ABS INVESTMENT [AIN] księga I NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
bieszczad
Chorąży
Posty: 860
Rejestracja: 30 paź 2008 17:02

Postautor: bieszczad » 21 lip 2011 12:53

Dywidenda dzisiaj wpadła :D to cieszy. Nowe umowy też ciekawe. Ale jakiś baranek powiesił na sprzeda cały worek zleceń. :roll:

REKLAMA


dareknal
Chorąży sztabowy
Posty: 4619
Rejestracja: 10 gru 2006 15:27
Lokalizacja: kraków - szuwarkowo

Postautor: dareknal » 26 lip 2011 08:26


dareknal
Chorąży sztabowy
Posty: 4619
Rejestracja: 10 gru 2006 15:27
Lokalizacja: kraków - szuwarkowo

Postautor: dareknal » 26 lip 2011 08:38

Pierwsze wrażenia bardzo dobre.
Kolejny zyskowny kwartał pomimo tak słabej koniunktury. Jak widac portfel stabilny i zyski/straty z wyceny okazały się per saldo dodatnie. To bardzo ważne pamiętając , że rynki mają tu duże plecy. I świetna pozycja wyjściowa gdy koniunktura choćby lekko sie poprawi.

bardzo podobało mi sie szczegółowo opisanie zarówno głównych składników powodujących zyski jak i wyjasnienie wzrostu kosztów - i co wazniejsze ich jednorazowość.

Wreszcie liczba debiutów na jakie czekamy a w konsekwencji kolejne wysokie stopy zwrotu oraz wyraźnie poszerzająca się baza klientów bardzo dobrze rokuje na II półrocze.

bieszczad
Chorąży
Posty: 860
Rejestracja: 30 paź 2008 17:02

Postautor: bieszczad » 26 lip 2011 09:27

Jak na tak kiepski rynek to wynik niezły. Widać wyraźnie, że jest portfel spółek notowanych, kilka czeka na debiut i są nowe umowy. Przejecia powinny znacznie poprawić wyniki i skalę działania. BBC znam i to mocna firma. Pooglądałem trochę Profit, który ma wejść do grupy. Bardzo ciekawą działalność prowadzą. Stabilne zyski+bezpieczne inwestycje+dywidenda taki kierunek trzymać!!!

dareknal
Chorąży sztabowy
Posty: 4619
Rejestracja: 10 gru 2006 15:27
Lokalizacja: kraków - szuwarkowo

Postautor: dareknal » 26 lip 2011 13:43

Presja podażowa zniknęła jak za pomocą czarodziejskiej różdźki - znaczy czarodziej był jeden - gra na zbicie kursu czy niefrasobliwa próba wyjścia - tak czy owak droga na nowe szczyty - zwłszcza w świetle raportu - otwarta

dareknal
Chorąży sztabowy
Posty: 4619
Rejestracja: 10 gru 2006 15:27
Lokalizacja: kraków - szuwarkowo

Postautor: dareknal » 26 lip 2011 13:58

i poszły konie po betonie

bieszczad
Chorąży
Posty: 860
Rejestracja: 30 paź 2008 17:02

Postautor: bieszczad » 26 lip 2011 15:25

Faktycznie. Może taka technika zakupów? Ryzykowna trochę co prawda ale czasem skuteczna.

dareknal
Chorąży sztabowy
Posty: 4619
Rejestracja: 10 gru 2006 15:27
Lokalizacja: kraków - szuwarkowo

Postautor: dareknal » 08 sie 2011 14:58

Raport ESPI
Raport RB_ASO

Numer: 15/2011
Data sporządzenia: 08-08-2011


Spółka: ABS INVESTMENT S.A.

Temat: Zmiana stanu posiadania przez akcjonariusza

Podstawa prawna:
Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych




Treść raportu:
Zarząd Spółki ABS Investment S.A. z siedzibą w Bielsku-Białej informuje, iż w dniu 08.08.2011 r. do Spółki wpłynęło zawiadomienie w trybie art. 160 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi sporządzone przez członka Zarządu Emitenta, Pana Sławomira Jarosza w sprawie dokonanych przez niego następujących transakcjach nabycia akcji ABS Investment S.A.:

1. W dniu 8 czerwca 2011 r. Sławomir Jarosz sprzedał 3.000 akcji Spółki po średniej cenie 0,24 zł za akcję;
2. W dniu 8 czerwca 2011 r. Sławomir Jarosz sprzedał 3.500 akcji Spółki po średniej cenie 0,23 zł za akcję;
3. W dniu 8 czerwca 2011 r. Sławomir Jarosz nabył 100 akcji Spółki po średniej cenie 0,24 zł za akcję;
4. W dniu 8 czerwca 2011 r. Sławomir Jarosz nabył 7.900 akcji Spółki po średniej cenie 0,25 zł za akcję;
5. W dniu 13 czerwca 2011 r. Sławomir Jarosz nabył 5.247 akcji Spółki po średniej cenie 0,24 zł za akcję;
6. W dniu 13 czerwca 2011 r. Sławomir Jarosz nabył 12.753 akcji Spółki po średniej cenie 0,25 zł za akcję;
7. W dniu 15 czerwca 2011 r. Sławomir Jarosz nabył 7.200 akcji Spółki po średniej cenie 0,25 zł za akcję;
8. W dniu 15 czerwca 2011 r. Sławomir Jarosz nabył 2.800 akcji Spółki po średniej cenie 0,26 zł za akcję;
9. W dniu 16 czerwca 2011 r. Sławomir Jarosz nabył 17.000 akcji Spółki po średniej cenie 0,26 zł za akcję;
10. W dniu 17 czerwca 2011 r. Sławomir Jarosz nabył 3.803 akcje Spółki po średniej cenie 0,27 zł za akcję;
11. W dniu 21 czerwca 2011 r. Sławomir Jarosz nabył 7.942 akcji Spółki po średniej cenie 0,29 zł za akcję;
12. W dniu 5 sierpnia 2011 r. Sławomir Jarosz nabył 10.000 akcji Spółki po średniej cenie 0,28 zł za akcję;

Łącznie na rynku NewConnect w transakcjach sesyjnych dokonano nabycia 74.745 akcji Emitenta po średniej cenie 0,26 zł oraz sprzedaży 6.500 akcji Emitenta po średniej cenie 0,23 zł. Poprzednio ujawniony stan posiadania akcjonariusza wskazywał 4.948.755 akcji, co dawało 19,80% udziału w kapitale zakładowym Spółki oraz 4.948.755 głosów na WZA (19,80%). Stan posiadania akcjonariusza po ww. transakcjach wynosi 5.017.000 akcji, co stanowi 20,07% udziału w kapitale zakładowym Spółki oraz 20,07% udziału w ogólnej liczbie głosów na WZA Emitenta.

Podstawa prawna: art.160 ust.4 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi w zw. z art. 56 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu (Dz. U. z 2005 r., Nr 184, poz. 1539)..

Podpisy osób reprezetujących spółkę:
08-08-2011 Bogdan Pukowiec Wiceprezes Zarządu

dentysta1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8577
Rejestracja: 31 gru 2005 13:40

Postautor: dentysta1 » 17 sie 2011 10:34

ABS INVESTMENT SA - podpisanie istotnej umowy
17.08. Warszawa (PAP/EBI) - Nr: 48/2011
Zarząd Spółki ABS Investment S.A. z siedzibą w Bielsku-Białej informuje, iż w dniu 17 sierpnia 2011 r. zawarta została umowa między Emitentem a spółką Robinson Europe S.A. z siedzibą w Bielsku-Białej, zajmującą się produkcją i dystrybucją sprzętu wędkarskiego. Umowa ma na celu świadczenie usług doradczych związanych z wprowadzeniem akcji Spółki serii A i C do publicznego obrotu w ramach Alternatywnego Systemu Obrotu na rynku NewConnect.
Niniejsza informacja zostaje przekazana z uwagi na fakt, iż Emitent ściśle współpracuje ze Spółką Robinson Europe S.A., która jest podmiotem notowanym na rynku NewConnect, a ponadto jej akcje znajdują się w portfelu inwestycyjnym Emitenta. W związku z tym, w ocenie Zarządu ABS Investment S.A., zawarta umowa posiada status istotnej.
Podstawa prawna: § 3 ust. 2 pkt 2 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu ,,Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect".
kom ebi zdz/
Nawet po największej burzy zawsze wychodzi słońce

dareknal
Chorąży sztabowy
Posty: 4619
Rejestracja: 10 gru 2006 15:27
Lokalizacja: kraków - szuwarkowo

Postautor: dareknal » 19 sie 2011 22:00

Oj Panie Jaruga, panie Jaruga - wstyd.

Ciekawe jak Pan myśli co sądzą pozostali członkowie Zarządu sukcesywnie dokupujący akcje - a Pan Prezes sypiący w rynek w 3 tygodnie po debiucie i w chwilach największej paniki na rynku. Wstyd.

Bądż Pan przynajmniej teraz Dżentelmen.

dentysta1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8577
Rejestracja: 31 gru 2005 13:40

Postautor: dentysta1 » 20 sie 2011 06:54

Oj Panie Jaruga, panie Jaruga - wstyd.

Ciekawe jak Pan myśli co sądzą pozostali członkowie Zarządu sukcesywnie dokupujący akcje - a Pan Prezes sypiący w rynek w 3 tygodnie po debiucie i w chwilach największej paniki na rynku. Wstyd.

Bądż Pan przynajmniej teraz Dżentelmen.[/quote

Dżentelmenów to już nie wielu zostało, a chęć zarobku i strach mają olbrzymią siłę. Najciekawsze w tym wszystkim tak jak piszesz w dniu największej paniki, osoba która powinna stać murem pękła a my małe ludziki wytrwaliśmy, choć powiem szczerze że martwiłem się o silę akcjonariatu ale jak widać nie zawiodłem się na niej. Cóż baba z wozu koniom lżej. Zwróć uwagę również na bardzo ciekawą sytuację na AUX, myślę że podaż z ostatnich tygodni pochodziła w 90 % z jednej ręki spychając kurs na 3 zł, odebraliśmy tak przypuszczam około 100tk akcji, patrząc niestety na ukryte leży tam jeszcze około 11tk, myślę że to już nie dużo, później do 4 zł w zasadzie karnet jest pusty. Sporo zależeć będzie teraz od nas czy będziemy korzystać z okazji i sypać po 4 zł czy wstrzymamy się z podażą i dam radę wrócić na 5 zł, bo to nazwijmy minimum przyzwoitości. AUX musi też zacisnąć pasa i poprawić rentowność bo nie oszukujmy się po ostatnich spadkach jest dużo spółek o świetnych parametrach i wskaźnikach. No i skup, myślę że ruszy na dniach, zobaczymy tylko jak będzie prowadzony, nie wiem tylko czy jest to możliwe ale pewnie to sprawa wprowadzenia takiegu punktu na WZA podniesienie limitu skupu akcji w ramach przeznaczonej kwoty na ten cel. Musimy również pamiętać że nie tylko my straciliśmy ale również ECA, myślę że po połączeniu będzie im zależeć na wzroście kursu, tam pracują młodzi ludzie którzy póki co na emeryturę się nie wybierają. Reasumując mimo to że dostaliśmy w kość uważam że nie jest źle, ba nawet lepiej jak sypacz wywala po 3 niż by nam pluł po 5, ot takie iracjonalne tłumaczenie :wink:
Nawet po największej burzy zawsze wychodzi słońce

dareknal
Chorąży sztabowy
Posty: 4619
Rejestracja: 10 gru 2006 15:27
Lokalizacja: kraków - szuwarkowo

Postautor: dareknal » 20 sie 2011 09:20

Oj Panie Jaruga, panie Jaruga - wstyd.

Ciekawe jak Pan myśli co sądzą pozostali członkowie Zarządu sukcesywnie dokupujący akcje - a Pan Prezes sypiący w rynek w 3 tygodnie po debiucie i w chwilach największej paniki na rynku. Wstyd.

Bądż Pan przynajmniej teraz Dżentelmen.[/quote

Dżentelmenów to już nie wielu zostało, a chęć zarobku i strach mają olbrzymią siłę. Najciekawsze w tym wszystkim tak jak piszesz w dniu największej paniki, osoba która powinna stać murem pękła a my małe ludziki wytrwaliśmy, choć powiem szczerze że martwiłem się o silę akcjonariatu ale jak widać nie zawiodłem się na niej. Cóż baba z wozu koniom lżej. Zwróć uwagę również na bardzo ciekawą sytuację na AUX, myślę że podaż z ostatnich tygodni pochodziła w 90 % z jednej ręki spychając kurs na 3 zł, odebraliśmy tak przypuszczam około 100tk akcji, patrząc niestety na ukryte leży tam jeszcze około 11tk, myślę że to już nie dużo, później do 4 zł w zasadzie karnet jest pusty. Sporo zależeć będzie teraz od nas czy będziemy korzystać z okazji i sypać po 4 zł czy wstrzymamy się z podażą i dam radę wrócić na 5 zł, bo to nazwijmy minimum przyzwoitości. AUX musi też zacisnąć pasa i poprawić rentowność bo nie oszukujmy się po ostatnich spadkach jest dużo spółek o świetnych parametrach i wskaźnikach. No i skup, myślę że ruszy na dniach, zobaczymy tylko jak będzie prowadzony, nie wiem tylko czy jest to możliwe ale pewnie to sprawa wprowadzenia takiegu punktu na WZA podniesienie limitu skupu akcji w ramach przeznaczonej kwoty na ten cel. Musimy również pamiętać że nie tylko my straciliśmy ale również ECA, myślę że po połączeniu będzie im zależeć na wzroście kursu, tam pracują młodzi ludzie którzy póki co na emeryturę się nie wybierają. Reasumując mimo to że dostaliśmy w kość uważam że nie jest źle, ba nawet lepiej jak sypacz wywala po 3 niż by nam pluł po 5, ot takie iracjonalne tłumaczenie :wink:
Całkowicie się z Tobą zgadzam.
Akcjanariat w ABS okazał się wyjątkowo stabilny i zdyscyplinowany, pomijając jedną czarną owce. Szkoda że w randze w-ce Prezesa.

Wracając do AUX. Też wydaje m się, że jest jeden zasadniczy sypacz, ale jakby bliżej końca niż początku. Miejmy nadzieje, ż epowrót na 4 odbędzie sie szybciutko, a potem odrobimy resztę i te 5 pln wkrótce się pojawi. Skup jka najbardziej winien w tym pomóc.
Ponieważ ustanowienie górnej ilości akcji w skupie nie mieści się w standardach takich operacji, uważam, że powinno zostaczwołąne NWZA w celu zmiany tego zapisu tj. zniesienie ilościowych dolnych i górnych widełek akcji. I myśle, że taką idee nalezy przedstawić p. Prezes z racjonalnym uzasadnieniem. I podobnie jak Ty uważam, że ECA będzie naszym sojusznikiem a wyższa wycena akcji jest jak najbardzije w ich długowaflowym inretesie.

BR
Starszy kapral
Posty: 8
Rejestracja: 20 sie 2011 11:39

Postautor: BR » 20 sie 2011 13:02

Witam Panów nie wypowiadam sie na forum bo to nie ma mniejszego znaczenia a jestem na GPW obecny od 3 lat.. .

Pan Jaruga jak widać nie wytrzymał i sprzedał dość tanio... komuś w promocji akcje wpadły ..... Zakładam że ta nagła podaż z przed ok 2 tygodni na papierze i pokazanie ile się ma akcji na sprzedaż była właśnie przez niego . Co się okazuje Pan v-ce mógłby się wstydzić zaniżając kurs .... hmmm pewnie jest coś na rzeczy ale ..... akcjonariat mamy dobry bo nie było gleby jak na Wigu 20....

ogólnie przejrzałem raport okresowy Marka SA gdzie ABS jest włascielem niewielkiego pakiet za ok 100 tys zł i widze ze dobrze spółkę wybrali zakładam że na debiucie zarobią ok 100 % .....

apropo .....

bieszczad
Chorąży
Posty: 860
Rejestracja: 30 paź 2008 17:02

Postautor: bieszczad » 22 sie 2011 14:09

A co to ta Marka? V-ce Prezes niech się wstydzi [-X

BR
Starszy kapral
Posty: 8
Rejestracja: 20 sie 2011 11:39

Postautor: BR » 22 sie 2011 14:41

Marka SA to jedna z ich inwestycji kapitałowych
kupili 12 000 sztuk po ok 8,06 zł za akcje będzie debiut zapewne początek września.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: krug2 i 141 gości