COGNOR [COG] księga XXIII

wszystko na temat spółek publicznych
Cool
Podporucznik
Posty: 10400
Rejestracja: 27 kwie 2005 13:46

Postautor: Cool » 20 cze 2012 13:06

hym ...skup akcji w celu umorzenia ... miałby sens ale tylko wówczas gdyby ciamajda miała w planach zrobić jesienną konwersje warrantów na akcje, bo zawadzałoby mu tam chyba jakieś 17 mln akcji (66%) ale sensu nie widzę aby ciamajda miała tu topć kasę zamiast spoko doić lokaty bankowe
Widze Cool postęp w Twoim mysleniu o panu Sztuczkowskim. Jeszcze nie dawno pisałes, że "król" jest bez grosza i tych swoich warrantów nigdy nie odpali. Teraz sugerujesz iz bardziej opłaca mu się trzymać kasę za dystrybcję na lokacie.
A Zoła wczoraj w telewizji powiedział, ze nie przewidują emisji akcji. Ciekawe czy miał na mysli własnie nie odpalanie warrantów?
nie oglądałem wczoraj Zoły w TV, ale oglądałem poprzednie i dziwi mnie, że dyr. finansowy wypowiada się tam jak prezes tego gniota, ponadto Walar kiedyś też coś powiedział a Sztuczkowski później co innego twierdził, a ostatnio co innego też mówili o inwestycjach, wiec dziwię sie, że Ty przywiązujesz jeszcze wagę do ich wypowiedzi, a kase znalazłem u Sztuczkowskiego, bo ktoś tu sugerował, ze kisi jeszcze jakieś 100 mln za dystrybucję, co do warrantów to od dawna lansuje tu tezę, ze sa dziesięcioletnią gwarancją zachowania udziałów a nie chęcią dofinansowania
albo zyskObrazekalbo w pysk

REKLAMA


Cool
Podporucznik
Posty: 10400
Rejestracja: 27 kwie 2005 13:46

Postautor: Cool » 20 cze 2012 13:29

Pomijając rożne banialuki o kryzysie, to zastanawiam się dlaczego kurs spada, mogę jeszcze dorzucić teorię, że Sztuczkowski wpuszcza inwestora na udziały Holdco lub je zastawia (podobno jest tam gotówki 100 mln zł i przetwórstwo koloru ) wówczas udziałowiec/zastawnik sfinansuje inwestycje gniota, a kurs teraz spada aby chyba pózniej pod to odpalić, niemniej, takie ruchy przy tak małym FF to typowy strzał z armaty do wróbla
albo zyskObrazekalbo w pysk

vovo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3794
Rejestracja: 09 maja 2007 15:41

Postautor: vovo » 20 cze 2012 15:18

Pomijając rożne banialuki o kryzysie, to zastanawiam się dlaczego kurs spada, mogę jeszcze dorzucić teorię, że Sztuczkowski wpuszcza inwestora na udziały Holdco lub je zastawia (podobno jest tam gotówki 100 mln zł i przetwórstwo koloru ) wówczas udziałowiec/zastawnik sfinansuje inwestycje gniota, a kurs teraz spada aby chyba pózniej pod to odpalić, niemniej, takie ruchy przy tak małym FF to typowy strzał z armaty do wróbla
Cool na tej spolce od pieciu lat mamy trend spadkowy i Bóg raczy wiedzieć jak długo to jeszcze potrwa. Zauwaz iz zwyzki sa tu gwałtowne i krótkie czasowo spadki natomisat długie i męczące. Nie wiem czy wokól tej spółki toczy się jakaś gra czy może tylko zmożniejsi posiadacze Cognora powiedzieli sobie dość czekania! A może instytucjonalni dyskontują już luty 2014 tak zeby uprzedzić casus PBG.
A może Konefka redukuje pozycje gdyz kurs ociaga sie ze wzrostem na prognozowany poziom!

LIMBA
Chorąży sztabowy
Posty: 4361
Rejestracja: 30 lis 2007 17:41

Postautor: LIMBA » 20 cze 2012 16:00

na to wyglada że marazm odpowiada... w mętnej wodzie można więcej
:mrgreen:

vovo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3794
Rejestracja: 09 maja 2007 15:41

Postautor: vovo » 20 cze 2012 16:26

na to wyglada że marazm odpowiada... w mętnej wodzie można więcej
:mrgreen:
Skoro rozumu nie staracza aby ogarnąć notowania Cognora proponuje posiłkować się wiarą, najlepiej z samego biblijnego źródła. Czas trwania lat chudych wynosił siedem. Niewiele nam już zostało.
Bakalo, wytrzymaj jeszcze troszeczkę.

LIMBA
Chorąży sztabowy
Posty: 4361
Rejestracja: 30 lis 2007 17:41

Postautor: LIMBA » 20 cze 2012 16:29

no juz trochę czasu ze spółką a wiara tytanów na wyczerpaniu, ech...
:mrgreen:

elwerb
Chorąży
Posty: 764
Rejestracja: 29 cze 2007 01:07

Postautor: elwerb » 20 cze 2012 17:19

koniec drugiego kwartału niedługo,
prognoza mówi o 100-120 mln zysku z działalności operacyjnej,
opracowana na podstawie zamówień i wykorzystania mocy w drugim kwartale,
wynik będzie dobry i potwierdzenie realizacji prognozy,

dodatkowo dziś EUR poniżej 4,23 więc ich prognoza walutowa potwierdza się,

Cool
Podporucznik
Posty: 10400
Rejestracja: 27 kwie 2005 13:46

Postautor: Cool » 20 cze 2012 17:35

Nieraz cos mnie siepnie i sobie cos tu nabazgram, ale nie jest moim zamiarem Was drażnić, jednakze rozumiem frustracje tutejszych dużych posiadaczy puli FF, którzy mając 100 tys akcji mają teoretyczna dzienną stratę nawet ok. 10 tys zł przy spadku kursu o 10 gr. mam nadzieję , ze nie wpędzam Was w wiąkszą deprechę i że nie przywiązujecie większej wagi do moich banialuków pisanych z sufitu :roll:
albo zyskObrazekalbo w pysk

miro
Chorąży sztabowy
Posty: 5975
Rejestracja: 21 cze 2005 13:48
Lokalizacja: poznan

Postautor: miro » 20 cze 2012 17:40

cudo fix ciag dalszy

Cool
Podporucznik
Posty: 10400
Rejestracja: 27 kwie 2005 13:46

Postautor: Cool » 21 cze 2012 09:13

(...)A Zoła wczoraj w telewizji powiedział, ze nie przewidują emisji akcji. Ciekawe czy miał na mysli własnie nie odpalanie warrantów?
poświeciłem swój cenny czas :wink: i odsłuchałem wywiadu Prezesa Zola

http://www.tvncnbc.pl/cognor-w-stalowym ... 59738.html

o nowej emisji akcji Prezes Zola mówi dośc mętnie i jak zwykle podważa niektóre istotne wypowiedzi Prezesa Sztuczkowskiego na WNP, po wspólnej psychoterapii powinni lepiej uzgadniać swoje publiczne wypowiedzi albo zadecydować kto tam jest prezesem
albo zyskObrazekalbo w pysk

LIMBA
Chorąży sztabowy
Posty: 4361
Rejestracja: 30 lis 2007 17:41

Postautor: LIMBA » 21 cze 2012 09:36

nowej emisji, rozwadniania dalszego nie będzie
co mieli zrobić zrobili
czekamy na info co i jak z rolowaniem długu
:mrgreen:

elwerb
Chorąży
Posty: 764
Rejestracja: 29 cze 2007 01:07

Postautor: elwerb » 21 cze 2012 09:46

(...)A Zoła wczoraj w telewizji powiedział, ze nie przewidują emisji akcji. Ciekawe czy miał na mysli własnie nie odpalanie warrantów?
poświeciłem swój cenny czas :wink: i odsłuchałem wywiadu Prezesa Zola

http://www.tvncnbc.pl/cognor-w-stalowym ... 59738.html

o nowej emisji akcji Prezes Zola mówi dośc mętnie i jak zwykle podważa niektóre istotne wypowiedzi Prezesa Sztuczkowskiego na WNP, po wspólnej psychoterapii powinni lepiej uzgadniać swoje publiczne wypowiedzi albo zadecydować kto tam jest prezesem
waranty zamienne na akcje po 4 zł;

dobreinfo_35150
Podporucznik
Posty: 14048
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Stąd

Postautor: dobreinfo_35150 » 21 cze 2012 09:59

Przepraszam czy opłaca się wykupić akcje z waranów po 4 zeta/sztuka czy lepiej kupić poniżej 3 zeta na rynku :roll: :?:
Waham się :-k
Obrazek

"— Ja nie, to prezes Walarowski"
— odpowiedział Przemysław Sztuczkowski

elwerb
Chorąży
Posty: 764
Rejestracja: 29 cze 2007 01:07

Postautor: elwerb » 21 cze 2012 10:05

98 % warantów ma Sztuczkowski;
ze sprzedaży hut otrzymał 100 mln, które obiecał, że przeznaczy na objęcie warrantów;

progresja
Chorąży sztabowy
Posty: 4339
Rejestracja: 31 paź 2009 13:32

Postautor: progresja » 21 cze 2012 10:22

Sztuczka ma takich baranów że zamiast tańsze akcje na giełdzie to woli te po 4 warany zeta..
A mógłby wykupić wszystko i nic by nie było.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: P&L i 171 gości