COGNOR [COG] księga XXIII

wszystko na temat spółek publicznych
nomura
Starszy chorąży
Posty: 1899
Rejestracja: 08 lip 2009 14:44

Postautor: nomura » 25 maja 2012 15:00

dobra-ostatni raz!
możesz sobie miec aktywa z czystego złota , platyny i diamentów, jednoczesnie byc zadłuzony i perspektywy rozwoju , oparte o dalsze zadlużanie.
Pytanie : ....jezeli te Twoje brylanty , nie daja widoków na wyjscie z marazmu ,a jedyne co sie wokół dzieje to wycie: pieniędzy, pieniędzy ,pieniędzy trzeba!!!!
to gdzie tutaj umiescic słowo ''biznes''????????
Rozumiem -włożyłeś grosz , czekasz na zysk -czekaj!Aktywa , obroty, wizje-git!
Jakbys włozył ten grosz do zwykłej spółki kapitałowej i miał świadomośc ,że kazdy pieniążek...;-)jest pochłaniany przez spółke tylko na TRWANIE!!,a na zwroty musisz poczekac 30 lat- to co bys myślał /mówił???

REKLAMA


LIMBA
Chorąży sztabowy
Posty: 4361
Rejestracja: 30 lis 2007 17:41

Postautor: LIMBA » 25 maja 2012 16:03

to pod co chcialeś kupować ? pod trawienie ?
chyba nie
:mrgreen:

nomura
Starszy chorąży
Posty: 1899
Rejestracja: 08 lip 2009 14:44

Postautor: nomura » 25 maja 2012 16:13

chciałem ,żeby ktoś spróbował mnie przekonac ,że warto.......
potem był sraka-raport , a teraz to juz tylko popłuczyny........ 8)
a teraz to juz lamenty ,że kasa pusta .........

miro
Chorąży sztabowy
Posty: 5975
Rejestracja: 21 cze 2005 13:48
Lokalizacja: poznan

Postautor: miro » 25 maja 2012 16:24

chciałem ,żeby ktoś spróbował mnie przekonac ,że warto.......
potem był sraka-raport , a teraz to juz tylko popłuczyny........ 8)
a teraz to juz lamenty ,że kasa pusta .........
w taką pogode nie warto marnowac energie

elwerb
Chorąży
Posty: 764
Rejestracja: 29 cze 2007 01:07

Postautor: elwerb » 25 maja 2012 16:25

w ubiegłym roku Cognor sprzedał przynoszacą rokrocznie straty dystrybucję za 300 mln - straty z lat ubiegłych nie przestraszyły MITTALA ;

Chińczycy zainwestowali w zabytkowa hutę w Stalowej Woli 200 mln;

Mittal nie wygasza pieca w Dabrowie Górniczej ;

produkcja samochodów się nie kończy,
kopalnie muszą inwestować w modernizację,

to są odbiorcy COGA,
a Sztuczkowski skoncentrował się już na konkretnej działalności - produkcji stali na tym od czego zaczynał;

(BGŻ przed wezwaniem (72,5zł) kosztował 45 zł;)

nomura
Starszy chorąży
Posty: 1899
Rejestracja: 08 lip 2009 14:44

Postautor: nomura » 25 maja 2012 16:46

niezłe jaja/...................

szpadel sprzedał za 300 cos , co niektórzy tutaj szacowali w miliardach......
A straty nie powaliły mittala , bo to jest Mittal własnie

Chińczycy moga sobie inwestować w co chca i ile chcą-ich sprawa , a tutaj bez związku kompletnie.

Mittal nie wygasza pieca , no i co z tego?Mój znajomy piekarz tak samo.........

produkcja rakiet kosmicznych tez sie nie kończy, a rolnicy musza inwestowac w nawozy.To tez są odbiorcy coga.

jak będzie wezwanie po 6 nawet 7 to gdzie tu sukces jak wieszośc utopiona po .........rany boskie nie chcę ich wkurzać.


i kogo wali na czym skupia się szpadlowicz , jak efektem tego skupienia jest biznes co nawet na długi nie zarabia , a w perspektywie są modernizacje i inwestycje , które muszą byc , bo inaczej zaczna te perly byc kompletnie niekonkurencyjne.

vovo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3794
Rejestracja: 09 maja 2007 15:41

Postautor: vovo » 25 maja 2012 17:03

Nomura, oj nie lubisz Ty pana Prezesa, nie lubisz.
Przeciez to nie jego wina , ze Skotan, który nic nie robi jest juz Lepiej wyceniany niz Jego zmodernizowane fabryki i sieć skupu surowca, razem wzięte!

elwerb
Chorąży
Posty: 764
Rejestracja: 29 cze 2007 01:07

Postautor: elwerb » 25 maja 2012 17:17

ja zakładam, że Grecja pozotanie w UNII;
rozpoczną się silne wzrosty;

a Cognor poprawi rentowność,
zroluje obligacje, rozbuduje moce przy udziale partnera branżowego lub funduszy PE,

pierwszy kwartał zawsze jest najsłabszy w branży,

spółki z sektora notowane na GPW miały znacznie mniejsze przychody niż w analogicznym okresie,

COGNOR w drugim kwartale zyska na mocnym EUR,
popracują nad rentownością i OK

nomura
Starszy chorąży
Posty: 1899
Rejestracja: 08 lip 2009 14:44

Postautor: nomura » 25 maja 2012 17:22

Vovo -Ciebie lubie i tyle .......
a tak poza tym to bez znaczenia te moje jęki bo i tak nic nie zmienią.
A wiadomo ,że Skotan nie jest od zarabiania , tylko od tego ,żeby raz na jakis czas zrobić windę w góre ,albo jakis ciekawy ruch na akcjach -skutek yen sam , a tutaj ????? Ta nędza 3....5....3....5....3....5.... , a wizje ciągle te same......
ja nie mówie ,że nie ma szans , ale przy tej ekipie i jej stylu zarzadzania bedzie na99 % to co było poprzednio.Usychało ,usychało ,aż poszło za kilkanaście procent zbiorowych wizji.Mozna się pocieszac ,że dobre i to , ale tak samo jak tam była na końcu plajta-tutaj tez na to samo sie zanosi.......

Elwerb-wypisz wymaluj to samo było pisane o CSG-ZSS jeszcze to ,jeszcze tamto , w nastepnym q, w nastepnym roku etc. poprawimy , skonsolidujemy , uzdrowimy , odsniezymy.Nie przyjacielu -nic z tego , Oni tego nie zrobia bo nie umieja ,a w dodatku maja nóz na gardle. Inaczej sie pracuje bez presjii pejsatych .A wszystko zastawione i musi byc ich zgoda na takie manewry.A na ***.j im rozwój ,jak tu trzeba wyszarpac hajs -now!!!!
I w końcu jakas konsekwencja na miły Bóg- mocny złoty czy mocne E.????
bo latacie tutaj od sciany do ściany............;-)

ja juz z grzeczności wrodzonej nie pytam pod co w to wejśc ,ale pod co w tym syfie -tkwić?
pzdr.

elwerb
Chorąży
Posty: 764
Rejestracja: 29 cze 2007 01:07

Postautor: elwerb » 25 maja 2012 18:16

przede wszystkim aktywa - huty to nie pikarnia nie kupisz tego od ręki,

po drugie dopiero teraz akcjonariusze mają te same aktywa co właściciel, wcześniej główne aktywa produkcyjne były w Złomrexie,

w czasie koniunktury zysk netto Złomrexu sięgał prawie 200 mln zł,

pozdr

vovo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3794
Rejestracja: 09 maja 2007 15:41

Postautor: vovo » 25 maja 2012 18:16

ja nie mówie ,że nie ma szans , ale przy tej ekipie i jej stylu zarzadzania bedzie na99 % to co było poprzednio.Usychało ,usychało ,aż poszło za kilkanaście procent zbiorowych wizji.Mozna się pocieszac ,że dobre i to , ale tak samo jak tam była na końcu plajta-tutaj tez na to samo sie zanosi.......
pzdr.
Piatek, jestem na wspomaganiu więc i mój stary umysl staje się chwilowo bystrzejszy. Chce się z kolegami podzielic takim oto spostrzezeniem. Synthos, Barlinek, Rovese. Te trzy spółki łaczy jeden własciciel. Pierwsza z nich notuje rekordowe przychody i rekordowe zyski czemu towarzyszą naturalnie rekordowe notowania. Dwie pozostałe zostały własnie dokapitalizowanie, aby uniknąć bankructwa. O ile dobrze pamiętam nie jest to pierwsza taka operacja na tych dwóch społkach. Stawiam więc pytanie sznaowny kolego Nomura, jak to jest, ten sam wałsciciel ten sam styl zarządznia czy nadzorowania , w jednej się udaje a w pozostałych permanentnie nie!
A może sprawy sa trochę bardziej skaplikowane niz nam sie wydaje albo są nadzwyczaj proste i zależa tylko od tego czy w Tailandii albo Australii bedzie powódż tysiąclecia a w Indonezji albo Japonii trzesienie ziemi w sakli 8 stopni
Ciepło pzdrawiam

Gość

Postautor: Gość » 25 maja 2012 19:03

W dalszym ciągu ,proponuje ujednolicenie tzw. sprzęgła.........
Synthos i barlinek to po prostu różne branże i tyle , a co do tego ,że Tzw.Inwestor , sobie nabył i zarzadza to zgoda -moze miec w swoim konglomeracie niefajne tematy ,ale ku.r.wa to jest jego brocha w co wchodzi i jak zamierza zamienic żabe w księżniczkę.A jesli umie zaczarować ulice i ta _da Mu szmal na te przemianę to czemu nie...........Natomiast tutaj jest tak ,że kazdy , powtarzam -każdy ***** jest ubierany w .....'teraz to juz tylko lepiej ''
a jak jest to widać........
Oczywiście są zawsze jakies okoliczności j.w. ,że sie nie udaje , tylko jak nie udaje sie szósty rok z rzędu i właściwie mamy na horyzoncie zupełnie nowatorski model biznesowy -Wyjaśnię:
szpadlowicz w nie swoich hutach !! tak jest -w nie swoich- bo jak cos jest zastawione w lombardzie -to do momentu spłaty- jest lombardu!!! , ma, na nie swoich sprzętach-Ponoć vendor -bzdet nadchodzi,zarobic na :kupony, inne długi , rozwój będący czystą koniecznością gdyż jesli nie ,to wiesz ....ostatnich gryzą psy! na vendory , na samego siebie i s.ka. i jeszcze na Ciebie , to ja mówie jasno: nie ma opcji.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tzn. napewno 4-ty w kolejce sie nie załapie, niestety, czyli TY
jakis niesamowity outsourcing własności.
Ludzie !!!!! hello , pobudka do jasnej cholery.........

Gość

Postautor: Gość » 25 maja 2012 19:04

nie wiem , czemu zapisało mnie jako gość , ale to ja Nomurka..........

Gość

Postautor: Gość » 25 maja 2012 19:09

przede wszystkim aktywa - huty to nie pikarnia nie kupisz tego od ręki,

po drugie dopiero teraz akcjonariusze mają te same aktywa co właściciel, wcześniej główne aktywa produkcyjne były w Złomrexie,

w czasie koniunktury zysk netto Złomrexu sięgał prawie 200 mln zł,

pozdr
a guzik.......
nawet 200 baniek nie pozwala na spokojne inwestowanie i spłaty kuponów i reszty syf.u, a to było i nie będzie juz dłuuuuugo

nomura
Starszy chorąży
Posty: 1899
Rejestracja: 08 lip 2009 14:44

Postautor: nomura » 26 maja 2012 23:31

....


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: P&L i 198 gości