ATON-HT [ATO] cz.VI *New Connect*

wszystko na temat spółek publicznych
ryzykant25
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2194
Rejestracja: 03 lut 2006 19:24
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: ryzykant25 » 17 sty 2010 00:15

na tej emisji się nie skończy, docelowo drugi bioton i rok 2015 , leszcz zostanie na groszówkach !
Wspomnienia gracza giełdowego - Jesse Livermore NA SPRZEDAŻ !!! Oferty prosze kierowac na priv.

REKLAMA


erty
Podporucznik
Posty: 10966
Rejestracja: 27 cze 2007 18:35

Postautor: erty » 17 sty 2010 00:36

na tej emisji się nie skończy, docelowo drugi bioton i rok 2015 , leszcz zostanie na groszówkach !
A może trzeci Bioton? Weź zawijaj człeku. Czas pokaże.
Żaden mój post nie był, nie jest i nie będzie rekomendacją.

maslak
Młodszy chorąży
Posty: 593
Rejestracja: 08 sie 2005 21:20
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: maslak » 17 sty 2010 21:09

Witam,
Ale nabazgraliście stron przez ostanie 3 dni.
Rzadko zabieram głos w "krzyku" takiej gromady osób ale postanowiłem się odezwać.
Musze przyznać że spora ta emisja się szykuje, liczyłem się z tym faktem jednak myślałem że nastąpi on po rzeczywistej sprzedaży urządzenia tymczasem wykorzystali dobrą atmosferę w związku z ustawą i zgłosili się o kasę już teraz.
W związku z tym że już jedno PP "przeżyłem" na Atonie to na pewno czeka nas teraz wysyp pozytywnych informacji (kursem może bujać:) ) aby zachęcić ludzi do objęcia PP - kluczem będzie czy któreś z nich będzie miało oparcie w rzeczywistości czy będą to tylko "obietnice" - teraz mamy na tapecie wątek klientów z USA - dobrze że nie są z Kataru 8).
Baryczk i Parosa napewno obejmą bo porządne pensje sobie płacą (pewnie spłacają poprzednie PP :) ) - odsyłam do raportów. Pytanie jak zachowa się reszta.

Spróbuję złapać noża w okolicach 3,45.

P.S.
Podobnie jak np kolega zabujca, który również jest tu od dawna, wywaliłem sporo papiera w piatek. Myślę że będzie taniej, a i na PP też trzeba mieć kasę aby objąć.
Erty nie pisz bajek o fantazjowaniu i wierzeniu w spólkę bo wiara a kasa to dwie różne kwestie. Ciesz się że nie ma kopytka, który się na Tobie wyżywał przy poprzednim PP i braniu za 5 zl w 2008 roku i trzymaniu papiera gdyż wierzysz w przyszłość http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... 1acb462b02. Bez urazy oczywiście - człowiek uczy się całe życie, najważniejsze to wyciągać wnioski z błędów.
Pozdrawiam
Nic na tym świecie nie jest pewne, oprócz śmierci i podatków.

KOLASKA
Starszy chorąży
Posty: 1136
Rejestracja: 17 sty 2007 16:02

Postautor: KOLASKA » 17 sty 2010 21:19

Wszystkim biadolącym na temat przejedzenia kasy przez Zarząd polecam poniższą wyliczankę (źródło raporty ATona za III q oraz I półrocze notabene III q po korekcie jest bez sensu bo nie wiem jak przy przychodach w kwocie 389 k i kosztach działalności operacyjnej 2651 można mieć "tylko" 1181 straty na sprzedaży). w każdym bądź razie:
Środki pozyskane w emisji 4.125 k
Wydatki na nabycie śt (stan na koniec III Q - stan na koniec II Q plus amortyzacja za III q) 2504
Zwiększenie majątku obrotowego w III (głównie zapas) 2526 (z czego stan zapasów na koniec III q to 3726 k PLN) gdyż aktywa wyniosły 14 415 k PLN z czego ŚT 8694, gotówka 1131 należności 863 reszta to właśnie 3726 zakładam że jest to zapas gdyż jakoś nic innego nie pasuje) raczej pod przyszłą sprzedaż bo nie sądzę żeby młoda spółka miała nie widomo ile syfu na zapasach, który jej się do niczego nie przyda.
oczywiście żeby zobaczyć jakie są całkowite przepływy potrzeba jeszcze skorygować o zmianę stanu zobowiązań ale na tych danych to pier.. nawet Mc Gyver nic nie wymyśli.
Dodatkowo: wynik za sam III q to (478) k pln z czego amortyzacja to 300 tys tak więc w III miesiące przejedli 178 tys to chyba nie jest jakaś powalająca kwota . (oczywiście pomijając bzdury jakie powypisywali albo odnośnie wysokości przychodów albo kosztów operacyjnych) tak więc naprawdę nie rozumiem płaczu w temacie olaboga przejedli porpzednią emisję :wink:
ciekawe spostrzezenia, poslowie ladnie uchwalili nam ustawe o odpadach, praktycznie monopol na medyczne i weterynaryjne, wystarczy popatrzec na koszty dzialania urzadzenia medycznego ( 200-300 zl/t to koszt pradu + amortyzacja urzadzenia) a cennika w spalarni, 1000-2000/t za duzy szpital do nawet 50 000/t zl z malej przychodni (dane z debaty w senacie).
golym okiem widac ze urzadzenia medyczne beda sie rozchodzic jak swieze bulki, a to tylko medyczne, wkoncu zniknie problem utylizacji odpadow weterynaryjnych zakaznych i tych niezakaznych w urzadzeniach BW 500 (koszty podobne jak przy medycznych). Wystarczy popatrzec na cenniki firm utylizujacych odpady poubojowe zeby sie przekonac ze to kolejny hit bedzie. No i oslawiony azbest, tutaj koszt utylizacji podobny jak przy skladowiskach, tylko jest maly problem, po wejsciu ustawy trzeba bedzie zamknac czesc skladowisk bo nie beda spelniac norm, a wiecie jak to jest przy zakladaniu skladowisk zwlaszcza odpadow trujacych, meczarnia spoleczna i wielkie koszty, takze jesli rzad planuje pozbyc sie 15 mln ton azbestu w ciagu 22 lat to szybko liczac aby zutylizaowac 15 mln ton azbestu powinno pracowac jednoczesnie 1200 Atonow 200 przez okragle 22 lata. (bez awarii i wymieniania urzadzen).

poczytajcie, sprawdzie i pomyslcie.
AGROLIGA C/Z 1,2 C/WK 0,4 (63PLN)
________przychód__zysk netto w EUR:
2010 rok - 3,7 mln - 1,2 mln
2011 rok - 7,0 mln - 1,7 mln
2012(3 kwarały) 13,4 mln - 3,2 mln

PanieCoPan
Chorąży
Posty: 727
Rejestracja: 16 gru 2009 18:45

Postautor: PanieCoPan » 17 sty 2010 22:04

http://www.sejm.gov.pl/prace/2010r/pos059p.htm


PLANOWANY PORZĄDEK DZIENNY
59. POSIEDZENIA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
w dniach 20, 21 i 22 stycznia 2010 r.
(środa-piątek)

I zgodnie z informacją skoro Senat już posprzatał porządek dzienny bedzie uzupelniony o:

Sprawozdanie Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa o stanowisku Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw


Zagramy jescze raz to samo? 8)

Filip_Wojtczak
Sierżant
Posty: 68
Rejestracja: 19 cze 2009 13:12

Postautor: Filip_Wojtczak » 17 sty 2010 22:31

Krąża plotki, że fundusz Vasto prawdopodobnie zwiększy udział w akcjonariacie. Ciekawe na ile w tym prawdy...

PanieCoPan
Chorąży
Posty: 727
Rejestracja: 16 gru 2009 18:45

Postautor: PanieCoPan » 17 sty 2010 22:50

Zmniejszaja w Nicolas Games to pakuja byc moze w ATO :]

PanieCoPan
Chorąży
Posty: 727
Rejestracja: 16 gru 2009 18:45

Postautor: PanieCoPan » 18 sty 2010 08:32

Cisza, cichutko, cicheńko :twisted:

darek4
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2502
Rejestracja: 23 sty 2007 23:09

Postautor: darek4 » 18 sty 2010 09:10

Cisza, cichutko, cicheńko :twisted:
Miele się :wink:

erty
Podporucznik
Posty: 10966
Rejestracja: 27 cze 2007 18:35

Postautor: erty » 18 sty 2010 09:38

Witam!
I po co ta panika piątkowa? Chociaż z drugiej strony oczyściło nam to atmosferę. ;)
Żaden mój post nie był, nie jest i nie będzie rekomendacją.

AlabamaSky
Starszy chorąży
Posty: 1483
Rejestracja: 23 sie 2006 18:09

Postautor: AlabamaSky » 18 sty 2010 09:44

Bardzo ładne zachowanie waloru.
Tuż przed ogłoszeniem emisji pisałem w piątek, że przełamano trend wzrostowy i możliwa korekta do 5 i 4.4. Nie spodziewałem się, że odbędzie się to w jeden dzień. W piątek obserwowaliśmy bardzo duży popyt i ratunek przed spadkiem, możliwe że część tych akcji łapali DT, bo przed 16 widać było realizację zysków.
Dziś widać, że emocje opadły i podejrzewam, że część wywalających w piątek odbiera akcje.

Co do wyższości emisji z PP nad inwestorem strategicznym, czy kredytem. Oczywiście dla firmy jest to najlepsze rozwiązanie, kasy, nie trzeba oddawać. Dla akcjonariuszy drobnych również, ale pod warunkiem, że spółka wyda pieniądze na cel, o którym pisze.
Emisja dla inwestora strategicznego, który obejmowałby akcje po wysokiej cenie (około 5 zł) uwiarygodniłaby działania firmy, co moim zdaniem miałoby dobry wpływ na kurs (2 mln akcji po 5 zł daje 10 mln kasy i 20% udział w spółce - cel osiągnięty + duża wiarygodność działań spółki).
Co do kredytu, jest to oczywiście najgorsze rozwiązanie, bo odsetki zjadają rentowność, no i jeżeli będą jakiekolwiek opóźnienia w spłatach, spółka idzie na dno, i ktoś za darmo przejmuje fajne patenty.

Podejrzewam, że jeżeli Aton w tym półroczu nie osiągnie zysków operacyjnych straci kompletnie zaufanie akcjonariuszy i kolejne emisje już się nie powiodą, a kurs zleci na groszówki.

Tak więc powodzenia życzę akcjonariuszom i spółce.

I jeszcze jedno ważne takich gości jak Atonista trzeba kopać w dupę na każdym kroku, bo oprócz zamętu nic nie wnosi. Jedyne, czego się boję, to to, że jeżeli kurs powróci powyżej 5 ten koleś znów się pojawi :(

Atonista
Młodszy chorąży
Posty: 541
Rejestracja: 18 gru 2009 22:07

Postautor: Atonista » 18 sty 2010 09:51

Ten koleś ciągle tu jest, ale przestał pisać cokolwiek po tym jak wylaliście na niego wiadro pomyj po spadku kursu, tak jakby ten koleś wiedział że zarząd zrobi emisję.

Myślałem że jedziemy na jednym wózku, widać nie.

Pozdrawiam, Atonek Spopielacz, do nie zobaczenia.

AlabamaSky
Starszy chorąży
Posty: 1483
Rejestracja: 23 sie 2006 18:09

Postautor: AlabamaSky » 18 sty 2010 10:02

Bo nie możesz pisać jednostronnie, jedyne co możesz tym osiągnąć, to ubrać chcący bądź niechcący parę osób, oczywiście będzie to ich wina, ale takich zachwytów się czytać nie da i tak jak napisałem, nic nie wnoszą do tematu. A jedynie zaśmiecają wątek.

Atonista
Młodszy chorąży
Posty: 541
Rejestracja: 18 gru 2009 22:07

Postautor: Atonista » 18 sty 2010 10:05

Bo nie możesz pisać jednostronnie, jedyne co możesz tym osiągnąć, to ubrać chcący bądź niechcący parę osób, oczywiście będzie to ich wina, ale takich zachwytów się czytać nie da i tak jak napisałem, nic nie wnoszą do tematu. A jedynie zaśmiecają wątek.
Przeczytajcie sobie sami te 20 stron zachwytów które wygenerowaliście w piątek.

I znajdźcie sobie kogoś nowego komu będzie się chciało oglądać obrady Sejmu.

Bez odbioru.

3FREDEK
Starszy chorąży
Posty: 1099
Rejestracja: 05 sie 2008 19:45

Postautor: 3FREDEK » 18 sty 2010 10:35

No, bez ONANISTY bedzie LEPIEJ.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: trader75 i 161 gości