Mabion [MAB] cz.2

wszystko na temat spółek publicznych
JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Mabion

Postautor: JacekS » 25 wrz 2012 19:59

Andy w jakie spółki Ty zainwestowałes?
Oświeć zbłąkanego inwestora swoją światłością.
Co masz w swoim porfelu? Tez tak zrobię.
JS

REKLAMA


Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Postautor: Miły » 25 wrz 2012 20:20

Też mnie zaintrygował ostatni post "3mld".
On gospodarz wątku i najbardziej rozgadany na tym forum znika... i to na dwa miesiące w dość istotnym momencie dla spółki i liczy na spadek kursu.
Moim zdaniem, chce dokupić akcji w dobrej cenie. Musiał zniknąć z wątku, bo nie umie pisać źle o Mabionie.
Skala prawdopodobieństwa takiej wersji od 1-10? 1.
Dodatkowo to chyba najbardziej sentymentalne, zalatujące nawet kiczem, wyjaśnienie tej sytuacji. 3mld jest cwaniakiem który gra tylko dla siebie i tylko pod siebie. No chyba że jeszcze od kogoś dostaje za to co robi pieniądze. Voxi pisałem wcześniej o niebezpieczeństwie idealizowania tego czym zajmuje się firma. Widze że w Twoim przypadku całą "miłość" przeniosłaś w kierunku nicka 3mldeur. "Musiał zniknąć z wątku, bo nie umie pisać źle o Mabionie". - powiem szczerze że pojechałaś po bandzie :D
decyduje data stempla pocztowego

Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Postautor: Miły » 25 wrz 2012 20:27

Jeszcze o wycenie giełdowej w stosunku do ceny akcji w nowej emisji. Nie ma związku. Serio żadnego. Dajmy na to że akcje na NC kosztują 8 pln. Firma nadal chce pozyskać 40mln zł emitując max 2,6 mln akcji. Cena za akcje przy max emisji 15,40. Dajmy na to że akcje na giełdzie kosztują 50 zł, sytuacja tak jak wcześniej. To nie ma znaczenia. Nikt nie prowadzi rozmów na temat objęcia wiekszego pakietu akcji w odniesieniu do wyceny giełdowej na którą składa się wolumen dzienny na poziomie 2 tys. akcji.
decyduje data stempla pocztowego

JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Mabion

Postautor: JacekS » 25 wrz 2012 20:34

Do Miłego:
Bredzisz kolego.
Jesteśmy na Giełdzie ,a nie na lekcji matematyki.
JS

Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Postautor: Miły » 25 wrz 2012 20:37

No to jeszcze o akcjach po 10gr. Nie będą one problemem, czy w dalszej czy w bliższej przyszlości, pod warunkiem że po 1. nowa emisja zostanie objęta w całości przez podmioty nie związane z dotychczasowymi akcjonariuszami po mozliwie maksymalnie wysokiej cenie. I jeszcze w tym najlepiej, najlepiej przez inwestora branżowego. Każde odstępstwo zarówno od pierwszego jak i drugiego najlepiej będzie oznaczało gorzej lub dużo gorzej dla inwestorów obejmujących akcje nie po 10gr. No i 2. oczywiście badania kliniczne.
decyduje data stempla pocztowego

Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Re: Mabion

Postautor: Miły » 25 wrz 2012 20:52

Do Miłego:
Bredzisz kolego.
Jesteśmy na Giełdzie ,a nie na lekcji matematyki.
JS
Bardzo trafne spostzreżenie. Jesteśmy na giełdzie
Przychodzi pan inwestor portfel i mówi: chcę 1,5 mln akcji nowej emisji po 10 zł. Na to właściciel firmy notowanej mówi hola hola panie inwestorze przecież na giełdzie nasze akcje kosztują 20 zł. Na to pan portfel odpowiada że wie o tym doskonale bo sam kupił kilka tysięcy akcji z rynku i wywindował kurs o 5 zł. Dodatkowo wie doskonale o 5mln akcji obejmowanych po 10 gr na które wygasaja już niedługo lockupy. Właściciel firmy odpowiada że lockupy wygasają dopiero za rok a do tego czasu będa już wyniki bada klinicznych. Na co pan portfel mówi że byłby sklonny zapłacic wyższą cenę pod warunkiem przedłużenia lockupów do czasu wypłacania przez firme dywidendy z zysków. Niestety okazuje się ze nie jest to możliwe bo jeden z założycieli chce sprzedać swój pakiet akcji jak najszybciej i maksymalny okres w którym wstrzyma się od sprzedaży to 1 rok. Jednocześnie kurs giełdowy pompowany jest do 30, 40 ,50 zł. Czy ma to jakiekolwiek znaczenie negocjacyjne? Nie i miec nie może bo nie o to gra tu idzie. Można objąć częściowo nową emisję po jak najniższej cenie dogadując się jednocześnie z wiekszymi akcjonariuszami chcącymi skasować swój zysk w niedalekiej przyszłości. Liczy sie przyszłość - czyli mozliwie jak największe zyski przy możliwie najmniejszym ryzyku. Dzisiejsza wycena nie ma znaczenia.
decyduje data stempla pocztowego

Andy.
Starszy chorąży
Posty: 1997
Rejestracja: 13 paź 2008 01:03

Re: Mabion

Postautor: Andy. » 25 wrz 2012 20:57

Andy w jakie spółki Ty zainwestowałes?
Oświeć zbłąkanego inwestora swoją światłością.
Co masz w swoim porfelu? Tez tak zrobię.
JS
jak to mawal św pamięci '3mld' najpierw zbłąkany inwestorze wpłać 500 tyś zł na jakiś czczytny cel, byś następnie dostąpić mógł wątku mabionowego i czerpac z krynicy mądrości upscalingów, pionowych orgazmotronów i listów intencyjnych :)

P.S. Ty nic Jacku nie zrobisz, bo poza *** prezesikami byłeś tu chyba jedynym poważniejszym kupuącym, który łyknął kreskowki '3mld' - komu sprzedasz ? "3mld" w barterze za historyjki forumowe ?

Warte grzechu:
Wybory USA, QE - Kgh, Tpe, Pzu
Gorący temat - chemia
Mus dla każdego - Pxm, Pbg
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2012 21:02 przez Andy., łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Re: Mabion

Postautor: JacekS » 25 wrz 2012 21:01

Andy w jakie spółki Ty zainwestowałes?
Oświeć zbłąkanego inwestora swoją światłością.
Co masz w swoim porfelu? Tez tak zrobię.
JS
jak to mawal św pamięci '3mld' najpierw zbłąkany inwestorze wpłać 500 tyś zł na jakiś czczytny cel, byś następnie dostąpić mógł wątku mabionowego i czerpac z krynicy mądrości upscalingów, pionowych orgazmotronów i listów intencyjnych :)

P.S.
Wybory USA, QE - Kgh, Tpe, Pzu
Gorący temat - chemia
Mus dla każdego - Pxm, Pbg
To jeszcze napisz od kiedy to masz,a lbo kiedy sprzedałeś?
JS

Andy.
Starszy chorąży
Posty: 1997
Rejestracja: 13 paź 2008 01:03

Re: Mabion

Postautor: Andy. » 25 wrz 2012 21:04

To jeszcze napisz od kiedy to masz,a lbo kiedy sprzedałeś?
JS
Jacku, szanujmy się troszkę...

P.S. Rozmowa pokazuje ile od lipca wtopił statystyczny Mabioakcjonariusz vs zysk akcjonariusza Wig 20.
Obrazek

JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Mabion

Postautor: JacekS » 25 wrz 2012 21:10

Andy nie wprowadzaj wątku osobistego w naszą dyskusję.
Biznes to biznes. Dziś twoje słowa z ostatnich 3 tygodni powtarza sobie w głowie dziesiątki jak nie setki inwestorów , posiadaczy akcji Mabionu.
Jeżeli raz podarowałeś im prawdę przepowiadając spadek MAbionu powiedz im tez kolejną prawdę czyli kiedy wchodziłeś lub kiedy wchodzić w KGH, TP, PBG, PLX i gorący temat chemię lub kiedy z nich wyszedłeś?
To nie ma nic wspólnego z szanowaniem drugiej osoby.
JS

JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Mabion

Postautor: JacekS » 25 wrz 2012 21:30

Andy jak popatrzysz w dłuższym okresie to wynik porównania jest zupełnie inny, Porównaj Mabion z W20 z ostatnich np 300 sesji to zobaczysz wynik.
To kiedy wchodziłeś czy będziesz wchodził w Twoje tematy?
Porzuć info .
JS

Voxi
Starszy plutonowy
Posty: 33
Rejestracja: 05 cze 2012 20:59

Postautor: Voxi » 26 wrz 2012 09:17

Też mnie zaintrygował ostatni post "3mld".
On gospodarz wątku i najbardziej rozgadany na tym forum znika... i to na dwa miesiące w dość istotnym momencie dla spółki i liczy na spadek kursu.
Moim zdaniem, chce dokupić akcji w dobrej cenie. Musiał zniknąć z wątku, bo nie umie pisać źle o Mabionie.
Skala prawdopodobieństwa takiej wersji od 1-10? 1.
Dodatkowo to chyba najbardziej sentymentalne, zalatujące nawet kiczem, wyjaśnienie tej sytuacji. 3mld jest cwaniakiem który gra tylko dla siebie i tylko pod siebie. No chyba że jeszcze od kogoś dostaje za to co robi pieniądze. Voxi pisałem wcześniej o niebezpieczeństwie idealizowania tego czym zajmuje się firma. Widze że w Twoim przypadku całą "miłość" przeniosłaś w kierunku nicka 3mldeur. "Musiał zniknąć z wątku, bo nie umie pisać źle o Mabionie". - powiem szczerze że pojechałaś po bandzie :D
Może źle to sformułowałam, ale :
"3 mld nie potrafi pisać źle o Mabionie" to raczej stwierdzenie faktu niż jakikolwiek sentyment.
Druga rzecz - świetnie zdaję sobie sprawę, że każdy z nas gra pod siebie, nie tylko 3 mld
Moje wytłumaczenie zachowania 3 mld, to luźno rzucona hipoteza, z którą się możesz zgadzać lub nie i nie widzę tu żadnego idealizowania spółki.
I dla jasności, nabywałam akcje Mabionu w maju tego roku po średniej cenie 13,5 zł, ponieważ uznałam, że to odpowiedni czas na wejście ze względu zaawansowanie prac ( w 2010 bym tego nie kupiła ). I uwierz mi, jeśli cena spadnie poniżej założonego przeze mnie poziomu, to będę cięła straty i to bez sentymentu.
W portfelu mam jeszcze Medicalgorythmics i Biomed Lublin, więc nie stawiam wszystkiego na jedną kartę.
Nie traktuj mnie więc jak słodkiej idiotki.

JacekS
Starszy chorąży
Posty: 1541
Rejestracja: 16 mar 2010 23:49

Mabion

Postautor: JacekS » 26 wrz 2012 09:34

Kolejny ciekawy artykuł o przeciwciałach monoklonalnych ukazał się dzis na biotechnologia.pl
http://biotechnologia.pl/biotechnologia ... rope_.html
Czyli intencją EMA i FDA jest wzajemna akceptacja wyników badań klinicznych, a co za tym idzie prawdopodobną jednoczesną rejestracją na obu rynkach.
JS

Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Postautor: Miły » 26 wrz 2012 09:47

I dla jasności, nabywałam akcje Mabionu w maju tego roku po średniej cenie 13,5 zł, ponieważ uznałam, że to odpowiedni czas na wejście ze względu zaawansowanie prac ( w 2010 bym tego nie kupiła ). I uwierz mi, jeśli cena spadnie poniżej założonego przeze mnie poziomu, to będę cięła straty i to bez sentymentu.
W portfelu mam jeszcze Medicalgorythmics i Biomed Lublin, więc nie stawiam wszystkiego na jedną kartę.
Nie traktuj mnie więc jak słodkiej idiotki.
Nie musiałaś tego pisać. To forum zeszło juz dawno grubo poniżej psiego poziomu a tego typu informacje służą li tylko wyłącznie forumowym frustratom do personalnych ataków osób piszacych o swoim portfelu.
Co do strategi ciąć straty to jest to bardzo dobra strategia. Ja też mam swój próg bólu przy którym bez względu na wszystko sprzedaje.
decyduje data stempla pocztowego

butterfly1
Chorąży sztabowy
Posty: 6926
Rejestracja: 30 lip 2008 16:03

Postautor: butterfly1 » 26 wrz 2012 09:53

Też mnie zaintrygował ostatni post "3mld".
On gospodarz wątku i najbardziej rozgadany na tym forum znika... i to na dwa miesiące w dość istotnym momencie dla spółki i liczy na spadek kursu.
Moim zdaniem, chce dokupić akcji w dobrej cenie. Musiał zniknąć z wątku, bo nie umie pisać źle o Mabionie.
Skala prawdopodobieństwa takiej wersji od 1-10? 1.
Dodatkowo to chyba najbardziej sentymentalne, zalatujące nawet kiczem, wyjaśnienie tej sytuacji. 3mld jest cwaniakiem który gra tylko dla siebie i tylko pod siebie. No chyba że jeszcze od kogoś dostaje za to co robi pieniądze. Voxi pisałem wcześniej o niebezpieczeństwie idealizowania tego czym zajmuje się firma. Widze że w Twoim przypadku całą "miłość" przeniosłaś w kierunku nicka 3mldeur. "Musiał zniknąć z wątku, bo nie umie pisać źle o Mabionie". - powiem szczerze że pojechałaś po bandzie :D
Może źle to sformułowałam, ale :
"3 mld nie potrafi pisać źle o Mabionie" to raczej stwierdzenie faktu niż jakikolwiek sentyment.
Druga rzecz - świetnie zdaję sobie sprawę, że każdy z nas gra pod siebie, nie tylko 3 mld
Moje wytłumaczenie zachowania 3 mld, to luźno rzucona hipoteza, z którą się możesz zgadzać lub nie i nie widzę tu żadnego idealizowania spółki.
I dla jasności, nabywałam akcje Mabionu w maju tego roku po średniej cenie 13,5 zł, ponieważ uznałam, że to odpowiedni czas na wejście ze względu zaawansowanie prac ( w 2010 bym tego nie kupiła ). I uwierz mi, jeśli cena spadnie poniżej założonego przeze mnie poziomu, to będę cięła straty i to bez sentymentu.
W portfelu mam jeszcze Medicalgorythmics i Biomed Lublin, więc nie stawiam wszystkiego na jedną kartę.
Nie traktuj mnie więc jak słodkiej idiotki.
13.5 .. hmm, a ja wlasnie tam chcialem kupowac...ale po tym co tu czytam to chyba se odpuszcze


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości