PETROLINVEST [OIL] część XXIII

wszystko na temat spółek publicznych
koora
Starszy chorąży
Posty: 1973
Rejestracja: 12 gru 2007 19:19

Postautor: koora » 29 paź 2010 16:12

zamiennie moga antykwariusze uzywac swiec by plozy sanek posmarowac by lepiej sie zjedzalo

Qgen
w ramach tego "nie darowania"
ty bierzesz swieczki a ja torta, kwiaty dla akcjonariuszy :wink:
Obrazek
pzdr.
btw.4 lata no no,zawsze to lepiej niz 44 8)
"44" to niedobry wiek? :shock: Pora więc mi umierać... :lol:

Przypomniało mi się, że Qgen i Zziemo byli tak lekko licząc z 5 lat młodsi ode mnie.

:roll:

A Misiam to chyba jeszcze więcej... :)

Pozdrawiam, żeby Wam krwi nie psuć - znikam... :wink:
"Kiedy przyjdą podpalić Dom, ten w którym mieszkasz-Polskę-...bagnet na broń..."!!!Władysław Broniewski

REKLAMA


qgen
Porucznik
Posty: 36187
Rejestracja: 30 paź 2006 23:13

Postautor: qgen » 29 paź 2010 16:15

...
Spokojnych dni pelnych zadumy moje panie, milo ze jestescie!

Qgen
Ostatnio zmieniony 29 paź 2010 16:16 przez qgen, łącznie zmieniany 1 raz.

marcinecki_69537
Porucznik
Posty: 31543
Rejestracja: 14 mar 2006 18:28
Lokalizacja: Gdanisko

Postautor: marcinecki_69537 » 29 paź 2010 16:16

10,55 ?

qgen
Porucznik
Posty: 36187
Rejestracja: 30 paź 2006 23:13

Postautor: qgen » 29 paź 2010 16:17

10,55 ?
marzeniem jest 10.05,
realne 10.25

Qgen

marcinecki_69537
Porucznik
Posty: 31543
Rejestracja: 14 mar 2006 18:28
Lokalizacja: Gdanisko

Postautor: marcinecki_69537 » 29 paź 2010 16:17

aaa
no to ja tez
zdrowych i spokojnych świąt
i nie za wesolych,
bo akcja znicz !!!!

mustagh
Chorąży sztabowy
Posty: 5253
Rejestracja: 25 wrz 2006 15:55

Postautor: mustagh » 29 paź 2010 16:23

10,55 ?
marzeniem jest 10.05,
realne 10.25

Qgen
Jak tam Rysiek? Podtrzymujesz na swój przewrotny sposób zainteresowanie walorem? :lol:

Z N A W C A
Podporucznik
Posty: 16822
Rejestracja: 05 lis 2007 13:54
Lokalizacja: KOŃ TEŻ CZŁOWIEK :-D ICHAAAAAA centaurus.org.pl viva.org.pl
Kontakt:

Postautor: Z N A W C A » 29 paź 2010 16:42


he he
ja mam Dołączył: 31 Paź 2006 w niedziele

Qgen
w wekeendy nie pracuję :wink: 8)
=;
dobre :lol: :lol: POZDRO
______________________________________
;-) ;-)
http://centaurus.org.pl HIPOTERAPIA ..... ratuj koniki
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5229241
oraz http://viva.org.pl

vito
Kapitan
Posty: 43265
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Poznań

Postautor: vito » 29 paź 2010 17:29

kto nie ma petrola ten *** :P :P :P :P
:lol: :lol: :lol:

vito i kiken nie mają :?
ja tez nie mam :shock:
ty jestes moder :wink:
sie nie liczysz
fuj
wazeliniarz :P :twisted:

vito
Kapitan
Posty: 43265
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Poznań

Postautor: vito » 29 paź 2010 18:06

Vito - 1) z takimi madrymi odkryciami ( ten od rzeki to chyba heraklit z efezu) i nie tylko, ja bym naprawde marksa juz dawno pogrzebal - tym bardziej wciaz upeuiram sie ze walka klas jest miedzy dojonymi przymusem podatkami, a wytwazracjacymi dochod - nie kapitalistami i robotnikami zyjacymi akurat w symbiozie ;)

2) oczywiscie, ze nie tak samo ale w podobnych warunkach podobnie.

3) demografia to potega ,ale usa sa chyba jedynym krajem na swiecie, ktory moze nia jakos tam streowac - to sie zwie chyba "polityka wobec imigrantow".

4. nie ma takiego zalozenia - jest tylko porownywanie - ale jesli nawet, to w usa jest taka koncentacja chyba tylko na www. prawda.pl (czy jakos tak), czy oczyscie teraz cos z "niezalezni" 8) ( badz zawsze w odwodze eko - cos) a wszytkie ubezpieczenia, fundusze, plany pracownicze, emerytalne, kapitalowe itd itp? - jesli tam aktywa tanieja, ludzie maja wrazenie, ze sa bieniejsi (bo sa) i maja tendencje do 'zacskaniaa pasa". jeszcze lepiej dziala to w druga strone - kiedy w fundzie mamy 2 razy wiecej "oszczednosci", porzucamy oszczedzanie na biezaco, czy te w obligacjach/lokatach itp i kupujemy :P bo przeciez oszczednosci mamy w..2 razy powiekszonym fundzie ;)

5) w tym ostatnim zgdzam sie z "druga strona medalu" tyle ze udzial np. surowcow w pkb takeiej gospodarcki jak usa jest nieduzy ( to bardziej bije w 3 (niesurowcowy) swiat) i troche nie lape zwiaazku z "krachami". sadze ze ich przyczyna jest inna - banalna , ale nie mysle teraz wiele wiec ..niech bedzie ;)

grunt, ze na oil "poduszka silowa" przed rozmiana nominalu wciaz trzyma 8) choc bioton jakby od penwnego czasu wyraznie slabuje ;)
ad 1.
problem w tym, że często ta symbioza pomiędzy podażą (kapitałem) a popytem (siłą roboczą) jest niedostrzegana - chyba raczej przez podaż/kapitał
co do K.M. to proroctwo jego dopełniło sie
to już zamknięty rozdział
ale metoda (naukowa) pozostała :wink:
ad 2.
w tym rzecz że warunki podobne nie są - zwłaszcza przez demografie
ad 3.
powiem tak
ludzie głosuja nogami
migrują tam gdzie jest kasa
bez problemu moge sobie wyobrazić, że gdy delewarowanie US przycisnie to za jakieś 15 - 25 lat to armia meksykańska będzie budowała zapory i pilnowaa pustyni by powstrzymać "hordy barbarzyńców z północy" :P
ad 4.
takie są fakty
masz rację teoretycznie uspołecznienie via fundy jest większe, ale jedynie teoretycznie
w praktyce bowiem fundy są bierne i niezainteresowane wynikami
indywidualny burżuj wygrywa nie tylko na dywersyfikacji, ale i na płynności
ad 5.
ależ to bardzo proste
znów ekstrapolacja
czyli historyczne poziomy wskaźnikowe wyznaczające wykupienie i powodujące automatyczną korektę w dół - masową w jednym momencie zwana krachem :wink:

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 29 paź 2010 20:39

Nic o petrolu - mozna tylko zerknac na link - reszta - szkoda oczu ;)

1) jak dla mnie barzo dostrzegalna, kiedy pobierajacy prace niepokoja sie o los dajacego im prace - to PANSTWO miesza sie i obiecuje zabrac naukowcom zeby dac "godziwe" 4 pensje tegoz naukoaca gentlemnowi z kilofem i opona w rece ;) a marks "przewidzial" bo byl wygodny dla robiacych rewolucje i ludobojstwo pozniej. gdyby wtybrali sobie innego na patrona - inny bylby prorokiem ;) przewidzial tak jak wybrane jest drzewo w rowniutkim lesie w ktore uderza piorun - ktos musial byc "ideologicznym wsparciem". a ze glosil ze eliminacja pewnych ludzi jest dobra - inni mieli jakas etyke i odpowiedzialnosc za slowo. mozanby powiedziec ze hordom sowieckim odpowidal ktos ich pokroju i mentralnosci ;)

3) ok - o ile moga - migruja, choc jest kwestia np kultury, klimatu itd ale tak - mozna sobie wybrazic, jednak poki departament obrony wydaje tyle ile cala reszta swiata i to glownie na zabawki "konwencjonalne" ( wiadomo jak grozna jest armia kanady, juz o wsceklych meksykanach :) nie wspominajac) i z tuzin agencji o buzdzetach wiekszych/porownywalnych z cia czy fbi - wybrazam sobie rowniez masowa emigracje z korei do ostatnich wcialajacych idee marksa ( walka klas, spoleczne srodki produkcji , brak burzujow itd ) na polnocy - kwestia wybrazni ;)

4) ok ze wygrywa ale co z tego? teza byla ze 10-15 % kapitalu jest w jakichs tajemnych rekach, a reszta jakos tam ledwie zyje - tak nie jest ;) A kwestia na ile kapitalizm jest (zdrowo) kapitalistyczny ;) w usa, to dlugi temat - z pewnoscia duzo bardziej niz w europie ;) do tego usa mam wiele rezerw, ktorych europa juiz nie ma - znow dluzszy etamt - pisalem kiedys tu ;)

5) teraz przeczytalem pierwotne - w sumie mozna tak ujac - niemniej to wszytko wynika z pchologii, konkurencji ( przedsiebiocy nawet ejsli nie sas takimi optymistami jak ludzie w koncowej fazie i tak musza sie dostsowac do innych) i bankow centralnych - to znow dlugi temat i tu wkraczamy w polityke , a raczej "demokracje" - ale 'wladza ludu' pozwala tylko na pokojowa sucesje wladzy i moze kanalizwanie 'spolecznej frustracji" /paradoksalnie leopsza jest dla "burzujow" - np ci rosyjcy mogliby pozazdroscic ich zyjacym w 'demokracji" kolegom/ ) niestey, prwodzi jdnak do ciaglego wchodzenia tlumu ( poprzez tez wybiaranych przez niego politykow) na rozne rafy zwane pozniej "kryzysami" ;)

ad 2 ) pewnie ze inne - zawsze jest inaczej,a iluz noblistow ( w bardzo jednak "miekkiej" nauce) nie ochlonelo po kryzysie tysiclecia 8) i wciaz pitola jakies - zawze jest wyjatkowo, dlatego tez zasszze poki co dzial schemat gieldowy ( wystarczy poczytac artykuly co przewidyano na 2005 rok i jak wiele zagrozen) ale co do demografii - idzie to jakby przewidywalnie http://wojciechbialek.blox.pl/resource/ ... eniowy.png ;)

uffffff- bez wspomagania zlocistym plynem :P to moj rekord :)

P.S. mnie sie nie podba miarka "pkb" jalo miarka bogactwa ale nie ma jakby lepszej ( choc zasze mysle o bardzo bogatym japoncu w 2 pokojowym apartamencie w tokio ..nie mam juz sily ;) ) i uwzam np. ze niedoceniane jest pojecie "kapitalu spolecznego" - a to kapital , ktory przynosi realna 'wartsoc dodana' spolecznstwu ;) niesty marksistowscy ( teraz eko, trzecia droga, islam) wyznawcy spieprza i to ;)
Ostatnio zmieniony 29 paź 2010 20:53 przez optymistyczny, łącznie zmieniany 1 raz.

qgen
Porucznik
Posty: 36187
Rejestracja: 30 paź 2006 23:13

Postautor: qgen » 29 paź 2010 20:53

uffffff- bez wspomagania zlocistym plynem :P to moj rekord :)
Petrolowcy przed NWZA
http://www.youtube.com/watch?v=maHEHT2f8tI

Qgen

danek199_295388
Podporucznik
Posty: 10134
Rejestracja: 20 mar 2010 11:23

Postautor: danek199_295388 » 29 paź 2010 21:01

stalo sie, cale 30 gr odbicia :lol: :lol: :lol:
http://www.polskabieda.com/?opcja=graf&nr=1

http://www.nie.com.pl/14-2013/tusk-na-podsluchu

Nie dyskutuj z ***. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 29 paź 2010 21:02

uffffff- bez wspomagania zlocistym plynem :P to moj rekord :)
Petrolowcy przed NWZA
http://www.youtube.com/watch?v=maHEHT2f8tI

Qgen
dla mnie hiciorem miesiaca (jak nie roku :) ) jest w roznych wersjach (kolezanka do kolezaki, kumpel do kumpla , do gazety, do starych itd) rozwiniecie tematu "mam petrola..co robic??" :) :)

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 29 paź 2010 21:04

stalo sie, cale 30 gr odbicia :lol: :lol: :lol:

stad taka cisza..wszyscy kciuki trzymaja, robia tu "pienidz lubi cisze 8) " zeby czasem... nie zapeszyc :)

qgen
Porucznik
Posty: 36187
Rejestracja: 30 paź 2006 23:13

Postautor: qgen » 29 paź 2010 21:15

dla mnie hiciorem miesiaca (jak nie roku :) ) jest w roznych wersjach (kolezanka do kolezaki, kumpel do kumpla , do gazety, do starych itd) rozwiniecie tematu "mam petrola..co robic??" :) :)
:wink:

Qgen


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości