AUXILIUM [AUX] księga IV NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
dareknal
Chorąży sztabowy
Posty: 4619
Rejestracja: 10 gru 2006 15:27
Lokalizacja: kraków - szuwarkowo

Postautor: dareknal » 16 lis 2012 08:28

standardy pogorszyły się znacznie także w kwestii komuniakacji
Spółka nie raczy odpowiedzieć na pytanie zadane poprzez łamy PUlsu Biznesu.... no bo po co skoro pytanie zadają akcjonariusze mniejszościowi.

REKLAMA


dentysta1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8577
Rejestracja: 31 gru 2005 13:40

Postautor: dentysta1 » 16 lis 2012 10:51

Brak reakcji zarządu na drastyczną przecenę akcji, nic nawet słowem pisanym nie wsparli typu "brak uzasadnienia ......."
Nawet po największej burzy zawsze wychodzi słońce

andrew_m
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 354
Rejestracja: 19 sie 2009 22:15

Postautor: andrew_m » 16 lis 2012 11:00

Zarząd ma jasną misję, przejąć całkowitą kontrolę nad gotówką która jest w spółce , kurs akcji im jak najbardziej w tej misji pomaga.

Jedynym wyjściem z tej sytuacji to pojawienie się kolejnego większego inwestora, bez niego nie mamy szans i wkrótce trzeba będzie się z stąd zbierać.

robberto32
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3106
Rejestracja: 30 paź 2008 10:21
Lokalizacja: CB

Postautor: robberto32 » 16 lis 2012 12:10

doszliśmy dziś na górne widły :-)
dawno takiego wzrostu tu nie widziałem ;)

Pawel M.
Sierżant
Posty: 59
Rejestracja: 18 lip 2012 10:42

Postautor: Pawel M. » 16 lis 2012 13:43

Wszystko układa się w czytelną całość, najpierw pozbyć się myślącej kadry zarządzającej, później skasować niewygodnych w radzie nadzorczej i akcjonariacie i jest kasa bez żadnej kontroli i jeszcze zwołać walne, które wyrzuci nazwę Auxilium. Nie mają znaczenia droższe i gorsze relacje inwestorskie, nie ma znaczenia kurs akcji.

dareknal
Chorąży sztabowy
Posty: 4619
Rejestracja: 10 gru 2006 15:27
Lokalizacja: kraków - szuwarkowo

Postautor: dareknal » 16 lis 2012 14:18

Wszystko układa się w czytelną całość, najpierw pozbyć się myślącej kadry zarządzającej, później skasować niewygodnych w radzie nadzorczej i akcjonariacie i jest kasa bez żadnej kontroli i jeszcze zwołać walne, które wyrzuci nazwę Auxilium. Nie mają znaczenia droższe i gorsze relacje inwestorskie, nie ma znaczenia kurs akcji.
o nie , nie tak to było :!:

to ta w/w kadra doprowadziła, zaakceptowała i broniła skandalicznie niekorzystnego parytetu wymiany akcji wbrew znacznej częsci akcjonariuszy mniejszościowych. To bezpośrednio ich decyzje spowodowały dzisiejszy stan rzeczy. O ironio stali się pierwzymi ofiarami własnej strategii choć i taka dostali znacznie wicej niz powinni zarówno w kwestii wykupu ich akcji jak i innych benefitów.

jary2009
Starszy chorąży
Posty: 1043
Rejestracja: 10 gru 2008 12:37

Postautor: jary2009 » 16 lis 2012 14:29

Jest mi niezręcznie zabierać głos bo jestem członkiem Rady Nadzorczej. Ale wypowiem się jako akcjonariusz. Od prawie dwóch lat interes firmy przestał się liczyć. Mamy do czynienia ze skandalicznym brakiem dbałości o wizerunek firmy, jej wartość i równe interesy wszystkich akcjonariuszy.Efektem tego są "wyjątkowe korzyści" wybranych akcjonariuszy, gwałtowne pogorszenie się wyników finansowych, nie zrealizowania założeń połączenia, ponad 60 % spadek kursu. W międzyczasie mieliśmy kuriozalny skup akcji własnych, najpierw nie realizowany potem zrelizowany prawie jednorazowo. Mieliśmy dywidende, która w przeważającej kowcie została wypłacona awnasem. Wydawało się, że jak zostanie rozwiązany jeden konflikt to wrócimy do nromalności i do pozycji firmy z przed połączenia. Wyniki za III kwartał i propozycje uchwał na NWZA zgasiły tą nadzieję. Jestem jednak przekonany, że przyjdzie czas na opamiętanie i refleksje i zwycięży zdrowy rozsądek i chęć wspólpracy na co jestem otwarty. Myśle, że nie muszę nikomu przypominać, ze mamy do czynienia ze spółką publiczną!!!!!!!!!! Akcjonairuszy mniejszościowych, kolegów z forum proszę o głos w dyskusji.

dareknal
Chorąży sztabowy
Posty: 4619
Rejestracja: 10 gru 2006 15:27
Lokalizacja: kraków - szuwarkowo

Postautor: dareknal » 16 lis 2012 17:28

Jest mi niezręcznie zabierać głos bo jestem członkiem Rady Nadzorczej. Ale wypowiem się jako akcjonariusz. Od prawie dwóch lat interes firmy przestał się liczyć. Mamy do czynienia ze skandalicznym brakiem dbałości o wizerunek firmy, jej wartość i równe interesy wszystkich akcjonariuszy.Efektem tego są "wyjątkowe korzyści" wybranych akcjonariuszy, gwałtowne pogorszenie się wyników finansowych, nie zrealizowania założeń połączenia, ponad 60 % spadek kursu. W międzyczasie mieliśmy kuriozalny skup akcji własnych, najpierw nie realizowany potem zrelizowany prawie jednorazowo. Mieliśmy dywidende, która w przeważającej kowcie została wypłacona awnasem. Wydawało się, że jak zostanie rozwiązany jeden konflikt to wrócimy do nromalności i do pozycji firmy z przed połączenia. Wyniki za III kwartał i propozycje uchwał na NWZA zgasiły tą nadzieję. Jestem jednak przekonany, że przyjdzie czas na opamiętanie i refleksje i zwycięży zdrowy rozsądek i chęć wspólpracy na co jestem otwarty. Myśle, że nie muszę nikomu przypominać, ze mamy do czynienia ze spółką publiczną!!!!!!!!!! Akcjonairuszy mniejszościowych, kolegów z forum proszę o głos w dyskusji.

trudno o bardziej obiektywny głos, zwłaszcza w kontekście ineresów poszczególnych wybrańców za pieniadze wszystkich akcjonariuszy. Co do jednego pelna zgoda - to jest spólka publiczna z wcale niemałym akcjoanriatem mniejszościowym. Jelsi ktoś liczy ze sprawa się rozmyje, wyciszy, przyschnie.... próżna to nadzieja. popełniono taką mase elemntarnych błedów prawnych że trzeba być straceńcem by brnąć w logikę konfrontacji.... ale każdy ma prawo wyboru

jaszczur2
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8599
Rejestracja: 04 cze 2006 19:24
Lokalizacja: z nienacka

Postautor: jaszczur2 » 16 lis 2012 20:13

Jest mi niezręcznie zabierać głos bo jestem członkiem Rady Nadzorczej. Ale wypowiem się jako akcjonariusz. Od prawie dwóch lat interes firmy przestał się liczyć. Mamy do czynienia ze skandalicznym brakiem dbałości o wizerunek firmy, jej wartość i równe interesy wszystkich akcjonariuszy.Efektem tego są "wyjątkowe korzyści" wybranych akcjonariuszy, gwałtowne pogorszenie się wyników finansowych, nie zrealizowania założeń połączenia, ponad 60 % spadek kursu. W międzyczasie mieliśmy kuriozalny skup akcji własnych, najpierw nie realizowany potem zrelizowany prawie jednorazowo. Mieliśmy dywidende, która w przeważającej kowcie została wypłacona awnasem. Wydawało się, że jak zostanie rozwiązany jeden konflikt to wrócimy do nromalności i do pozycji firmy z przed połączenia. Wyniki za III kwartał i propozycje uchwał na NWZA zgasiły tą nadzieję. Jestem jednak przekonany, że przyjdzie czas na opamiętanie i refleksje i zwycięży zdrowy rozsądek i chęć wspólpracy na co jestem otwarty. Myśle, że nie muszę nikomu przypominać, ze mamy do czynienia ze spółką publiczną!!!!!!!!!! Akcjonairuszy mniejszościowych, kolegów z forum proszę o głos w dyskusji.
Jako mniejszościowy akcjonariusz od kilku lat związany ze Spółką czuje się wywołany do Tablicy..

Jak pewnie niektórzy pamiętają na wszystkich Walnych do tej pory, poczynając podaj od 2008 roku podnosiłem sprawę bardzo niskiej kultury komunikacji z rynkiem.. "Za poprzedniego Zarządu" Pani Prezes obiecywała, że pracują nad tym i niebawem sytuacja diametralnie się zmieni a w zasadzie to wcale zła nie jest i tak w koło macieju...

Na Walnym "połączeniowym" prosiłem już Pana Prezesa (Vice wówczas) aby w przygotowywanej strategii istotnym punktem stał się aspekt właśnie komunikacji z rynkiem oraz ogólnej transparentności Spółki, która zawsze była na niskim poziomie. Pan Prezes obiecał, że staną na wysokości zadania..

Jak sprawą zajęto się w przeciągu tych kilku lat każdy może sobie zweryfikować we własnym zakresie..

Ale nie temat komunikacji jest tutaj najważniejszy. Nad Auxilum (bo dla mnie już zawsze będzie to AUX) krąży jakieś niespotykane fatum.. Po istotnie niekorzystnym połączeniu (nawet chyba się pokusiłem o uproszczoną wycenę obu spółek i próbę szacunku parytetu), z którym już nic nie mogliśmy zrobić jako drobni jak tylko zaakceptować, nastąpiły ZMIANY. Zobaczyliśmy nowych, młodych, z potencjałem Zarządzających i od razu poczuliśmy NOWĄ jakość. Pomyśleliśmy, że wreszcie może zaczniemy wykorzystywać potencjał Spółki..

Nie chce na tym etapie oceniać pracy nowego Zarządu, bo jest na to zdecydowanie za wcześnie, ale proszę Was Panowie nie zawiedźcie nas, zacznijcie działać i sprawcie, że nasze odczucia na temat NOWEJ jakości zmaterializują się jak najprędzej!
Obrazek

Bartekkk
Podporucznik
Posty: 19677
Rejestracja: 01 maja 2005 17:43

Postautor: Bartekkk » 16 lis 2012 20:14

Jest mi niezręcznie zabierać głos bo jestem członkiem Rady Nadzorczej. Ale wypowiem się jako akcjonariusz. Od prawie dwóch lat interes firmy przestał się liczyć. Mamy do czynienia ze skandalicznym brakiem dbałości o wizerunek firmy, jej wartość i równe interesy wszystkich akcjonariuszy.Efektem tego są "wyjątkowe korzyści" wybranych akcjonariuszy, gwałtowne pogorszenie się wyników finansowych, nie zrealizowania założeń połączenia, ponad 60 % spadek kursu. W międzyczasie mieliśmy kuriozalny skup akcji własnych, najpierw nie realizowany potem zrelizowany prawie jednorazowo. Mieliśmy dywidende, która w przeważającej kowcie została wypłacona awnasem. Wydawało się, że jak zostanie rozwiązany jeden konflikt to wrócimy do nromalności i do pozycji firmy z przed połączenia. Wyniki za III kwartał i propozycje uchwał na NWZA zgasiły tą nadzieję. Jestem jednak przekonany, że przyjdzie czas na opamiętanie i refleksje i zwycięży zdrowy rozsądek i chęć wspólpracy na co jestem otwarty. Myśle, że nie muszę nikomu przypominać, ze mamy do czynienia ze spółką publiczną!!!!!!!!!! Akcjonairuszy mniejszościowych, kolegów z forum proszę o głos w dyskusji.
Jako mniejszościowy akcjonariusz od kilku lat związany ze Spółką czuje się wywołany do Tablicy..

Jak pewnie niektórzy pamiętają na wszystkich Walnych do tej pory, poczynając podaj od 2008 roku podnosiłem sprawę bardzo niskiej kultury komunikacji z rynkiem.. "Za poprzedniego Zarządu" Pani Prezes obiecywała, że pracują nad tym i niebawem sytuacja diametralnie się zmieni a w zasadzie to wcale zła nie jest i tak w koło macieju...

Na Walnym "połączeniowym" prosiłem już Pana Prezesa (Vice wówczas) aby w przygotowywanej strategii istotnym punktem stał się aspekt właśnie komunikacji z rynkiem oraz ogólnej transparentności Spółki, która zawsze była na niskim poziomie. Pan Prezes obiecał, że staną na wysokości zadania..

Jak sprawą zajęto się w przeciągu tych kilku lat każdy może sobie zweryfikować we własnym zakresie..

Ale nie temat komunikacji jest tutaj najważniejszy. Nad Auxilum (bo dla mnie już zawsze będzie to AUX) krąży jakieś niespotykane fatum.. Po istotnie niekorzystnym połączeniu (nawet chyba się pokusiłem o uproszczoną wycenę obu spółek i próbę szacunku parytetu), z którym już nic nie mogliśmy zrobić jako drobni jak tylko zaakceptować, nastąpiły ZMIANY. Zobaczyliśmy nowych, młodych, z potencjałem Zarządzających i od razu poczuliśmy NOWĄ jakość. Pomyśleliśmy, że wreszcie może zaczniemy wykorzystywać potencjał Spółki..

Nie chce na tym etapie oceniać pracy nowego Zarządu, bo jest na to zdecydowanie za wcześnie, ale proszę Was Panowie nie zawiedźcie nas, zacznijcie działać i sprawcie, że nasze odczucia na temat NOWEJ jakości zmaterializują się jak najprędzej!

:shock:
2017- 2020 hossa na misiach jak w 2005-2006 :)))) lecim w kosmos :O

Bartekkk
Podporucznik
Posty: 19677
Rejestracja: 01 maja 2005 17:43

Postautor: Bartekkk » 16 lis 2012 20:18

jaszczur2 te oczy to nie odpiowiedz na to co napisales tylko to ze ja Ciebie widze ... chyba ze 2 lata Ciebie nie widzialem :lol: :lol: :lol: :lol:
2017- 2020 hossa na misiach jak w 2005-2006 :)))) lecim w kosmos :O

jaszczur2
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8599
Rejestracja: 04 cze 2006 19:24
Lokalizacja: z nienacka

Postautor: jaszczur2 » 16 lis 2012 21:12

jaszczur2 te oczy to nie odpiowiedz na to co napisales tylko to ze ja Ciebie widze ... chyba ze 2 lata Ciebie nie widzialem :lol: :lol: :lol: :lol:
siemka :)

chyba przesadziłeś.. Chociaż ostatnio biegam straszliwie i nie mam czasu na "foruma".. poza zajmującą "bieżączką" zawodową w moim życiu pojawiła się Rodzina :wink:

Ale zaglądam czasem i nieraz łezka się zakręci :)
Obrazek

Bartekkk
Podporucznik
Posty: 19677
Rejestracja: 01 maja 2005 17:43

Postautor: Bartekkk » 16 lis 2012 21:15

jaszczur2 te oczy to nie odpiowiedz na to co napisales tylko to ze ja Ciebie widze ... chyba ze 2 lata Ciebie nie widzialem :lol: :lol: :lol: :lol:
siemka :)

chyba przesadziłeś.. Chociaż ostatnio biegam straszliwie i nie mam czasu na "foruma".. poza zajmującą "bieżączką" zawodową w moim życiu pojawiła się Rodzina :wink:

Ale zaglądam czasem i nieraz łezka się zakręci :)
no jak mi sie powiekszyla 3 lata temu rodzinka to tez dopiero teraz sie uaktywnilem lekko ale bardzo lekko :)

Gratulacje ;) i Powodzenia ;))))
2017- 2020 hossa na misiach jak w 2005-2006 :)))) lecim w kosmos :O

horas
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 249
Rejestracja: 19 lip 2009 14:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Postautor: horas » 17 lis 2012 10:01

jaszczur2 serdeczne gratulacje :D

dentysta1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8577
Rejestracja: 31 gru 2005 13:40

Postautor: dentysta1 » 17 lis 2012 12:22

Co tu pisać prawda jest okrutna i nie ma co zaklinać rzeczywistości, kiedy podjąłem decyzję o inwestycji w papiery AUX miałem na uwadze spokojny wzrost wartości firmy, przerywany raz w roku miłym akcentem w postaci wypłacanej dywidendy, miała to być spokojna przystań, dobry papier na lata ( czytaj taka lepsza lokata ), tym bardziej że tyle się mówiło o tym że spółka będzie starała się o przejście na rynek główny co wiadomo będzie związane z większym prestiżem i oczywiście zainteresowaniem innych inwestorów. Miało być pięknie a zaczynało być tragicznie, kurs zanurkował i nie bardzo miał siłę się podnieść, uchwalony skup okazał się fikcją co by nie napisać drwiną z mniejszościowych akcjonariuszy. Pojawiła się nadzieja w postaci Fuzji z ECA, nie ukrywam że byłem za tym aby ECA przejęło ster, wyprowadziło "łajbę" na spokojne wody, stary zarząd jak by stracił zapał co by nie powiedzieć wypalił się. Młodzi prężni ludzie, ponad przeciętnie wykształceni którym się chce tym bardziej że jest o co walczyć tak właśnie wyobrażałem sobie i wyobrażam sobie ECA. Na przestrzeni tych kilku lat kupiłem ponad 178tk akcji w dobrej wierze, wierząc w to że dokonałem właściwego wyboru, a ostatnie zamieszanie w spółce związane jest z odejściem starego i przyjściem nowego. Wiadomo że lepsze jest wrogiem dobrego więc musiało zaiskrzyć. Myślałem przejściowe trudności, będzie dobrze. Ale w czwartek coś w mnie pękło jak kurs walnął na 2 złote, brak reakcji ze strony zarządu, brak jakiegokolwiek komunikatu " że obecna wycena spółki nie odzwierciedla sytuacji albo że brak przyczyn do takiej przeceny" coś co by dało znać że "Nowym" zależy a tu nic, wtedy chyba do mnie dotarło że jestem po prostu naiwny. :roll:
Nawet po największej burzy zawsze wychodzi słońce


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 186 gości