 418
Rejestracja: 25 mar 2007 17:06

Postautor: maasakra » 10 kwie 2008 00:26

Toora to będzie ładny przekręcik dla wytrwałych - Ciekawe jak się zachowają notowania w czerwcu i jaki został rozpisany scenariusz przez rozgrywajacych?

Byc może na większe zakupy warto jeszcze poczekać, jesli scenariusz zaklada zejscie z notowań i nieoczekiwany come back?

kemal
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2062
Rejestracja: 08 maja 2006 23:09

Postautor: kemal » 10 kwie 2008 01:36

No to ciekawie to wyglada. W sumie w parkiecie w ciagu 4 dni juz mamy 3 artykul o Toorze.

Armatura nie stanie do przetargu na zakup calego majatku. Oni chca tylko czesc, czyli grzejniki. To nalezaloby uznac za niezbyt korzystna informacje, bowiem mniej mamy mniej bijacych sie o te krolewne :cry:

A pozytywy artykulu :roll:

Po pierwsze, Konrad Hernik, prezes Armatury, jest raczej pogodzony, ze nie bedzie drugiego przetargu na kupno, czyli tego, w ktorym mialby byc dzielony majatek Toory na dwie czesci. Tzn. ma jezcze jakies nadzieje, ale juz teraz na wszelki wypadek mowi, ze gdyby nic nie wyszlo, to jesienia rozpoczna sie prace zwiazane z wybudowaniem wlasnej fabryki, moze na Ukrainie.

Zdaniem prezesa Armatury, jego firma bedzie w stanie samodzielnie wybudowac taniej zaklad. Jednak gdyby udalo im sie wydzierzawic lub kupic zaklad Toory produkujacy grzejniki, wowczas to "mogloby zapewnic 50 mln dodatkowej sprzedazy juz w 2009 r.".

W sumie na pierwszy rzut oka niby malo pozytywny artykul, a jednak mozna z niego cos wylapac :wink:

Dziwne, ze Parkiet tak zainteresowal sie Toora... W sumie obroty na spolce takie sobie, co znaczy, ze i zainteresowanie kiepskie, ale ktos sie uparl :wink:
Tylko kłamcy i geniusze łapią wszystkie dołki i górki, a do tego ci geniusze często kończą w kaftanach
Obrazek


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: awaria_pociągu i 116 gości