COGNOR [COG] księga XXIII

wszystko na temat spółek publicznych
Cool
Podporucznik
Posty: 10400
Rejestracja: 27 kwie 2005 13:46

Postautor: Cool » 04 cze 2012 12:25

Nic mi tu nie przeszkadza, to nie moje podwórko, interesuje mnie tylko przyszłość kursu i jak dla mnie, to kiedyś mogli sobie tam obracać tylko samymi fakturami zamiast złomem, lecz później wszystko obrosło w tłuszcz i teraz zastanawiam się gdzie to sadło dryfuje i jaki ma pomysł na dalszy byt spólki, a z medialnych interwiew wyłania się nieciekawy obraz ze niepostępową strukturą, która potrafi tylko zarzynać spółkę i dobić jej kurs.
Ciekawy jest też ten pomysl we wpędzanie spólki w coraz wieksze długi, obecnie z bieżącej działalności nie są w stanie spłacić obligow a chcą brać nowy kredyt na jakieś siermiężne pomysły, bo widmo spłaty ponad 1 mld też ma wpływ na kurs.
albo zyskObrazekalbo w pysk

REKLAMA


instynkt
Chorąży sztabowy
Posty: 4729
Rejestracja: 09 sie 2011 20:08

Postautor: instynkt » 04 cze 2012 12:30

Nic mi tu nie przeszkadza, to nie moje podwórko, interesuje mnie tylko przyszłość kursu i jak dla mnie, to kiedyś mogli sobie tam obracać tylko samymi fakturami zamiast złomem, lecz później wszystko obrosło w tłuszcz i teraz zastanawiam się gdzie to sadło dryfuje i jaki ma pomysł na dalszy byt spólki, a z medialnych interwiew wyłania się nieciekawy obraz ze niepostępową strukturą, która potrafi tylko zarzynać spółkę i dobić jej kurs.
Ciekawy jest też ten pomysl we wpędzanie spólki w coraz wieksze długi, obecnie z bieżącej działalności nie są w stanie spłacić obligow a chcą brać nowy kredyt na jakieś siermiężne pomysły, bo widmo spłaty ponad 1 mld też ma wpływ na kurs.
ale to chyba ty rozpocząłeś temat związany z tym, że nie było możliwości by sztuczka się rozkręcił ? i że jest słupem?

jest psem w kagańcu i na smyczy obligatariuszy lub w wersji łagodniejszej jest rentierem ( jak wcześniej zauważyłeś) to na pewno ale nie słupem
Ostatnio zmieniony 04 cze 2012 12:32 przez instynkt, łącznie zmieniany 1 raz.
end

konefka
Chorąży sztabowy
Posty: 4589
Rejestracja: 01 sty 1970 01:00
Lokalizacja: baza łodzi podwodnych

Postautor: konefka » 04 cze 2012 12:31

No to teraz starą cognorowa a może i jeszcze starszą tradycją :arrow: 3.20

vovo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3794
Rejestracja: 09 maja 2007 15:41

Postautor: vovo » 04 cze 2012 12:58

Nic mi tu nie przeszkadza, to nie moje podwórko, interesuje mnie tylko przyszłość kursu i jak dla mnie, to kiedyś mogli sobie tam obracać tylko samymi fakturami zamiast złomem, lecz później wszystko obrosło w tłuszcz i teraz zastanawiam się gdzie to sadło dryfuje i jaki ma pomysł na dalszy byt spólki, a z medialnych interwiew wyłania się nieciekawy obraz ze niepostępową strukturą, która potrafi tylko zarzynać spółkę i dobić jej kurs.
Ciekawy jest też ten pomysl we wpędzanie spólki w coraz wieksze długi, obecnie z bieżącej działalności nie są w stanie spłacić obligow a chcą brać nowy kredyt na jakieś siermiężne pomysły, bo widmo spłaty ponad 1 mld też ma wpływ na kurs.
Coo,l to co liczy się współcześnie to musi mieć znamiona efektu skali. W przeciwnym razie skazane jest na pożarcie. Pytaniem, póki co, dla Cognora jest, czy zostanie kupiony jako działająca spółka, czy może jako masa upadłości od syndyka. Karkosik wstrzymał wypłaty z zysku w swoich firmach, należy wiec przypuszczać, iż szykuje się do ekspansji. Ta nasza spółeczka pasowałaby mu jak ulał do jego grupy. Byłaby uzupełnieniem nie tylko dla Alchemii ale i dla Boryszewa w zakresie produktów atomotiv.
Jak ten proces przebiegnie zależy od tego jaką siłę ma Karkosik w polskim systemie bankowym. Jeśli ją ma, w co nie wierzę, kupi od syndyka. W innym przypadku trzeba dogadywać się z panem Przemysławem lub czekać do…no właśnie do czego?

miro
Chorąży sztabowy
Posty: 5975
Rejestracja: 21 cze 2005 13:48
Lokalizacja: poznan

Postautor: miro » 04 cze 2012 13:05

Nic mi tu nie przeszkadza, to nie moje podwórko, interesuje mnie tylko przyszłość kursu i jak dla mnie, to kiedyś mogli sobie tam obracać tylko samymi fakturami zamiast złomem, lecz później wszystko obrosło w tłuszcz i teraz zastanawiam się gdzie to sadło dryfuje i jaki ma pomysł na dalszy byt spólki, a z medialnych interwiew wyłania się nieciekawy obraz ze niepostępową strukturą, która potrafi tylko zarzynać spółkę i dobić jej kurs.
Ciekawy jest też ten pomysl we wpędzanie spólki w coraz wieksze długi, obecnie z bieżącej działalności nie są w stanie spłacić obligow a chcą brać nowy kredyt na jakieś siermiężne pomysły, bo widmo spłaty ponad 1 mld też ma wpływ na kurs.
Coo,l to co liczy się współcześnie to musi mieć znamiona efektu skali. W przeciwnym razie skazane jest na pożarcie. Pytaniem, póki co, dla Cognora jest, czy zostanie kupiony jako działająca spółka, czy może jako masa upadłości od syndyka. Karkosik wstrzymał wypłaty z zysku w swoich firmach, należy wiec przypuszczać, iż szykuje się do ekspansji. Ta nasza spółeczka pasowałaby mu jak ulał do jego grupy. Byłaby uzupełnieniem nie tylko dla Alchemii ale i dla Boryszewa w zakresie produktów atomotiv.
Jak ten proces przebiegnie zależy od tego jaką siłę ma Karkosik w polskim systemie bankowym. Jeśli ją ma, w co nie wierzę, kupi od syndyka. W innym przypadku trzeba dogadywać się z panem Przemysławem lub czekać do…no właśnie do czego?
czytając Was można sadzić ze Cognor to bankrut ,czy aby nie za szybko taki osąd ?

vovo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3794
Rejestracja: 09 maja 2007 15:41

Postautor: vovo » 04 cze 2012 13:15

czytając Was można sadzić ze Cognor to bankrut ,czy aby nie za szybko taki osąd ?
No co Ty Miro, nic takiego nie napisałem. I tak nie uwazam. Uwzam natomiast iz wokól tej spółki albo i o tę spółkę toczy sie zakulisowa gra! Takie polskie, tradycyjne, piekiełko! A moze świat wspólczesny juz taki jest i to nie jest wcale polska specjalność.
Wszystko się więc moze zdarzyć

nomura
Starszy chorąży
Posty: 1899
Rejestracja: 08 lip 2009 14:44

Postautor: nomura » 04 cze 2012 13:15

bo to jest bankrut , tylko taki nie do końca zdiagnoazowany.
Dryfujący , słabosterowalny podmiot, i nie ma znaczenia oco się roz.pie.przy
rafa , skały , inny podobny obiekt.
na razie nie ma obawy - będzie trwał i o to chodzi . Zadnej ekspansji , nic z tego , tylko trwanie .Z tego sa dla nich grube pajdy .Niestety tylko dla nich.......
I vovo ma oczywiście rację........ktos to w końcu wezmie za parę groni.......

miro
Chorąży sztabowy
Posty: 5975
Rejestracja: 21 cze 2005 13:48
Lokalizacja: poznan

Postautor: miro » 04 cze 2012 13:21

pozostaje cały czas temat warrantow

vovo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3794
Rejestracja: 09 maja 2007 15:41

Postautor: vovo » 04 cze 2012 13:25

pozostaje cały czas temat warrantow
I jesli "czarne moce" zablokują operację rolowania to zostaną odpalone!

miro
Chorąży sztabowy
Posty: 5975
Rejestracja: 21 cze 2005 13:48
Lokalizacja: poznan

Postautor: miro » 04 cze 2012 13:31

pozostaje cały czas temat warrantow
I jesli "czarne moce" zablokują operację rolowania to zostaną odpalone!
nikt nie wymyślił lepszej metody na kryzys jak inwestycje w infrastrukturę.Pozostaje pytanie kiedy zostaną uruchomione środki

elwerb
Chorąży
Posty: 764
Rejestracja: 29 cze 2007 01:07

Postautor: elwerb » 04 cze 2012 13:48

w pierwszym kwartale przychody wzrosły o 20 %
tonaż o 14 %
wykorzystanie mocy powyżej 80 %
---------------------------------------------------

w drugim kwartale ceny złomu spadły więc różnica miedzy złomem a produktami końcowymi na korzyść COG;
40 % produkcji to eksport więc kurs EUR/PLN przełoży się na wynik netto z działalności operacyjnej;
z tego też powodu import do Polski mało opłacalny;



------------------------------------------------

to co według mnie jest ważne to aktywa, które posiada spółka;
inwestycja typu green field w jedną tylko hutę o podobnej mocy co Ferrostal to koszt ok 500 mln;

Cool
Podporucznik
Posty: 10400
Rejestracja: 27 kwie 2005 13:46

Postautor: Cool » 04 cze 2012 14:04

Chodziło o to, dlaczego Sztuczkowski nie zrobił zmian w swojej kiepskiej kadrze po tamtych wpadkach przez co spólka patowo tkwi po uszy w długach, czyli czy jest on głupszy od swojej kadry, czy też czy kadra wspierała mu jakieś machloje, albo czy jest czyimś slupem z okresu narodzin spółki i niewiele może.

Ponadto, jeżeli pies na smyczy obligatariuszy nie potrafi spłacić obligatariuszy to staje się słupem obligatariuszy, tu świadczyć o tym może np. zgoda obligatariuszy na emisje warrantów, niemniej nie pamiętam czy akcje są tu też zabezpieczeniem.

Czy cognor może być bankrutem to jest ciekawe pytanie, bo niespłaceni obligatariusze mogą złożyć wniosek o upadłość likwidacyjna albo tylko wyegzekwować swoje zastawy, ciekawie wiec wygląda zapowiadana opcja zainwestowania pożyczki 0,5 mld w zastawiony majątek i co będzie zastawem tej nowej pożyczki oraz jak to będzie się miało do zabezpieczeń przy ew. rolowaniu obligow.

Wejścia Karkosika wykluczyć nie można, pasowałyby tu do niego zwłaszcza warranty podwajające akcjonariat.
Mittala też wykluczyć nie można, chce miliony zainwestować w długą szynę, a przejmując konkurenta w postaci COG mógłby ją pewnie wytwarzać w HSJ zamiast u siebie, niemniej po co by tu były warranty, chyba że też chciałby wrzucić coś swojego na giełdę.
albo zyskObrazekalbo w pysk

miro
Chorąży sztabowy
Posty: 5975
Rejestracja: 21 cze 2005 13:48
Lokalizacja: poznan

Postautor: miro » 04 cze 2012 15:03

HSJ posiada technologie ktorą trudno wycenic

nomura
Starszy chorąży
Posty: 1899
Rejestracja: 08 lip 2009 14:44

Postautor: nomura » 04 cze 2012 15:07

Jeżeli cos jest trudno wycenialne to zazwyczaj kończy sie na przyjęciu wyceny bliskiej zera, względnie najnizszej porównywalnej , a tutaj nie ma ograniczeń w stosowaniu wyobrazni

Cool
Podporucznik
Posty: 10400
Rejestracja: 27 kwie 2005 13:46

Postautor: Cool » 04 cze 2012 16:08

Im obligowa sytuacja podbramkowa bliższa tym realniejsza opcja "co łaska" za te technologie, a najgorsza opcja to dalsza wegetacja Sztuczkowskiego na walorze i zadłużanie spółki na reformę technologii
albo zyskObrazekalbo w pysk


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: paaulinka i 97 gości