Mabion [MAB] cz.2

wszystko na temat spółek publicznych
Adwokat z Poznania
Chorąży
Posty: 866
Rejestracja: 18 wrz 2012 10:39

Postautor: Adwokat z Poznania » 18 wrz 2012 16:24

Główni akcjonariusze Medicalgorithmics obejmujący akcje po 10gr zapłacili tylko ok. 225 tys. zł (seria A i B). Zgodnie z opisem (na temat ilości emitowanych akcji po cenach nominalnych), który przedstawiłem na poprzedniej stronie, procentowo mają większą przebitkę niż w przypadku Mabionu.

Źródło: http://www.newconnect.pl/pub/dokumenty_ ... .11.11.pdf
No i o czym to świadczy?
Ze pomysł nie jest nowy.
Nie tłumaczmy tutaj ze tak postepują inni to i tu można
Powiedz to OFE Nordea, bo może nie wie i nieświadomie odjął akcje nowej emisji za grube miliony.
OFE to ofe i tyle
prosze nie porównywać funduszy do których przynalezność jest przymusowa, a niewplacenie udziału scigane przez komornika do osobistych pieniedzy mniejszosciowych akcjonariuszy.

REKLAMA


Szczena z Pruszkowa
Plutonowy
Posty: 13
Rejestracja: 18 wrz 2012 16:29

Postautor: Szczena z Pruszkowa » 18 wrz 2012 16:34

Kurde ale tu syf na tym forumie jest.
Kultury se troche dajta.
Mam troche do włożenia w dobry pomysł
siemanko wyciagnięte z biznesu restauracyjnego i handlu i siem zastanawiam czy to to kupic.
ale czytam że to może być fungiel
Jak to jest z tem ?

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 18 wrz 2012 16:36

To wróćmy do Mabionu, tam masz dobrowolne TFI:

na dole strony: http://markets.ft.com/research/Markets/ ... ?s=MAB:WSE

8,5% procent akcji Mabionu i ponad 30% akcji, które znajdują się w obrocie na NC
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 18 wrz 2012 16:38

Kurde ale tu syf na tym forumie jest.
Kultury se troche dajta.
Mam troche do włożenia w dobry pomysł
siemanko wyciagnięte z biznesu restauracyjnego i handlu i siem zastanawiam czy to to kupic.
ale czytam że to może być fungiel
Jak to jest z tem ?
siemanko Janie Sebastianie, liczyłem na Doktora Judyma :(
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 18 wrz 2012 16:42

Szczena, nie polecam Mabionu. Lepiej sobie jakiś club postaw. Kultura murowana, a nie taka wiocha jak na tym wątku :wink:
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

Andy.
Starszy chorąży
Posty: 1997
Rejestracja: 13 paź 2008 01:03

Postautor: Andy. » 18 wrz 2012 16:48

Główni akcjonariusze Medicalgorithmics obejmujący akcje po 10gr zapłacili tylko ok. 225 tys. zł (seria A i B). Zgodnie z opisem (na temat ilości emitowanych akcji po cenach nominalnych), który przedstawiłem na poprzedniej stronie, procentowo mają większą przebitkę niż w przypadku Mabionu.

Źródło: http://www.newconnect.pl/pub/dokumenty_ ... .11.11.pdf
No i o czym to świadczy?
Ze pomysł nie jest nowy.
Nie tłumaczmy tutaj ze tak postepują inni to i tu można
Powiedz to OFE Nordea, bo może nie wie i nieświadomie odjął akcje nowej emisji za grube miliony.
OFE to ofe i tyle
prosze nie porównywać funduszy do których przynalezność jest przymusowa, a niewplacenie udziału scigane przez komornika do osobistych pieniedzy mniejszosciowych akcjonariuszy.
Adwokacie nie siadaj z zawodowymi 3 mld SZULERÓW do stolika, bo znaczonymi kartami nigdy nie wygrasz... zmataczy, skołuje ect byle tylko 'MABION UBER ALLES' :)

MDG - w chwili upublicznienia miał produkt, dystrybucję - przynosił 1 mln zł rocznego zysku !
MDG - w chwili upublicznienia miał ponad 5 mln samego kapitału zapasowego !
MDG - w chwili upublicznienia miał więc swoich 5 mln zł, a pozyskał 10 mln !
MDG - akcjami motywuje pracowników, programistów !
MDG - mimo to w chwili debiutu spadł o 20 %, a przez nastepne tygodnie o kolejne 10% !

Porównanie MDG i balona MAB, który nic nie miał, nic nie ma i jak pijawa wszystko tylko ssie do kieszeni "4 kolesi" to jak stwierdznie mądrości że: "mają po 4 koła i silnik ...więc mały fiat i Mercedes to takie same samochody"
Obrazek

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 18 wrz 2012 17:02

Czyli co? To, że akcjonariusze Medicalgorithmics obejmowali akcje po 10gr i zapłacili tylko ok. 225 tys. zł (seria A i B) nie ma znaczenia? Ani to, że mają przebitkę ponad 60 000% też nie? Cieszę się, że w końcu zacząłeś szukać inne argumenty niż liczba akcji po 10gr.
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

Andy.
Starszy chorąży
Posty: 1997
Rejestracja: 13 paź 2008 01:03

Postautor: Andy. » 18 wrz 2012 17:23

Czy Ty się wygłupiasz czy naprawdę taki niepełnosprytny jestes ?
Wszyscy z Ciebie łacha ciągną, a Ty masz radochę jaki to zajebisty wątek :lol:

MDG przekształcił sie ze spółki z o.o. z majątkiem ponad 5 mln zł, śmigającym biznesem, zyskami ect

Amberbion to nazwa w która kolesie wpompowali 500 tyś zł i tylko tyle miał, Amberbion wcześniejsze 3 lata przed upublicznieniem to pełzająca TRAGEDIA...
Co rok minus, dopompowywanie, znowu minus itd

Zasługujesz swoimi manipulacjami kolego na to nadchodzące tu lanie :twisted:
Obrazek

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Re: ...

Postautor: 3mldEUR » 18 wrz 2012 17:33

dziekuje 3mld za wyjasnienie, teraz juz chyba nikt nie ma watpliwosci jak działaja akcje załozycielskie, jak dobrze pamietam to tłumaczysz to juz min. drugi raz i pewnie nie ostatni ;-))) wsumie i nie potrzebnie bo sprzydałby sie kurs ponizej 15... zawsze mógłbym kupic taniej.
Podsunąłeś mi ciekawy pomysł. Zamiast odpowiadać na bzdurne komentarze dwóch forumowiczów Andego i wielonickowca można ten fakt wykorzystać. W końcu skoro mam akcje, a kurs wzrośnie to zyskam, jak kurs spadnie to będzie można tanio dokupić w emisji. Przy dzisiejszej płynności nie miałbym żadnych szans na dokupienie bez znacznego podbijania kursu.

Muszę się nad tym zastanowić. W końcu w czerwcu 2011 roku, gdy mieliśmy najbardziej zacięty czarny PR w historii spółki uprawiany przez forumowicza im_planta to jednocześnie z perspektywy czasu to był najlepszy moment na dokupienie akcji. Dzisiaj już tak łatwo nikt nie zbije kursu, dlatego tym razem trzeba się zmagać z dwoma forumowiczami, którzy będą z nami jeszcze pewnie do listopada. Polecam wszystkim zapoznanie się z pierwszą częścią wątku Mabionu z okresu czerwca 2011 roku (zarówno przed tym okresem jak i później na wątku panowała względna sielanka, czyżby zbieg okoliczności?).
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 18 wrz 2012 17:42

Czy Ty się wygłupiasz czy naprawdę taki niepełnosprytny jestes ?
Wszyscy z Ciebie łacha ciągną, a Ty masz radochę jaki to zajebisty wątek :lol:

MDG przekształcił sie ze spółki z o.o. z majątkiem ponad 5 mln zł, śmigającym biznesem, zyskami ect

Amberbion to nazwa w która kolesie wpompowali 500 tyś zł i tylko tyle miał, Amberbion wcześniejsze 3 lata przed upublicznieniem to pełzająca TRAGEDIA...
Co rok minus, dopompowywanie, znowu minus itd

Zasługujesz swoimi manipulacjami kolego na to nadchodzące tu lanie :twisted:
Nie chce mi się na twoje kolejne bzdury odpowiadać. Każdy ma link do dokumentu MDG i może sobie wszystko wyczytać. Zresztą Mabion tworzy leki, a to są zupełnie inne produkty niż MDG i inny jest czas, po którym zaczynają przynosić zyski.

Andy wykazałem wcześniej twoje 3 kłamstwa, a dzisiaj też poprosiłem o odpowiedź na krótkie pytanie, jakbyś ty prowadził biznes. Niestety nie odpowiedziałeś na ani na moje posty, w których podałem linki i wykazałem twoje kłamstwa ani nie odpowiedziałeś na moje dzisiejsze krótkie pytanie.

Twój cel pisanie na tym wątku jest dla mnie jasny. Ty nie chcesz prowadzić dyskusji tylko siać zamęt. Tylko dlaczego właśnie teraz?
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

sajmon14
Starszy chorąży
Posty: 1314
Rejestracja: 10 kwie 2007 19:52

Re: ...

Postautor: sajmon14 » 18 wrz 2012 17:44

dziekuje 3mld za wyjasnienie, teraz juz chyba nikt nie ma watpliwosci jak działaja akcje załozycielskie, jak dobrze pamietam to tłumaczysz to juz min. drugi raz i pewnie nie ostatni ;-))) wsumie i nie potrzebnie bo sprzydałby sie kurs ponizej 15... zawsze mógłbym kupic taniej.
Podsunąłeś mi ciekawy pomysł. Zamiast odpowiadać na bzdurne komentarze dwóch forumowiczów Andego i wielonickowca można ten fakt wykorzystać. W końcu skoro mam akcje, a kurs wzrośnie to zyskam, jak kurs spadnie to będzie można tanio dokupić w emisji. Przy dzisiejszej płynności nie miałbym żadnych szans na dokupienie bez znacznego podbijania kursu.

Muszę się nad tym zastanowić. W końcu w czerwcu 2011 roku, gdy mieliśmy najbardziej zacięty czarny PR w historii spółki uprawiany przez forumowicza im_planta to jednocześnie z perspektywy czasu to był najlepszy moment na dokupienie akcji. Dzisiaj już tak łatwo nikt nie zbije kursu, dlatego tym razem trzeba się zmagać z dwoma forumowiczami, którzy będą z nami jeszcze pewnie do listopada. Polecam wszystkim zapoznanie się z pierwszą częścią wątku Mabionu z okresu czerwca 2011 roku (zarówno przed tym okresem jak i później na wątku panowała względna sielanka, czyżby zbieg okoliczności?).
I tego się trzymajmy, psy szczekają, karawana jedzie dalej, dziś 4.5% na północ :lol:

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 18 wrz 2012 17:46

Szkoda tylko Andy, że w przyszłym roku już cię na naszym wątku nie będzie :(
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 18 wrz 2012 18:00

A może by tak zostawić wątek pod opieką Jana Sebastiana i Andego do czasu nowej emisji :?: Może się drobni wysypią i będzie okazja i tanio i dużo dokupić :?:

Do 2019 roku mam jeszcze mnóstwo czasu. A i tak wszystko zależy od tego, czy spółka z sukcesem zakończy badania i zarejestruje swój pierwszy lek. Cena dzisiejsza wydaje się bardzo atrakcyjna w porównaniu do 12 zł, którą zpłacili nabywcy akcji prawie 2,5 roku temu i patrząc na to jakie postępy od tego czasu spółka uczyniła.

Jutro się nad tym zastanowię :-k
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

Tachion
Młodszy chorąży
Posty: 656
Rejestracja: 09 sty 2012 20:54

Re: Mabion

Postautor: Tachion » 18 wrz 2012 18:18

(...)

Powinieneś wiedzieć, albo i wiesz, że scale-up pierwszego leku Mabion ma już za sobą. Oczywiście, że trochę to kosztowało, bo był przeprowadzony w Szwajcarii.

(...)
O tej szwajcarskiej współpracy, to przyznam się, miałem niewielkie pojęcie.

Ale jeśli tak jest, to dużą część kosztów mają za sobą. Ale nie wszystkie. To zależy gdzie to będzie produkowane.

Widzisz, tu nie chodzi tylko o sam koszt zakupu urządzenia na większą skalę, ale też o procesy walidacji zgodne nie tylko z systemami jakości GLP/GMP. Te procesy walidacji urządzeń przeprowadza się po coś. Chociażby po to, żeby sprawdzić (i udowodnić), że urządzenia i procedury działają poprawnie.

Tu w grę wchodzi także czas, opłacenie serwisu i, przede wszystkim, zakup materiałów, których większa część jest "na zmarnowanie" podczas testów.

Samo zwalidowanie metodyki gdzieś za granicą to tylko część. Urządzenia przemysłowe nie są katalogowe, tylko produkowane na zamówienie. Po ich kupnie, testy, włącznie z pilotażową produkcją (wraz z określeniem warunków brzegowych, jak wyraźnie określa załącznik do rozporządzenia o GMP) idzie zazwyczaj na zmarnowanie.

Istnieje jednak czasem sytuacja, kiedy jedynie niewielka część pilotażowej produkcji na nowym urządzeniu, jeśli przejdzie kontrolę jakości, idzie na magazyn (ale jako rezerwa, a nie zapas), aby po sporządzeniu protokołów walidacyjnych urządzeń stwierdzić, że produkt nadaje się do zwolnienia (tzw. procedura "walidacji retrospektywnej" i możesz tą część produkcji przekategoryzować z rezerwy na zapas).

Ale OK...

To mu się chwali, że pracuje nad scale-up produktów, które jeszcze nie są sprzedaży. Optymiści żyją dłużej, więc niech im słonko świeci.

Inna kwestia, którą tutaj poruszasz, to fakt, czy jest jakaś firma w Polsce, która produkuje lek innowacyjny. Oczywiście tak nie jest, gdyż polskie środowisko przemysłu farmaceutycznego jest wybitnie konserwatywne, co utrudnia jego rozwój.

Przez wiele lat było to związane z hamowaniem skłonności do ryzyka, gdyż w Polsce zawsze się oszczędzało. A oszczędzanie i zarabianie pieniędzy to są dwie różne sprawy.

To, w jak nowoczesne i innowacyjne technologie inwestowały inne firmy z sektoru biopharma, np. niemieckie, dopiero teraz wychodzi na jaw w publikacjach naukowych. I wiem co mówię, jeśli stwierdzę, że pod pewnymi względami Mabion to też konserwa.


Zupełnie odmienna (z pozoru) kwestia: Co pogrążyło Bioton?

Odpowiedź wbrew pozorom nie zaskoczy (na pierwszy rzut oka), ale zaskoczy (po dogłębnym przyjrzeniu się sprawie).

Bioton przeinwestował w pewnym okresie (za czasów prezesa Wilczęgi, vel Boba Budowniczego). Mówi się powszechnie, że zbudował fabryki, nie mając rynków zbytu - nic bardziej błędnego.

Sama budowa i koszty związane z inwestycją i walidacją niemalże nie doprowadziły firmy do bankructwa. Bioton ma podpisane umowy dystrybucyjne z olbrzymimi graczami na rynku, a budowy dużych baz wytwórczych (w Macierzyszu w Polsce i w Pune w Indiach) ciągle ślimaczą się od nie wiadomo jakiego czasu.

Inna sprawa, że dwa zakłady form gotowych, Bioton musiał sprzedać (w Rosji i w Chinach) za połowę ceny, a centrum produkcji szczepionki przeciw HBV (bo szczepionki starej generacji są dużo tańsze!) w Izraelu, nie wiem, czy za jedną piątą sprzedali.

Teraz tak. Glaxo w Rosji czeka, Bayer w Chinach czeka, Actavis - na szczęści jeszcze nie zarejestrował insuli w Europie i nie poniósł kosztów rejestracyjnych (ale wszystko przed nim). A insuliny jak nie ma, tak nie ma. I nie będzie, dopóty, dopóki Bioton nie uruchomi i nie przetestuje swojej nowej bazy wytwórczej w Macierzyszu (w Pune jeszcze poczekamy), a będzie to kosztowało sporo pieniędzy. I to są olbrzymie koszty, które będą, pomimo jakby zapewnionych rynków zbytu.

Takie są koszty scale-up. To jest to, co pogrążyło Bioton.

Oby zarządzający w Mabionie rozsądniej dysponowali swoimi pieniędzmi. I oby inwestowali w badania i rozwój i... żeby nie porywali się w pewnym momencie z motyką na słońce, jak w pewnym momencie prezes Wilczęga.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2012 18:56 przez Tachion, łącznie zmieniany 1 raz.

alkoita_426746
Podporucznik
Posty: 18651
Rejestracja: 06 lut 2011 02:23

Postautor: alkoita_426746 » 18 wrz 2012 18:55

To wróćmy do Mabionu, tam masz dobrowolne TFI:

na dole strony: http://markets.ft.com/research/Markets/ ... ?s=MAB:WSE

8,5% procent akcji Mabionu i ponad 30% akcji, które znajdują się w obrocie na NC
no t bendom mieli czym sypac. nie raz ostatnimi czasy ofepiknie zasypywaly rynek papaierami.

zobacz a takie euromark. do czas mozna kupowac marzenia ale jak ich nie zrealizuja a beda probowac co jakis czas drenowac kase z rynku poprzez kolejne emisje pod swietlanal przszlosc to ofe bedzie moglo wykreowac piekna podaz.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości