PETROLINVEST [OIL] część XXXI

wszystko na temat spółek publicznych
Ockham
Starszy chorąży
Posty: 1400
Rejestracja: 16 maja 2007 16:39

Postautor: Ockham » 04 kwie 2011 21:08

Panowie i Panie :D
Z Analizy Technicznej wynika , że papier jest w strefie wykupienia. Dzisiejszy max 9,60 był piękny , ale 9,30 nie utrzymało się a dobrze by było i zahaczyło 9 zeta.
Zamknięcie 9,11
No i ? A pamiętasz ile razy był w strefie wyprzedania i nie przeszkadzało to w dalszych spadkach ? :twisted:

Ock.

Zależy na jakich :D
Po za ty na 60 min interwale jest podobnie i do tego długi knot na dzisiejszej szpulce.
Taaaa, po ile sprzedałeś ?

Ock.

Fakt - sprzedałem patrząc na oscylatory :D
Mam cash i teraz kupię taniej ...
przyznam ze dzis tez o tym myslałem ale stwierdziel ze nie jestem na tej spolce dla 10 czy 20 % ..... :lol: :lol: :lol:

albo rybki albo pipki ..... :lol:
To jest nas dwóch :D

Ock.
Entia non sunt multiplicanda praeter necessitatem

REKLAMA


Bartekkk
Podporucznik
Posty: 19677
Rejestracja: 01 maja 2005 17:43

Postautor: Bartekkk » 04 kwie 2011 21:09

Panowie i Panie :D
Z Analizy Technicznej wynika , że papier jest w strefie wykupienia. Dzisiejszy max 9,60 był piękny , ale 9,30 nie utrzymało się a dobrze by było i zahaczyło 9 zeta.
Zamknięcie 9,11
No i ? A pamiętasz ile razy był w strefie wyprzedania i nie przeszkadzało to w dalszych spadkach ? :twisted:

Ock.

Zależy na jakich :D
Po za ty na 60 min interwale jest podobnie i do tego długi knot na dzisiejszej szpulce.
Taaaa, po ile sprzedałeś ?

Ock.

Fakt - sprzedałem patrząc na oscylatory :D
Mam cash i teraz kupię taniej ...
przyznam ze dzis tez o tym myslałem ale stwierdziel ze nie jestem na tej spolce dla 10 czy 20 % ..... :lol: :lol: :lol:

albo rybki albo pipki ..... :lol:
To jest nas dwóch :D

Ock.
:lol:
2017- 2020 hossa na misiach jak w 2005-2006 :)))) lecim w kosmos :O

Bartekkk
Podporucznik
Posty: 19677
Rejestracja: 01 maja 2005 17:43

Re: Coś nowego dla każdego...

Postautor: Bartekkk » 04 kwie 2011 21:10

Pomiedzy Poznaniem a Września chyba 164 km tuż przy autostradzie A2 Nafta już ustawiła swoje zabawki :D

Takie logo widziałem , ale nie jestem pewien przy 140 km/h

Obrazek
ciekaw jestem reakcji rynku jak dostana koncesje .... bardzo mnie ciekawi reakcja rynku na nowa dzialalnosc firmy ....
2017- 2020 hossa na misiach jak w 2005-2006 :)))) lecim w kosmos :O

Ockham
Starszy chorąży
Posty: 1400
Rejestracja: 16 maja 2007 16:39

Postautor: Ockham » 04 kwie 2011 21:11

tutaj macie info o cenach wydobyc szacunkowych oczywiscie

http://biznes.onet.pl/izrael-nowa-poteg ... rasa-detal


:lol: :lol:
Zawsze wolę przyjąć gorszy wariant (czyli jak dla Arktyki) i się miło rozczarować.
:D

Ock.
Entia non sunt multiplicanda praeter necessitatem

Bartekkk
Podporucznik
Posty: 19677
Rejestracja: 01 maja 2005 17:43

Postautor: Bartekkk » 04 kwie 2011 21:14

W sąsiedztwie koncesji, o które ubiega się Silurian, operuje już jedna z dużych spółek amerykańskich – Marathon Oil.


:lol: :lol:
2017- 2020 hossa na misiach jak w 2005-2006 :)))) lecim w kosmos :O

Mario._290147
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9464
Rejestracja: 17 lut 2010 22:26

Postautor: Mario._290147 » 04 kwie 2011 21:15

tutaj macie info o cenach wydobyc szacunkowych oczywiscie

http://biznes.onet.pl/izrael-nowa-poteg ... rasa-detal


:lol: :lol:
Zawsze wolę przyjąć gorszy wariant (czyli jak dla Arktyki) i się miło rozczarować.
:D

Ock.
Na wydobycie ropy z łupków wiele środowisk kręci nosem, między innymi lobby ekologiczne, ponieważ jest to brudny interes, w którym zużywa się duże ilości energii i wody. Firma IEI uważa jednak, że jej technologia będzie bardziej ekologiczna od stosowanych gdzie indziej, ponieważ ropa zostanie oddzielona od łupku na głębokości do 300 m pod ziemią :shock: :shock: :shock: :shock: , a woda będzie produktem ubocznym całego procesu, zamiast być zużywana w ogromnych ilościach.

Mario._290147
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9464
Rejestracja: 17 lut 2010 22:26

Postautor: Mario._290147 » 04 kwie 2011 21:18

W sąsiedztwie koncesji, o które ubiega się Silurian, operuje już jedna z dużych spółek amerykańskich – Marathon Oil.


:lol: :lol:

Spółka paliwowa Petrolinvest podpisała umowę nabycia 60% udziałów w spółce Silurian, która Silurian zamierza oferować podmiotom posiadającym koncesje poszukiwawcze gazu łupkowego pełną obsługę projektów, poinformował Petrolinvest w komunikacie. Silurian ma docelowo trafić na rynek GPW oraz na jedną z zagranicznych giełd, być może Nasdaq lub londyński AIM.


Obok polskich koncernów energetycznych, takich jak PKN Orlen oraz PGNiG w poszukiwanie gazu łupkowego zaangażowały się największe na świecie koncerny naftowe: ConocoPhillips, ExxonMobil, Chevron, Marathon Oil oraz ENI.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2011 21:21 przez Mario._290147, łącznie zmieniany 1 raz.

kartograf
Starszy chorąży
Posty: 1273
Rejestracja: 18 sty 2006 14:35
Lokalizacja: Poznan

Postautor: kartograf » 04 kwie 2011 21:20

dobra chlopaki, pilnowac mi jutro kursu, zeby za bardzo nie wystrzelil i za bardzo nie spadl, bo mnie jutro nie ma. dzisiejsza sejsa wygladala bardzo dziwnie, nie sadzicie?

Mario._290147
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9464
Rejestracja: 17 lut 2010 22:26

Postautor: Mario._290147 » 04 kwie 2011 21:22

dobra chlopaki, pilnowac mi jutro kursu, zeby za bardzo nie wystrzelil i za bardzo nie spadl, bo mnie jutro nie ma. dzisiejsza sejsa wygladala bardzo dziwnie, nie sadzicie?
Dlaczego ?
Zastanawia mnie tylko 1 baton 116 K po 9,16 :-k

Ockham
Starszy chorąży
Posty: 1400
Rejestracja: 16 maja 2007 16:39

Postautor: Ockham » 04 kwie 2011 21:23

W sąsiedztwie koncesji, o które ubiega się Silurian, operuje już jedna z dużych spółek amerykańskich – Marathon Oil.


:lol: :lol:
http://www.strefabiznesu.gp24.pl/artyku ... 54493.html


Skoro złożyli wniosek to musieli mieć decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, która stanowi załącznik do wniosku koncesyjnego. Czyli coś zrobili. Ale to i tak trwać będzie długo. Chyba że na terenie Agro Jazowa to będzie to zgody lokalesów szybko się załatwi. A i dawne kontakty z Samoobroną mogą pomóc na szczeblu lokalnym :D

Ock.
Entia non sunt multiplicanda praeter necessitatem

Ockham
Starszy chorąży
Posty: 1400
Rejestracja: 16 maja 2007 16:39

Postautor: Ockham » 04 kwie 2011 21:30

W sąsiedztwie koncesji, o które ubiega się Silurian, operuje już jedna z dużych spółek amerykańskich – Marathon Oil.


:lol: :lol:

Koncesje Marathonu:

Obrazek

Ock.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2011 21:32 przez Ockham, łącznie zmieniany 1 raz.
Entia non sunt multiplicanda praeter necessitatem

Mario._290147
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9464
Rejestracja: 17 lut 2010 22:26

Postautor: Mario._290147 » 04 kwie 2011 21:31

W sąsiedztwie koncesji, o które ubiega się Silurian, operuje już jedna z dużych spółek amerykańskich – Marathon Oil.


:lol: :lol:

Koncesje Marathonu:

Obrazek

Ock.
POLAND

Marathon holds a 100 percent working interest in 11 concessions in Poland, totaling approximately 2.3 million acres and spanning the full geographic extent of the country's Lower Paleozoic shale play. The Company acquired these concessions between December 2009 and October 2010. Marathon opened an office in Warsaw in July 2010 and plans to commence proprietary 2D seismic acquisitions in winter 2010-2011, with initial drilling anticipated to start in late 2011.

Poland's Lower Paleozoic shale play may be the largest and most significant opportunity for unconventional gas in central Europe and is evolving rapidly in the wake of successful shale plays in North America. Natural gas demand in the large and growing European market is approximately 50 to 55 billion cubic feet per day (bcfd), with imports from outside the European Union accounting for approximately 50 percent of total gas requirements.


Hmmm ... szkoda , że to nie my zostaniemy szejkami :D
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2011 21:33 przez Mario._290147, łącznie zmieniany 1 raz.

Bartekkk
Podporucznik
Posty: 19677
Rejestracja: 01 maja 2005 17:43

Postautor: Bartekkk » 04 kwie 2011 21:33

W sąsiedztwie koncesji, o które ubiega się Silurian, operuje już jedna z dużych spółek amerykańskich – Marathon Oil.


:lol: :lol:

Koncesje Marathonu:

Obrazek

Ock.
na warminskich koncesjach teraz to bedzie latwiej dogladac co tam sie dzieje :lol:
2017- 2020 hossa na misiach jak w 2005-2006 :)))) lecim w kosmos :O

Ockham
Starszy chorąży
Posty: 1400
Rejestracja: 16 maja 2007 16:39

Postautor: Ockham » 04 kwie 2011 21:34

Nie lubię Migalskiego ale tu się z nim zgadzam:

"W minioną niedzielę odbyły się wybory prezydenckie w Kazachstanie. Rezultatu nie trudno było się domyśleć. No... może były małe zawahania przy typowaniu dokładnego wyniku dla prezydenta Nazarbajewa, który w 2005 roku uzyskał 90% głosów. Okazało się, że Kazachowie "docenili wysiłki" dwudziestu lat rządów obecnego prezydenta obdarzając go jeszcze większym, bo aż 95%, poparciem! Czołowi opozycjoniści zbojkotowali wybory, a kontrkandydaci nie kryli radości z wyboru Nazarbajewa. Jeden z nich - lider partii Tabigat Mels Jelieusizow, przyznał nawet oficjalnie, że sam głosował na obecnego prezydenta. Dla Nursułtana Nazarbajewa to sytuacja wręcz sielankowa. Opozycja jest słaba, niezależne portale krytykujące prezydenta są skutecznie blokowane, a posiadający spore złoża ropy Kazachstan cieszy się w Unii Europejskiej i USA opinią stabilnego partnera. Na tle kaprysów Aleksandra Łukaszenki lawirującego nieustannie między Rosją a Unią, przewidywalność Kazachstanu jest ceniona w Europie. Problem tylko w tym, że wybory z demokracją nie miały nic wspólnego. Ogłosiła to nawet OBWE, której w minionym roku, jak na ironię, przewodniczył Kazachstan. W kontekście wydarzeń w Afryce Południowej i na Białorusi spodziewać by się można powyborczych protestów, może próby rewolucji, "kazachskiej wiosny", ale nic takiego się nie stało. O powodach będę dyskutować z dziennikarzami i opozycjonistami podczas konferencji, którą organizuję w Parlamencie Europejskim 12 kwietnia. Swoją obecność zapowiedzieli między innymi Bakhytzhan Ketebayev, Vladimir Kozlov, Irina Petrushova i Muratbek Ketebayev. Goście opowiedzą o szansach na wiatr odnowy w ich kraju."

Źrodło:

http://migal.salon24.pl/294255,konferencja-kazachska

Ock.
Entia non sunt multiplicanda praeter necessitatem

Arthas101
Starszy chorąży
Posty: 1605
Rejestracja: 13 lut 2006 22:30
Lokalizacja: Gród Piasta i Smoka

Postautor: Arthas101 » 04 kwie 2011 21:34

W sąsiedztwie koncesji, o które ubiega się Silurian, operuje już jedna z dużych spółek amerykańskich – Marathon Oil.


:lol: :lol:
http://www.strefabiznesu.gp24.pl/artyku ... 54493.html


Skoro złożyli wniosek to musieli mieć decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, która stanowi załącznik do wniosku koncesyjnego. Czyli coś zrobili. Ale to i tak trwać będzie długo. Chyba że na terenie Agro Jazowa to będzie to zgody lokalesów szybko się załatwi. A i dawne kontakty z Samoobroną mogą pomóc na szczeblu lokalnym :D

Ock.
Powyższy artykuł dot. koncesji na wydobywanie. Silurian wystąpił o koncesje na poszukiwanie.
pozdr.
..gdyby nie istniał, znalezienie sensu było by niemożliwe..


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości