Hygienika - Dayli część XI

wszystko na temat spółek publicznych
melex
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3567
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: melex » 16 cze 2013 23:10

osobiście wkurza mnie ślimacze tempo wzrostów, 10% up na jednej sesji chyba nigdy sie nie zdarzyło, obecny kurs jest identyczny jak w marcu tego roku - a giełda od tego czasu poszła solidnie up. Inne spółki o podobnej kapitalizacji potrafią w kilka sesji zrobić to, co hgn zajęło prawie rok. Nie wiem czy to kwestia lichego popytu czy niemyślącej, pozbawionej mózgu podaży - już dawno powinno być 3, 4, 5 pln i nikt nie byłby tym faktem zdziwiony
pisałem o tym, to zarzucano mi, że narzekam i jestem niecierpliwy...ale tak jak piszesz od marca kurs praktycznie jest w miejscu podczas gdy swig80 od końca kwietnia zaliczył prawie 20% swing...ruszy w lipcu, ruszy pod wyniki (jak pisza wyżej) albo nie ruszy wcale po wszystko jest w cenach, albo insajderzy juz widzą, że rewelacji za II kw nie bedzie i nie ma kto kupować...daje tej spółce tydzień, jesli nie będzie pozytywnych sygnałów prowzrostowych to mam ten caly super biznes w głebokim poważaniu...co z tego że niby wszystko wyglada pięknie skoro rosnąc nie chce a do spadków jest pierwsza...

REKLAMA


farel
Starszy chorąży
Posty: 1695
Rejestracja: 13 mar 2010 19:23

Postautor: farel » 16 cze 2013 23:18

ja bym poczekał na wyniki za 2 kwartał
zdaje sie ze w takim tonie wypowiada sie kolega powyzej
Insiderzy już teraz wiedzą jakie będą wyniki, do końca kwartału zostały ledwo 2 tygodnie. Zachowanie kursu podpowie co nieco, teraz najważniejsze jest objęcie akcji - jeśli kilka osób wyda konkretne pieniądze po kursie zbliżonym do obecnego tzn że przyszłość będzie ok - te kilka wybranych osób na pewno dysponuje wiedzą na temat spółki i w objęciu akcji po obecnej cenie widzą okazję do solidnego zarobku (inaczej kupili by akcje innej, dowolnie wybranej spółki z gpw a nie zawracali by sobie głowy hgn)
ps
osobiście wkurza mnie ślimacze tempo wzrostów, 10% up na jednej sesji chyba nigdy sie nie zdarzyło, obecny kurs jest identyczny jak w marcu tego roku - a giełda od tego czasu poszła solidnie up. Inne spółki o podobnej kapitalizacji potrafią w kilka sesji zrobić to, co hgn zajęło prawie rok. Nie wiem czy to kwestia lichego popytu czy niemyślącej, pozbawionej mózgu podaży - już dawno powinno być 3, 4, 5 pln i nikt nie byłby tym faktem zdziwiony
od wrzesnia 2012 urosło już ponad 100% z niecałej złotówki na 2 złote, w tym czasie swig ledwie 26%.
balon napecznial 4x mocniej niz rynek, juz dawno powinno byc 1,5 zeta i nikt nie bylby tym faktem zdzwiony :lol:

ps. nie zebym tak na prawde myslal, ale troche obiektywizmu prosze..

Carlito_15
Sierżant sztabowy
Posty: 115
Rejestracja: 14 cze 2013 13:32

Postautor: Carlito_15 » 16 cze 2013 23:40

akurat to ze porownujesz to do swig to slabe porownanie

Hatatitla
Podporucznik
Posty: 13078
Rejestracja: 22 sty 2012 00:23

Postautor: Hatatitla » 16 cze 2013 23:49

ps. nie zebym tak na prawde myslal, ale troche obiektywizmu prosze..
porównywanie Hygieniki z czasów gdy chodziła po 1 zł (lokalny producent pieluch) i tej obecnej, z nowym biznesem i planem na dalszy rozwój - moim zdaniem jest jeszcze mniej obiektywne.

melex
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3567
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: melex » 17 cze 2013 08:37

Hygienika: Ambitny plan wzrostu przychodów

KMK 17-06-2013, ostatnia aktualizacja 17-06-2013 05:00
Prześlij e-mailem Dodaj do: Share on facebookShare on wykopShare on twitterShare on blipShare on naszaklasaShare on googleMore Sharing Services
0
Wydrukuj Wielkość tekstu: A A A

Przejęcie polskiego oddziału Schleckera (obecnie sieć drogerii Dayli) i plany dotyczące kolejnych akwizycji sprawiają, że Hygieniką zaczynają interesować się nie tylko inwestorzy, ale i analitycy.
źródło: Fotorzepa
autor: Radek Pasterski
+ Zobacz więcej zdjęć
Przejęcie polskiego oddziału Schleckera (obecnie sieć drogerii Dayli) i plany dotyczące kolejnych akwizycji sprawiają, że Hygieniką zaczynają interesować się nie tylko inwestorzy, ale i analitycy.

Trigon Dom Maklerski w najnowszym raporcie pozytywnie ocenił zmiany, jakie zaszły w spółce w ostatnich kilkunastu miesiącach. Chodzi m.in. o poprawę rentowności kontraktów oraz restrukturyzację kosztów.
Sieć Dayli liczy obecnie 159 sklepów, a ich liczba do końca roku według założeń analityków wzrośnie o kolejne 30. Zarząd zapowiada rozwój sieci do 500 placówek w 2016 r. Prognozy analityków są bardziej ostrożne i zakładają wzrost w tym okresie do 315 sklepów.
Z kolei przychody sieci drogerii podlegające konsolidacji w tym roku szacują na 148 mln zł, a całkowitą sprzedaż grupy na ponad 200 mln zł. W przyszłym roku miałaby ona przekroczyć 340 mln zł, by w 2016 r. sięgnąć niemal pół miliarda złotych.
– Jak najbardziej jest to realne. Takie są plany – tak o prognozach analityków mówi Kamil Kliniewski, prezes i największy akcjonariusz Hygieniki. Podkreśla, że spółka nadal szuka okazji inwestycyjnych. Rozważa m.in. zaangażowanie kapitałowe w drogerie Dayli na innych rynkach. Jedną z opcji jest też sprzedaż biznesu produkcyjnego i skupienie się na detalu. Decyzje w tej sprawie mogą zapaść w najbliższych miesiącach.
Intensywna ekspansja sieci drogerii na przestrzeni najbliższych czterech lat wpłynie na wzrost nakładów inwestycyjnych i zapotrzebowania na kapitał obrotowy. Konsekwencją tego będzie wzrost zadłużenia grupy.
– Na koniec grudnia 2013 r. wartość zobowiązań odsetkowych w stosunku do tych z końca pierwszego kwartału tego roku, według naszych szacunków, wzrośnie o 5 mln zł, do 28 mln zł – wskazują analitycy Trigon Dom Maklerski.
Podkreślają zarazem, że większość zadłużenia pozyska spółka zależna Dayli, która obecnie nie posiada żadnego długu, a jej tegoroczna EBITDA (zysk operacyjny z amortyzacją szacowany jest na ponad 10 mln zł) daje bezpieczny wskaźnik zadłużenia.

jaskol
Młodszy chorąży
Posty: 583
Rejestracja: 07 mar 2013 13:17

Postautor: jaskol » 17 cze 2013 08:45

Warto zwrócić uwagę na:
" ... Intensywna ekspansja sieci drogerii na przestrzeni najbliższych czterech lat wpłynie na wzrost nakładów inwestycyjnych i zapotrzebowania na kapitał obrotowy. Konsekwencją tego będzie wzrost zadłużenia grupy."

Już niejedna firma miała ambitne plany - jednak wymaga to sporo kapitału,
a duże zadłuzenie jest jak kula u nogi.

Pamiętacie jak kilka lat temu Monnari prawie padło ?

KOSA7
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8517
Rejestracja: 15 cze 2007 11:14
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: KOSA7 » 17 cze 2013 09:02

Warto zwrócić uwagę na:
" ... Intensywna ekspansja sieci drogerii na przestrzeni najbliższych czterech lat wpłynie na wzrost nakładów inwestycyjnych i zapotrzebowania na kapitał obrotowy. Konsekwencją tego będzie wzrost zadłużenia grupy."

Już niejedna firma miała ambitne plany - jednak wymaga to sporo kapitału,
a duże zadłuzenie jest jak kula u nogi.

Pamiętacie jak kilka lat temu Monnari prawie padło ?
nakłady inwestycyjne są niezbędne do tego aby się rozwijać...
ale furtką jest tutaj zerowe zadłużenie Dayli ....

farel
Starszy chorąży
Posty: 1695
Rejestracja: 13 mar 2010 19:23

Postautor: farel » 17 cze 2013 09:02

akurat to ze porownujesz to do swig to slabe porownanie
to do czego mam porównywac do wig20? :lol:

farel
Starszy chorąży
Posty: 1695
Rejestracja: 13 mar 2010 19:23

Postautor: farel » 17 cze 2013 09:05

ps. nie zebym tak na prawde myslal, ale troche obiektywizmu prosze..
porównywanie Hygieniki z czasów gdy chodziła po 1 zł (lokalny producent pieluch) i tej obecnej, z nowym biznesem i planem na dalszy rozwój - moim zdaniem jest jeszcze mniej obiektywne.
no dobra i wlasnie pod ta metamorfoze poszlo 100% z zetala na 2 złote, wiec prosze mi nie narzekac ze nie rosnie i ze to zółw.
Jest juz sporo zarobionych ktorym tyle wystarczy i musza wyprzedac swoje akcje. Jak juz oddadza to i korekta sie skonczy.

Hatatitla
Podporucznik
Posty: 13078
Rejestracja: 22 sty 2012 00:23

Postautor: Hatatitla » 17 cze 2013 09:19

no dobra i wlasnie pod ta metamorfoze poszlo 100% z zetala na 2 złote, wiec prosze mi nie narzekac ze nie rosnie i ze to zółw.
nie prawda, pierwsze infa były przy kursie 1,35. Czyli poszło up o 40%

KOSA7
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8517
Rejestracja: 15 cze 2007 11:14
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: KOSA7 » 17 cze 2013 09:27

no dobra i wlasnie pod ta metamorfoze poszlo 100% z zetala na 2 złote, wiec prosze mi nie narzekac ze nie rosnie i ze to zółw.
nie prawda, pierwsze infa były przy kursie 1,35. Czyli poszło up o 40%
pierwsze infa o planach rozwoju sieci sprzedaży pojawiły się w czerwcu 2012 przy kursie ok. 0,80
i właśnie od tego czasu HGN ciągle rośnie

http://www.parkiet.com/artykul/1258396- ... eniki.html

Hatatitla
Podporucznik
Posty: 13078
Rejestracja: 22 sty 2012 00:23

Postautor: Hatatitla » 17 cze 2013 09:33

no dobra i wlasnie pod ta metamorfoze poszlo 100% z zetala na 2 złote, wiec prosze mi nie narzekac ze nie rosnie i ze to zółw.
nie prawda, pierwsze infa były przy kursie 1,35. Czyli poszło up o 40%
pierwsze infa o planach rozwoju sieci sprzedaży pojawiły się w czerwcu 2012 przy kursie ok. 0,80
i właśnie od tego czasu HGN ciągle rośnie

http://www.parkiet.com/artykul/1258396- ... eniki.html
a w lutym 2012 chodziła po 1,30
kombinujecie. Był wtedy szeroki trend boczny, kupowałem akcje w dniu w którym pojawiła się informacja - dokładnie po 1,35 zł

KOSA7
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8517
Rejestracja: 15 cze 2007 11:14
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: KOSA7 » 17 cze 2013 09:42

to nie takie ważne czy trend wzrostowy rozpoczął się od ok 0,80 zł (tak nadal uważam) czy od 1,30...
ważne jest to co dzieje się teraz i co będzie w najbliższych miesiącach/latach :wink:

jeśli chodzi o ,,dzisiaj" to pewnym zagrożeniem dla stabilności kursu może być nie dokońca pozytywna informacja o objęciu nowej emisji (może być tak, że z ośmiu wytypowanych do objęcia akcji podmiotów , akcje kupiło jedynie np pięć podmiotów...), będzie znowu niepokój i jakichś tam spadek :?

Hatatitla
Podporucznik
Posty: 13078
Rejestracja: 22 sty 2012 00:23

Postautor: Hatatitla » 17 cze 2013 10:21

to nie takie ważne czy trend wzrostowy rozpoczął się od ok 0,80 zł (tak nadal uważam) czy od 1,30...
ważne jest to co dzieje się teraz i co będzie w najbliższych miesiącach/latach :wink:
nie o to mi chodzi, od skrajnego dołka to prawie każda spółka zrobiła 50 - 100%, i to bez podawania konkretnych powodów. Hygienika też by przecież nie chodziła teraz po 80 gr ani po 1 zł, nawet gdyby nie było tych wszystkich informacji.
Patrzę na HGN, porównuje jej wzrosty do innych spółek w których nic się nie dzieje, i ciągle nie widzę docenienia tego spółka robi na tle całego rynku

black
Młodszy chorąży
Posty: 543
Rejestracja: 16 cze 2005 10:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: black » 17 cze 2013 10:45

trzeba spokojnie poczekac na skończenie korekty, a potem jazda do góry...


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości