SKOTAN [SKT] cz. XXVII

wszystko na temat spółek publicznych
gumbas2
Starszy chorąży
Posty: 1146
Rejestracja: 01 paź 2009 12:33
Lokalizacja: LondyNek

Postautor: gumbas2 » 20 lis 2015 19:14

Szału ni ma

REKLAMA


Hatatitla
Podporucznik
Posty: 13078
Rejestracja: 22 sty 2012 00:23

Postautor: Hatatitla » 22 lis 2015 02:12

takich spółek brakuje w PL, które idą w kierunku innowacji. Nie chodzi o to żeby każdy z projektów wypalił, niech wypali jeden na kilka, kilkanaście. I w tym kierunku powinno iść zainteresowanie rządzących, a nie kopalnie, elektrownie, tematy rodem z ubiegłego stulecia
ile wypaliło skotanowi możesz pomylić się o 10 :lol:
tych projektów jest kilka, w różnym stadium zaawansowania.

Projekt drożdżowy (jest rozłożony na wiele podprojektów) w pewnej części już funkcjonuje, produkty są dostępne w sprzedaży http://www.yarrowiaequinox.pl/

Projekt wodorowy dochodzi do fazy finalnej http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/n ... .undefined

Projekt energii z fal morskich (nie mam pojęcia co się z nim dzieje)

Projekt najnowszy - Bakteriofagi, info PB z mijającego tygodnia http://pulsinwestora.pb.pl/4363165,2992 ... wiklaniami
jak rozumiem jest rozwinięciem, czymś nowym co wyniknęło przy okazji tego projektu http://www.skotansa.pl/art/59/projekt-bakteriofagi.html

Lordzik
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 370
Rejestracja: 22 lis 2015 12:35

skotek

Postautor: Lordzik » 22 lis 2015 12:43

może sytuacja się powtórzy jak parę lat temu i kurs skoczy po infach na 10zł

cornollio
Podporucznik
Posty: 15748
Rejestracja: 27 sty 2006 18:12
Lokalizacja: poznań

Postautor: cornollio » 24 lis 2015 13:42

I wsparcie na 71 jest

Black_Horse
Podporucznik
Posty: 10366
Rejestracja: 04 lut 2015 22:03

Postautor: Black_Horse » 24 lis 2015 13:44

takich spółek brakuje w PL, które idą w kierunku innowacji. Nie chodzi o to żeby każdy z projektów wypalił, niech wypali jeden na kilka, kilkanaście. I w tym kierunku powinno iść zainteresowanie rządzących, a nie kopalnie, elektrownie, tematy rodem z ubiegłego stulecia
ile wypaliło skotanowi możesz pomylić się o 10 :lol:
tych projektów jest kilka, w różnym stadium zaawansowania.

Projekt drożdżowy (jest rozłożony na wiele podprojektów) w pewnej części już funkcjonuje, produkty są dostępne w sprzedaży http://www.yarrowiaequinox.pl/

Projekt wodorowy dochodzi do fazy finalnej http://www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/n ... .undefined

Projekt energii z fal morskich (nie mam pojęcia co się z nim dzieje)

Projekt najnowszy - Bakteriofagi, info PB z mijającego tygodnia http://pulsinwestora.pb.pl/4363165,2992 ... wiklaniami
jak rozumiem jest rozwinięciem, czymś nowym co wyniknęło przy okazji tego projektu http://www.skotansa.pl/art/59/projekt-bakteriofagi.html
ostro grzejecie pod projekty nie ma co

cornollio
Podporucznik
Posty: 15748
Rejestracja: 27 sty 2006 18:12
Lokalizacja: poznań

Postautor: cornollio » 24 lis 2015 14:19

Rozpędza się jednak z całym rynkiem na dolne

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8616
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: drex1 » 25 lis 2015 18:46

[2015-11-25 18:43:04] Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 27/2015

Zarząd Skotan S.A. (Spółka) informuje, iż w dniu 25 listopada 2015 r. otrzymał datowane na ten dzień zawiadomienie od Pana Romana Krzysztofa Karkosika o następującej treści:

"Zgodnie z artykułem 69 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych zawiadamiam, iż dnia 19 listopada 2015 roku zbyłem w transakcjach giełdowych 222.211 sztuk akcji spółki Skotan S.A. Transakcje te spowodowały zmianę mojego udziału w ogólnej liczbie głosów poniżej 2% na walnym zgromadzeniu spółki Skotan S.A.

Przed dniem transakcji posiadałem bezpośrednio 8.346.501 sztuk akcji Skotan S.A, co stanowiło 15,456% udziału w kapitale zakładowym spółki i pośrednio poprzez spółkę ode mnie zależną 170.000 sztuk akcji Skotan S.A., co stanowiło 0,314% udziału w kapitale zakładowym spółki. Bezpośrednio i pośrednio posiadałem 8.516.501 głosów na WZ, co stanowiło 15,771% ogólnej liczby głosów na WZ Skotan S.A..

Ponadto dnia 24 listopada 2015 roku zbyłem w transakcjach giełdowych 500.000 sztuk akcji spółki Skotan S.A. Transakcje te spowodowały zmianę mojego udziału w ogólnej liczbie głosów poniżej 15% na walnym zgromadzeniu spółki Skotan S.A.

Przed dniem transakcji tj 23 listopada 2015 roku posiadałem bezpośrednio 8.143.594 sztuk akcji Skotan S.A, co stanowiło 15,080% udziału w kapitale zakładowym spółki i pośrednio poprzez spółkę ode mnie zależną 170.000 sztuk akcji Skotan S.A., co stanowiło 0,314% udziału w kapitale zakładowym spółki. Bezpośrednio i pośrednio posiadałem 8.313.594 głosy na WZ, co stanowiło 15,395% ogólnej liczby głosów na WZ Skotan S.A..

Na dzień 24 listopada 2015 roku posiadam bezpośrednio 7.643.594 sztuki akcji spółki Skotan S.A. stanowiących 14,154% udziału w kapitale zakładowym oraz pośrednio poprzez spółkę ode mnie zależną 170.000 sztuk akcji spółki Skotan S.A. stanowiących 0,314% udziału w kapitale zakładowym. Posiadane akcje uprawniają do 7.813.594 głosów na WZ, co stanowi 14,469% ogólnej liczby głosów na WZ Skotan S.A."


Więcej na: http://biznes.pap.pl
kom espi zdz

cornollio
Podporucznik
Posty: 15748
Rejestracja: 27 sty 2006 18:12
Lokalizacja: poznań

Postautor: cornollio » 25 lis 2015 20:11

No to Romek przypieczętował to co wczoraj się wyrysowywało na kreskach

Christofff
Młodszy chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 14 lis 2006 12:01

Postautor: Christofff » 26 lis 2015 09:35

[2015-11-25 18:43:04] Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 27/2015

Zarząd Skotan S.A. (Spółka) informuje, iż w dniu 25 listopada 2015 r. otrzymał datowane na ten dzień zawiadomienie od Pana Romana Krzysztofa Karkosika o następującej treści:

"Zgodnie z artykułem 69 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych zawiadamiam, iż dnia 19 listopada 2015 roku zbyłem w transakcjach giełdowych 222.211 sztuk akcji spółki Skotan S.A. Transakcje te spowodowały zmianę mojego udziału w ogólnej liczbie głosów poniżej 2% na walnym zgromadzeniu spółki Skotan S.A.

Przed dniem transakcji posiadałem bezpośrednio 8.346.501 sztuk akcji Skotan S.A, co stanowiło 15,456% udziału w kapitale zakładowym spółki i pośrednio poprzez spółkę ode mnie zależną 170.000 sztuk akcji Skotan S.A., co stanowiło 0,314% udziału w kapitale zakładowym spółki. Bezpośrednio i pośrednio posiadałem 8.516.501 głosów na WZ, co stanowiło 15,771% ogólnej liczby głosów na WZ Skotan S.A..

Ponadto dnia 24 listopada 2015 roku zbyłem w transakcjach giełdowych 500.000 sztuk akcji spółki Skotan S.A. Transakcje te spowodowały zmianę mojego udziału w ogólnej liczbie głosów poniżej 15% na walnym zgromadzeniu spółki Skotan S.A.

Przed dniem transakcji tj 23 listopada 2015 roku posiadałem bezpośrednio 8.143.594 sztuk akcji Skotan S.A, co stanowiło 15,080% udziału w kapitale zakładowym spółki i pośrednio poprzez spółkę ode mnie zależną 170.000 sztuk akcji Skotan S.A., co stanowiło 0,314% udziału w kapitale zakładowym spółki. Bezpośrednio i pośrednio posiadałem 8.313.594 głosy na WZ, co stanowiło 15,395% ogólnej liczby głosów na WZ Skotan S.A..

Na dzień 24 listopada 2015 roku posiadam bezpośrednio 7.643.594 sztuki akcji spółki Skotan S.A. stanowiących 14,154% udziału w kapitale zakładowym oraz pośrednio poprzez spółkę ode mnie zależną 170.000 sztuk akcji spółki Skotan S.A. stanowiących 0,314% udziału w kapitale zakładowym. Posiadane akcje uprawniają do 7.813.594 głosów na WZ, co stanowi 14,469% ogólnej liczby głosów na WZ Skotan S.A."


Więcej na: http://biznes.pap.pl
kom espi zdz
Mało coś sprzedał. Liczy, że będzie wyżej i będzie żenił ulicę drożej. Kto jak kto, ale on najlepiej wie co się w Skotim dzieje.

Laptop`.
Starszy chorąży
Posty: 1912
Rejestracja: 22 paź 2015 09:24

Postautor: Laptop`. » 26 lis 2015 09:37

o romek zeni a mialo byc tak cudnie :shock: :oops:

znowu_w_tesco
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 233
Rejestracja: 18 gru 2014 01:10

Postautor: znowu_w_tesco » 26 lis 2015 09:45

25 listopada 2015

Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/ ... ,id,t.html trujące gazy w pożyteczny prąd 25 listopada 2015 Paweł Stachnik 0 komentarzy Dodaj komentarz Drukuj artykuł Prześlij do znajomego Nauka. Naukowcy z Politechniki Krakowskiej opracowali unikatową w skali Europy instalację do produkcji energii elektrycznej z gazów odpadowych. To innowacyjne rozwiązanie pozwoli nie tylko zmniejszyć ilość zanieczyszczeń, powstających w trakcie produkcji przemysłowej, ale wręcz zrobić użytek ze szkodliwych dla środowiska odpadów postprodukcyjnych. Rozwiązanie może więc przynieść ogromne oszczędności firmom i ma wielkie znaczenie dla ochrony środowiska. - W procesach produkcyjnych w przemyśle chemicznym stosuje się różne gazy, które po wykorzystaniu stają się gazami odpadowymi. reklama Dotychczas zakłady pozbywały się ich spalając na tzw. pochodniach (to charakterystyczne słupy, na których pali się ogień, jakie często można zobaczyć w fabrykach) lub po prostu wypuszczając do atmosfery. My znaleźliśmy sposób, aby je z pożytkiem wykorzystać - mówi prof. Marek Brzeżański, dyrektor Instytutu Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych PK, który kierował zespołem opracowującym nowatorskie rozwiązanie. Specjaliści z Krakowa postanowili użyć gazów odpadowych jako paliwa do silnika spalinowego napędzającego agregat prądotwórczy. Zwykły silnik został odpowiednio zmodyfikowany, tak aby mógł być poruszany mieszaniną gazów poprzemysłowych o różnym składzie (z przewagą wodoru, z udziałem metanu, azotu, tlenku węgla i innych). Silnik spalinowy jest tu najważniejszą częścią dużego, przemysłowego agregatu wielkości pokoju. We współpracy ze spółką Skotan, liderem projektu naukowego „Wykorzystanie odpadowego wodoru co celów energetycznych”, pilotażowa instalacja została uruchomiona w Zakładach Azotowych Kędzierzyn. Po ponad roku testowej pracy działający tam eksperymentalny blok energetyczny wykorzystujący gazy odpadowe z procesu produkcyjnego rozwija w zależności od składu paliwa moc elektryczną do 1 MW. Tak pozyskana energia jest przekazywana do sieci energetycznej lub może być wykorzystywana przez Zakład na własne potrzeby. - Problem, z jakim musieliśmy się zmierzyć był taki, że skład mieszaniny gazów, jaka wychodziła z procesu produkcyjnego i trafiała do silnika, zmieniał się. Raz było w niej 50 proc. wodoru, a innym razem 70 lub 80 proc. W dodatku skład chemiczny mógł się zmieniać w dość krótkim czasie, nawet kilkudziesięciu minut. A to może fatalnie wpłynąć na pracę silnika - podkreśla prof. Brzeżański. Problem został rozwiązany w ten sposób, że działanie systemu zasilania silnika na bieżąco dostosowuje się do składu chemicznego paliwa. Na tym właśnie polega innowacyjność pomysłu naukowców z PK. Takiego rodzaju instalacji - w której skład paliwa jest zmienny - nikt dotąd nie skonstruował. A jako że instalacja działała w odległym od Krakowa Kędzierzynie, badacze z PK opracowali dodatkowo system pozwalający zdalnie nadzorować jej pracę w czasie rzeczywistym poprzez sieć komputerową. Na ekranie swojego komputera prof. Brzeżański może na bieżąco obserwować działanie urządzeń, kontrolować skład paliwa oraz dostosowywać do tego parametry pracy silników. Jakie jest znaczenie tego wynalazku? W produkowanych na potrzeby przemysłu instalacjach będzie można uzyskiwać większą moc, dzięki czemu firmy wykorzystujące tę technologię zmniejszą wydatki na energię. Wykorzystanie odpadowych gazów będzie miało też znaczący wpływ na ochronę środowiska - dzięki tak wytworzonej energii zmniejszy się ilość toksyn wydzielanych do atmosfery, a także ilość spalanego węgla, nastąpi więc obniżenie emisji CO2. - Pilotażowa instalacja w Zakładach Azotowych w Kędzierzynie z powodzeniem działa od ponad roku, a firma planuje wprowadzenie jej na skalę przemysłową. Zainteresowanie wyraziły inne duże zakłady przemysłowe, w tym zakłady koksownicze, gdzie ilość gazów odpadowych jest jeszcze większa. A my myślimy nad takim rozbudowaniem instalacji, by dodatkowo można było z niej odzyskiwać ciepło - zapowiada prof. Brzeżański.

Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/ ... ,id,t.html

okrutny Romek :)

Black_Horse
Podporucznik
Posty: 10366
Rejestracja: 04 lut 2015 22:03

Postautor: Black_Horse » 26 lis 2015 09:49

Eti uśredniłeś pończochy :?:

znowu_w_tesco
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 233
Rejestracja: 18 gru 2014 01:10

Postautor: znowu_w_tesco » 26 lis 2015 09:52

Eti uśredniłeś pończochy :?:
:lol: wyprasowalem i zaszylem oczka

Black_Horse
Podporucznik
Posty: 10366
Rejestracja: 04 lut 2015 22:03

Postautor: Black_Horse » 26 lis 2015 09:55

Eti uśredniłeś pończochy :?:
:lol: wyprasowalem i zaszylem oczka
co knur tu z wami zrobił przechodzi ludzkie pojęcie

areka_2
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 324
Rejestracja: 15 paź 2015 17:13

Postautor: areka_2 » 27 lis 2015 15:13

Wiersz:

trudne i zle czasy na skotanie przetrzymamy
i miliona z placem w d*** ugramy.


pozdro.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości