11 Bit Studios [11bit] - Ksiega XVI po schodach w górę

wszystko na temat spółek publicznych
longinus13
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9419
Rejestracja: 26 lis 2006 19:06

Postautor: longinus13 » 06 paź 2015 11:12

"Jeśli chodzi o zeszłotygodniowe pakietówki, to chciałbym przypomnieć, że Członkowie Zarządu mają takie same prawa jak inni akcjonariusze do handlowania akcjami (pomijając oczywiście okresy zamknięte). Nigdzie i nigdy nie składali deklaracji, że nie będą sprzedawać papierów. Są to ich autonomiczne decyzje związane z potrzebą finansowania własnych planów życiowych/chęcią dywersyfikacji majątku itp. Na potrzeby zeszłotygodniowej transakcji zdecydowali się skorzystać z cypryjskiego wehikułu inwestycyjnego co oczywiście wiążę się z optymalizacją podatkową. Integralną częścią całej konstrukcji było zawiązanie Porozumienia Akcjonariuszy, co usprawniło przeprowadzenie całej operacji jednakże wprowadziło pewien chaos informacyjny, zwłaszcza że użycie słów "wspólne nabywanie akcji" zostało przez część inwestorów zinterpretowane jako zapowiedź, że Porozumienie będzie dokupowało akcje Spółki z rynku a nie, że może to dotyczyć przetasowań w ramach Porozumienia.
Na zakończenie chciałbym podkreślić, że podobnie jak przy okazji lutowych transakcji Zarządu, akcje 11 bit studios trafiły w ręce instytucji finansowych przez co ich udział w naszym akcjonariacie jeszcze wzrósł co stanowi najlepszy dowód, że przyszłość spółki rysuje się w świetlanych barwach.
Pozdrawiamy."
Pierwsza część wypowiedzi pana Darka też jest ciekawa, a zwłaszcza wytłuszczony fragment:

"Dzień dobry.
Postaram się odpowiedzieć na wątpliwości akcjonariuszy związane z ostatnimi transakcjami na akcjach 11 bit studios dokonanymi przez Członków Zarządu.
Po pierwsze zbycie przez managament niewielkiego pakietu papierów nie ma żadnego związku z kondycją spółki, która, co pokazują nasze raporty finansowe, jest bardzo dobra. Firma się rozwija. Mamy nową osobę od Games Republic, która ma przyspieszyć rozwój tej platformy. Zatrudniliśmy Dyrektora Finansowego, żeby uciąć narzekania, że nie potrafimy zarządzać gotówką, która leży na kontach. W IV kwartale wypuszczamy TWoM na urządzenia mobilne a wkrótce potem na konsole. Przygotowujemy się do jesiennych/przedświątecznych wyprzedaży, które w przypadku TWoM, przynoszą spółce wciąż bardzo solidne strumienie gotówki. Dlatego Zarząd konsekwentnie podtrzymuje swoje założenia/oczekiwania, że bieżący rok będzie dla 11 bit studios lepszy niż rekordowy 2014 r. A przyszły rok zapowiada się jeszcze lepiej dzięki premierze Industriala, wersji konsolowej TWoM, premierom w ramach 11 bit launchpad (co najmniej trzem) oraz poprawiającym się wynikom Games Republic."

Cóż, mnie to przekonuje. Transakcje do funduszów też.
Sam sposób przeprowadzenia owych transakcji i forma komunikatów na ten temat już niekoniecznie.
Ja wolę kiedy sprzedaja część swoich akcji niz jak rozwadniaja kapitał nowa emisją, nawet jeśli byłaby ona kierowana. To o co chodzi to tak naprawde forma. i o forme przekazu powinni lepiej zadbać.

REKLAMA


longinus13
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9419
Rejestracja: 26 lis 2006 19:06

Postautor: longinus13 » 06 paź 2015 11:13

nie robmy z negatywow pozytow, bo skonczymy jak na Ekoeksporcie i PBG, prawda jest taka ze sam zarzad nie widzi potencjalu na wzrostu kursu, a moze to miec zwiazek z ostatnimi zwolnieniami, czyli z samym Industrialem, ktorego wgl moze nie byc, albo bedzie wielkim niewypalem :idea: wgl jaka tu jest przyszlosc? wieczna monetyzacja TWOM?? tu powinno byc c/z na poziomie 1-2 z taka przyszloscia
to juz daleko posuniete spekulacje nie poparte w tej chwili dowodami.

sebols77
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 336
Rejestracja: 12 sty 2010 13:25
Lokalizacja: Szczecin - moje miasto!

Postautor: sebols77 » 06 paź 2015 13:03

Fundusze zwiększają zaangażowanie w 11 bit studios
Bardzo dobre wyniki finansowe wypracowywane przez 11 bit studios oraz zbliżająca się przeprowadzka Spółki na GPW zwiększają zainteresowanie jej akcjami wśród inwestorów instytucjonalnych. W zeszłotygodniowych transakcjach pakietowych krajowe instytucje finansowe nabyły łącznie 119 tys. akcji 11 bit studios stanowiących 5,37 proc. kapitału (i dających tyle samo głosów na WZA) po 61 zł za sztukę. Sprzedającymi byli Członkowie Zarządu Spółki.
- Bardzo cieszymy się, że do naszego akcjonariatu dołączyły kolejne fundusze. Jest to potwierdzenie, że inwestorzy instytucjonalni wierzą w naszą strategię, która powinna przełożyć się na wzrost wartości akcji – mówi Grzegorz Miechowski, Prezes 11 bit studios. Wyjaśnia, że zmniejszenie przez Członków Zarządu zaangażowania w papiery Spółki wynikało z chęci finansowania prywatnych potrzeb. – 11 bit studios stabilnie się rozwija. W najbliższych miesiącach czekają nas premiery gry „This War of Mine” w wersji na smartfony i konsole Xbox One i PS4. W przyszłym roku zadebiutuje gra o roboczym tytule „Industrial”. Perspektywy Spółki wyglądają bardzo obiecująco. Dlatego liczę na wzrost wartości posiadanych przeze mnie akcji 11 bit studios – stwierdza Prezes.
Po ostatnich transakcjach Członkowie Zarządu posiadają łącznie nieco ponad 616 tys. akcji Spółki stanowiących 27,79 proc. kapitału.

alkoita1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7771
Rejestracja: 09 maja 2013 13:47

Postautor: alkoita1 » 06 paź 2015 13:04

czekamy na setke, może przed końcem roku
ta setka miala byc pod koniec wakacji, a mamy pazdziernik, pod koniec roku powiecie, ze przed wakacjami, a potem ze... i tak wkolo macieja, kurs bedzie sie osuwal 15 pln rocznie az luki zamkna :roll:
A co za roznica dla cibie grubasie....ty i tak czekasz na 30 zeby zamiast 1akcji...szarpnac jak rekin 2 akcje....BBBUUUUIHAHAHAHA....
Lepiej kupić wspaniałą firmę za przeciętną cenę, niż przeciętną za wspaniałą cenę - Warren Buffett

Ziolo
Porucznik
Posty: 28360
Rejestracja: 09 lis 2010 12:26
Lokalizacja: Abudabia

Postautor: Ziolo » 06 paź 2015 13:50

Nom...po porannej sraczce juz nie wiele zostalo.
Moze akurat disiaj wyjdzie z tej konsoli, skoro juz wycisneli od zarzadzajacych i doladowali pod korek :D
One Ziolo to rule them all.

grubygrubas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2447
Rejestracja: 28 lis 2014 21:28

Postautor: grubygrubas » 06 paź 2015 13:58

czekamy na setke, może przed końcem roku
ta setka miala byc pod koniec wakacji, a mamy pazdziernik, pod koniec roku powiecie, ze przed wakacjami, a potem ze... i tak wkolo macieja, kurs bedzie sie osuwal 15 pln rocznie az luki zamkna :roll:
A co za roznica dla cibie grubasie....ty i tak czekasz na 30 zeby zamiast 1akcji...szarpnac jak rekin 2 akcje....BBBUUUUIHAHAHAHA....
ja juz mam akcje od dawna przeciez na nic nie czekam :roll:

bullstock
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2266
Rejestracja: 05 lis 2006 11:53

Postautor: bullstock » 06 paź 2015 14:06

nie robmy z negatywow pozytow, bo skonczymy jak na Ekoeksporcie i PBG, prawda jest taka ze sam zarzad nie widzi potencjalu na wzrostu kursu, a moze to miec zwiazek z ostatnimi zwolnieniami, czyli z samym Industrialem, ktorego wgl moze nie byc, albo bedzie wielkim niewypalem :idea: wgl jaka tu jest przyszlosc? wieczna monetyzacja TWOM?? tu powinno byc c/z na poziomie 1-2 z taka przyszloscia
Porównanie z EEX dobre, ale przecież chodzi tylko o prywatne potrzeby sprzedających :lol:

Wodan
Chorąży
Posty: 806
Rejestracja: 18 kwie 2015 14:55

Postautor: Wodan » 06 paź 2015 14:09

Kapitalizacja:

Vivid Games - 162 mln zł

11 Bit Studio - 146 mln zł

:roll:
Kiedy w Polsce będzie druga Rumunia...podatkowa???

Ziolo
Porucznik
Posty: 28360
Rejestracja: 09 lis 2010 12:26
Lokalizacja: Abudabia

Postautor: Ziolo » 06 paź 2015 14:10

I to jest kur.wa najsmutniejsze w tym wszystkim :roll:
One Ziolo to rule them all.

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Postautor: Captain_Obvious » 06 paź 2015 14:41

Kapitalizacja:

Vivid Games - 162 mln zł

11 Bit Studio - 146 mln zł

:roll:
Możecie mówić o mnie jako o niepoprawnym optymiście ale twierdzę że z czasem te dwie spółki spotkają się w okolicy 300 mln PLN ;)

sebols77
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 336
Rejestracja: 12 sty 2010 13:25
Lokalizacja: Szczecin - moje miasto!

Postautor: sebols77 » 06 paź 2015 15:00

Ciekawe jaki teraz jest tu FF...

alkoita1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7771
Rejestracja: 09 maja 2013 13:47

Postautor: alkoita1 » 06 paź 2015 15:03

Kapitalizacja:

Vivid Games - 162 mln zł

11 Bit Studio - 146 mln zł

:roll:
Możecie mówić o mnie jako o niepoprawnym optymiście ale twierdzę że z czasem te dwie spółki spotkają się w okolicy 300 mln PLN ;)
nie wiem jak na VVD..ale tu juz dawno powinno byc to 300 mln....niestety teraz wiemy dlaczego kurs..sie tak pier.do.li w tej konsolidacji....to efekt tego ze zarzadzajacy maja do oddania akcje ....
Lepiej kupić wspaniałą firmę za przeciętną cenę, niż przeciętną za wspaniałą cenę - Warren Buffett

owoc666
Sierżant
Posty: 49
Rejestracja: 18 lis 2012 13:27

Postautor: owoc666 » 06 paź 2015 15:12

Kapitalizacja:

Vivid Games - 162 mln zł

11 Bit Studio - 146 mln zł

:roll:
Możecie mówić o mnie jako o niepoprawnym optymiście ale twierdzę że z czasem te dwie spółki spotkają się w okolicy 300 mln PLN ;)
nie wiem jak na VVD..ale tu juz dawno powinno byc to 300 mln....niestety teraz wiemy dlaczego kurs..sie tak pier.do.li w tej konsolidacji....to efekt tego ze zarzadzajacy maja do oddania akcje ....
Główni akcjonariusze Vivid Games tez sprzedali spore pakiety swoich akcji, jeśli dobrze pamietam to chyba po ok 4,60PLN a gdzie dzis jest kurs każdy widzi

Ziolo
Porucznik
Posty: 28360
Rejestracja: 09 lis 2010 12:26
Lokalizacja: Abudabia

Postautor: Ziolo » 06 paź 2015 15:16

Niestey, gruby cisnie nie tylko malych, ale zdolal wydusic pakiety od zarzadu.

A mielismy wszyscy ubierac fundy po 300 :D A oni juz zaladowani po 64.
One Ziolo to rule them all.

alkoita1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7771
Rejestracja: 09 maja 2013 13:47

Postautor: alkoita1 » 06 paź 2015 15:18

Kapitalizacja:

Vivid Games - 162 mln zł

11 Bit Studio - 146 mln zł

:roll:
Możecie mówić o mnie jako o niepoprawnym optymiście ale twierdzę że z czasem te dwie spółki spotkają się w okolicy 300 mln PLN ;)
nie wiem jak na VVD..ale tu juz dawno powinno byc to 300 mln....niestety teraz wiemy dlaczego kurs..sie tak pier.do.li w tej konsolidacji....to efekt tego ze zarzadzajacy maja do oddania akcje ....
Główni akcjonariusze Vivid Games tez sprzedali sport pakiety swoich akcji, jeśli dobrze pamietam to chyba po ok 4,60PLN a gdzie dzis jest kurs każdy widzi
po 3.80 ...ale glowni akcjonariusze nadal maja powyzej 50%...wspolnie..a tu juz jeden ma ponize5%....generalnie smrodek jest nie mozna temu zaprzeczyc..zeby nie tak fantastyczne wyniki brak zadluzenia..i niska kapitalziacja w stosunku do konkurentioow...ja pewnie juz bym sie skracal...ograniczjac ryzyko....ale ze spolka mi sie podoba...ze cena nie jest wysoka..a moze jeszce pieknie zarabiac...to nie skracam sie...z tego powodu iz wiem ze .....fundy ktore w duzej ilosci sa popakowane w kwitach roznych spolek..moga je pieknie wypompowac...co niejednokronie mozna....potewierdzic..wieloma .....konkretynymi przykladami....to one powoduja ze czlowiek sie zastanawia.....w wielu przypadkach jak mozliwa jest taka kapitalziacja przy takich wspolczynnikach....itp...mam nadzieje ze 11 bit..to bedzie ich nowa gwiazdeczka...na ktorej beda chcieli tez zrobic....konkretna kapitalziacje...
Lepiej kupić wspaniałą firmę za przeciętną cenę, niż przeciętną za wspaniałą cenę - Warren Buffett


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 127 gości