PETROLINVEST (OIL) księga XLIV

wszystko na temat spółek publicznych
ferit1
Starszy chorąży
Posty: 1448
Rejestracja: 09 mar 2011 10:35
Lokalizacja: W-wa

Postautor: ferit1 » 26 lip 2012 13:40

optyk przemyśl sobie powiedzonko z czasów Julisza Cezara pecuniae non olet - kiedy to po raz 1szy w historii wprowadzono odpłatne publiczne szalety

i przestań się irytować, że na *** jak chcą jedni czy perle jak chcą inni toczy się gra chciwości ze strachem, podobnie jak na każdym innym instrumencie dostępnym na GPW
bylo to za czasow Titus Fulvius i byl to podatek jak juz Ferit1.

Dwie sily rzadza: pazernosc i strach, zgoda, ale gdzie poza czysta psychologia miejsc na ratio?

Qgen
masz rację - dlaczego Julek mi się z tym kojarzył nie wiem :oops:
za wiki:
Pecunia non olet (pieniądze nie śmierdzą) – łacińska sentencja, której autorstwo rzymscy historycy Swetoniusz i Kasjusz Dion przypisali Wespazjanowi. Wprowadził on ok. 70 roku n.e. podatek od toalet publicznych[1]. Krytykowany m.in. przez własnego syna Tytusa za zajmowanie się tak niepoważnymi aspektami gospodarki, miał odpowiedzieć pecunia non olet. Według innych źródeł sentencja ta miała zostać wypowiedziana nie w związku z podatkiem od toalet, ale za sprawą podatku nałożonego na garbarzy gromadzących mocz do celów przemysłowych, m.in. oczyszczania skór[2].
a i co do pisowni nie jestem pewien pecunia czy pecuniae

takie czasy, że ratio w odstawce

REKLAMA


optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 26 lip 2012 14:01

optyk przemyśl sobie powiedzonko z czasów Julisza Cezara pecuniae non olet - kiedy to po raz 1szy w historii wprowadzono odpłatne publiczne szalety

i przestań się irytować, że na *** jak chcą jedni czy perle jak chcą inni toczy się gra chciwości ze strachem, podobnie jak na każdym innym instrumencie dostępnym na GPW
1. kolega raczy zartowac z irytacja..:P
i tak: "non olet"..zarobione na zlocie z zebow tez 8) -> tu sie zgadzamy co do pewnych wartosci charakterystycznych dla obecnego Akcjonariatu ;)
2. tylko jaka w ogole pecunia? :o oddana - no faktycznie "non olet".. :P
3. nie ma wrazenia kolega, ze kiedy (jak to sobie nazywacie) "rysiowi nie wyjdzie" 8) to: i kieszonka bedzie pusta; i reszta papierkow (tu wplacamy tylko max 20%) w hossie -inaczej - zas wy: i poponizaliscie sie troszku, wkrecajac innych w znany sobie mechanizm, a i za swoje pieniadze uczesniczyliscie w procederze wyjatkowo szkodliwym dla wszystkich, poza takimi cwaniakami, jakim to oddaliscie pieniadze..;)
4. Zwazyszy, ze poznalem i juz pojalem wiekszosc nowatorskiej "inzynierii finansowej" stosownej wobec kolejnych w Sztafecie, jestem tylko usmiechnietym obserwatorem (te na FOIL 'jesc nie wolaj'a - a koniec jest efektywnie juz tylko funkcja czasu) Zjawiska - niezwykle pouczajacego! Np. zjawiska, jak to zmienial sie kolega - a sie zmienial..;)

Morze Ropy +_732987
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 215
Rejestracja: 18 cze 2012 13:25

Postautor: Morze Ropy +_732987 » 26 lip 2012 14:10

[bełkoty idioty]
Cieciu z kałem we łbie,
padł rozkaz wynurzyć pysk z ***?
Obrazek



70 000 sztuk po 4,89 zł. Target 30 zł

Morze Ropy +_732987
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 215
Rejestracja: 18 cze 2012 13:25

Lada dzień, lada moment wybicie!

Postautor: Morze Ropy +_732987 » 26 lip 2012 14:10

Obrazek
Obrazek



70 000 sztuk po 4,89 zł. Target 30 zł

kodmen.
Młodszy chorąży
Posty: 690
Rejestracja: 05 paź 2011 13:38

Postautor: kodmen. » 26 lip 2012 14:14

...
Przestań już p i e r d o l i ć, żałosny ***.
Lubisz, gdy cię poniżają,
wylewając na twoja tykwę tony ***? :shock:

ferit1
Starszy chorąży
Posty: 1448
Rejestracja: 09 mar 2011 10:35
Lokalizacja: W-wa

Postautor: ferit1 » 26 lip 2012 14:27

optymistyczny

Ad. 1 czep sie wielce szacownych bankierów szwajcarskich
Ad. 2 strata to strata, jakie znaczenie gdzie popełniona?
Ad. 3 nie mam sobie nic do zarzucenia
Ad. 4 gratuluję, szkoda że nie 2 lata temu kolega taki ruch wykonał, ale w kontekście całej dotychczasowej działalności propagandowej bądź co bądź, a także ww pkt. "non olet"?
no i dla mnie prywatnie interesujące:
jak to zmienial sie kolega - a sie zmienial...
- to już kolega na PW by był łaskaw rozwinąć

GRACZ_70
Starszy chorąży
Posty: 1681
Rejestracja: 27 sty 2008 15:40

Postautor: GRACZ_70 » 26 lip 2012 14:42

klin się kończy :wink:

jmac
Starszy chorąży
Posty: 1241
Rejestracja: 31 mar 2006 20:51

Postautor: jmac » 26 lip 2012 15:14

Z bankiera ,,Obecnie to jest tylko grząskie bagno które wciąga każdego kto tu tylko zaglądnie. A jeden przez drugiego usiłuje utopić trzeciego. "
To chyba bardzo dobre spostrzezenie dotyczace tego co dzieje sie na tej spolce.Pzdr.

qgen06
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 263
Rejestracja: 31 sty 2012 14:36

Postautor: qgen06 » 26 lip 2012 15:22

no pzdr
:lol:

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 26 lip 2012 15:29

no i dla mnie prywatnie interesujące:
jak to zmienial sie kolega - a sie zmienial...
- to już kolega na PW by był łaskaw rozwinąć
jakies bzdury.. milo jednak ze kolejny oszolom, ktory najpirw wysyla sam, dostaje z grzecznosci odpowiedz (i spelnienie prosby) a teraz probuje cos tym sugerowac.. wykasowlo mi sie juz, ale pamietam doskonale (zreszta wiele ksiag temu odnoslem sie zrozumiele tylko dla kolegi) ze "zmienilem postrzeganie", bowiem dziwne rzeczy przeczytalem - i tak to jakos we wpisie na watku ujalem "belkoczac" dla reszty..Albo wiec ..luz - nie chce w takie bzdury sie bawic ..No wlasnie jest ciekawe, co z was wylazi i do czego sie jeszcze posuniecie w wierze osiagniecia wiadomego celu.. -> polecam piaskownice z Andym. i.. bez kometarza ;)*

* tu usmiech z politowaniem ;)

ferit1
Starszy chorąży
Posty: 1448
Rejestracja: 09 mar 2011 10:35
Lokalizacja: W-wa

Postautor: ferit1 » 26 lip 2012 15:37

Z bankiera ,,Obecnie to jest tylko grząskie bagno które wciąga każdego kto tu tylko zaglądnie. A jeden przez drugiego usiłuje utopić trzeciego. "
To chyba bardzo dobre spostrzezenie dotyczace tego co dzieje sie na tej spolce.Pzdr.
nie rozumiem takiej argumentacji, przecież każdy ma możliwość sprawdzenia za darmo wykresu na dowolnej skali, jest kilka miejsc w sieci wskazujących automatycznie sygnały, każdy może poczytać RB, nie jest żadna tajemnicą w jaki sposób spółka wywiązywała się z planów, zapowiedzi, tajemnicą poliszynela jest fakt sypania akcjami w rynek przez Masashi, Tabacchi i resztę "samurajów"
decyzję zawsze podejmujemy samodzielnie - masz skłonność do ryzyka, liczysz sie ze stratą - ok, grasz i nie masz do nikogo pretensji - jedyne topienie to przez rozgrywającego, ale mało to mamy takich spółek "gorących kartofli" na GPW ?
Pzdr.

edit
optymistyczny
jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem masz? ja ci spokojnie odpisuje, bez ataków ad personam a ty znowu pokazujesz "pazurki" :lol: ubaw dając innym, po co?

Gerda88
Chorąży sztabowy
Posty: 4142
Rejestracja: 23 lip 2010 11:10

Postautor: Gerda88 » 26 lip 2012 16:00

Czytając posty na tym wątku mam wrażenie że świat się skończy niedługo...

qgen
Porucznik
Posty: 36187
Rejestracja: 30 paź 2006 23:13

Postautor: qgen » 26 lip 2012 16:04

Czytając posty na tym wątku mam wrażenie że świat się skończy niedługo...
czyli co Petrol upadnie?

Qgen

qgen06
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 263
Rejestracja: 31 sty 2012 14:36

Postautor: qgen06 » 26 lip 2012 16:31

Czytając posty na tym wątku mam wrażenie że świat się skończy niedługo...
czyli co Petrol upadnie?

Qgen
Nie Ryszard da ci banana za dobra robote czekamy na next story o Rysku :lol:

vito
Kapitan
Posty: 43283
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Poznań

Postautor: vito » 26 lip 2012 16:54

optyk przemyśl sobie powiedzonko z czasów Julisza Cezara pecuniae non olet -
każdy chce błysnąć i nikomu się to nie udaje :P :lol:
ostatnio słyszałem jak sam prof. Sobiech z tym tekstem wyjechał i też wtopa :P
"pecunia non olet"
pieniądz nie śmierdzi powiedział Tytus Flawiusz Wespazjan gdzieś na poczatku lat 70 I w n.e.
w jakich okolicznościach proszę samemu wygooglać


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 189 gości