MCI XLII czyli Windeln nie doleciało do kosmosu.

wszystko na temat spółek publicznych
filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 08 maja 2015 15:10

to chyba o abcd ci chodzi :?:

REKLAMA


filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 08 maja 2015 15:11

jowy po brytyjsku: farage 3,8mln głosów i ...1 mandat :idea:
chyba dla kukiza :lol: :lol:

Reno
Starszy chorąży
Posty: 1465
Rejestracja: 06 gru 2013 20:13

Postautor: Reno » 08 maja 2015 15:12

to chyba o abcd ci chodzi :?:
Poprawiłem, thx.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 08 maja 2015 15:13

Nawiasem: wbrew jakiejs wczesniej opini, z "klina zwyzkujacego" wieksze prawdopodbienstwo jest "wybicia dolem".
Tyle, ze i "wybicie" powinno spelniac okreslone warunki (a powoli praktyczny czas sie konczy - praktyczny dla zarabiajacych, nie forumowych rysownikow po fakcie) i w tym wypadku ta formacja wchodzi w sklad(jest podrzedna) wiekszej formacji: wybicia z konsolidacji/bazy. Do tego najbardziej prawdopodbny zasieg ruchu po negatywnym "wybiciu" ( z "klina") pokrywa sie wciaz z czesto spotykana (wrecz oczekiwna!) "cofka" po wybiciu wlasnie z tej wiekszej formacji.
Tak wiec "technicznie" i dla chcacych cos ugrac graczy, negatywny scenariusz tylko ostrzegalby (powinni wowczas zmniejszyc pozycje <ale nie likwidowac> ze wzgledu na wzmozone ryzyko) a wciaz aktualne bylyby przewidywania wiekszej/dominujacej formacji.

P.S. ze 2 miesiace temu pisalem, ze tu nie bedzie zadnego "odpalu" (kiedy to pojawili ie spece od "zasiegow") a 'bedzie szlo za swig80' - i tak sie wlasnie dzialo. To: http://stooq.pl/q/?s=swig80&c=3y&t=c&a=lg&b=0 tez wazna wskazowka dla chcacych zarabiac

;)

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 08 maja 2015 15:29

optymistyczny rozumiem, że ty cały czas trzymasz te droższe akcje po ileś tam kupinone kiedys tam, ale czy uśredniałeś choć w międzyczasie troszkę :?: 8)

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 08 maja 2015 15:38

Nie jestem zwolennikiem takich teorii , ale mam wrażenie, że ktoś całego tego klina z dokładnością prawie co do grosza rysuje przy okazji akumulowania papieru. Teraz ostatnia cofka do 13,20-13,30 by wychodziła i w następnym tygodniu wybicie już z klina górą :roll:
"Kliny" sa zwykle "malopoddajace sie kreslarzom" (uzasdnienie odwolujace sie do podstaw AT <o ktorych wiekszosc "kreslarzy" zapomina, bo przeciez ta grupa nie musi zarabiac ;)) pomine) ale rowniez mam takie wrazenie. Pytanie tylko (ewentualnie!) w jakim celu i na ile to iluzja wynikajaca z http://stooq.pl/q/?s=swig80&c=3y&t=c&a=lg&b=0. Mnie to troszke przypomina uklady swiec/linii w pewnym roku (pomine ktorym, bo rozsszarpia glupcy ;)). Wtedy jednak pokrywalo sie to wszytko pozniej, wlasnie z hossa na swig80 - wiec znow wracamy, co jest prawdziwa przyczyna sprawcza i jak interpretowac obecne "formacje"
;)

EDIT: ja sie przez grzecznosc ;) od dawna nie odnosze, ale skoro jestem n forum i takie "oryginalne" ;) pytania zajawily sie w glowie:
optymistyczny rozumiem, że ty cały czas trzymasz te droższe akcje po ileś tam kupinone kiedys tam, ale czy uśredniałeś choć w międzyczasie troszkę :?: 8)
czy wszyscy zdrowi?
jest kolega pewien?
;)

P.S. dla slabszych, sciagnietych przez paranoika, bo to tez Boze istoty: "Filozof rynku: rozumiem, że ty cały czas sieczesz swa filigranowa zone rozzarzonym lancuchem, jak to regularnie czyniles kiedys tam, ale czy przypominales jej w międzyczasie i dawales jej dalej odczuwac te piekne atrybuty meskosci troszkę :?: 8)"

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8190
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 08 maja 2015 15:53

Ile perły ma obecnie WBK?

progresja
Chorąży sztabowy
Posty: 4339
Rejestracja: 31 paź 2009 13:32

Postautor: progresja » 08 maja 2015 15:57

:arrow: 14

czy to już dzisiaj :?:
Nie. Dopiero w przyszłym tygodniu. Pozostaje pytanie czy zobaczymy w maju 15? Tak myślałem, ale ostatnio nabrałem trochę niepewności.
dzisaj :arrow: 14
do 17 jest czas,
i sądzę że się zblizy.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8190
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 08 maja 2015 15:58

wybory na wyspach pokazały klęskę sztandarowego hasła kukiza tzw jow :arrow: umocniły tylko camerona :idea:
Nie rozumiesz do końca o co idzie. Przy JOW-ach nawet jeśli wybierzesz kogoś z PO czy PIS to dostanie się ten kto zebrał najwięcej a nie jacyś desantowcy ze stolycy co pozajmowali pierwsze miejsca
Ja dobrze to rozumiem, ty nie chyba do końca...co z tego, że jakiegoś bubka sponsorowanego przez lokalnego mafioso wybiorą jak będzie on tylko zajmował się lobbingiem na temat taki a taki...tak właśnie było we włoszech :shock:
jowy miały dopuścić partie z poza układu lub jakieś opozycyjne a okazuje się, że eurosceptycy z wysp dostali 2 miejsca, umacniają się giganci :twisted:
przy jowach taki nowy stokłosa pewny miałby mandat, aby tylko dla miejscowej gawiedzi potańcówki i festyny wyborcze robił: bigos, kapela i elektorat świadomy :lol:
To też, ale jeśli tak miałoby być niechaj bedzie, a nie mi ch.j wie kogo wdadzaja na liste. A jak oddam glos na swojaka to i tak jedynka sie dostanie.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 08 maja 2015 15:59

Ile perły ma obecnie WBK?
a co oni jakiś patent mają :?:
to my jesteśmy bananowe jowy: sami znajdujemy i wybieramy spółę, u nich kolegialnie zatwierdzają decyzję co kupować :twisted:
chyba nic się nie zmieniło, oficjalnie podają:
http://mci.pl/o-mci/grupa-mci/

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 08 maja 2015 16:04

To też, ale jeśli tak miałoby być niechaj bedzie, a nie mi ch.j wie kogo wdadzaja na liste. A jak oddam glos na swojaka to i tak jedynka sie dostanie.
U na w realu jowy nierealne, kto jet opócz muzyka za :?: :shock:
Tak więc nie ma tematu, obecne głosowanie to wybór takiego mniejszego zła, oglądałem debatę: o rany co za oranżeria typów ludzkich :roll:
To trzeba było zabaczyć, opisac się nie da :lol:
Wyszło na to, że komorowski to inna liga :idea:

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 08 maja 2015 16:09

''Noble Securities rekomenduje "kupuj" MCI Management, cena docelowa 20,26 zł/akcję

08.05. Warszawa (PAP) - Analitycy Noble Securities, w raporcie z 5 maja, zaktualizowali
rekomendację dla MCI Management i zalecają kupno akcji tej spółki. Cenę docelową jednej
akcji wyznaczyli na 20,26 zł.

Rekomendacja została sporządzona przy cenie bieżącej 13,4 zł za akcję.

"Wydzielenie spółki zarządzającej aktywami zwiększa przejrzystość MCI Management, która
staje się spółką typową holdingową. Spółka zaprezentowała bardzo dobre wyniki finansowe za
2014 rok, m.in. dzięki dezinwestycji PEM oraz wzrostowi wartości portfela inwestycyjnego"
- napisali analitycy.

"Perspektywy na 2015 rok naszym zdaniem również prezentują się bardzo dobrze, gdyż spółka
posiada ciekawy portfel inwestycji niepublicznych, które w perspektywie 12 miesięcy mogą
się upublicznić lub nastąpi wyjście z nich, co powinno wydobyć wartość ukrytą w portfelu"
- dodali.

Ich zdaniem, spółka wyceniania jest w dalszym ciągu z dyskontem do wyceny księgowej i
spółek porównywalnych, co jest nieuzasadnione biorąc pod uwagę powyższe czynniki.

Analitycy prognozują, że zysk netto spółki w 2015 roku wyniesie 98 mln zł i wzrośnie do
108 mln zł w roku 2016. (PAP)''

''DM BZ WBK obniżył rekomendację AB oraz cenę docelową Action

08.05. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BZ WBK obniżyli zalecenie dla AB do "trzymaj" z
"kupuj" wcześniej, z ceną docelową na poziomie 49 zł. Rekomendacja "kupuj" dla Action
została natomiast utrzymana, ale ścięto cenę docelową spółki - z 64,5 zł do 62 zł.

W czwartek na zamknięciu kurs AB wyniósł 4,35 zł, a Action 47,5 zł. (PAP)

kuc/ osz/''

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 08 maja 2015 16:13

Podoba mi się tytuł, to samo można odnieść do mci :wink:
cyt
''Więcej przemawia za kontynuacją wzrostów na GPW (opinia)

08.05. Warszawa (PAP) - Zdaniem analityków dalsze wzrosty na GPW są obecnie bardziej
prawdopodobne niż spadki. Pierwszym sygnałem potwierdzającym trend byłoby pokonanie przez
WIG bariery 2.537 pkt.

"Wydaje się, że więcej przemawia dziś za kontynuacją wzrostów. Wczoraj przetestowaliśmy
minimum z ubiegłego tygodnia i po raz kolejny udało się go nie przebić. Uwagę zwraca
szczególnie druga część wczorajszej sesji, kiedy po początkowych spadkach sytuacja
odwróciła się na korzyść popytu" - powiedział PAP Przemysław Smoliński z DM PKO BP.

Analityk uważa, że pierwszym potwierdzeniem dalszego ruchu w górę byłoby przebicie przez
WIG 20 poziomu 2.537 pkt., czyli maksimum z poniedziałku.

"Później będziemy czekać na pokonanie poziomu 2.560 pkt., który był najwyższym w kwietniu"
- dodał.

Pomimo, iż w czwartek indeksy GPW przejściowo znajdowały się wyraźnie poniżej poziomów
środowego zamknięcia, to zakończyły dzień tylko minimalnie pod kreską. Ostatecznie WIG 20
na zamknięciu wyniósł 2.522,6 pkt., czyli spadł o 0,08 proc.

W Europie Zachodniej indeksy zachowywały się niejednolicie. DAX zwyżkował o 0,5 proc.,
FTSE 100 spadł o 0,7 proc., a CAC 40 zniżkował o 0,3 proc.

Czwartek na Wall Street przyniósł wzrost i odbicie po dwóch wcześniejszych spadkowych
sesjach. Po silnych spadkach w środę ustabilizowały się również ceny amerykańskich
obligacji skarbowych. Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,46 proc., S&P 500
zyskał 0,38 proc., a Nasdaq Comp. wzrósł o 0,53 proc.

W piątek o 14.30 inwestorzy poznają kwietniowy raport z amerykańskiego rynku pracy.
Konsensus rynkowy zakłada, że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w kwietniu
wzrosła o 225 tys. O 16.00 zostanie zaś opublikowana informacja o zapasach hurtowych w
USA.

Przed piątkową sesją raporty opublikowały m.in. PGNiG i Bank Handlowy.

Zysk netto PGNiG w I kw. 2015 r. wzrósł do 1,24 mld zł z 1,18 mld zł przed rokiem i był
wyższy od prognoz rynkowych na poziomie 1,01 mld zł. Marża na sprzedaży gazu
wysokometanowego wyniosła w tym okresie plus 4 proc. wobec plus 3 proc. rok temu.

Bank Handlowy zanotował spadek zysku netto grupy w pierwszym kwartale 2015 roku do 217 mln
zł z 247,7 mln zł rok wcześniej. Zysk banku okazał się 6 proc. powyżej oczekiwań rynku,
który spodziewał się, że wyniesie on 204,5 mln zł.

W piątek na rynku głównym GPW zadebiutuje producent felg samochodowych, firma Uniwheels.
(PAP)

mj/ kuc/ osz/''

zbanowany_faraon
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3746
Rejestracja: 31 lip 2014 18:13

Postautor: zbanowany_faraon » 08 maja 2015 16:16

To też, ale jeśli tak miałoby być niechaj bedzie, a nie mi ch.j wie kogo wdadzaja na liste. A jak oddam glos na swojaka to i tak jedynka sie dostanie.
U na w realu jowy nierealne, kto jet opócz muzyka za :?: :shock:
Tak więc nie ma tematu, obecne głosowanie to wybór takiego mniejszego zła, oglądałem debatę: o rany co za oranżeria typów ludzkich :roll:
To trzeba było zabaczyć, opisac się nie da :lol:
Wyszło na to, że komorowski to inna liga :idea:


dokladnie o wiele wiele NIZSZA niz pozostali

wystraszyl sie debaty ..a "debata" zorganizowana po to zeby zdyskredytowac konkurencje... kazdy dostal po 2 min i wez ty *** cos powiedz w ciagu tych 2 minut ....... pozniej zebrali sie "pseudospecjalisci " i powiedzieli ze "debata" na slabym poziomie

ciekawe co by BUL komuchowski powiedzial jakby mial tylko 2 min

ustawka a nie debata .... ze ty tego nie widzisz to jestem w szoku

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 08 maja 2015 16:31

ustawka a nie debata .... ze ty tego nie widzisz to jestem w szoku
a czy ja pisałem wyższa liga czy niższa :?:
napisałem: inna...resztę każdy sam jako wyborca sobie dopowie :twisted:
dokładnie tak jak z wyborem spółki, tacy jak ty w kółko krytykują mci a ona się nie poddaje 8)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości