PETROLINVEST [OIL] XLVIII - wydobycie ropy z Shyrak -1 !

wszystko na temat spółek publicznych
__MATEJ__
Sierżant
Posty: 65
Rejestracja: 04 mar 2015 07:27

Postautor: __MATEJ__ » 04 mar 2015 13:19

wisze z Morzem Ropy i Amigo po 3.72 to juz koniec :oops: :cry: Mam ogromna prosbe czy nie moglibyscie mnie troszeczke wesprzec finasowo kazdy po 100zl chcociaz dla was to nie wiele dla mnie sporo mam prpblemy ze spalta kredytu i oplata czynszu dzis na forum 120 osob jak kazdy mi da po 100zl to wszystko uregulule :oops: :cry: okazcie odrobne dobrego serca bylem z wami od poczatku teraz pod nickiem matej wczesniej tez nicki blyskotliwe ale od kad mi nie idzie pisze jako matej :oops: :cry:

REKLAMA


_MATEJ_
Starszy chorąży
Posty: 1388
Rejestracja: 10 paź 2014 16:22

Postautor: _MATEJ_ » 04 mar 2015 13:23

wisze z Morzem Ropy i Amigo po 3.72 to juz koniec :oops: :cry: Mam ogromna prosbe czy nie moglibyscie mnie troszeczke wesprzec finasowo kazdy po 100zl chcociaz dla was to nie wiele dla mnie sporo mam prpblemy ze spalta kredytu i oplata czynszu dzis na forum 120 osob jak kazdy mi da po 100zl to wszystko uregulule :oops: :cry: okazcie odrobne dobrego serca bylem z wami od poczatku teraz pod nickiem matej wczesniej tez nicki blyskotliwe ale od kad mi nie idzie pisze jako matej :oops: :cry:
Tsunami *** przyznałes sie w koncu ze jestes wyzerowanym *** buahah :lol:
Kreslarz vel danka pod nowym nickiem _AT_ wyzerowany palant na rynku i forexie mistrz spamu na parkiecie i bankierze i jego lizus Tsunami vel gałka mitoman grajacy na onecie

laptop+
Sierżant
Posty: 46
Rejestracja: 09 maja 2016 15:27

Postautor: laptop+ » 09 maja 2016 20:05

PETROLINVEST SA Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości
Raport bieżący 9/2016
Zarząd PETROLINVEST S.A. z siedzibą w Gdyni ("Spółka") informuje, że w dniu 9 maja 2016 roku Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VI Wydział Gospodarczy ("Sąd") przekazał Spółce wniosek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie ("ZUS") o ogłoszenie upadłości Spółki, obejmującej likwidację majątku Spółki. Wniosek został złożony w dniu 4 stycznia 2016 roku. Jednocześnie Spółce przekazane zostało postanowienie Sądu z dnia 4 maja 2016 roku o zabezpieczeniu majątku Spółki poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego.
Spółka prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami, które w ocenie Zarządu Spółki doprowadzą do pozyskania środków w pełni zabezpieczających spłatę wymagalnych zobowiązań wobec ZUS.
Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie w związku z § 5 ust. 1 pkt 24 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim


no i koniec wielkiego ryszarda :oops: :cry:

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9615
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: pazdzioch » 09 maja 2016 20:15

tyle lat złodziej zył z inwestorów ilu tutaj jeszcze takich biznesmenów na spólkach wydmuszkach co nic nie robia poza emisjami

Marek__B.
Chorąży
Posty: 838
Rejestracja: 08 paź 2015 11:41

Postautor: Marek__B. » 09 maja 2016 20:29

PETROLINVEST SA Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości
Raport bieżący 9/2016
Zarząd PETROLINVEST S.A. z siedzibą w Gdyni ("Spółka") informuje, że w dniu 9 maja 2016 roku Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku, VI Wydział Gospodarczy ("Sąd") przekazał Spółce wniosek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie ("ZUS") o ogłoszenie upadłości Spółki, obejmującej likwidację majątku Spółki. Wniosek został złożony w dniu 4 stycznia 2016 roku. Jednocześnie Spółce przekazane zostało postanowienie Sądu z dnia 4 maja 2016 roku o zabezpieczeniu majątku Spółki poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego.
Spółka prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami, które w ocenie Zarządu Spółki doprowadzą do pozyskania środków w pełni zabezpieczających spłatę wymagalnych zobowiązań wobec ZUS.
Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie w związku z § 5 ust. 1 pkt 24 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim


no i koniec wielkiego ryszarda :oops: :cry:
R.I.P. :roll:

CR
Starszy chorąży
Posty: 1231
Rejestracja: 10 mar 2016 19:37

Postautor: CR » 21 lip 2016 12:33

Petrolinvest bliski wykluczenia z giełdy. Lista zarzutów KNF wobec spółki ma 23 punkty.

http://fxparkiet.pl/post.php?id=3454

szeptuchaa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2472
Rejestracja: 06 gru 2015 22:02

Postautor: szeptuchaa » 21 lip 2016 14:41

Nielegalne działania KNF-Petrolinvest





http://forum.parkiet.com/viewtopic.php? ... 8bd2547baa



https://pl-pl.facebook.com/Stowarzyszen ... 071432350/

Nałożenie kary na Petrolinvest S.A.- sądy swoje a KNF swoje

Sąd administracyjny w wyroku II GSK 2593/14 z dnia 2 lutego odniósł się do kwestii przedawnienia możliwości nakładania przez Komisję Nadzoru Finansowego administracyjnych kar pieniężnych. Zdaniem sądu(i nie tylko sądu,ale również według stanowionego w Polsce prawa) pomiędzy zdarzeniem za który może zostać nałożona kara pieniężna a nałożeniem kary pieniężne za to wydarzenie nie może upłynąć więcej niż 3 lata(licząc od końca roku w którym miał miejsce czyn albo zaniechanie za który ma zostać nałożona kara).

Co zrobiła KNF? Ukarała spółkę Petrolinvest S.A. karą pieniężną za czyny które miały miejsce w latach 2009-2015. KNF podała przy tym listę 23 czynów za który nałożona została kara. Jednocześnie jak widać w przypadku 12 pierwszych sprawozdań finansowych prawo do nałożenia przez KNF kary pieniężnej zwyczajnie się przedawniło(w związku z tym spółka może wystąpić do sądu z zaskarżeniem nałożonej na nią kary i z dużym prawdopodobieństwem sąd przychyli się do jej zdania).

Stowarzyszenie Inwestorów Giełdowych jednocześnie chce podkreślić,że prawo dawności dotyczące możliwości karania podmiotów jest nie tylko ich uprawnieniem które pomoże im uniknąć kary, jest to prawo które dyscyplinuje KNF do jak najszybszego karania uczestników obrotu w przypadku naruszania przez nich norm.

Komisja Nadzoru Finansowego poprzez swoje zaniechanie doprowadziła do tego,że ponad 7 lat w obrocie funkcjonowały nieprawidłowo sporządzone sprawozdania finansowe,a uczestnicy rynku mieli prawo twierdzić,że brak reakcji nadzorcy rynkowego w swoisty sposób "legalizuje" dane w nich zawarte.

Ustawodawca nie po to przewidział okres przedawnienia 3-letni aby KNF się zabierała do pracy dopiero po 7 latach. Powoduje to niepewność uczestników rynku co do zasadności swojego postępowania. Być może jeżeli Petrolinvest dostałby karę,albo chociaż zastrzeżenia KNF od razu po publikacji pierwszego raportu w 2009 roku, możliwe,że nie doszłoby do kolejnych naruszeń obowiązków informacyjnych.

SIG jednocześnie nie chce przesądzać o tym czy doszło do naruszeń obowiązków przez Petrolinvest czy nie, jednak reakcja KNF po 7 latach jest dosyć komiczna. Zwłaszcza,że Petrolinvest był spółką popularną wśród drobnych inwestorów, którzy stracili na niej spore środki, Reakcja KNF-u jak spółka kończy juz swój giełdowy żywot(sąd upadłościowy proceduje wniosek o ogłoszenie upadłości, a kurs jest na historycznych minimach) jest bardzo mocno spóźniona, w sposób obiektywny nie doprowadzi do ukarania sprawców naruszenia obowiązków informacyjnych(spółka prawdopodobnie nie bedzie miała środków na zapłatę w/w kary administracyjnej), a skutki wykluczenia spółki z obrotu poniosą praktycznie jedynie drobni akcjonariusze.

keri40
Podporucznik
Posty: 12270
Rejestracja: 10 lis 2006 16:34

Postautor: keri40 » 21 lip 2016 21:43

rysiu co ty sprzedaż ja grilla już komornik zajął ? może masz jeszcze brykiet i rozpałkę ?/ tak kończą złodziejskie śmiecie !!!!!!!!!!!!!


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości