PBO ANIOŁA [PBO] cz.I

wszystko na temat spółek publicznych
Mitoman
Starszy plutonowy
Posty: 27
Rejestracja: 04 lis 2010 21:21

Postautor: Mitoman » 19 kwie 2011 19:14

nikt sie nie pisze, wiec moze będzie dobry debiut, akcje bedą w silnych lapkach
oferta dla planktonu warta 5,75mln zł - na upartego 6 średnich rekinków to obgryzie do samych kosteczek...
redukcja 97% i debiut +2,3% ot biznes...
Ja tam liczę po cichu, że plebs się rzuci na kilka IPO, które jest prowadzone równolegle. A mnie np Benefit Systems jakoś wogóle nie przekonał. Podobnie naganianie na kolejne rolne spółki z Ukrainy. Dodatkowo mam wrażenie, że temat ten ze względu na wielkość wcale nie musi być sexi dla instytucji - 11 mln zł w ich puli to też w sumie nie za wiele. Także a nuż zwiększą pulę drobnym? :roll:

Mnie upewniają tylko kolejne artykuły (sponsorowane przez PBO, czy co? :shock: ) na Onecie na temat planów sieci - dziś czas na Tesco - http://biznes.onet.pl/tesco-polska-plan ... news-detal

Dla zainteresowanych - http://www.facebook.com/DomMaklerskiAmerBrokers - sporo piszą o tym co się dzieje z PBO Anioła.

REKLAMA


Geldhab_375945
Starszy chorąży
Posty: 1162
Rejestracja: 08 lis 2010 10:59
Lokalizacja: Nie z tej ziemi

Postautor: Geldhab_375945 » 20 kwie 2011 13:22

ZAPIS ZŁOŻONY 8)
Obrazek
"Rozchodzi się jednak o to by te plusy nie przesłonily Wam minusów"

Marek399
Plutonowy
Posty: 13
Rejestracja: 20 gru 2010 14:03

Postautor: Marek399 » 20 kwie 2011 13:36

Mój też 8)

Marek399
Plutonowy
Posty: 13
Rejestracja: 20 gru 2010 14:03

Postautor: Marek399 » 20 kwie 2011 13:37

Mój też 8)

Marek399
Plutonowy
Posty: 13
Rejestracja: 20 gru 2010 14:03

Postautor: Marek399 » 20 kwie 2011 13:42

Mój też 8)

rhoex
Chorąży
Posty: 905
Rejestracja: 02 sty 2006 14:23

czat

Postautor: rhoex » 20 kwie 2011 14:34

Gość: Piotr Krakowski - Wiceprezes Zarządu PBO Anioła SA

Temat: Oferta Publiczna Akcji Spółki PBO ANIOŁA SA
Data: wtorek, 19 kwiecień 2011 10:30:00


Piotr Krakowski - Wiceprezes Zarządu PBO Anioła SA: Witamy Państwa na czacie, zapraszamy do zadawania pytań.

zygi: Czy firma ma już na oku grunty, które chce kupić w porozumieniu z sieciami handlowymi? W jakich miastach i ile na nie wyda?

Piotr Krakowski - Wiceprezes Zarządu PBO Anioła SA: Firma obecnie rozmawia o zakupie dwóch nieruchomości gruntowych w Wielkopolsce. Są w orbicie zainteresowania sieci handlowych. Co do wartości transakcji toczą się negocjacje.

zainteresowany: Jak duży udział w głosach będą mieć nowi akcjonariusze, jeśli sprzeda się cała emisja spółki?

Piotr Krakowski - Wiceprezes Zarządu PBO Anioła SA: Nowi akcjonariusze będą posiadali 14% w liczbie głosów po objęciu całej emisji.

ja_dzisiaj: Spółka przywiązuje dużą wagę do współpracy z sieciami dyskontowymi, dla których chce wybudować szereg obiektów. Plany ekspansji sieci handlowych na chwilę obecną w Polsce są imponujące. Jak przełoży się na biznes spółki sytuacja, w którym sieci przestaną już inwestować w swój rozwój? Czy jest to zagrożenie?

Piotr Krakowski - Wiceprezes Zarządu PBO Anioła SA: Spółka współpracuje z wieloma sieciami handlowymi, posiada zdywersyfikowany portfel zamówień. Plany inwestycyjne sieci dyskontowych dotyczą okresu do 2015 roku, w tym czasie liczymy na duży portfel zleceń. Poza tym sieci handlowe obecnie przeznaczają również znaczące kwoty na przeprowadzenie bieżących remontów placówek, które już istnieją. Nasza firma w tym segmencie rynku również uczestniczy. Z naszych informacji wynika, iż w tym roku sieci zainwestują w modernizację istniejących objektów około 10 mld złotych.

jarek-K: Czy obecne zapełnienie portfela zleceń gwarantuje realizację prognoz na 2011 r.? Jak duża jest jego wartość i czy w najbliższym czasie spółka może pozyskać kolejne zlecenia?

Piotr Krakowski - Wiceprezes Zarządu PBO Anioła SA: Na dzień dzisiejszy Spółka posiada portfel zamówień wynoszący około 45 mln złotych, których realizacja przewidywana jest w bieżącym roku. Obecnie negocjujemy kolejne kontrakty. W porównywalnym okresie roku ubiegłego Spółka posiadała portfel zamówień wynoszący około 25 mln złotych, co stanowiło 30% przychodów wypracowanych w 2010r. Biorąc to pod uwagę, nasze prognozy na rok 2011 są niezagrożone.

antek58: O jakie usługi PBO Anioła zamierza rozszerzyć ofertę w perspektywie najbliższego roku?

Piotr Krakowski - Wiceprezes Zarządu PBO Anioła SA: Firma do tej pory była głównie generalnym wykonawcą inwestycji budowlanych. Od tego roku, w czym również ma pomóc emisja publiczna planujemy pozyskać grunty na których będziemy prowadzić inwestycje budowlane dedykowane do sieci handlowych. Zakres działań obejmuje zakup uzgodnionej wcześniej i zaakceptowanej przez sieć handlową nieruchomości gruntowej, wykonanie projektu wraz ze zdobyciem pozwolenia na budowę, wybudowanie obiektu i przekazanie do użytkowania sieci handlowej. Pozwoli to na skorzystanie z marży przy sprzedaży gruntu wraz z gotowym produktem, jakim jest obiekt handlowy.

Ezra: Jak wygląda sytuacja spółek wchodzących w skład grupy PBO?

Piotr Krakowski - Wiceprezes Zarządu PBO Anioła SA: Na dzień dzisiejszy w strukturze grupy działają następujące spółki: PBO Finanse SA, PBO Anioła Inwestycje Sp. Z O.O., PBO Projekt Sp. Z O.O., PBO Elektro SA, PBO Hydro SA. Są to spółki zależne, których wyniki są konsolidowane. Spółki w zakończonym roku 2010 przyniosły dodatkowy zysk i przychody dla całej grupy kapitałowej. Najbardziej liczymy na rozwój spółki PBO Hydro SA, która uczestniczy w realizacji projektów hydrotechnicznych, budowie sieci kanalizacyjnych i wodociągowych. Spółka w roku 2011 ma postawione wyraźne cele rozwojowe: zwiększenie przychodów i zysków, co przy średniej marży wynoszącej powyżej 20% będzie miała znaczący wpływ na wynik całej grupy kapitałowej PBO.

gruby: Czytałem, że spółka nabyła ostatnio dwie nieruchomości w Kostrzynie, na których ma powstać druga część Centrum Logistycznego. Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat.

Piotr Krakowski - Wiceprezes Zarządu PBO Anioła SA: W ostatnim miesiącu Spółka nabyła grunt 4,5 ha w Kostrzynie Wlkp. w bardzo korzystnej cenie. Planujemy na tym terenie wybudować podobne centrum logistyczne jakie wybudowaliśmy i posiadamy w naszym obecnym potrfelu. Grunt ten jest gotowy do komercjalizacji, gdyż posiada plan miejscowy pozwalający na zabudowę pod aktywizację gospodarczą z możliwością wybudowania obiektów magazynowych wysokiego składowania wraz z powierzchnią biurową. Z uwagi na bardzo dobrą lokalizację (bezpośrednie sąsiedztwo węzła trasy S5 łączącego z autostradą A2) jest bardzo duże zainteresowanie tym projektem.

Viza: Czy może Pan wymienić najbardziej znaczące inwestycje budowlane jakie spółka zrealizowała w ostatnim czasie poza Wielkopolską. Którą z inwestycji uważa Pan za najbardziej prestiżowa, która może być wizytówkę spółki?

Piotr Krakowski - Wiceprezes Zarządu PBO Anioła SA: Spółka na dzień dzisiejszy kończy rozpoczętą w 2009 r. galerię handlową znajdującą się w Goleniowe (Zachodniopomorskie). Obiekt ten to 12,5 tys. m kw powierzchni użytkowe, czas realizacji 24 miesiące. Obiekt zlokalizowany jest w samym centrum miasta i jest to jeden z ciekawszych objektów architektonicznych w Goleniowie. Można go uznać za wizytówkę obecnych realizacji grupy PBO Anioła.

batman12: Jakie są cele strategiczne spółki???

Piotr Krakowski - Wiceprezes Zarządu PBO Anioła SA: Rozbudowa własnej bazy produkcyjnej rozumiana jako dokapitalizowanie spółek zależnych, optymalizacja kosztów, poszerzenie oferty usług w tym zakup gruntów zaakceptowanych przez sieci handlowe oraz rozwój grupy kapitałowej rozumiany jako tworzenie nowych podmiotów lub przejęcia firm działających w perspektywicznych segmentach rynku budowlanego. Powyższe cele mają przynieść w horyzoncie kilkuletnim wzrost przychodów i rentowności prowadzonej działalności.

kuba_s: Jednym z kluczowych problemów branży budowlanej są zatory i opóźnienia w płatnościach. W jaki sposób spółka zabezpiecza się przed tymi ryzykami?

Piotr Krakowski - Wiceprezes Zarządu PBO Anioła SA: Model biznesowy Spółki oparty jest o stałą współpracę ze sprawdzonymi partnerami o dużej wiarygodności finansowej. W związku z powyższym w/w problemy dotyczą nas w nieznacznym stopniu.

Ezra: Kiedy spółka chce zadebiutować na GPW?

Piotr Krakowski - Wiceprezes Zarządu PBO Anioła SA: W dniu dzisiejszym rozpoczęły się zapisy na akcje w ramach oferty publicznej, które potrwają do 21 kwietnia (czwartek). Debiut na głównym parkiecie GPW planowany jest w maju br.

Zainteresowany: Czy akcje imienne spółki też mogą trafić do obrotu i dlaczego? W jakiej perspektywie?

Piotr Krakowski - Wiceprezes Zarządu PBO Anioła SA: Na chwilę obecna wniosek o dopuszczenie do obrotu publicznego nie obejmuje akcji imiennych serii A, które są w posiadaniu członków zarządu Spółki. Osoby te nie zamierzają w najbliższym czasie ubiegać się o zamianę tych akcji na akcje na okaziciela, a co za tym idzie dopuszczenie do publicznego obrotu.

Piotr Krakowski - Wiceprezes Zarządu PBO Anioła SA: Bardzo dziękujęmy za uczestnictwo w czacie i zapraszamy do kupna akcji naszej Spółki.

Mitoman
Starszy plutonowy
Posty: 27
Rejestracja: 04 lis 2010 21:21

Postautor: Mitoman » 20 kwie 2011 18:47

No zobaczymy - pojechałem po bandzie w tym przypadku. Zapis za 60% portfela, oby udało się chociaż połowę tego dostać. Daję spółce 3 lata prosperity dzięki rozpychaniu się sieci i sprzedaję za 30 zeta :)

darkadio
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 275
Rejestracja: 31 paź 2008 13:57

Postautor: darkadio » 20 kwie 2011 19:30

No zobaczymy - pojechałem po bandzie w tym przypadku. Zapis za 60% portfela, oby udało się chociaż połowę tego dostać. Daję spółce 3 lata prosperity dzięki rozpychaniu się sieci i sprzedaję za 30 zeta :)
To proponuje również zakup t2investement, mają ponad 1 mln PBO , przy tej cenie co piszesz (30) to bedą mieli okolo 4pln zysku na akcje, a kosztują raptem 2,7 (c/z byłby ponizej1!!! i spolka bez długów) :D

Mitoman
Starszy plutonowy
Posty: 27
Rejestracja: 04 lis 2010 21:21

Postautor: Mitoman » 20 kwie 2011 19:43

No zobaczymy - pojechałem po bandzie w tym przypadku. Zapis za 60% portfela, oby udało się chociaż połowę tego dostać. Daję spółce 3 lata prosperity dzięki rozpychaniu się sieci i sprzedaję za 30 zeta :)
To proponuje również zakup t2investement, mają ponad 1 mln PBO , przy tej cenie co piszesz (30) to bedą mieli okolo 4pln zysku na akcje, a kosztują raptem 2,7 (c/z byłby ponizej1!!! i spolka bez długów) :D
Do tego czasu nie będą już też mieli lock-upu na swoje akcje PBO Anioła ;) A na serio to rozważałem to dzisiaj, ale troszkę tam odstraszają dzienne wahania... Wykres mi się rzeczywiście podoba, ale boję się tej ekstremalnie niskiej płynności.

www.pierwotny.pl
Sierżant
Posty: 43
Rejestracja: 30 sty 2011 12:44

Postautor: www.pierwotny.pl » 20 kwie 2011 20:05

Czy warto kupić akcje PBO Anioła? http://www.pierwotny.pl/emisje/pbo-anio ... niola.html

siepacz
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 225
Rejestracja: 31 mar 2010 19:05

Postautor: siepacz » 21 kwie 2011 19:21

redukcja będzie przeokrutna :evil:

Mitoman
Starszy plutonowy
Posty: 27
Rejestracja: 04 lis 2010 21:21

Postautor: Mitoman » 21 kwie 2011 19:46

redukcja będzie przeokrutna :evil:
Mnie ciekawi jak tam dopisały instytucje. Jeżeli nie dopisały (świeżej kasy nie mają, a nowych emisji było ostatnio sporo - wiem, nadzieja matką głupich ;)) to z prospektu wynika, że jest możliwość przesuwania transz...

Policjant
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2537
Rejestracja: 29 wrz 2006 13:54

Postautor: Policjant » 26 kwie 2011 17:24

No zobaczymy - pojechałem po bandzie w tym przypadku. Zapis za 60% portfela, oby udało się chociaż połowę tego dostać. Daję spółce 3 lata prosperity dzięki rozpychaniu się sieci i sprzedaję za 30 zeta :)
To proponuje również zakup t2investement, mają ponad 1 mln PBO , przy tej cenie co piszesz (30) to bedą mieli okolo 4pln zysku na akcje, a kosztują raptem 2,7 (c/z byłby ponizej1!!! i spolka bez długów) :D
Myślisz że jeszcze warto kupić T2I pod ewentualną udaną emisję PBO?

darkadio
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 275
Rejestracja: 31 paź 2008 13:57

Postautor: darkadio » 26 kwie 2011 17:41

No zobaczymy - pojechałem po bandzie w tym przypadku. Zapis za 60% portfela, oby udało się chociaż połowę tego dostać. Daję spółce 3 lata prosperity dzięki rozpychaniu się sieci i sprzedaję za 30 zeta :)
To proponuje również zakup t2investement, mają ponad 1 mln PBO , przy tej cenie co piszesz (30) to bedą mieli okolo 4pln zysku na akcje, a kosztują raptem 2,7 (c/z byłby ponizej1!!! i spolka bez długów) :D
Myślisz że jeszcze warto kupić T2I pod ewentualną udaną emisję PBO?
Oczywiscie, tylko że obrót tam mizerny (permedia przy tym to luksus, a tam tez bylo z tym slabo), ale wycena T2 jest bardzo zanizona, więc jak masz czas to kupuj, a czy w dniu dzisiejszym Ty cos podkupywales, bo sie tam naprawdę trochę dzialo.

pzdr

Policjant
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2537
Rejestracja: 29 wrz 2006 13:54

Postautor: Policjant » 26 kwie 2011 17:54

Na T2I zwróciłem uwagę poprzez emisje PBO, gyż okazało się że sa sporym akcjonariuszem, a pewnie nie kupowali tych akcji po 11,5 więc gdyby emisja się okazała sukcesem (tu zawsze niepewność) pewnie doksięgują sobie spory zysk, potem okazało się, że spółka ma sporo aktwywów: ziemia, biurowiec w Poznaniu - jednym słowem spore aktywa, a kapitalizacje przy tym mizerna- tylko skad taka mizerna wycena?

Dlatego się póki co przyglądam z UWAGĄ, AT może być też przełomowe. A na NC taka spółka w miesiąc może i 300% dać.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości