Mabion [MAB] cz.2

wszystko na temat spółek publicznych
Barmantech
Starszy chorąży
Posty: 1604
Rejestracja: 13 lis 2007 20:04

Re: Mabion

Postautor: Barmantech » 20 wrz 2012 22:16

Andy jeżeli pisząc o Jacku masz mnie na myśli to niemartw sie o mnie.
Nie czuję się ubrany w akcje przez nikogo.
Zastanawiam się ciągle co ty robisz na tym forum?
Powiedz jaki jest twój główny cel pisania źle o tej spółce?
JS
bo jest oportunista w tym temacie.

ja sie zstanawiam nad laboratami 3 mld euro czy to jest zwykly akcjonariusz ktory stara sie za wszelka cene zlapac do nagonki na papaiery bo je posiada.

czy tez to jest figura o wiekszym kalibrze. :lol:
O! I tu się całkowicie z Tobą zgadzam! Tylko sprawdź sobie w słowniku znaczenie słowa oportunista :oops: :lol:

REKLAMA


Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Re: Mabion

Postautor: Miły » 21 wrz 2012 09:38

Jedno jest pewne, liczę na jak najniższą cenę akcji nowej emisji.
Że jak?
Na jak najniższą cenę nowej emisji? Przecież to byłaby porażka pokazująca jakie są realne możliwości Mabionu - spólki rozpoznawalnej juz na świecie - na realizacje swojej długoterminowej strategii.
Każda cena poniżej 15.40 to przegrana. Dlaczego?
Po pierwsze to co powyżej czyli rynek - inwestorzy branżowi i finansowi - nie dają większych szans na zawojowanie rynku mabionowymi lekami - nie są zainteresowani akcjami firmy.
Po drugie niższa cena akcji to mniejsze pieniądze na rozwój firmy. Spólka wyemituje maksymalnie 2,6 mln nowych akcji co przy cenie 15.4 daje 40 mln które chcą pozyskac z rynku. Przy 12 zł za akcje jest to 31 mln. Przy 10 zł to tylko 26 mln. Wiec jak można pisać że liczy się na jak najniższą cenę nowych akcji?
Po nastepne w przypadku dużego zaineresowania akcjami cena zamiast 15.4 mogłaby dojść do 18 zł. Wtedy to wystarczyłoby wyemitować 2,2 mln akcji żeby zgarnąć z rynku 40 mln, zostawiając na później możliwość dodatkowej emisji ok 0,5 mln akcji po cenie np 25 zł co dawałoby dodatkowe 12,5 mln zł na badania.
Jak na kogoś kto budował swój forumowy wizerunek entuzjasty rozwoju Mabionu strzeliłeś sobie w kolano. I jeszcze znikasz do grudnia z forum? Ciekawe
decyduje data stempla pocztowego

phoenix_nr2
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 329
Rejestracja: 10 gru 2007 16:30
Lokalizacja: Dołączył 01.01.2006. Ilość postów 2540.

Postautor: phoenix_nr2 » 21 wrz 2012 11:20

niestety
jeśli zarząd nie poinformuje akcjonariuszy o warunkach emsji, o szczegółach prospektu emisyjnego złożonego w związku z przejściem na parkiet główny a w szczególności utrzymania lockup'ów na bezpieczny okres dla dotychczasowych i przyszłych akcjonariuszy kurs może zapikować ostro w dół.
Dziwne to troche bo wydaje się, że podanie takich informacji mogło by znacząco pozytywnie wpłynąć na kurs a chyba zarządowi zależy w tak ważnym momencie na jak najwyższym kursie, który przełoży się w sposób oczywisty na powodzenie NE i na jej dobrą cenę.
dziwne... bardzo dziwne..... ??????
inwestycja długoterminowa to nieudana inwestycja krótkoterminowa.

Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Postautor: Miły » 21 wrz 2012 11:46

niestety
jeśli zarząd nie poinformuje akcjonariuszy o warunkach emsji, o szczegółach prospektu emisyjnego złożonego w związku z przejściem na parkiet główny a w szczególności utrzymania lockup'ów na bezpieczny okres dla dotychczasowych i przyszłych akcjonariuszy kurs może zapikować ostro w dół.
Dziwne to troche bo wydaje się, że podanie takich informacji mogło by znacząco pozytywnie wpłynąć na kurs a chyba zarządowi zależy w tak ważnym momencie na jak najwyższym kursie, który przełoży się w sposób oczywisty na powodzenie NE i na jej dobrą cenę.
dziwne... bardzo dziwne..... ??????
Sądze że nowa emisja skierowana jest do konkretnych podmiotów które mają dostęp do tej wiedzy. Komunikacja firmy z rynkiem jest na beznadziejnym poziomie od zawsze i firma pr nic tutaj niestety nie zmieniła.
decyduje data stempla pocztowego

Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Postautor: Miły » 21 wrz 2012 11:58

Nowe lock-upy najprawdopodobniej zostały podpisane, ktoś wklejał na forum. Nowe czyli anulujące co najmniej najbliższy termin ich wygaśnięcia czyli ten związany z przejściem na rynek główny i emisją akcji. Więc albo nowym obowiązującym jest nr2 w obecnej hierarchi wygasania czyli sierpień 2013 albo rok od przenosin na giełde.
decyduje data stempla pocztowego

phoenix_nr2
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 329
Rejestracja: 10 gru 2007 16:30
Lokalizacja: Dołączył 01.01.2006. Ilość postów 2540.

Postautor: phoenix_nr2 » 22 wrz 2012 13:15

Szczerze...., gdyby wielka 4 była uczciwa to lockup powinien być utrzymany tak długo, aż firma wypłaci pierwszą dywidendę.... tak powinno być.
Przecież nie zainwestowali żadnych swoich pieniędzy.
Za ich ciężką niewątpliwie pracę , za ich wiedzę i know-how - otrzymują przecież napewno niemałe wynagrodzenia, które są przecież finansowane również z ostatniej emisji po 12zł.
Niegodziwością było by, gdyby chcieli zarabiać jeszcze na wyemitowanych akcjach po 10gr.
Tak powinna postąpić uczciwa firma.
Jak będzie zobaczymy.... ??????

JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Mabion

Postautor: JacekS » 22 wrz 2012 14:37

Ja też jestem zdania, że lock-upy powinny być zachowane min. do zarejestrowania pierwszego leku w UE i USA.
JS

alex-p
Chorąży
Posty: 908
Rejestracja: 24 lut 2012 15:52

Postautor: alex-p » 22 wrz 2012 16:46

Szczerze...., gdyby wielka 4 była uczciwa to lockup powinien być utrzymany tak długo, aż firma wypłaci pierwszą dywidendę.... tak powinno być.
Przecież nie zainwestowali żadnych swoich pieniędzy.
Za ich ciężką niewątpliwie pracę , za ich wiedzę i know-how - otrzymują przecież napewno niemałe wynagrodzenia, które są przecież finansowane również z ostatniej emisji po 12zł.
Niegodziwością było by, gdyby chcieli zarabiać jeszcze na wyemitowanych akcjach po 10gr.
Tak powinna postąpić uczciwa firma.
Jak będzie zobaczymy.... ??????
Phoenix zgadzam sie z toba w 100 %,spolka powinna zarabiac a czesc zyskow isc na dywidende ,ktora daje rowny zwrot zainwestowanycgh pieniedzy dla wszyskich akcjonariuszy,a zarzad poniewaz ma wiekszosc akcji dostalby proporcjonalny bonus za swoja prace.Jezeli chca zarabiac na pozbywaniu sie akcji ,ktore dostali prawie za darmo to nie byloby to utrzciwe z nami,a niejeden z nas zainwestowal i zaryzykowal wiecej pieniedzy niz ludzie z zarzadu.

Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Postautor: Miły » 25 wrz 2012 15:38

A więc tak:
W wywiadzie, na który zwracałem uwagę, a co do treści którego nikomu się nie chciało poczytać stoi tak: "...
Kiedy debiut na GPW?

Maciej Wieczorek:Kończymy w KNF prace związane z prospektem, jesteśmy już po uwagach Komisji, także za miesiąc zakończymy prospekt i mamy nadzieję, iż uzyskamy zgodę KNF..."

Co to może oznaczać? Jak na mój gust tylko tyle i aż tyle że być może wiadomo jak duża będzie nowa emisja.

Co dalej? Zaraz po tym wywiadzie kolega forumowy 3mld (osoba co najmniej dobrze poinformowana) informuje że zawija się na czas jakiś z forum. Posty poprzedzające zniknięcie z forum utrzymane sa w klimacie: mam nadzieję że jeszcze troche poleci w dół, jedno jest pewne, liczę na jak najniższą cenę akcji nowej emisji czy jeśli cena spadnie to będę jeszcze bardziej happy.

Ciekawe? Ano ciekawe...
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2012 14:37 przez Miły, łącznie zmieniany 1 raz.
decyduje data stempla pocztowego

Voxi
Starszy plutonowy
Posty: 33
Rejestracja: 05 cze 2012 20:59

Postautor: Voxi » 25 wrz 2012 16:26

Też mnie zaintrygował ostatni post "3mld".
On gospodarz wątku i najbardziej rozgadany na tym forum znika... i to na dwa miesiące w dość istotnym momencie dla spółki i liczy na spadek kursu.
Moim zdaniem, chce dokupić akcji w dobrej cenie. Musiał zniknąć z wątku, bo nie umie pisać źle o Mabionie. Drobni akcjonariusze zaglądają jednak na ten wątek i newsy kolegi "3 mld" uświadamiają ich, że akcje tej spółki to dobry wybór. Teraz nie ma newsów, 3 mld znika i liczy na spadek kursu. Dodatkowo mało informacji z samej spółki i efekt jest taki, że kurs spada przy bardzo niskich obrotach. Świadczy to o tym, że wyprzedają drobni ( umówmy się, obrót na średnim poziomie 20 tys ...to jak w osiedlowym spożywczaku ).
Wzrosty z lipca były przy obrotach 120 -180 tys.
A może ktoś ma ciekawszą teorię ?

JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Mabion

Postautor: JacekS » 25 wrz 2012 16:51

Witam.
Moja teoria jest taka ,że tym, którzy będa obejmować emisję nie zalezy na wysokiej cenie. Przeciwnie. Im niżej tym więcej zarobią przy wejściu Mabionu na GPW i prawdziwej wycenie podczas notowań.
Jeżeli udało się dość łatwo zbić kurs z 17 na 15 ( przy pomocy Andy i jsb) oraz 4-5 tys akcji , które weszły w rynek to czemu nie spróbować zaniżyć więcej? Może uda się o kolejne 2 zł?
Dziś dołączają się niektórzy drobni, kórzy ucinają straty i tak to wygląda jak widzimy.
Pozdrawiam.
JS

alkoita_426746
Podporucznik
Posty: 18651
Rejestracja: 06 lut 2011 02:23

Re: Mabion

Postautor: alkoita_426746 » 25 wrz 2012 17:02

Andy jeżeli pisząc o Jacku masz mnie na myśli to niemartw sie o mnie.
Nie czuję się ubrany w akcje przez nikogo.
Zastanawiam się ciągle co ty robisz na tym forum?
Powiedz jaki jest twój główny cel pisania źle o tej spółce?
JS
bo jest oportunista w tym temacie.

ja sie zstanawiam nad laboratami 3 mld euro czy to jest zwykly akcjonariusz ktory stara sie za wszelka cene zlapac do nagonki na papaiery bo je posiada.

czy tez to jest figura o wiekszym kalibrze. :lol:
O! I tu się całkowicie z Tobą zgadzam! Tylko sprawdź sobie w słowniku znaczenie słowa oportunista :oops: :lol:
faktycznie moj blad sadzilem ze to ktos idacy pod prad.

:lol: 8) :lol:

Barmantech
Starszy chorąży
Posty: 1604
Rejestracja: 13 lis 2007 20:04

Re: Mabion

Postautor: Barmantech » 25 wrz 2012 17:31

Andy jeżeli pisząc o Jacku masz mnie na myśli to niemartw sie o mnie.
Nie czuję się ubrany w akcje przez nikogo.
Zastanawiam się ciągle co ty robisz na tym forum?
Powiedz jaki jest twój główny cel pisania źle o tej spółce?
JS
bo jest oportunista w tym temacie.

ja sie zstanawiam nad laboratami 3 mld euro czy to jest zwykly akcjonariusz ktory stara sie za wszelka cene zlapac do nagonki na papaiery bo je posiada.

czy tez to jest figura o wiekszym kalibrze. :lol:
O! I tu się całkowicie z Tobą zgadzam! Tylko sprawdź sobie w słowniku znaczenie słowa oportunista :oops: :lol:
faktycznie moj blad sadzilem ze to ktos idacy pod prad.

:lol: 8) :lol:
gratuluję odwagi =D>

alkoita_426746
Podporucznik
Posty: 18651
Rejestracja: 06 lut 2011 02:23

Re: Mabion

Postautor: alkoita_426746 » 25 wrz 2012 18:02

Andy jeżeli pisząc o Jacku masz mnie na myśli to niemartw sie o mnie.
Nie czuję się ubrany w akcje przez nikogo.
Zastanawiam się ciągle co ty robisz na tym forum?
Powiedz jaki jest twój główny cel pisania źle o tej spółce?
JS
bo jest oportunista w tym temacie.

ja sie zstanawiam nad laboratami 3 mld euro czy to jest zwykly akcjonariusz ktory stara sie za wszelka cene zlapac do nagonki na papaiery bo je posiada.

czy tez to jest figura o wiekszym kalibrze. :lol:
O! I tu się całkowicie z Tobą zgadzam! Tylko sprawdź sobie w słowniku znaczenie słowa oportunista :oops: :lol:
faktycznie moj blad sadzilem ze to ktos idacy pod prad.

:lol: 8) :lol:
gratuluję odwagi =D>
nie no bez przesady 8)

co do kursu to wazne poziomy sa. wazne zeby nie pzreszlo 14.2 apaiery wprzedany male wolumeny na spadku wiec mozna sadzic ze odbije od bandy wsparcia.

Andy.
Starszy chorąży
Posty: 1997
Rejestracja: 13 paź 2008 01:03

Re: Mabion

Postautor: Andy. » 25 wrz 2012 19:09

Andy jeżeli pisząc o Jacku masz mnie na myśli to niemartw sie o mnie.
Nie czuję się ubrany w akcje przez nikogo.
Zastanawiam się ciągle co ty robisz na tym forum?
Powiedz jaki jest twój główny cel pisania źle o tej spółce?
JS
bo jest oportunista w tym temacie.

ja sie zstanawiam nad laboratami 3 mld euro czy to jest zwykly akcjonariusz ktory stara sie za wszelka cene zlapac do nagonki na papaiery bo je posiada.

czy tez to jest figura o wiekszym kalibrze. :lol:
O! I tu się całkowicie z Tobą zgadzam! Tylko sprawdź sobie w słowniku znaczenie słowa oportunista :oops: :lol:
faktycznie moj blad sadzilem ze to ktos idacy pod prad.

:lol: 8) :lol:
gratuluję odwagi =D>

Amberbion jest zarąbisty "kuźnia mlodych milonerów..." ! Po picowanych zakupach prezesików siłowo wypychających przed planowaną picowaną nową emisją kurs ponad poziom 12-14 zł - kurs od szczytu stoczył się "dopiero" o ...30 %. Po prostu biotechnologicznie, molekularnie, naukowo SUKCES ! :)

Tylko w tym samym czasie Wig20 wzrósł o ...10 % ! :oops:

Jacku poćwicz przed monitorem - przyda się jak znalazł, śmieszne lockupy na jeszcze bardziej śmieszne akcje które sobie po 10 gr wyemitowali '4 kolesie' wygasają za 2 miesiące, ..ale przekonasz się - to nie będzie jeszcze najgorsze - widziałes kiedyś w cyrku sztuczkę ze znikającym w kapeluszu gołębiem co ?...:

Obrazek
Obrazek


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości