Petrolinvest [OIL] - księga LVIII

wszystko na temat spółek publicznych
Czarna.koszula
Podporucznik
Posty: 17465
Rejestracja: 22 wrz 2012 22:49

Postautor: Czarna.koszula » 16 wrz 2015 19:33

Entuzjazm niektórych bankierowców jest bardzo dobry. Dzięki niemu pozbyłem się *** w umowie cywilno-prawnej po sensacyjnej cenie 0.23 i jednocześnie uratowałem stratę podatkową.

Wątpię żeby spółka wróciła na giełdę. Wprawdzie mogą przegłosować scalenie, ale kto za nie zapłaci? Nawet jeśli spółka wróci do notowań to bardzo szybko ponownie spadnie na grosze i znowu wyleci.

Dziwne że nikt nie wnioskuje o bankructwo. Polskie banki milczą bo skubią Prokom Investment, ale czemu kazachski bank milczy?
Miedzy BCC ktory ma OTG i Embe w zastawach jest w USA ORI, wiec nie ma podstawy prawnej, musza najpierw w USA.

Scalenie to nie tylko zabieg 1+1, po przecinku tego sie uzbiera i ktos musi uzupelnic to co po przecinku.

REKLAMA


optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 16 wrz 2015 21:04

@ncx
Jesli bedziesz 23 wrzesnia nie stan sie Judaszem!
To znaczy? Jak ma Twoim zdaniem głosować?
Nie udzielac absolutorium
ja (po wrecz moze tysiacach :o postow) - na tym radosnym kiedys watku ( takim "weekendowym" przez caly tydzien :) ) nie pojmuje o co im chodzi? i czy sa az tak przedurni, ze mysla, iz tu cokolwiek zostalo i w ogole :idea: kiedykowliek ( poza Przepompownia pieniazkow) bylo #-o
Tu jest przeciez od dawna walka o "ratowanie d.upy" odpowiedzialnych i ruchy jak prominentow III rzeszy wiosna/latem '45..

Dlaczego ten Kazach, czy ten "ncx" nie pisali tutaj :o kiedy sie polapali w czym uczestniczyli - za to cala z ta ***-dziciarnia na przesmiesznym "bankierze".. Ok, zalozmy, ze ja, Qgen, Vito, danek99, Samuell (i kto tam sobie chca) sa/byli "kretami", majacymi ich wporowdziac w blad, czy podsunac "slepe sciezki" - ale przeciez nie zmienia to merytoryki, sily samych argumentow, ktore mozna skonsultowac..

no, widac petrol i glowy jego Klientow, maja pozsostac Tajemnica do samego konca - moze tak ma i byc... 8)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12652
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 16 wrz 2015 21:12

ktos musi uzupelnic to co po przecinku.
To oczywiste.
Pytanie brzmi czy może to zrobić sama spółka? Żaden drobny tego nie zrobi. Planowano że zrobi to Prokom, ale w obecnej sytuacji wcale nie jest powiedziane że zrobi. Może nawet już nie jest w akcjonariacie.

Pomyślmy: Kowalski ma 6392 akcje, trzeba mu dać 400 nowych akcji czyli ktoś musi mu dorzucić 8 starych akcji. Kowalskich jest ze 20 tysięcy czyli koszt scalenia to 160k starych akcji. Ktoś musi je mieć i chcieć rozdać. Spółka tych akcji nie ma. Prokom miał kilka milionów akcji. Jeśli nadal ma i chce to mógłby, ale czy ma i chce? W sumie koszt jest nieduży. Wręcz zerowy bo akcje nic nie warte, ale właściwie po co to robić?

młoddy
Podporucznik
Posty: 12652
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 16 wrz 2015 21:18

czy sa az tak przedurni, ze mysla, iz tu cokolwiek zostalo i w ogole kiedykowliek ( poza Przepompownia pieniazkow) bylo
Z pewnością niektórzy są. Naprawdę sprzedałem miesiąc temu po 0.23. Oczywiście nie miałem śmiałości żądać tak wysokiej ceny, ale nabywcy się licytowali i trzeba było sprzedać temu który najwięcej płacił.

Zauważ że Ty także jesteś idiotą ponieważ o Biotonie też pisałeś że to przepompownia, a wyszło inaczej.

qgen
Porucznik
Posty: 36187
Rejestracja: 30 paź 2006 23:13

Postautor: qgen » 16 wrz 2015 21:36

ruchy jak prominentow III rzeszy wiosna/latem '45..
Sabaton - Attero Dominatus
https://www.youtube.com/watch?v=95RFHR-8YuI

Niszczę!
Dominuję!
Petrolinvest płonie!
Ostatecznie!
Wyniszczam!
...upadła


Podajcie mi kawe na tacy

A Ryszardowi poklon!

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 16 wrz 2015 21:42

Nie "panie pulkowniku", bohaterskim Dawrczynco tej patologii od 19 zl, wciagajacym innych zgodnie z zasadsami "Sztafety (oil0Pokolen" - mowilem tylko, ze istnieja zwiazki sytuacji "klockow" w "imperium Ryszarda k.".

No ale czego sie spodziawac po gosciu, ktory od 19 zl ( zlotych!) urtednial kilka razy, bowiem wymyslal sobie takie altarnatywy, zeby wyszlo z nich, ze warto juz...trzymac! :o :)

I ja pisalem, co mysle o upublicznianiu tych BZDURNYCH alternatyw. Tak wiec na panu, "panie pukowniku" ciazy rowniez odpowiedzialnosc za wciaganie pazernych- niepelnosprawnych w ta Przepompownie.

Tu akurat nie rozumiem, dlaczego kiedy taktownie milcze o udziale roznych osob w tragedi finansowej tysiecy, to jakas chora glowa pozywzej, zamiast zamilknac - jeszce sie czepia. Pamieta pan pulkownik jedno z moich zaklec "pozstanie po was tylko pogarda i smiech"? Pisalem nie raz za co pogarda - prosze sobie przypomniec i swoja role w tej mega-aferze, a nie wydzierac sie "lapaj zlodzieja!!". ja nie grzebie calymi dniami po czyichs postach, ale pamiec mam dosc dobra ->
EOT bo od dawna wiem,ze PISANIE jest misja i maniakalna potrzeba mistrza; sam zas najprawdopodbniej jest juz dawno (ale tylko w tzw "realu" 8)) "wyzerowany". EOT zedby sie mistrz nie wydurnial

zenua :idea:
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2015 21:49 przez optymistyczny, łącznie zmieniany 1 raz.

qgen
Porucznik
Posty: 36187
Rejestracja: 30 paź 2006 23:13

Postautor: qgen » 16 wrz 2015 21:45

Obrazek

Nie bedzie wygranych! :wink:

qgen
Porucznik
Posty: 36187
Rejestracja: 30 paź 2006 23:13

Postautor: qgen » 16 wrz 2015 22:04

Ryszardzie ufam ze nie dajesz wiary Giertychowi ze go napadaja, to w mych oczach "sciema" bo on wie ze PO tonie i to totalnie, on tez stawiam" teze" wieje.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12652
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 16 wrz 2015 22:38

Nie "panie pulkowniku", bohaterskim Dawrczynco tej patologii od 19 zl, wciagajacym innych zgodnie z zasadsami "Sztafety (oil0Pokolen" - mowilem tylko, ze istnieja zwiazki sytuacji "klockow" w "imperium Ryszarda k.".

No ale czego sie spodziawac po gosciu, ktory od 19 zl ( zlotych!) urtednial kilka razy, bowiem wymyslal sobie takie altarnatywy, zeby wyszlo z nich, ze warto juz...trzymac! :o :)

I ja pisalem, co mysle o upublicznianiu tych BZDURNYCH alternatyw. Tak wiec na panu, "panie pukowniku" ciazy rowniez odpowiedzialnosc za wciaganie pazernych- niepelnosprawnych w ta Przepompownie.

Tu akurat nie rozumiem, dlaczego kiedy taktownie milcze o udziale roznych osob w tragedi finansowej tysiecy, to jakas chora glowa pozywzej, zamiast zamilknac - jeszce sie czepia. Pamieta pan pulkownik jedno z moich zaklec "pozstanie po was tylko pogarda i smiech"? Pisalem nie raz za co pogarda - prosze sobie przypomniec i swoja role w tej mega-aferze, a nie wydzierac sie "lapaj zlodzieja!!". ja nie grzebie calymi dniami po czyichs postach, ale pamiec mam dosc dobra ->
EOT bo od dawna wiem,ze PISANIE jest misja i maniakalna potrzeba mistrza; sam zas najprawdopodbniej jest juz dawno (ale tylko w tzw "realu" 8)) "wyzerowany". EOT zedby sie mistrz nie wydurnial

zenua :idea:
1.Ty masz problem. Nie uznajesz swoich błędów. Ja tego problemu nie mam. Oczywiście że na Petrolu zrobiłem głupstwo. Mea maxima culpa. Wnioski na przyszłość wyciągnięte.

2.Być może ktoś pod moim wpływem kupił tego *** za kilka lub za kilkanaście złotych. Trudno. Nic na to nie poradzę. Każdy odpowiada sam za siebie. Każdy sam decyduje które opinie bierze pod uwagę. Mógł słuchać Kukusia, a nie mnie.

3.Na czym polega wyższość moralna Optymistycznego, który entuzjastycznie zachęcał do kupowania MCI po 35zł? :D

4.Nie wygłupiaj się z obwinianiem forumowicza o czyjeś straty. Szukaj winnych we władzach spółki i jej polityce informacyjnej. Inna sprawa że przy bieżącej cenie ropy całe przedsięwzięcie nie miałoby sensu ekonomicznego nawet gdyby Rysio tą ropę był znalazł.

mr.qgen_222507
Chorąży
Posty: 878
Rejestracja: 14 mar 2009 18:06

Postautor: mr.qgen_222507 » 16 wrz 2015 22:42

Mógł słuchać Kukusia, a nie mnie.
Mloddy!

Petrolinvest kusil jak chetna dziewczyna do bzykania, zapach ropy unosil sie w kazdym zakatku. Spekulowalo wielu, bylo mistrzami, merytorycznie niewielu sie interesowalo. W mych oczach nie ma zadnych przeslanek by Petrol nie mial byc ogloszony natychmiast bankrutem...on nawet na "smierc" nie ma pieniedzy.

Dzis zwrocilem sie do @ncx by nie byl Judaszem, pod zadnym pozorem nie mozna dawac absolutorium tym ludziom, za nic na swiecie.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12652
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 16 wrz 2015 22:47

W mych oczach nie ma zadnych przeslanek by Petrol nie mial byc ogloszony natychmiast bankrutem...on nawet na "smierc" nie ma pieniedzy.
Pełna zgoda.
Problem w tym że kilka lat temu obstawiłem inny scenariusz. Na szczęście brałem pod uwagę również opcję niepowodzenia. Dzięki temu moje tutejsze straty są dla mnie strawne, dotyczyły niedużej części mojego portfela. Bardziej się tą moją stratą martwi Optymistyczny niż ja sam :D

mr.qgen_222507
Chorąży
Posty: 878
Rejestracja: 14 mar 2009 18:06

Postautor: mr.qgen_222507 » 16 wrz 2015 22:54

Bardziej się tą moją stratą martwi Optymistyczny niż ja sam :D
Optymistyczny byl i jest czlowiekiem z moralami, ma skale wartosci i dzieki tez jego osobie latwiej bylo "walczyc".

Sabaton - Back in Control
https://www.youtube.com/watch?v=_gHdWBK1724

Kiedys KONIEC oznacza KONIEC! bo jak to sie prawnie rozpali wielu sie moze poparzyc przy tym ogniu.

Adamiakowa
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 330
Rejestracja: 04 mar 2015 21:42

Postautor: Adamiakowa » 16 wrz 2015 22:59

ciekawe czy są tu tacy co brali około tysiąca za 1 akcje?obroty zaczeły się od 2011

mr.qgen_222507
Chorąży
Posty: 878
Rejestracja: 14 mar 2009 18:06

Postautor: mr.qgen_222507 » 16 wrz 2015 23:04

ciekawe czy są tu tacy co brali około tysiąca za 1 akcje?obroty zaczeły się od 2011
W PDA tyle bylo? przeciez tu w pierwszym okrazeniu alfabety byla natychmiast emisja serii D po 225zl dla instytucjonalnych.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2015 23:06 przez mr.qgen_222507, łącznie zmieniany 1 raz.

Adamiakowa
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 330
Rejestracja: 04 mar 2015 21:42

Postautor: Adamiakowa » 16 wrz 2015 23:06

ciekawe czy są tu tacy co brali około tysiąca za 1 akcje?obroty zaczeły się od 2011
W PDA tyle bylo? przeciez tu w pierwszym okrazeniu alfabety byla natychmiast emisja serii D po 225zl dla instytucjonalnych.
zaskakująca spółka czy kiedykolwiek wydobyli jakaś rope?


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości