VENO [VEN] cz.III *New Connect*

wszystko na temat spółek publicznych
BITEk
Sierżant sztabowy
Posty: 128
Rejestracja: 20 kwie 2006 19:35

inwestycjoner

Postautor: BITEk » 20 sie 2010 11:19

witam wszystkich na wątku
chciałbym porady od wszystkich uczestniczących i posiadających lub planujących zakup akcji VENO czy warto zainwestować w zakup akcji tej spółki , o co powinienem sie obawiać lub martwić czy istnieje realna szansa
w dłuższej perspektywie na zarobek
prosze o poważne opinie i sugestie
dziekuje z góry
chętnie doradze w sprawie ropy naftowej lub innych spółek z WIG80

REKLAMA


Wawa1970
Starszy chorąży
Posty: 1761
Rejestracja: 15 paź 2007 18:20

Re: inwestycjoner

Postautor: Wawa1970 » 20 sie 2010 11:25

witam wszystkich na wątku
chciałbym porady od wszystkich uczestniczących i posiadających lub planujących zakup akcji VENO czy warto zainwestować w zakup akcji tej spółki , o co powinienem sie obawiać lub martwić czy istnieje realna szansa
w dłuższej perspektywie na zarobek
prosze o poważne opinie i sugestie
dziekuje z góry
chętnie doradze w sprawie ropy naftowej lub innych spółek z WIG80
nie da się jednoznacznie odpowiedzieć czy warto teraz kupować czy też nie
na najbliższym walnym może być bardzo ciekawie a sprawy nad którymi mają wówczas głosować akcjonariusze mogą znacząco wpłynąć na zachowanie się kursu
ja stawiam na dalsze kiszenie przy poziomie 2 gr lub spekulacyjną jazdę w górę - spadek na 1 gr uznaję za mało realny

duże ryzyko

BITEk
Sierżant sztabowy
Posty: 128
Rejestracja: 20 kwie 2006 19:35

inwestycjoner

Postautor: BITEk » 20 sie 2010 13:43

będe wdzięczny jeżeli przybliżyłbyś mi motto tego walnego
czy bedzie miało to wpływ kursu i co mogłoby wpłynąć aby ruszyć na północ

KOSA7
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8517
Rejestracja: 15 cze 2007 11:14
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: KOSA7 » 20 sie 2010 14:15

Wawa1970
to chyba twoja pierwsza rozsądna i ,,normalna" opinia na temat veno, bo poprzednie takie nie były
i pierwszy raz się z tobą zgadzam

VENO to spółka SPEKULACYJNA, a wiadomo co się z tym faktem wiąże....
pierwszy raz spółkę kupiłem na początku 2009r płacąc za akcje po 2 grosiki i sprzedałem po kilu miesiącach inkasując prawie 1000 % ( slownie : tysiąc procent) zysku .
Kupując wówczas miałem świadomość o spekulacyjnym charakterze mojej inwestycji.
Podobnie jest teraz, spółkę trzymam w portfelu ponownie (kupno po 2 i 3 grosze) i liczę na powtórkę....choć może nie aż tak spektakularną....

:wink:

Wawa1970
Starszy chorąży
Posty: 1761
Rejestracja: 15 paź 2007 18:20

Re: inwestycjoner

Postautor: Wawa1970 » 20 sie 2010 14:30

będe wdzięczny jeżeli przybliżyłbyś mi motto tego walnego
czy bedzie miało to wpływ kursu i co mogłoby wpłynąć aby ruszyć na północ
najlepiej sam przeczytaj bo każdy na swój sposób może interpretować ten sam tekst , w skrócie chodzi o to by wydzielić ze spółki część inwestycyjną i część dotyczącą budowy superauta - rzekomo prototyp ma być gotowy w IV kwartale tego roku - sam bardzo powątpiewam by cokolwiek co miałoby zrobić wrażenie kiedykolwiek zrobili

http://www.newconnect.pl/?page=1045&ph_ ... 39&id_tr=1

http://www.newconnect.pl/?page=1045&ph_ ... 34&id_tr=1

skwarek25
Młodszy chorąży
Posty: 639
Rejestracja: 25 sie 2007 11:55
Lokalizacja: Poznań

Postautor: skwarek25 » 21 sie 2010 06:26

Wawa1970
to chyba twoja pierwsza rozsądna i ,,normalna" opinia na temat veno, bo poprzednie takie nie były
i pierwszy raz się z tobą zgadzam

VENO to spółka SPEKULACYJNA, a wiadomo co się z tym faktem wiąże....
pierwszy raz spółkę kupiłem na początku 2009r płacąc za akcje po 2 grosiki i sprzedałem po kilu miesiącach inkasując prawie 1000 % ( slownie : tysiąc procent) zysku .
Kupując wówczas miałem świadomość o spekulacyjnym charakterze mojej inwestycji.
Podobnie jest teraz, spółkę trzymam w portfelu ponownie (kupno po 2 i 3 grosze) i liczę na powtórkę....choć może nie aż tak spektakularną....

:wink:
ale w zeszłym roku były konkreniejsze przyczyny tej jazdy np

tj zakup vipera - można zaobserwować jak po infie że nic z tego nie będzie kurs poleciał w dół

informacja o emisji dla kogoś kto chciał dać 30 gr - dziś uważam że było to zagranie tylko po to by ubrać ulicę - dziwnym przypadkiem wszyscy więksi pouciekali wówczas ze spółki :roll:

RICARDO
Starszy plutonowy
Posty: 34
Rejestracja: 29 lis 2005 16:20

Postautor: RICARDO » 21 sie 2010 08:44

Wawa1970
to chyba twoja pierwsza rozsądna i ,,normalna" opinia na temat veno, bo poprzednie takie nie były
i pierwszy raz się z tobą zgadzam

VENO to spółka SPEKULACYJNA, a wiadomo co się z tym faktem wiąże....
pierwszy raz spółkę kupiłem na początku 2009r płacąc za akcje po 2 grosiki i sprzedałem po kilu miesiącach inkasując prawie 1000 % ( slownie : tysiąc procent) zysku .
Kupując wówczas miałem świadomość o spekulacyjnym charakterze mojej inwestycji.
Podobnie jest teraz, spółkę trzymam w portfelu ponownie (kupno po 2 i 3 grosze) i liczę na powtórkę....choć może nie aż tak spektakularną....

:wink:
ale w zeszłym roku były konkreniejsze przyczyny tej jazdy np

tj zakup vipera - można zaobserwować jak po infie że nic z tego nie będzie kurs poleciał w dół

informacja o emisji dla kogoś kto chciał dać 30 gr - dziś uważam że było to zagranie tylko po to by ubrać ulicę - dziwnym przypadkiem wszyscy więksi pouciekali wówczas ze spółki :roll:
hi hi, veno poda info ,że autogroup zamawia u nich 10 sztuk nadwozia do b7 i sie zacznie :) :P :shock:

rezyser
Starszy chorąży
Posty: 1637
Rejestracja: 06 cze 2010 11:52

Postautor: rezyser » 21 sie 2010 09:24

Wawa1970
to chyba twoja pierwsza rozsądna i ,,normalna" opinia na temat veno, bo poprzednie takie nie były
i pierwszy raz się z tobą zgadzam

VENO to spółka SPEKULACYJNA, a wiadomo co się z tym faktem wiąże....
pierwszy raz spółkę kupiłem na początku 2009r płacąc za akcje po 2 grosiki i sprzedałem po kilu miesiącach inkasując prawie 1000 % ( slownie : tysiąc procent) zysku .
Kupując wówczas miałem świadomość o spekulacyjnym charakterze mojej inwestycji.
Podobnie jest teraz, spółkę trzymam w portfelu ponownie (kupno po 2 i 3 grosze) i liczę na powtórkę....choć może nie aż tak spektakularną....

:wink:
hehehe wawie po prostu sypneli wkoncu po 2 gr ,....mnie zreszta tez :D

Prymulas

Postautor: Prymulas » 22 sie 2010 13:37

Wawa1970
to chyba twoja pierwsza rozsądna i ,,normalna" opinia na temat veno, bo poprzednie takie nie były
i pierwszy raz się z tobą zgadzam

VENO to spółka SPEKULACYJNA, a wiadomo co się z tym faktem wiąże....
pierwszy raz spółkę kupiłem na początku 2009r płacąc za akcje po 2 grosiki i sprzedałem po kilu miesiącach inkasując prawie 1000 % ( slownie : tysiąc procent) zysku .
Kupując wówczas miałem świadomość o spekulacyjnym charakterze mojej inwestycji.
Podobnie jest teraz, spółkę trzymam w portfelu ponownie (kupno po 2 i 3 grosze) i liczę na powtórkę....choć może nie aż tak spektakularną....

:wink:
ale w zeszłym roku były konkreniejsze przyczyny tej jazdy np

tj zakup vipera - można zaobserwować jak po infie że nic z tego nie będzie kurs poleciał w dół

informacja o emisji dla kogoś kto chciał dać 30 gr - dziś uważam że było to zagranie tylko po to by ubrać ulicę - dziwnym przypadkiem wszyscy więksi pouciekali wówczas ze spółki :roll:
spolka podala w komuniakcie ze ktos chce nabyc po 30gr? podala konkrety?

Prymulas

Postautor: Prymulas » 22 sie 2010 13:42

Wawa1970
to chyba twoja pierwsza rozsądna i ,,normalna" opinia na temat veno, bo poprzednie takie nie były
i pierwszy raz się z tobą zgadzam

VENO to spółka SPEKULACYJNA, a wiadomo co się z tym faktem wiąże....
pierwszy raz spółkę kupiłem na początku 2009r płacąc za akcje po 2 grosiki i sprzedałem po kilu miesiącach inkasując prawie 1000 % ( slownie : tysiąc procent) zysku .
Kupując wówczas miałem świadomość o spekulacyjnym charakterze mojej inwestycji.
Podobnie jest teraz, spółkę trzymam w portfelu ponownie (kupno po 2 i 3 grosze) i liczę na powtórkę....choć może nie aż tak spektakularną....

:wink:
hehehe wawie po prostu sypneli wkoncu po 2 gr ,....mnie zreszta tez :D
aaaa, wiec ogolnie na tym polega dyskusja za i przeciw nt. tego typu spolek :)

Wawa1970
Starszy chorąży
Posty: 1761
Rejestracja: 15 paź 2007 18:20

Postautor: Wawa1970 » 23 sie 2010 20:34

mała przestroga dla posiadaczy

".....Takim dramatom, jaki stał się udziałem Łukasza, stara się zapobiegać Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Tyle, że o nagannych praktykach emitentów musi wcześniej wiedzieć. Nie sposób bowiem, aby ta niewielka organizacja potrafiła na bieżąco monitorować ponad 500 spółek notowanych na wszystkich rynkach GPW. Właśnie po sygnałach otrzymanych od inwestorów na początku ub.r. Stowarzyszenie nagłośniło m.in. kwestię nierzetelnego informowania przez Polski Koncern Mięsny "Duda" o jego zobowiązaniach z tytułu rozliczenia opcji walutowych. Teraz "na tapecie" jest kwestia Veno - spółki z NewConnect, która od dwóch i pół roku karmi inwestorów obietnicą zbudowania sportowego "super-samochodu" o roboczej nazwie "Vulcano". Mimo, że pierwotnie deklarowany termin ukończenia prac nad projektem dawno minął, prototypu jak nie było, tak nie ma. Dotychczas oficjalnie wydano na jego przygotowanie ponad 1,3 mln zł. To suma śmieszna w porównaniu z ogromnymi kosztami, jakie wiodące koncerny motoryzacyjne przeznaczają na opracowanie prototypów swych pojazdów. W tym kontekście twierdzenie zarządu Veno, iż zakończenie projektu pochłonie jeszcze 300-400 tys. zł stawia pod znakiem zapytania jego profesjonalizm. Ale inwestorzy mają prawo rozliczyć zarząd nawet ze wspomnianego 1,3 mln zł. Zwłaszcza, że na najbliższym walnym zgromadzeniu powinny zapaść ważne decyzje co do reorganizacji firmy. Inwestor posiadający niecałe 2 proc. akcji zwrócił się do SII z prośbą, aby przedstawiciel Stowarzyszenia reprezentował drobnych inwestorów obejmując miejsce w Radzie Nadzorczej. SII wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom właśnie zbiera od innych akcjonariuszy deklaracje poparcia dla tej inicjatywy

Nabitym w butelkę nie tylko na Victorii i nie tylko na NewConnect na dobrą sprawę pozostaje jedynie pisanie skarg: do Komisji Nadzoru Finansowego, GPW czy prokuratury. Szkopuł w tym, że w wypadku przestępstw dotyczących insider tradingu dowodami są najczęściej poszlaki, a wszelkie wątpliwości rozstrzyga się na korzyść podejrzanych. Komisja i owszem, czasami karze osoby związane ze spółkami za "manipulację informacją" wprowadzającą w błąd inwestorów. Tak było m.in. w przypadku Krosna i Kolastyny (obie notowane były na rynku podstawowym). Przewodniczący Rady Nadzorczej tej ostatniej w maju 2009 r. rozpowszechniał informacje jakoby przejęciem spółki było zainteresowane US Pharmacia. Dziś Krosna próżno by szukać w giełdowych statystykach, a i Kolastyna balansowała na krawędzi bankructwa. Inwestorzy pozostali ze swoimi stratami.

Jeżeli spółka dotrzymuje obowiązków informacyjnych, praktycznie niewiele można jej zrobić, a ryzyko trzeba wkalkulować w cenę ponadprzeciętnych zysków, jakie są w stanie zaoferować również niektóre spółki z NewConnect. Jednak ta ostatnia zdolność wcale nie jest domeną tak upragnionych przez zarząd giełdy start-upów. Nieraz bowiem to właśnie firmy z kilku, a nawet już z kilkunastoletnią historią, potrafiły wygenerować największe zyski dla inwestorów.
..."

http://gielda.onet.pl/butelka-derzawy-i ... news-detal

tobajara
Starszy sierżant
Posty: 89
Rejestracja: 01 cze 2010 18:48

Postautor: tobajara » 23 sie 2010 20:50

http://notowania.pb.pl/pytania/PLVENO000016

Czytam sobie te pytania i różne odpowiedzi i ...... jakoś mam takie wrażenie, jak by ktoś miał specjalny ETAT właśnie do tego zajęcia :)
Może spółka VENO zatrudniła specjalnego człowieka do odpowiadania na pytania inwestorów na stronie parkiet.com :)
Muszą mieć sporo wolnego czasu, że tak sobie przeglądają i odpowiadają prawie na zawołanie :)
Przy najmniej będą mieli następną wymówkę, dlaczego opóźnia się debiut autka :)
No bo .... mieli czas zajęty na odpowiadanie inwestorom :) :) :)
Masakra !!! Jeśli tu kiedykolwiek jakieś wzrosty będą to jedynie po scaleniu akcji 10000:1 :)

Prymulas

Postautor: Prymulas » 24 sie 2010 07:32

http://notowania.pb.pl/pytania/PLVENO000016

Czytam sobie te pytania i różne odpowiedzi i ...... jakoś mam takie wrażenie, jak by ktoś miał specjalny ETAT właśnie do tego zajęcia :)
Może spółka VENO zatrudniła specjalnego człowieka do odpowiadania na pytania inwestorów na stronie parkiet.com :)
Muszą mieć sporo wolnego czasu, że tak sobie przeglądają i odpowiadają prawie na zawołanie :)
Przy najmniej będą mieli następną wymówkę, dlaczego opóźnia się debiut autka :)
No bo .... mieli czas zajęty na odpowiadanie inwestorom :) :) :)
Masakra !!! Jeśli tu kiedykolwiek jakieś wzrosty będą to jedynie po scaleniu akcji 10000:1 :)
faktycznie, te odpowiedzi wymagają ogromnego wkładu twórczego i poważnego traktowania pytających :) :) :)

Ta kwestia będzie analizowana przez obydwa zarządy.

Zapraszamy do przeczytania raportu kwartalnego.

Zarząd Spółki ma taką świadomość.

Nic o tym nie wiemy.

Wawa1970
Starszy chorąży
Posty: 1761
Rejestracja: 15 paź 2007 18:20

Postautor: Wawa1970 » 24 sie 2010 08:56

coś wisi w powietrzu...
nadchodzą ciężkie czasy dla akcjonariuszy veno :?
czy veno podzieli niedługo losy Perfect Line S.A.?
prawda że wykresy podobne? źle to zaczyna wyglądać
:cry:
czy jest jakaś nadzieja...

Obrazek

skwarek25
Młodszy chorąży
Posty: 639
Rejestracja: 25 sie 2007 11:55
Lokalizacja: Poznań

Postautor: skwarek25 » 24 sie 2010 12:15

coś wisi w powietrzu...
nadchodzą ciężkie czasy dla akcjonariuszy veno :?
czy veno podzieli niedługo losy Perfect Line S.A.?
prawda że wykresy podobne? źle to zaczyna wyglądać
:cry:
czy jest jakaś nadzieja...

Obrazek
Nadzieja umiera ostatnia


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości