Mabion [MAB] cz.2

wszystko na temat spółek publicznych
JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Mabion

Postautor: JacekS » 20 wrz 2012 15:10

Chciałbym dorzucić swoją cegiełkę do dyskusji o lock-upach.
1. Zapytałem w Genesis czy lock-upy zostały podpisane i uzyskałem odpowiedź, że tak , zgodnie z propozycjami zarządu czyli z tego co pamiętam do sierpnia 2013.
2. Sprawa lock-upów MUSI być opisana w prospekcie emisyjnym i wtedy wszyscy się dowiedzą oficjalnie jak sprawa wygląda.
3. Nie wyobrażam sobie żeby jakiekolwiek poważni inwestorzy ( fundusze i inne tego typu instytucje) objęły emisję za 40 mln zł mając w perspektywie realna podaż ze strony innych zniecierpliwionych do sprzedaży akcjonariuszy.
4. Po to właśnie emisja jest tej wielkości żeby 4 głównych włascicieli nie straciło kontroli nad spółką.
5. Przypomnę, że na walnym, na którym głosowana była emisja TYLKO Biomed i Amathus nie chciały podpisać lock-upów czyli reszta nie ma ciśnienia na sprzedaż swoich akcji.
Pozdrawiam.
JS

REKLAMA


3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 20 wrz 2012 15:37

A ja jeszcze dodam, że IBSS Biomed już od roku 2010 prawdopodobnie chciał opuścić akcjonariat:

Po pierwsze jako tylko jeden z czterech głównych założycieli nie uczestniczył w ofercie prywatnej w maju 2010 roku.

Po drugie jako tylko jeden z czterech głównych założycieli nie uczestniczył w odkupie akcji od BioCentrum.

Po trzecie prawdopodobnie jako tylko jeden z czterech głównych założycieli będzie brał udział w największych targach farmaceutycznych na świecie CPHI w Madrycie w październiku (podobnie jak Mabion), co świadczy, że ma duże własne plany ekspansji i będzie potrzebował na to środki.

Przed emisją akcji serii I w kwietniu 2010 akcjonariat przedstawiał się następująco:

Celon Pharma 1 102 500
Polfarmex 1 102 500
Genexo 1 102 500
IBSS Biomed 1 102 500
BioCentrum 245 000
BioTech Consulting 245 000
Artur Chabowski 100 000
Razem 5 000 000 akcji

Akcje serii I objęte w maju 2010 roku to 1 900 000 akcji po 12 zł co daje 22,8 mln PLN. Akcjonariusze założyciele spółki objęli akcje serii I po 12 zł za 2,1 mln PLN.
W maju 2010 przeprowadzona prywatną emisję 1.900.00 akcji serii I, po cenie emisyjnej 12 zł/akcje. Dotyczczasowi akcjonariusze w ramach tej emisji objęci akcje za 2,1 mlz zł, po te j samej cenie co pozostali inwestorzy.


Źrodło: Dokument Informacyjny Mabionu, str. 49: http://www.newconnect.pl/pub/dokumenty_ ... 0S%20A.pdf

Tuż po emisji w maju 2010 roku najwięksi akcjonariusze mają następujące ilości akcji:

Celon Pharma 1 131 621
Polfarmex 1 130 000
Genexo 1 219 111
IBSS Biomed 450 000
Amathus 652 000

Źrodło: Dokument Informacyjny Mabionu, str. 51: http://www.newconnect.pl/pub/dokumenty_ ... 0S%20A.pdf

Policzmy, kto ile kupił akcji za 12 zł:

Celon Pharma 29 121 x 12 zł = 349 452 zł
Polfarmex 27 500 x 12 zł = 330 000 zł
Genexo 116 611 x 12 zł = 1 399 332 zł
Razem 173 232 x 12 zł = 2 078 784 zł


A teraz sprawdźmy jak się ma sytuacja po ponad dwóch latach (czerwiec 2012):

Genexo
Seria C 450 000
Seria E 32 850
Seria H 700 133
Seria I 130 755

Celon Pharma
Seria A 450 000
Seria E 32 850
Seria H 700 134
Seria I 29 121

Polfarmex
Seria B 450 000
Seria E 32 850
Seria H 700 133
Seria I 27 500

IBSS Biomed
Seria D 450 000

Amathus FIZ
Seria H 652 500

Źródło: http://www.newconnect.pl/?page=get_ebi_file&id=35754

I co możemy na tej podstawie napisać.

1.
Wszystkie akcje serii I kupione za 12 zł przez Celon Pharmę, Genexo i Polfarmex, są nadal w posiadaniu tych firm. Mało tego, Genexo jeszcze dokupiło akcji na rynku. Te akcje nie są objęte żadnymi lock-upami, bo były kupowane w tej samej cenie w ofercie prywatnej po której kupowali również inni inwestorzy dając łącznie ponad 22 mln PLN kapitału, a mimo to po dwóch latach są nadal w posiadaniu właścicieli. Wszystkie pozostałe serie objęte są lock-upami do 3 lat po debiucie na NC a jak Mabion przejdzie na rynek główny GPW to będzie to jeszcze rok czasu od debiutu na tym rynku.

2.
Pisałem już na forum, że akcje uprzywilejowane serii E BioCentrum sprzedane po średniej cenie 8,7 pln przejęli w całości dotychczasowi akcjonariusze, teraz (po raz pierwszy to piszę na tym wątku) dzięki dokładnemu rozbiciu na serie w raporcie za II kwartał 2012 roku wiemy również, że akcje zwykłe serii H BioCentrum zostały również objęte przez dotychczasowych akcjonariuszy w ilościach proporcjonalnych do już posiadanych akcji przez Celon Pharmę, Genexo, Polfarmex i jak wynika z moich wyliczeń, choć nie mam na to potwierdzenia, przez Artura Chabowskiego. Cena jaką wynegocjowali dotychczasowi akcjonariusze 8,70 PLN za akcję w połowie 2011 roku (strona 69 http://www.selvita.com/pdf/selvita_doku ... acyjny.pdf) wydaje się atrakcyjna, biorąc pod uwagę jeszcze długi lock-up na tych akcjach, ich ilość oraz fakt, że Selvita nie uplasowala swojej emisji w takiej wartości jak planowała).
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

Andy.
Starszy chorąży
Posty: 1997
Rejestracja: 13 paź 2008 01:03

Postautor: Andy. » 20 wrz 2012 19:23

"3 mld ułomnosci i kłamstewek" nie wiem już sam czy bardziej ŻENUJĄCA JEST SPÓŁKA i jej "jeśli" i jej "gdyby" i jej "niby listy intencyjne" i jej "akcje po 10 gr dla 4 kolesi" i jej "za 2 miesiące kończące się lockupy wg twojej wiary trwające jeszcze 10 lat" i jej "imperialność zapisana w notesie" i jej "500 akcyjna płynnosć", CZY JEJ UPOŚLEDZENI AKCJONARIUSZE Twojego pokroju ...

Pisz już lepiej te ***** o kutnowskich orgazmotronach nadrzewnych, bo wklejąjąc histerycznie 60 razy te same swe bełkoty, pitoląc histerycznie wkółko że "ja kłamię" nie doczekasz nawet premiery pierwsszego skopiowanego zamiennika amberbionowego leku w 2125 roku ...bo psycicznie sfiksujesz w 2012 całkiem :oops:


P.S. Jacka udało ci się kłamstwami i demagogią ubrać w akcje, najzabawniejsze jednak jak za pomoca swoich 'opowiastek' sterujesz jego umysłem, zachowaniem, emocjami :twisted:
Ilu jeszcze takich Jacków potrzebujesz :?: :?: :?:
Obrazek

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 20 wrz 2012 20:48

Andy jesteś już prawie the best :lol:
Powoli dorównujesz im_plantowi z połowy 2011 roku :wink:

Tekst powyżej nie był do ciebie, wiec się nie denerwuj 8)
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Mabion

Postautor: JacekS » 20 wrz 2012 20:54

Andy jeżeli pisząc o Jacku masz mnie na myśli to niemartw sie o mnie.
Nie czuję się ubrany w akcje przez nikogo.
Zastanawiam się ciągle co ty robisz na tym forum?
Powiedz jaki jest twój główny cel pisania źle o tej spółce?
JS

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 20 wrz 2012 20:55

...Głupia sprawa, pitolić 2 lata wszystkim wkoło o LockUp'ach, orgazmotronach, miliardach ...i przyjdzie taki nikt, taki Andy i ukradnie kolor z tęczy :oops:
Pisz już lepiej te *****ły o kutnowskich orgazmotronach nadrzewnych, bo wklejąjąc histerycznie 60 razy te same swe bełkoty, pitoląc histerycznie wkółko że "ja kłamię" nie doczekasz nawet premiery pierwsszego skopiowanego zamiennika amberbionowego leku w 2125 roku ...bo psycicznie sfiksujesz w 2012 całkiem :oops:
Andy, przypominam, że tu jest forum inwestycyjne, nie interesuje mnie twoja orientacja. Są inne strony o tej tematyce i możesz się tam wypowiadać :evil:
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

alkoita_426746
Podporucznik
Posty: 18651
Rejestracja: 06 lut 2011 02:23

Re: Mabion

Postautor: alkoita_426746 » 20 wrz 2012 21:01

Andy jeżeli pisząc o Jacku masz mnie na myśli to niemartw sie o mnie.
Nie czuję się ubrany w akcje przez nikogo.
Zastanawiam się ciągle co ty robisz na tym forum?
Powiedz jaki jest twój główny cel pisania źle o tej spółce?
JS
bo jest oportunista w tym temacie.

ja sie zstanawiam nad laboratami 3 mld euro czy to jest zwykly akcjonariusz ktory stara sie za wszelka cene zlapac do nagonki na papaiery bo je posiada.

czy tez to jest figura o wiekszym kalibrze. :lol:

JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Mabion

Postautor: JacekS » 20 wrz 2012 21:11

Przeglądam ten wątek od półtora roku dość regularnie i nigdy wcześniej Andy na wątku Mabionu się nie udzielał. Aż tu nagle z początkiem września pojawił bardzo aktywny i doskonale przygotowany Andy. Dlaczego nie pojawił się wczesniej? Skąd zna nazwiska notariuszy , krórzy rejestrowali emisję Mabionu w 2007/2008r i nazywa ich przekrętasami/ zrobili wałek itd. To nie są informacje, które można znaleźć w necie tylko trzeba być wewnątrz spółki lub bardzo blisko spółki. Jaki jest cel działań kolegi Andy? Dlaczego uaktywnił się dopiero teraz , a nie np rok temu?
Z przekory do 3mldEuro??? Bez żartów.
JS

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Re: Mabion

Postautor: 3mldEUR » 20 wrz 2012 21:23

Andy jeżeli pisząc o Jacku masz mnie na myśli to niemartw sie o mnie.
Nie czuję się ubrany w akcje przez nikogo.
Zastanawiam się ciągle co ty robisz na tym forum?
Powiedz jaki jest twój główny cel pisania źle o tej spółce?
JS
bo jest oportunista w tym temacie.

ja sie zstanawiam nad laboratami 3 mld euro czy to jest zwykly akcjonariusz ktory stara sie za wszelka cene zlapac do nagonki na papaiery bo je posiada.

czy tez to jest figura o wiekszym kalibrze. :lol:
Będzie czas do zastanawiania się nad tym do grudnia, bo do tego czasu zamierzam sobie zrobić odpoczynek od tego wątku. A do tego czasu będzie się tu produkował Andy. Jest dorosły, więc może wziąć odpowiedzialność za to, co tu napisze.

Jedno jest pewne, liczę na jak najniższą cenę akcji nowej emisji.

Mam akcje i jestem w sytuacji win-win. Jeśli cena wzrośnie to będą happy :D jeśli cena spadnie to będę jeszcze bardziej happy :D :D

Oczywiście nie zamierzam pomagać cenie sprzedając akcje.
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

gregas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2392
Rejestracja: 16 wrz 2006 20:46

Re: Mabion

Postautor: gregas » 20 wrz 2012 21:23

Przeglądam ten wątek od półtora roku dość regularnie i nigdy wcześniej Andy na wątku Mabionu się nie udzielał. Aż tu nagle z początkiem września pojawił bardzo aktywny i doskonale przygotowany Andy. Dlaczego nie pojawił się wczesniej? Skąd zna nazwiska notariuszy , krórzy rejestrowali emisję Mabionu w 2007/2008r i nazywa ich przekrętasami/ zrobili wałek itd. To nie są informacje, które można znaleźć w necie tylko trzeba być wewnątrz spółki lub bardzo blisko spółki. Jaki jest cel działań kolegi Andy? Dlaczego uaktywnił się dopiero teraz , a nie np rok temu?
Z przekory do 3mldEuro??? Bez żartów.
JS
wydaje mi sie ze dorabiasz teorie, nie myslisz chyba ze przez to jego pisanie fundusze obejma taniej akcje, wszystko zalezy od efektow pracy zarzadu, jak przekaza na prezentacjach ciekawe fakty to i cena bedzie odpowiednia, choc rynek jest ciezki.Andy kiedys przegral wszystko na biotonie i stad te jego eseje na forum, jak by pisal bardziej merytorycznie bylby ciekawa przeciwwaga dla 3mldeuro, a tak to faktycznie zasmieca tylko watek.

JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Mabion

Postautor: JacekS » 20 wrz 2012 21:33

Mam wrażenie, że nie doceniamy znaczenia dzisiejszych notowań Mabionu w kontekście ceny akcji nowej emisji.
Trochę watpię w stwierdzenia, że cena nowych akcji pokaże prawdziwą wartość Mabionu. Prawdziwą wartość zobaczymy jak ktoś będzie chciał Mabion przejąć.
Znam stwierdzenia , że na NC nie ma płynności więc wycena jest mało rynkowa i nie ma znaczenia dla ustalenia ceny nowej emisji.
Otóż wg mnie dzisiejsza cena ma duże znaczenie. Nie jest wyznacznikiem ale punktem odniesienia.
Wiadomo, że fundusze będą chciały uzyskać dyskonto w stosunku do ceny na giełdzie bo ryzyko, długi czas oczekiwania na odpowiedni zwrot z inwestycji, niepweność na rynkach, ogólny kryzys itp.
Spółka będzie chciała uzyskac premię bo nie kupi się na rynku kilkudziesięciu czy kilkuset tysięcy akcji bez znacznego podnoszenia kursu.
Niestety i jedni i drudzy będa mieli rację więc spotkają sie w połowie drogi czyli w okolicach bieżących notowań z danego okresu czasu.
Dlatego jestem zdania, że bieżący kurs ma znaczenie, a działania kolegi Andy i innych z podobnymi wpisami , nie są przypadkowe.
JS
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2012 21:36 przez JacekS, łącznie zmieniany 1 raz.

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Re: Mabion

Postautor: 3mldEUR » 20 wrz 2012 21:34

Przeglądam ten wątek od półtora roku dość regularnie i nigdy wcześniej Andy na wątku Mabionu się nie udzielał. Aż tu nagle z początkiem września pojawił bardzo aktywny i doskonale przygotowany Andy. Dlaczego nie pojawił się wczesniej? Skąd zna nazwiska notariuszy , krórzy rejestrowali emisję Mabionu w 2007/2008r i nazywa ich przekrętasami/ zrobili wałek itd. To nie są informacje, które można znaleźć w necie tylko trzeba być wewnątrz spółki lub bardzo blisko spółki. Jaki jest cel działań kolegi Andy? Dlaczego uaktywnił się dopiero teraz , a nie np rok temu?
Z przekory do 3mldEuro??? Bez żartów.
JS

Można znaleźć w necie, tylko o tych notariuszach pisał, którzy wymienieni są na górze załącznika :wink: http://www.newconnect.pl/?page=get_ebi_file&id=31561
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Re: Mabion

Postautor: JacekS » 20 wrz 2012 21:39

Przeglądam ten wątek od półtora roku dość regularnie i nigdy wcześniej Andy na wątku Mabionu się nie udzielał. Aż tu nagle z początkiem września pojawił bardzo aktywny i doskonale przygotowany Andy. Dlaczego nie pojawił się wczesniej? Skąd zna nazwiska notariuszy , krórzy rejestrowali emisję Mabionu w 2007/2008r i nazywa ich przekrętasami/ zrobili wałek itd. To nie są informacje, które można znaleźć w necie tylko trzeba być wewnątrz spółki lub bardzo blisko spółki. Jaki jest cel działań kolegi Andy? Dlaczego uaktywnił się dopiero teraz , a nie np rok temu?
Z przekory do 3mldEuro??? Bez żartów.
JS

Można znaleźć w necie, tylko o tych notariuszach pisał, którzy wymienieni są na górze załącznika :wink: http://www.newconnect.pl/?page=get_ebi_file&id=31561
To wytłumacz mi jeszcze o jaki wałek tu chodzi???
JS

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Re: Mabion

Postautor: 3mldEUR » 20 wrz 2012 21:49

Przeglądam ten wątek od półtora roku dość regularnie i nigdy wcześniej Andy na wątku Mabionu się nie udzielał. Aż tu nagle z początkiem września pojawił bardzo aktywny i doskonale przygotowany Andy. Dlaczego nie pojawił się wczesniej? Skąd zna nazwiska notariuszy , krórzy rejestrowali emisję Mabionu w 2007/2008r i nazywa ich przekrętasami/ zrobili wałek itd. To nie są informacje, które można znaleźć w necie tylko trzeba być wewnątrz spółki lub bardzo blisko spółki. Jaki jest cel działań kolegi Andy? Dlaczego uaktywnił się dopiero teraz , a nie np rok temu?
Z przekory do 3mldEuro??? Bez żartów.
JS
wydaje mi sie ze dorabiasz teorie, nie myslisz chyba ze przez to jego pisanie fundusze obejma taniej akcje, wszystko zalezy od efektow pracy zarzadu, jak przekaza na prezentacjach ciekawe fakty to i cena bedzie odpowiednia, choc rynek jest ciezki.Andy kiedys przegral wszystko na biotonie i stad te jego eseje na forum, jak by pisal bardziej merytorycznie bylby ciekawa przeciwwaga dla 3mldeuro, a tak to faktycznie zasmieca tylko watek.
Nie wybrzydzaj, znajdź lepszą przeciwwagę :evil:

Był im_plant, ale szybko się zmył, jak tylko pojawiły się wzrosty. Wiesz ile musiałem napisać postów na wątku Biotonu, zanim Andy zdecydował się poświęcić nam trochę czasu. Ci z Biotonu są najlepsi, bo przynajmniej z tej samej branży. Próbowałem na spółkach Patrowicza, ale nikt do nas nie chciał przyjść. Mówili, że jak utworzą drugą spółkę Mabion-Ecology to może się zastanowią, ale jak powiedziałem, że tu jest tylko core business i jeszcze chcą mieć zwolnienia podatkowe w ŁSSE od zysków, to powiedzieli, że nie znają tego ostatniego słowa, a skoro nie znają to się nie będą wypowiadać :(
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Re: Mabion

Postautor: 3mldEUR » 20 wrz 2012 21:55

Przeglądam ten wątek od półtora roku dość regularnie i nigdy wcześniej Andy na wątku Mabionu się nie udzielał. Aż tu nagle z początkiem września pojawił bardzo aktywny i doskonale przygotowany Andy. Dlaczego nie pojawił się wczesniej? Skąd zna nazwiska notariuszy , krórzy rejestrowali emisję Mabionu w 2007/2008r i nazywa ich przekrętasami/ zrobili wałek itd. To nie są informacje, które można znaleźć w necie tylko trzeba być wewnątrz spółki lub bardzo blisko spółki. Jaki jest cel działań kolegi Andy? Dlaczego uaktywnił się dopiero teraz , a nie np rok temu?
Z przekory do 3mldEuro??? Bez żartów.
JS

Można znaleźć w necie, tylko o tych notariuszach pisał, którzy wymienieni są na górze załącznika :wink: http://www.newconnect.pl/?page=get_ebi_file&id=31561
To wytłumacz mi jeszcze o jaki wałek tu chodzi???
JS
A to już do Andego pytanie. Ja też nie rozumiem, o czym on pisze. Może mu wypadł z tego nadrzewnego urządzenia, o którym cały czas pisze :?
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości