OPTIMUS [OPT] księga XVII

wszystko na temat spółek publicznych
kosmatek
Starszy chorąży
Posty: 1092
Rejestracja: 08 paź 2007 13:01
Lokalizacja: Spod ciemnej gwiazdy, nigdy spod stołu

Postautor: kosmatek » 06 kwie 2011 20:42

Czy wy jesteście daytraderami czy tylko mi się wydaje? Kurs nigdy nie porusza się po lini prostej a wybicie dołem/górą z owego klina nic nie znaczy dla średnioterminowej perspektywy kursu. Korekta na kursie jednak by się przydała.
nie, lecz wolał bym uniknąć sytuacji z 22 lutego po prostu bo szkoda nerwów i zdrowia.
Woox, zapomnij, że wyczytasz takie sytuacje z wykresu! Na wykresie nie ma przecież, że nagle ktoś kto ma np. 1 mln opt nagle zapragnie gotówki na lamborghini dla siebie lub kochanki :)
CDR <0.1% portfela; 0%XTB + na hajpie SUNEX! ~ 70% portfela, reszta oblig., pryw. pożyczki, lokaty; od lat czekam na prawdziwą bessę, to wiosną 2020 się nie liczy 8)

REKLAMA


kosmatek
Starszy chorąży
Posty: 1092
Rejestracja: 08 paź 2007 13:01
Lokalizacja: Spod ciemnej gwiazdy, nigdy spod stołu

Postautor: kosmatek » 06 kwie 2011 20:44

Czy wy jesteście daytraderami czy tylko mi się wydaje? Kurs nigdy nie porusza się po lini prostej a wybicie dołem/górą z owego klina nic nie znaczy dla średnioterminowej perspektywy kursu. Korekta na kursie jednak by się przydała.
nie, lecz wolał bym uniknąć sytuacji z 22 lutego po prostu bo szkoda nerwów i zdrowia.
CDR <0.1% portfela; 0%XTB + na hajpie SUNEX! ~ 70% portfela, reszta oblig., pryw. pożyczki, lokaty; od lat czekam na prawdziwą bessę, to wiosną 2020 się nie liczy 8)

zora
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3547
Rejestracja: 07 mar 2007 22:54
Lokalizacja: Trójmiasto

Postautor: zora » 06 kwie 2011 20:46

Podajesz wymyślone na poczekaniu przykłady "poglądów"
"Wymyslone na poczekaniu"?? Ty masz 10 lat, czy jestes po prostu glupia?
Nie slyszalas nigdy o ideologii nazistowskiej? O jej celach?
O tym co nazisci zrobili w Europie w latach 1939-1945??

A o krucjatach kosciola katolickiego, o wymordowaniu setek tysiecy
"innowiercow" od Azji, do Ameryki Poludniowej, tez nigdy nie slyszalas?
krytykujesz mnie za wypowiedź pod tekstem o zupełnie innym charakterze.
Twoj tekst nie mial zadnego "charakteru". Ot, bezmyslne banaly.
Jeśli jeszcze się nie zorientowałeś, to jestem przeciwna mordowaniu ludzi z powodu wyznania, narodowości, itd.
No nie, nie zorientowalem sie. W swietle logiki, popierasz wszelkie zbrodnie i niemoralnosc, jesli tylko "ktos ma takie poglady", bo wedlug ciebie nalezy je szanowac.
Naprawdę trzeba mieć w sobie dużo złej woli, aby w taki sposób interpretować moją wypowiedź. Spróbuję jeszcze raz, może się uda :)

Autor bloga nie nawoływał do mordowania ludzi, nie nawołuje do krucjat, nie wygłasza poglądów nazistowskich, on tylko sprzedał akcje Optimusa z powodu swoich poglądów (pozbawionych nienawiści/agresji).
Moja wypowiedź o tolerancji i nieobrażaniu dotyczyła jego poglądów (tych jego prawdziwych, przytoczonych w uzasadnieniu do sprzedaży OPT), a nie wymyślonych przez Ciebie, pod którymi zapewne autor bloga nie podpisałby się, bo jest przeciwny przemocy. Żeby było wyraźniej - wiem o krucjatach, ideologii nazistowskiej i wielu innych rzeczach, o których nawet Ty nie słyszałeś, i uważam, że zbrodnie należy nazywać zbrodniami, a ludzi za nimi stojących zbrodniarzami bez względu na to, pod czyim szyldem ich dokonywali.

Mówiłam o charakterze (pozbawionym nawoływania do j/w) wypowiedzi autora blogu, a nie o charakterze mojej wypowiedzi.

W świetle LOGIKI nie da się interpretować moich słów na Twój sposób. Nie wyraziłam poparcia dla WSZYSTKICH poglądów (szczególnie tych dopisanych przez Ciebie), ja nawet nie podpisałam się pod poglądem autora blogu, uznałam jedynie, że nie zasłużył swoją wypowiedzią (z treścią której się nie zgadzam!) na to, aby go tak obrażać.

zora
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3547
Rejestracja: 07 mar 2007 22:54
Lokalizacja: Trójmiasto

Postautor: zora » 06 kwie 2011 20:51

powtórka :roll:

el_investore
Młodszy chorąży
Posty: 585
Rejestracja: 06 kwie 2011 17:55

Postautor: el_investore » 06 kwie 2011 21:01

Tak to widze: Najblisze dni, spadki z formacji klina zwyzkujacego (maksymalny zasieg spadkow do oporu na 7,1) potem powrot na wlasciwe tory czyli w gore.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2011 21:03 przez el_investore, łącznie zmieniany 1 raz.

wajdelota
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3873
Rejestracja: 15 cze 2007 10:18
Lokalizacja: Poznań

Postautor: wajdelota » 06 kwie 2011 21:02

powtórka :roll:
Zorka, trzymajmy się razem akcji OPTYKA. Wtedy żaden diabeł nie da nam rady.
LZMO - Twój komin do pieniędzy :)

WooX
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 385
Rejestracja: 19 sty 2011 15:41
Lokalizacja: Milanówek

Postautor: WooX » 06 kwie 2011 21:03

Czy wy jesteście daytraderami czy tylko mi się wydaje? Kurs nigdy nie porusza się po lini prostej a wybicie dołem/górą z owego klina nic nie znaczy dla średnioterminowej perspektywy kursu. Korekta na kursie jednak by się przydała.
nie, lecz wolał bym uniknąć sytuacji z 22 lutego po prostu bo szkoda nerwów i zdrowia.
Woox, zapomnij, że wyczytasz takie sytuacje z wykresu! Na wykresie nie ma przecież, że nagle ktoś kto ma np. 1 mln opt nagle zapragnie gotówki na lamborghini dla siebie lub kochanki :)
a kto kupuje kochance lamborghini :-s ? a serio tu raczej chodzi o owczy pęd http://img88.imageshack.us/img88/5503/b ... l20fx0.jpg :). Wiem, że czyt dużo wyżej ale chyba każdy wolał by tą samą drogę w górę pokonać dwa razy, niż się cofnąć ;). Czas pokaże jak będzie.

constant_90659
Chorąży
Posty: 811
Rejestracja: 05 wrz 2006 07:03
Lokalizacja: Europa

Postautor: constant_90659 » 06 kwie 2011 21:07

Poddaje sie. Nawet gdyby z kobietami i katolikami dalo sie rozmawiac na
jakiejkolwiek racjonalnej podstawie, domagajac sie szacunku dla logiki,
oraz zwyczajnej uczciwosci intelektualnej, to byloby to zbyt meczace,
i nie mam na to czasu.

Co do jakosci moich analiz (jedna z nich doprowadzila mnie, w wyniku obserwacji, do wniosku ze wyznawanie katolicyzmu to niebezpieczne dla wszystkich dookola zaburzenie psychiczne), ktorych slabosc ktos mi zarzucil -
pozostaje zadowolony z kupna pierwszego 100K OPT przy 2.55, i dokupowania
wiekszej ilosci od tego czasu. Druga spolka, wisienka na torcie, ledwie 1/10
ilosci akcji w porownaniu do OPT, tez nie zawiodla, kupowana po 5:
http://www.stockwatch.pl/forum/Default. ... s&m=112127

Jedni maja pieniadze, inni zludzenia. W przypadku katolikow komiczne
jest to ze pieniadze maja ci co sprzedaja tym durniom te zludzenia.
Cos jak Petrolinvest ;->
Valar Morghulis

wajdelota
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3873
Rejestracja: 15 cze 2007 10:18
Lokalizacja: Poznań

Postautor: wajdelota » 06 kwie 2011 21:10

LZMO - Twój komin do pieniędzy :)

stara świnia
Chorąży
Posty: 927
Rejestracja: 30 mar 2011 10:14

Postautor: stara świnia » 06 kwie 2011 21:20

jestem dzieciak i***
Dzieciak pewnie nie, skoro taki katolik. To zreszta niewazne, ani dzieciakow
z tysiacem akcji, ani idiotow krzyczacych o balonie od 2.50 tu nie brakuje.
Dostajesz ignora w koncu za cytowanie najgorszego trolla na tym watku,
psychopaty ktory je zasmieca znaczaco bardziej niz ty, wytworami swojej
chorej osobowosci.
mam to w gleboko wiadomo gdzie :D
Jestes socjopata. I to jest twoj problem.
no wiec analiza posta constanta
po polsku to normalnie Kostek
Lubie Kostka bo wprowadza na wątku pewne zamieszanie,.
Byłaby tutaj sielanka i gnusność i gdy to zaczyna doskiwerac pojawia sie Kostek.
Kostek w specyficzny sposób pobudza uzytkowników do działania.
Mniej wiecej w sposób takowy jakby w zdemoralizowanym 17 wieczym paryskim arystokratycznym pałacu w czasie balu zdekandentyzowanych libertynów jakis przypadkowy nedzarz się *** na paterę z winogronem, albo znienacka jakiemus wicehrabiemu, albo innemu szewaldierowi zasadził od tylca w czasie kontredansa.

WooX
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 385
Rejestracja: 19 sty 2011 15:41
Lokalizacja: Milanówek

Postautor: WooX » 06 kwie 2011 21:21

to się nazywa wybiórcza moralność :roll:

Antoni Kosiba
Młodszy chorąży
Posty: 630
Rejestracja: 13 gru 2010 11:03

Postautor: Antoni Kosiba » 06 kwie 2011 21:24

CZLONKI KASA PRZECHODZI NA INNE PAPIERY ( CHEMIA ) I WASZE UJADANIE G.WNO DA :!:

wajdelota
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3873
Rejestracja: 15 cze 2007 10:18
Lokalizacja: Poznań

Postautor: wajdelota » 06 kwie 2011 21:27

to się nazywa wybiórcza moralność :roll:
Az mi go zal...
LZMO - Twój komin do pieniędzy :)

stara świnia
Chorąży
Posty: 927
Rejestracja: 30 mar 2011 10:14

Postautor: stara świnia » 06 kwie 2011 21:36

teraz pora na analize pierwszego zdania.
otóz kostek stwierdza ze boleń nie jest dzieckiem skoro jest katolikiem.
niech sobie pisze co chce,mnie to nie interesuje co o kim mysli ja tu jestem dla rozrywki na forum.wole cos zarobic niz przejmowac sie jakimis beretami.wiec mozna walic smialo ze jestem dzieciak i*** itd mam to w gleboko wiadomo gdzie
Nie zaprzecza jednak drugiej części zdania w której boleń napomyka o idiocie.Z tąd wnioskuje że dla konstanta boleń to nie dzieciak gdyz jest katolikiem i idiotom.
Znaczy Kostek twierdzi, że dzieci i*** nie sa , a w zadnym wypadku katolikami.
W dodatku uzywa słowa "taki".
Czyli boleń to nie jest zwykły katolik tylko "taki katolik".
W ustach Kostka jest to najprawdopodobniej wyzsze stadium katolika w sensie negatywnym.
Warto sie zastanowic dlaczego w ogóle Kostek uzył słowa "katolik"?
Tu mam kilka teorii
Np jednego z uzykowników nazwał "alkoholikiem" , teraz drugiego "katolikiem"
Byc może Kostek po prostu uważa ze oba te określenie sa negatywne i obrazliwe., A z przymiotnikiem "taki" to juz normalnie całkowicie wulgarne.
Mozliwe, choc nie pamietam, że tego goscia którego nazywał alkoholikiem tez okresłał podobnie.
'taki alkoholik".
W każdym razie w ujeciu Konstanta oba te okreslenia należą do tych wulgarnych.

Stock_Ekspert_217747
Chorąży sztabowy
Posty: 5631
Rejestracja: 08 mar 2009 17:55
Lokalizacja: Treści przedst. w wypowiedzi nie stanowią rekomendacji inwest. w rozumieniu Rozp. Ministra Finansów

Postautor: Stock_Ekspert_217747 » 06 kwie 2011 21:40

Poddaje sie. Nawet gdyby z kobietami i katolikami dalo sie rozmawiac na
jakiejkolwiek racjonalnej podstawie, domagajac sie szacunku dla logiki,
oraz zwyczajnej uczciwosci intelektualnej, to byloby to zbyt meczace,
i nie mam na to czasu.

Co do jakosci moich analiz (jedna z nich doprowadzila mnie, w wyniku obserwacji, do wniosku ze wyznawanie katolicyzmu to niebezpieczne dla wszystkich dookola zaburzenie psychiczne), ktorych slabosc ktos mi zarzucil -
pozostaje zadowolony z kupna pierwszego 100K OPT przy 2.55, i dokupowania
wiekszej ilosci od tego czasu. Druga spolka, wisienka na torcie, ledwie 1/10
ilosci akcji w porownaniu do OPT, tez nie zawiodla, kupowana po 5:
http://www.stockwatch.pl/forum/Default. ... s&m=112127

Jedni maja pieniadze, inni zludzenia. W przypadku katolikow komiczne
jest to ze pieniadze maja ci co sprzedaja tym durniom te zludzenia.
Cos jak Petrolinvest ;->
Dyskryminowanie kobiet i plasowanie ich niżej w społeczeństwie, to akurat domena każdej istniejącej religii (nie chce się rozpisywać o przyczynach tego stanu rzeczy - bo to nie ten wątek - ale wyjaśnienie tej reguły jest równie banalne jak każda z 10 000 istniejących religii). Zora nie za bardzo zrozumiała o co Ci chodzi. Chodź dziwię się jej, że broni i nie krytykuje ideologii religijnych (w tym katolicyzmu), które dyskryminują kobiety, uważając je za źródło nieczystości, grzechu oraz zła i dlatego nie mają prawa pełnić żadnych funkcji w hierarchii kościelnej - co jest kompletnym kretynizmem. Pomijając elementarny fakt, że tworzenie hierarchii zarządzającej systemem zabobonów jest szczytem głupoty - no chyba, że ma się stado wiernych owiec do strzyżenia z pieniędzy w imię obietnic bez pokrycia (każda z 10 000 religii ma różne obietnice dla swoich owieczek).

Pozdrawiam.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości