PETROLINVEST [OIL] czesc XIX

wszystko na temat spółek publicznych
qgen
Porucznik
Posty: 36187
Rejestracja: 30 paź 2006 23:13

Postautor: qgen » 19 cze 2010 20:18

juro decyzja zapada
Moze jutro zapada decyzja, ale dzis/jutro obowiazuje cisza wyborcza; wypad z baru

Qgen

REKLAMA


qgen
Porucznik
Posty: 36187
Rejestracja: 30 paź 2006 23:13

Postautor: qgen » 19 cze 2010 21:15

Czym sie tak naprawde rozni NKS od KS? na chlopski rozum

Obrazek

NKS to mozliwosc sprzedazy akcji bez ich posiadania i jest to flashowe(blyskawiczne) dzialanie na gieldzie na spadki czyli w bardzo krotki okresie czasie (nie wiem czy wszystkie biura maklerskie sie na to zgodza) ich podstawowa wartoscia brak kosztow pozyczki akcji (przykladowo 10% p. anno plus jakies inne oplaty; kosz pozyczania ta prawie jak kredyt ), a co za tym idzie sa wykorzystywane gdy ruch gieldy jest dynamiczny(otwierane i zamykane). KS polega juz na pozyczaniu akcji od np. domow maklerskich prawie jak kredyt i jak wyzej opisane warunki musimy za to placic, a naszym zyskiem jest roznica miedzy iloscia akcji sprzedanych drozej a odkupionych taniej i oddanych, a zysk uzyskany (czy posiadane akcje czy srodki finansowe)pomniejszaja wlasnie koszta i oplaty pozyczki. W tym momencie kazdy moze powiedziec przeciez jak nie kupilem akcji i kupie akcje w odpowiednim momencie kupie te akcje taniej to tez mam zysk, bo mam wiecej niz bym kupil drozej, wiecej a przeciez przy krotkiej sprzedazy musze tez miec zabezpieczenie jakim sa np. inne akcje albo srodki finansowe lub jedno i drugie. Fakt! tylko siedzac na pieniadzu nasze pieniadze nie pracuja wcale lub oprocentowanie jest minimalne. Przy KS mamy te same srodki finansowe a zysk ze spadku pomniejsza nam jak wyzej koszt i oplata.

Przy krotkiej sprzedazy blokujemy nasze pieniadze pod zabezpieczenie pozyczki np. na 130% wartosci pozyczonych akcji, ale zysk wyparcowany na spadku (ten netto juz) jest extra i o wiele wyzszy niz trzymanie srodkow finansowych na okazje (gdzie bysmy zamykali krotka pozycje) i otwierali dluga pozycje nabywajac walor.

Przy krotkiej sprzedazy pojawia sie jeszcze jeden problem: tu musze go poruszyc:

Taki Andy jako model w najgorszym przypadku moze na takim Petrolinvest stracic wszystko ale dlugow miec nie bedzie, w grze na krotkiej sprzedazy moze byc tak ze inwestor narobi sie jeszcze dlugow tracac wszystko{tracisz wszstko i masz jeszcze extra dlugi}, bo musimy pamietac ze akcje musimy oddac czyli odkupic i przy np. mentalnosci antykwariatu mialoby miec to miejsce to teoretycznie dlug moze ciagnac sie w nieskonczonosc gdyby akcja miala rosnac dlugoterminowo a inwestorzy uparliby sie ze maja racje walczac z trendem.

Oczywiscie Andy moze od dzis jako inwestor dlugoterminowy swoje akcje pozyczyc i ustalic cene tej pozyczyki {umowa} ale ze Andy Wielkoludem nie jest jest to malorealne, ale grubasy tak beda robic miedzy soba(czasami tak tez juz dzis graja w praktyce.)

tak to widze i prosze mnie poprawic jak cos nie tak!

Qgen
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010 23:14 przez qgen, łącznie zmieniany 2 razy.

koora
Starszy chorąży
Posty: 1973
Rejestracja: 12 gru 2007 19:19

Postautor: koora » 19 cze 2010 21:27

Nie mogę nie zauważyć - Agencie Smith - piękną Dziewczynę macie w stopce - Panie Kolego. :D :D :D

Pozdrawiam serdecznie - jest tak mało tak pogodnych twarzy, że wielka przyjemność mi sprawia taki obrazek. :)
Mundialowy weekend, więc nic dziwnego, że ta dziewczyna wygrała konkurencję z Putinem reklamującym Smith'a :D
Uwielbiam Władimira Putina, co nie znaczy, że na piękne Dziewczyny, zwłaszcza uśmiechnięte i z dobrem w sercu nie zwracam uwagi. :roll:

Pozdrawiam - nie ma nic piękniejszego, niz wspaniali Ludzie, a których można chociaż popatrzeć. :idea: Kociaki też są uwzględnione. :wink:
"Kiedy przyjdą podpalić Dom, ten w którym mieszkasz-Polskę-...bagnet na broń..."!!!Władysław Broniewski

koora
Starszy chorąży
Posty: 1973
Rejestracja: 12 gru 2007 19:19

Postautor: koora » 19 cze 2010 21:32

... wypad z baru[/i]

Qgen
:shock: "Ło Matko"- że też zacytuję jedną z moich ulubionych Dziewczyn - Magdę z Mediolanu - z forum "Mniam mniam". Myślałam Qgenie, że oprócz ostrawej wymiany zdań z Wtomkiem, z którym miewasz zwyczaj sie dość ostro spierać-dałeś pokój nadmiernym emocjom. :wink: Boso piszę, gdybyś miał wątpliwości, co do mojego i Twojego obuwia...Tu ikonka turlajaca się ze śmiechu. :D :D :D

Pozdrawiam serdecznie z nadzieja na ... sam wiesz... 8)
"Kiedy przyjdą podpalić Dom, ten w którym mieszkasz-Polskę-...bagnet na broń..."!!!Władysław Broniewski

qgen
Porucznik
Posty: 36187
Rejestracja: 30 paź 2006 23:13

Postautor: qgen » 19 cze 2010 21:48

Myślałam Qgenie, że oprócz ostrawej wymiany zdań z Wtomkiem, z którym miewasz zwyczaj sie dość ostro spierać-dałeś pokój nadmiernym emocjom. :wink:
Z Wtomkiem mamy status quo i panuje wzgledny spokoj.

Zdrowko
Qgen

koora
Starszy chorąży
Posty: 1973
Rejestracja: 12 gru 2007 19:19

Postautor: koora » 19 cze 2010 23:01

Myślałam Qgenie, że oprócz ostrawej wymiany zdań z Wtomkiem, z którym miewasz zwyczaj sie dość ostro spierać-dałeś pokój nadmiernym emocjom. :wink:
Z Wtomkiem mamy status quo i panuje wzgledny spokoj.

Ale powiedz mi lepiej co tam w Trojmiescie? nie interesuja mnie zarzuty wobec Mewy bo sa dosc zabawne, tylko czy musi on beknac tak naprawde za sprawe SKT&Co i jest to proba ustrzelenia dwoch osob: DT i RK na szczeblu lokalnym.

Qgen
Qgen- dla zdrowotności nie czytuję prasy lokalnej, nawet nie wiem, czy wzorem 2008 roku jakiś drapieżnik się znów nie zagnieździł w literkach Prokomu - o przepraszam - Asseco. :) Systematycznie nawiedzam tamte okolice, nie zaniechawszy odwiedzin siedziby Petrolinvestu na Chrzanowskiego 8 - z ogromną przyjemnością zauważyłam tam, w niedalekiej okolicy nocne manewry Służby Cywilnych z moim udziałem - obśmiałam się jak norka, kiedy świat zobaczył, kto ze schronów wychodzi. :roll: Tyle lokalnych klimatów. 8) Mnie interesuje RK i jego talent w służeniu Ludzkości - czas uporać się z przeszłością, "dać pstryczka w nos" - bez znaczenia czy własny czy robiony - Złoczyńcom i wziąć się "do roboty". Ile można patrzeć na zaniechanie działania przez najbardziej wartościowe jednostki w imię ustępowania pola słabszym w każdym aspekcie przeciwnikom i amatorom łatwych, nie swoich pieniędzy :!: Nie uwierzysz, ale część Gdynian zapadła na tajemnicze "schorzenie" - własne, intensywne poszukiwania ścieżek postępowania w życiu nazywa się dewiacją, łatwo można dać się odsunąć od zarządzania firmą, bo sztaby Psycholi o Socjologicznych manipulantach potrafią wmówić niektórym wszystko, a łatwość dostępu do depresantów wziewnych może spowodować, że niektórzy zapominają, kim są, jak się nazywają i po co żyją...Albo nakreślimy grubą kreskę i zaczniemy wszyscy nowe, lepsze życie, albo Krauze- Ryszard - gwoli ścisłości - nigdy nie znajdzie swoich pieniędzy od Górala za Prokom, Petrolinwest, rozkradziony majątek, sprzedane antyki czy obrazy :!: :!: :!: Będę tak długo "dręczyć", aż się opamięta, to co możliwe, przywróci do właściwej formy i bezlitośnie rozprawi się z tymi, którzy jego, jego Rodzinę i Osoby które kiedyś kochał - przestaną dręczyć jego i innych. Oprawcom warto zalecić zimny prysznic- nie ma tego dobrego, coby niektórym na dobre nie wyszło, a skuteczne wyrywanie "chwastów" tzn. "lasek" tylko na dobre ich partnerom wyszło i zemsta jest nie na miejscu. :) A i kontakty z fajnymi Chłopakami warto, żeby odnowił. :wink: Wara komuś do tego, jak żył, czym się inspirował, ile i na co wydawał. :!: Sztaby różnej maści manipulantów, także Ekumenicznych latami wyciągały pieniądze d Osób jemu podobnych, dbając jedynie o zasobność własnych portmonetek :idea: Na szczęście, zgodnie z prawem, można spokojni, w ciągu 5 lat cofnąć takie darowizny, które nie są spożytkowane na to, co ktoś chce i zasłanianie się jedynie działalnością statutową takich ugrupowań czy fundacji można sobie o "kant pośladków" rozbić- jeśli darowałeś środki z zamysłem, że nie możesz sam czynić dobra potrzebującym to psim obowiązkiem jest robienie tego przez obdarowanego przy uwzględnieniu jego nieodbiegającego od rynkowego wynagrodzenia, chyb, że strony postanowią inaczej :!: Nóż się w kieszeni otwiera, ile Osób zaznawało sponiewierania a ile pomagając osobiście i za swoje pieniądze było stawiane za wzór "Dobrego Członka Soboru" czy innej niewiele wartej instytucji :idea: To zdumiewające, że można ukraść z domu - praktycznie bez śladów dokumenty czy pieniądze, a nie stosuje się tego w drugą stronę. Jeśli wiesz, że dla "zabawy" potrafi się spopielić komuś 5 miliardów złotych w sejfie i jeszcze zdążyc go ostudzić, a potem turlać się ze śmiechu, widząc czyjąś rozpacz - to wierzę, że takie zachowania wdłuższym okresie czasu nie pozostaną bez odzewu - dość draństwa i niech Boska moc będzie po właściwej stronie. :idea: Pomijam "wspaniałe" pomysły związane z oddawaniem dyplomów, certyfikatów, licencji czy praw jazdy - zaszczuci miewają tak przeróżne pomysły, że czasami nie zauważają, że zdecydowanie gorsi od nich posługują się takimi dokumentami i nie mają absolutnie żadnych skrupułów. :!: Rządom *** czas powiedzieć stanowcze "basta" :!: :!: :!:

Miło jest natomiast popatrzeć, jak nic nie warte i niczego nie wnoszące osoby są zawracane z lotnisk, czy zatrzymywane w nie swoich samochodach - takich światłych, rozumiejących zasady Ludzi nam trzeba, bo uszczuplanie dochodów Akcjonariuszy w postaci marnotrawienia nie tylko zysku, ale podcinania rozwoju firmy poprzez zaciąganie kredytów konsumpcyjnych, przejadanych przez "Pseudozarządy" bez generowania należnego zysku - to już szczyty wszelkiej bezczelności, a co gorsza, przodują w obsadzaniu niewiele warci kolesie i ich kolesie współpracujący kiedyś z najgorszymi frakcjami służb specjalnych, które nie do tego były powołane. lenili się w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i myśląc, że jednakowo bezpiecznie wylądują sobie na cieplutkich posadkach nagle są zdziwieni "dyscyplinarkami" - niestety, jaka praca, takie wynagrodzenie :!: :!: :!:

A jak mi jescze komuś przyjdzie do głowy oddawanie firmy, majątku czy nie odbieranie złodziejkom - księgowym podsuwającym fikcyjne faktury do rozliczeń - środków - biada takim przedsiębiorcom i firmom i to w 2 aspektach - uszczuplają dochody Akcjonariatu oraz niezasadnie umniejszają podstawę opodatkowania o koszt fikcyjnych zakupów czy usług :idea:

Znikam wypić zdrowie "Nawróconych" :D :D :D :D :D
"Kiedy przyjdą podpalić Dom, ten w którym mieszkasz-Polskę-...bagnet na broń..."!!!Władysław Broniewski

Z N A W C A
Podporucznik
Posty: 16822
Rejestracja: 05 lis 2007 13:54
Lokalizacja: KOŃ TEŻ CZŁOWIEK :-D ICHAAAAAA centaurus.org.pl viva.org.pl
Kontakt:

Postautor: Z N A W C A » 19 cze 2010 23:08

Myślałam Qgenie, że oprócz ostrawej wymiany zdań z Wtomkiem, z którym miewasz zwyczaj sie dość ostro spierać-dałeś pokój nadmiernym emocjom. :wink:
Z Wtomkiem mamy status quo i panuje wzgledny spokoj.

Ale powiedz mi lepiej co tam w Trojmiescie? nie interesuja mnie zarzuty wobec Mewy bo sa dosc zabawne, tylko czy musi on beknac tak naprawde za sprawe SKT&Co i jest to proba ustrzelenia dwoch osob: DT i RK na szczeblu lokalnym.

Qgen
Qgen- dla zdrowotności nie czytuję prasy lokalnej, nawet nie wiem, czy wzorem 2008 roku jakiś drapieżnik się znów nie zagnieździł w literkach Prokomu - o przepraszam - Asseco. :) Systematycznie nawiedzam tamte okolice, nie zaniechawszy odwiedzin siedziby Petrolinvestu na Chrzanowskiego 8 - z ogromną przyjemnością zauważyłam tam, w niedalekiej okolicy nocne manewry Służby Cywilnych z moim udziałem - obśmiałam się jak norka, kiedy świat zobaczył, kto ze schronów wychodzi. :roll: Tyle lokalnych klimatów. 8) Mnie interesuje RK i jego talent w służeniu Ludzkości - czas uporać się z przeszłością, "dać pstryczka w nos" - bez znaczenia czy własny czy robiony - Złoczyńcom i wziąć się "do roboty". Ile można patrzeć na zaniechanie działania przez najbardziej wartościowe jednostki w imię ustępowania pola słabszym w każdym aspekcie przeciwnikom i amatorom łatwych, nie swoich pieniędzy :!: Nie uwierzysz, ale część Gdynian zapadła na tajemnicze "schorzenie" - własne, intensywne poszukiwania ścieżek postępowania w życiu nazywa się dewiacją, łatwo można dać się odsunąć od zarządzania firmą, bo sztaby Psycholi o Socjologicznych manipulantach potrafią wmówić niektórym wszystko, a łatwość dostępu do depresantów wziewnych może spowodować, że niektórzy zapominają, kim są, jak się nazywają i po co żyją...Albo nakreślimy grubą kreskę i zaczniemy wszyscy nowe, lepsze życie, albo Krauze- Ryszard - gwoli ścisłości - nigdy nie znajdzie swoich pieniędzy od Górala za Prokom, Petrolinwest, rozkradziony majątek, sprzedane antyki czy obrazy :!: :!: :!: Będę tak długo "dręczyć", aż się opamięta, to co możliwe, przywróci do właściwej formy i bezlitośnie rozprawi się z tymi, którzy jego, jego Rodzinę i Osoby które kiedyś kochał - przestaną dręczyć jego i innych. Oprawcom warto zalecić zimny prysznic- nie ma tego dobrego, coby niektórym na dobre nie wyszło, a skuteczne wyrywanie "chwastów" tzn. "lasek" tylko na dobre ich partnerom wyszło i zemsta jest nie na miejscu. :) A i kontakty z fajnymi Chłopakami warto, żeby odnowił. :wink: Wara komuś do tego, jak żył, czym się inspirował, ile i na co wydawał. :!: Sztaby różnej maści manipulantów, także Ekumenicznych latami wyciągały pieniądze d Osób jemu podobnych, dbając jedynie o zasobność własnych portmonetek :idea: Na szczęście, zgodnie z prawem, można spokojni, w ciągu 5 lat cofnąć takie darowizny, które nie są spożytkowane na to, co ktoś chce i zasłanianie się jedynie działalnością statutową takich ugrupowań czy fundacji można sobie o "kant pośladków" rozbić- jeśli darowałeś środki z zamysłem, że nie możesz sam czynić dobra potrzebującym to psim obowiązkiem jest robienie tego przez obdarowanego przy uwzględnieniu jego nieodbiegającego od rynkowego wynagrodzenia, chyb, że strony postanowią inaczej :!: Nóż się w kieszeni otwiera, ile Osób zaznawało sponiewierania a ile pomagając osobiście i za swoje pieniądze było stawiane za wzór "Dobrego Członka Soboru" czy innej niewiele wartej instytucji :idea: To zdumiewające, że można ukraść z domu - praktycznie bez śladów dokumenty czy pieniądze, a nie stosuje się tego w drugą stronę. Jeśli wiesz, że dla "zabawy" potrafi się spopielić komuś 5 miliardów złotych w sejfie i jeszcze zdążyc go ostudzić, a potem turlać się ze śmiechu, widząc czyjąś rozpacz - to wierzę, że takie zachowania wdłuższym okresie czasu nie pozostaną bez odzewu - dość draństwa i niech Boska moc będzie po właściwej stronie. :idea: Pomijam "wspaniałe" pomysły związane z oddawaniem dyplomów, certyfikatów, licencji czy praw jazdy - zaszczuci miewają tak przeróżne pomysły, że czasami nie zauważają, że zdecydowanie gorsi od nich posługują się takimi dokumentami i nie mają absolutnie żadnych skrupułów. :!: Rządom *** czas powiedzieć stanowcze "basta" :!: :!: :!:

Miło jest natomiast popatrzeć, jak nic nie warte i niczego nie wnoszące osoby są zawracane z lotnisk, czy zatrzymywane w nie swoich samochodach - takich światłych, rozumiejących zasady Ludzi nam trzeba, bo uszczuplanie dochodów Akcjonariuszy w postaci marnotrawienia nie tylko zysku, ale podcinania rozwoju firmy poprzez zaciąganie kredytów konsumpcyjnych, przejadanych przez "Pseudozarządy" bez generowania należnego zysku - to już szczyty wszelkiej bezczelności, a co gorsza, przodują w obsadzaniu niewiele warci kolesie i ich kolesie współpracujący kiedyś z najgorszymi frakcjami służb specjalnych, które nie do tego były powołane. lenili się w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i myśląc, że jednakowo bezpiecznie wylądują sobie na cieplutkich posadkach nagle są zdziwieni "dyscyplinarkami" - niestety, jaka praca, takie wynagrodzenie :!: :!: :!:

A jak mi jescze komuś przyjdzie do głowy oddawanie firmy, majątku czy nie odbieranie złodziejkom - księgowym podsuwającym fikcyjne faktury do rozliczeń - środków - biada takim przedsiębiorcom i firmom i to w 2 aspektach - uszczuplają dochody Akcjonariatu oraz niezasadnie umniejszają podstawę opodatkowania o koszt fikcyjnych zakupów czy usług :idea:

Znikam wypić zdrowie "Nawróconych" :D :D :D :D :D
ostro koora :lol: :lol: a jacy to ekumeniczni manipulanci? :-k :-k
______________________________________
;-) ;-)
http://centaurus.org.pl HIPOTERAPIA ..... ratuj koniki
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5229241
oraz http://viva.org.pl

qgen
Porucznik
Posty: 36187
Rejestracja: 30 paź 2006 23:13

Postautor: qgen » 20 cze 2010 01:30

Będę tak długo "dręczyć", aż się opamięta, to co możliwe, przywróci do właściwej formy i bezlitośnie rozprawi się z tymi, którzy jego, jego Rodzinę i Osoby które kiedyś kochał - przestaną dręczyć jego i innych. Oprawcom warto zalecić zimny prysznic- nie ma tego dobrego, coby niektórym na dobre nie wyszło, a skuteczne wyrywanie "chwastów" tzn. "lasek" tylko na dobre ich partnerom wyszło i zemsta jest nie na miejscu. :) A i kontakty z fajnymi Chłopakami warto, żeby odnowił. :wink:
Droga Kooro

http://redspecial.wrzuta.pl/audio/1D5Ao ... _the_clyde

i choc poruszylas tak wiele tematow w swym poscie, a rozpakowanie ich tak ladnie zapakowanych byloby grzechem moze wraz z wyciszona muzyka i lampka Porto zaczniesz zyc i Ty, dniem dzisiejszym bez Vendetty, bez ogladania sie przeszlosc (nie myl ze zrobieniem porzadkow) i tym co nadal jest dane, tym cieszyc sie tez mozna, bo bolu nie minie gdy ciagle bedziesz wyszukiwala orla na niebie.

http://www.youtube.com/watch?v=m__yVh5h3e0

Dobranoc
Qgen

rezyser
Starszy chorąży
Posty: 1637
Rejestracja: 06 cze 2010 11:52

Postautor: rezyser » 20 cze 2010 04:36

to bedzie grane ponizej 10 :D

zysk500%
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 290
Rejestracja: 16 maja 2010 21:12

Postautor: zysk500% » 20 cze 2010 09:16

tu będzie grane powyżej 15

pozdrowienia z 3city 8)

qgen
Porucznik
Posty: 36187
Rejestracja: 30 paź 2006 23:13

Postautor: qgen » 20 cze 2010 10:45

BRIC-Tygodniowy

Obrazek

BRIC=Brazylia+Rosja+Indie+Chiny ze sporym potencjalem spadkowym Brazylii ktora swe czas prosperity zawdziecza rowniez popytowi chinskiemu.

CHFUSD vs Gold

Obrazek

Inwestycja ktora ma jeden olbrzymi plus: kupujac sztabke zlota mozemy ja nabyc i trzymac problemy zaczynaja sie wtedy gdy chcemy ja sprzedac, o wiele atrakcyjnieszym wydaje sie sie inwestycja w CHF gdzie korelacja CHF na bazie USD i zlota w ujeciu historycznym jest widoczna i ma on jedynie swe opoznienie. Wklejam rowniez rezerwy zlota w ujeciu miedzynarodowym i wg. akt. danych Szwajcaria przynajmniej te oficjalne dane posiada tyle zlota co Chiny i dwa razy wiecej niz EBC.

Qgen
Ostatnio zmieniony 20 cze 2010 11:45 przez qgen, łącznie zmieniany 1 raz.

zysk500%
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 290
Rejestracja: 16 maja 2010 21:12

Postautor: zysk500% » 20 cze 2010 11:43

jeszcze w tym tygodniu 13-15 PLN za sztukę

pozdro z 3city

zysk500%
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 290
Rejestracja: 16 maja 2010 21:12

Postautor: zysk500% » 20 cze 2010 11:47

Obrazek

zysk500%
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 290
Rejestracja: 16 maja 2010 21:12

Postautor: zysk500% » 20 cze 2010 11:47

Obrazek

zysk500%
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 290
Rejestracja: 16 maja 2010 21:12

Postautor: zysk500% » 20 cze 2010 11:48

Obrazek


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 154 gości