Ekoexport (EEX) KSIĘGA XXXVIII - do końca stycznia 52 zł.

wszystko na temat spółek publicznych
bazooka
Chorąży
Posty: 919
Rejestracja: 03 paź 2013 12:17

Postautor: bazooka » 03 sty 2014 23:02

po wpisach widac kto wychodzil :lol: :lol:

co za buce :lol:

REKLAMA


lpu
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 374
Rejestracja: 26 sty 2011 22:08

Postautor: lpu » 03 sty 2014 23:07

poddaje się
wypadł trup z szafy i wrzucił do spółki akcje warte 11 mln
oby więcej takich trupów
dobranoc
samuel do 11 milionów jest ok. Ale powiedz mi jaka była wartość całkowita pożyczki to powiem Ci jaki trup wypadł z szafy. Plus miejmy nadzieję że zarząd sprzeda po 43 złote inaczej różnica również stanowi część trupa.
... ale nie było żadnej pożyczki! była wymiana krzyżowa za dostawę mikrosfery z której /dostawy/ się nie wywiązano :wink:
w komunikacie jest wskazany tytuł "nieuregulowanie pożyczek zabezpieczonych" chyba że chcesz powiedzieć że pożyczyli im mikrosferę a tamci mieli ją oddać :) na czym opierasz twierdzenie że to była wymiana krzyżowa? I czym jest dla ciebie wymiana krzyżowa (jaka to czynnośc prawna"?
EEX z tego co wiem, a siedzę tu lat kilka nie udzielał żadnych pożyczek pod zastaw akcji, nie ma takiego komunikatu. EEX emitował w 2011ym ca 0.5 mln akcji dla partner z Rosji w zamian za dostawę akcji. EEX przeprowadzał również wymiany krzyżowe akcji z dostawcami ,,kulek,, EEX sprzedał również w 2012ym ,,technologię,, za około 8 mln zł za którą kupiec miał zapłacić dostawami. Jedna z tych transakcji / wychodzi na to że była to NE z 2011go/ nie została wykonana i EEX zajął akcje za które dostawca nie wywiązał się z zobowiązań.
czyli dali np technologie taniej (albo za free) niż mieli dać????
... dlaczego taniej. Ustalono cenę 8 mln zł za ,,technologię,, zapłata miała nastąpić w dostawie/ach mikrosfery[/quote
ja po prostu nie pamiętam czy:
1. wymiana dotyczyła akcji między eex a dostawca mikrosfery + normalna zapłata po stałej cenie za surowiec (czyli chyba musieli oddać akcję dostawcy, które posiadają)
2. wymiana dotyczyła akcji eex w zamian za surowiec (nie wiem jaki to miało wpływ na wcześniejsze aporty)
3. wymiana akcji eex za technologię od innego podmiotu (co chyba jest najmniej prawdopodobne)
Ostatnio zmieniony 03 sty 2014 23:19 przez lpu, łącznie zmieniany 3 razy.

lpu
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 374
Rejestracja: 26 sty 2011 22:08

Postautor: lpu » 03 sty 2014 23:07

po wpisach widac kto wychodzil :lol: :lol:

co za buce :lol:
jesli do mnie pijesz to jestem tu od 1,01

hr-aabia
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9511
Rejestracja: 09 lip 2007 21:25

Postautor: hr-aabia » 03 sty 2014 23:19

... coś się tak uczepił tej ,,technologii,, to jedna z opcji.
1) w 2012ym EEX wyemitował akcje ( ca. 0,5mln) serii J po nominale dla partnera z Rosji, za który ów miał zapłacić dostawami mikrosfery po dobrych, stałych cenach. Partner się nie wywiązał, dlatego mieliśmy b. słaby wynik w 2012ym.
2) EEX wymieniał się krzyżowo z partnerami akcjami w zamian za dostawy mikrosfery. Te transakcje wydaje się są realizowane.
3) EEX w 2012 sprzedał swoją technologię pozyskiwania/przesiewu mikrosfery partnerowi z Rosji . Zapłata miała nastąpić dostawami mikrosferą w 2012ym roku. Partner się nie wywiązał.
Wychodzi na to że EEX zajął akcje NE z 2012go, bo nie wiadomo czy podmiot rosyjski z pkt. 3go posiadał akcje EEX. Może być też tak że partnerzy EEX z pkt. 1 i 2 to te same podmioty.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2014 23:30 przez hr-aabia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie pchaj rzeki, sama płynie"

Nie kupuje w AMAZONie

DZASEK
Młodszy chorąży
Posty: 514
Rejestracja: 29 lut 2008 22:56
Lokalizacja: Z mikrosfery kosmosu

Postautor: DZASEK » 03 sty 2014 23:23

poddaje się
wypadł trup z szafy i wrzucił do spółki akcje warte 11 mln
oby więcej takich trupów
dobranoc
samuel do 11 milionów jest ok. Ale powiedz mi jaka była wartość całkowita pożyczki to powiem Ci jaki trup wypadł z szafy. Plus miejmy nadzieję że zarząd sprzeda po 43 złote inaczej różnica również stanowi część trupa.
... ale nie było żadnej pożyczki! była wymiana krzyżowa za dostawę mikrosfery z której /dostawy/ się nie wywiązano :wink:
w komunikacie jest wskazany tytuł "nieuregulowanie pożyczek zabezpieczonych" chyba że chcesz powiedzieć że pożyczyli im mikrosferę a tamci mieli ją oddać :) na czym opierasz twierdzenie że to była wymiana krzyżowa? I czym jest dla ciebie wymiana krzyżowa (jaka to czynnośc prawna"?
EEX z tego co wiem, a siedzę tu lat kilka nie udzielał żadnych pożyczek pod zastaw akcji, nie ma takiego komunikatu. EEX emitował w 2011ym ca 0.5 mln akcji dla partner z Rosji w zamian za dostawę mikrosfery. EEX przeprowadzał również wymiany krzyżowe akcji z dostawcami ,,kulek,, EEX sprzedał również w 2012ym ,,technologię,, za około 8 mln zł za którą kupiec miał zapłacić dostawami. Jedna z tych transakcji / wychodzi na to że była to NE z 2011go/ nie została wykonana i EEX zajął akcje za które dostawca nie wywiązał się z zobowiązań.
Zarząd pisze pożyczka, więc zakładam że wie co pisze. Najchętniej przeczytałbym bym wpis w rejestrze zastawów to by mi wyjaśniło naturę zabezpieczenia.

Czego nie rozumiem to tego że emisje były po niskiej cenie emisyjnej a "potrącane" zobowiązania są na kwoty wielokrotnie większe.

Zarząd jak przypuszczam nie chce w komunikacie omówić szczegółów transakcji co nie jest fair wobec akcjonariuszy bo (i) nie jest wiadomo z jak powstała pożyczka o której piszą -> powinni podać odniesienie do komunikatu, którego pewnie nie było (pytanie dlaczego) (ii) nie piszą jaka jej część jest potrącana, i "iii) jakie są dalsze ryzyka z tym związane.

Pewnie wychodzą z założenia "ignorance is bliss" :)

hr-aabia
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9511
Rejestracja: 09 lip 2007 21:25

Postautor: hr-aabia » 03 sty 2014 23:28

poddaje się
wypadł trup z szafy i wrzucił do spółki akcje warte 11 mln
oby więcej takich trupów
dobranoc
samuel do 11 milionów jest ok. Ale powiedz mi jaka była wartość całkowita pożyczki to powiem Ci jaki trup wypadł z szafy. Plus miejmy nadzieję że zarząd sprzeda po 43 złote inaczej różnica również stanowi część trupa.
... ale nie było żadnej pożyczki! była wymiana krzyżowa za dostawę mikrosfery z której /dostawy/ się nie wywiązano :wink:
w komunikacie jest wskazany tytuł "nieuregulowanie pożyczek zabezpieczonych" chyba że chcesz powiedzieć że pożyczyli im mikrosferę a tamci mieli ją oddać :) na czym opierasz twierdzenie że to była wymiana krzyżowa? I czym jest dla ciebie wymiana krzyżowa (jaka to czynnośc prawna"?
EEX z tego co wiem, a siedzę tu lat kilka nie udzielał żadnych pożyczek pod zastaw akcji, nie ma takiego komunikatu. EEX emitował w 2011ym ca 0.5 mln akcji dla partner z Rosji w zamian za dostawę mikrosfery. EEX przeprowadzał również wymiany krzyżowe akcji z dostawcami ,,kulek,, EEX sprzedał również w 2012ym ,,technologię,, za około 8 mln zł za którą kupiec miał zapłacić dostawami. Jedna z tych transakcji / wychodzi na to że była to NE z 2011go/ nie została wykonana i EEX zajął akcje za które dostawca nie wywiązał się z zobowiązań.
Zarząd pisze pożyczka, więc zakładam że wie co pisze. Najchętniej przeczytałbym bym wpis w rejestrze zastawów to by mi wyjaśniło naturę zabezpieczenia.

Czego nie rozumiem to tego że emisje były po niskiej cenie emisyjnej a "potrącane" zobowiązania są na kwoty wielokrotnie większe.

Zarząd jak przypuszczam nie chce w komunikacie omówić szczegółów transakcji co nie jest fair wobec akcjonariuszy bo (i) nie jest wiadomo z jak powstała pożyczka o której piszą -> powinni podać odniesienie do komunikatu, którego pewnie nie było (pytanie dlaczego) (ii) nie piszą jaka jej część jest potrącana, i "iii) jakie są dalsze ryzyka z tym związane.

Pewnie wychodzą z założenia "ignorance is bliss" :)
... potrącano akcje bo np. za 1 szt./akcje partner miał dostarczyć 1 kg. mikrosfery. Cena za akcje jest bez znaczenia :wink: To tak samo jakbyś nie zrozumiał że kupiłem akcje po 1,80 gr a sprzedałem po 50 zł.
Dalej, mało prawdopodobne by EEX udzielał na ,,lewo,, pożyczkę na taką sumę nie dając komunikatu. Za grube nici :wink: :wink: :wink:
"Nie pchaj rzeki, sama płynie"

Nie kupuje w AMAZONie

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8607
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: drex1 » 03 sty 2014 23:36



Zarząd pisze pożyczka, więc zakładam że wie co pisze. Najchętniej przeczytałbym bym wpis w rejestrze zastawów to by mi wyjaśniło naturę zabezpieczenia.

Czego nie rozumiem to tego że emisje były po niskiej cenie emisyjnej a "potrącane" zobowiązania są na kwoty wielokrotnie większe.

Zarząd jak przypuszczam nie chce w komunikacie omówić szczegółów transakcji co nie jest fair wobec akcjonariuszy bo (i) nie jest wiadomo z jak powstała pożyczka o której piszą -> powinni podać odniesienie do komunikatu, którego pewnie nie było (pytanie dlaczego) (ii) nie piszą jaka jej część jest potrącana, i "iii) jakie są dalsze ryzyka z tym związane.

Pewnie wychodzą z założenia "ignorance is bliss" :)
prawie dwa lata temu zrobili podobnyą pozyczke pod zastaw rejestrowy i nabyli akcje od "siebie", ktoś znalazł to wtedy w raporcie

"Spółka nie prowadzi skupu akcji własnych, a nabycie nastąpiło od podmiotu powiązanego czyli DAZI Investment, które jest właścicielem pakietu akcji spółki, w wyniku nieuregulowania przez wspomniany podmiot zwrotu pożyczki. Niestety nie wiadomo czy wspomniany zastaw rejestrowy który stanowiły akcje Ekoexport pokrył w całości należność.
Wspomniany zastaw został zawarty 17 listopada, a nabycie akcji w dniu 27 grudnia, czyli nieco ponad miesiąc po podpisaniu umowy....

...Dodatkowo w raporcie biegłego rewidenta za rok 2010 można znaleźć informacje, że spółka miała nieprawidłową dokumentację w zakresie udzielanych pożyczek. Z powyższych faktów wynika, że uwaga biegłego została zupełnie przez spółkę zignorowana.."

http://www.stockwatch.pl/forum/wpisy-10 ... XPORT.aspx

mk
Chorąży sztabowy
Posty: 5992
Rejestracja: 14 mar 2010 15:02

Postautor: mk » 04 sty 2014 07:48

trzeba przyznac jedno, że poziom rozumienia słowa pisanego i rozsądnych wyjasnień komunikatu i jego znaczenia jest w wielu przypadkach zerowy

1. cena 43 wynika z realizacji ustawy, co z 10 razy wklejał bielszczanin

2. jedyny posiadacz akcji, który musiał je oddać to ten co je dostał w emisji J bo się nie wywiązał z dostaw (dostał je po 10 groszy i miał dostarczyć chyba 10 tyś ton, nie pamietam szczegółów) nic nie dostarczył

3. wartośc 11,x mln zapewne wynika z wyceny surowca - więc zwrócono 260 tyś a nie 495 tyś

4. co więcej, wzieli akcje a nie gotówkę (co w przyszłości powinno przełożyć sie wzrost ceny tego pakietu), bo jak by nam dłużnik walnął w rynek te akcje to może nie było by dziś 42,3 tylko troszkę mniej

reasumując, bardzo dobre info rynek odczytał jak złe, ale wytłumaczenie jest proste, 3 miesiące boczniaka robi swoje

samu L
Podporucznik
Posty: 15284
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: samu L » 04 sty 2014 08:09

nie wiązałbym wyceny akcji z surowcem
po prostu odzyskali akcje
a, że rynkowo tyle kosztują to tylko kwestia dnia rozliczenia

mk
Chorąży sztabowy
Posty: 5992
Rejestracja: 14 mar 2010 15:02

Postautor: mk » 04 sty 2014 08:14

tak, ale dlaczego 260 tyś, a nie 495 ? wartość długu z czegoś wynika

Gantowy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2994
Rejestracja: 30 wrz 2013 10:18
Lokalizacja: Astana

Postautor: Gantowy » 04 sty 2014 08:30

Straszna tragedia, straszne spadki, już po EEX.
RAFAKO-->8,50 zł
EKO EXPORT--> 890,56 zł

seal6
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3578
Rejestracja: 18 mar 2010 03:10

Postautor: seal6 » 04 sty 2014 08:32

Dlatego prognoza byla konserwatywna. Bez tych 10k ton norma zostala wyrobiona.
"Dumb money is only dumb when it listens to the smart money". Peter Lynch

mk
Chorąży sztabowy
Posty: 5992
Rejestracja: 14 mar 2010 15:02

Postautor: mk » 04 sty 2014 08:35

Dlatego prognoza byla konserwatywna. Bez tych 10k ton norma zostala wyrobiona.
o czym piszesz ? te dostawy to rok 2012

Gantowy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2994
Rejestracja: 30 wrz 2013 10:18
Lokalizacja: Astana

Postautor: Gantowy » 04 sty 2014 08:45

jesli do mnie pijesz to jestem tu od 1,01
Phi!
Sławek jest od 10 groszy :lol:
RAFAKO-->8,50 zł
EKO EXPORT--> 890,56 zł

MATEJKO
Starszy chorąży
Posty: 1690
Rejestracja: 08 paź 2013 16:03

Postautor: MATEJKO » 04 sty 2014 09:17

jesli do mnie pijesz to jestem tu od 1,01
Phi!
Sławek jest od 10 groszy :lol:

a gaciowy na petrolu od 10 zl na gancie od 2 zl buhaha


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości