KERDOS [KRS]

wszystko na temat spółek publicznych
ZorroGPW
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2833
Rejestracja: 07 maja 2015 10:48

Postautor: ZorroGPW » 07 kwie 2016 15:23

to co, za 5gr myślę warto skubnać pod fajną odbitkę? :P :P :P

REKLAMA


Radek__72593
Podporucznik
Posty: 15186
Rejestracja: 04 kwie 2006 14:44
Lokalizacja: Disneyland

Nowa grupa do ratowania Kerdos Group i Dayli (list)

Postautor: Radek__72593 » 08 kwie 2016 18:01

W ratowanie grupy Kerdos zaangażował się zespół związany z Moniką Nowakowską, właścicielką RDM Partners, firmy zajmującej się restrukturyzacją przedsiębiorstw oraz prezes giełdowej spółki kosmetycznej Miraculum, która w przeszłości sama z powodzeniem przeszła przez proces restrukturyzacji.

Poniżej zamieszczamy treść listu Moniki Nowakowskiej nadesłanego do redakcji Obligacje.pl:

"(...)* Tak samo jak w przypadku Kolastyny, obejmując jej stery dzień po ogłoszeniu upadłości tak samo i teraz wiem, że spółka posiada wartościowe aktywa, których nie ma w bilansie spółki, a które mają szanse wypracować środki na pokrycie zobowiązań zarówno obligatariuszy jak i pozostałych wierzycieli.

Dobra restrukturyzacja to taka, w której wierzyciele zostają zaspokojeni w terminach i kwotach, na które się zgadzają a dłużnik poprzez proces restrukturyzacji operacyjnej i finansowej jest w stanie te oczekiwania spełnić. By było to możliwe kluczowe są osoby z doświadczeniem w danej branży i „uszycie na miarę” planu restrukturyzacji.

Gdy dłużnik złożył już wniosek do Sądu Upadłościowego kolejną kluczową kompetencją, która warunkuje udaną restrukturyzację jest zespół prawny z doświadczeniem w tym zakresie.

Bardzo istotną rolę w postępowaniu sanacyjnym pełni zarządca i kurator jeśli jest to spółka posiadająca wierzycieli w postaci obligatariuszy. Osoby te są odpowiedzialne, za prowadzenie procesu restrukturyzacji zgodnie z prawem upadłościowym. Osoby te są wskazywane przez dłużnika. Wniosek muszą poprzeć wierzyciele posiadający minimum 30 proc. wierzytelności.

Po złożeniu wniosku sąd wyznacza tymczasowego nadzorcę sądowego. W tym przypadku Kerdos takim nadzorcą została Spółka PMR Restrukturyzacje S.A. Na rozprawie, która odbędzie się 11 maja 2016 roku sąd wyznaczy zarządcę i kuratora, który będzie miał zgromadzoną największą liczbę wierzytelności. Stąd akcja zbierania podpisów pod wnioskiem, który zorganizowaliśmy wspólnie z firmą Carda Consultancy (carda.pl).

Decyzja sądu o ogłoszeniu sanacji będzie podjęta, jeśli dłużnik uprawdopodobni szanse na przeprowadzenie postępowania sanacyjnego, podczas którego będzie regulował bieżące zobowiązania w terminie oraz, że posiada wystarczające środki na przeprowadzenie takiego postępowania. W czasie sanacji dłużnik posiadając ochronę przed wierzycielami będzie miał czas, aby porozumieć się z wierzycielami i uzgodnić na jakich warunkach zgodzą się, na kontynuowanie działalności spółki.

Z uwagi na moje zaangażowanie w tym projekcie, zaproponowane zostały znane mi osoby. Na kuratora zgłoszono Karola Tatarę, który jako prawnik prowadził wewnętrzne sprawy związane z upadłością układową Miraculum przed sądem w Krakowie. Wcześniej stał się on kuratorem obligatariuszy w Dayli. Drugą osobą jest Sławomir Witkowski, który współpracuje z RDM Partners, a który posiada odpowiednie doświadczenie i licencję uprawniającą go do pełnienia takiej funkcji.

Te osoby zostały przeze mnie zaproponowane bo mam zaufanie do ich kompetencji i wiem, że będą poszukiwać kompromisowych rozwiązań, zgodnych z interesami wierzycieli a dających spółce szanse na przeprowadzenie restrukturyzacji zakończonej sukcesem.

Kolejnym etapem przygotowywania planu restrukturyzacji będzie badanie wartości aktywów posiadanych przez spółkę oraz oszacowanie kosztów i czasu w jakim spółka ma szanse wyjść na prostą. To taki rodzaj diagnozy, aby sprawdzić na co pacjent choruje. Przyczyny upadłości w związku z tym, że jestem osobą z branży zostały już dawno zdefiniowane. Miraculum od wielu miesięcy nie było dostawcą do sieci Dayli z powodu ryzyka utraty środków, na które Miraculum nie stać.

Na podstawie danych publikowanych przez spółkę nie da się poprawnie zweryfikować wartości np. takich aktywów jak znaki towarowe czy udziałów w spółkach niepublicznych. Wartości księgowe często nie oddają wartości rynkowej. W przypadku ogłoszenia upadłości bardzo często spółki dokonują odpisów do zera tego typu wartości. Sprzedaż takich aktywów wymaga przeprowadzenia całego procesu transakcyjnego, czyli skorzystania z kolejnych kompetencji, których spółka z codziennej swojej działalności nie wykorzystuje.

Bazowe dane jakie zespół RDM Partners musi otrzymać, aby przygotować model finansowy i plan restrukturyzacji są gromadzone. Od kilku dni współpracujemy w tym zakresie z prezesem Romualdem Kalyciokiem.

W ciągu dwóch tygodni powinna powstać pierwsza opinia, czy i jakie są szanse uratowania grupy Kerdos. Wstępnie grupa fachowców z branży drogeryjnej, których poprosiłam o pomoc, a która zna rynek drogeryjny i kosmetyczny ma pomysł na restrukturyzację grupy i sieci Dayli pozwalającą na przedstawianie takich propozycji dla wszystkich grup wierzycieli, na które wyrażą zgodę i spółka będzie w stanie z tych zobowiązań się wywiązać w zaproponowanych terminach.

Chciałabym też wyraźnie zaznaczyć, że w sprawie projektu restrukturyzacji Kerdos, nie występuję jako prezes zarządu Miraculum S.A., ale jako prezes zarządu i właściciel RDM Partners, spółki specjalizującej się w restrukturyzacjach przedsiębiorstw z sektora MŚP. Z uwagi na ilość pracy w Miraculum operacyjnie nie jestem w stanie się angażować. Mam natomiast osobę, którą będę rekomendować na stanowisko prezesa zarządu Dayli."

Monika Nowakowska, prezes zarządu RDM Partners

https://obligacje.pl/pl/a/nowa-grupa-do ... dayli-list

Leslie_Nielsen
Chorąży sztabowy
Posty: 4564
Rejestracja: 19 sty 2015 11:40

Postautor: Leslie_Nielsen » 18 kwie 2016 14:59


Zawodowiec40
Chorąży sztabowy
Posty: 6113
Rejestracja: 21 gru 2011 18:34
Lokalizacja: SirVulcano-St.Choraży Sztabowy "zdradzony o świcie"

Postautor: Zawodowiec40 » 18 kwie 2016 15:21

No yo Kliniewski ladnie rozlozyl Kerdosa.... W dodatku ta *** nie siedzi w eiwzieniu co jest chyba mozliwe tylko w Polsce...

inFIDELITY
Młodszy chorąży
Posty: 664
Rejestracja: 23 lut 2010 22:01

Postautor: inFIDELITY » 18 kwie 2016 20:29

No yo Kliniewski ladnie rozlozyl Kerdosa.... W dodatku ta *** nie siedzi w eiwzieniu co jest chyba mozliwe tylko w Polsce...
Jak chodziło ponad 1 zł to prezes kupował akcje i mówił o wzrostach, temu KNF się nie przygląda... oni biorą kasę za co innego...

KAMAR
Chorąży sztabowy
Posty: 4047
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: KAMAR » 09 maja 2016 20:37

cze

11 maja może zmienić się zarządca na RDM (czy to na pewno 11 maja?)
czy to przyniesienie korzyści dla akcjonariuszy, obligów
śmiem twierdzić, że tak

https://obligacje.pl/pl/a/nowa-grupa-do ... dayli-list

http://franczyzawpolsce.pl/aktualnosci/ ... erii-dayli

http://www.dlahandlu.pl/handel-wielkopo ... 51549.html

a to dla rozrywki
https://www.facebook.com/monika.nowakowska.54390

zobaczymy

w środę/ czw może być mocne BUY

pzdr

mROZIK
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 383
Rejestracja: 20 mar 2007 19:25

Postautor: mROZIK » 18 maja 2016 16:50

nie było mocnego buy ale na pewno sie pojawi 8) 8) 8)

Experto
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2940
Rejestracja: 03 lut 2012 21:57

Postautor: Experto » 21 cze 2016 10:08

Obrazek
Obrazek
- Co tam słychać?
- Drukujemy akcje, aż papieru zabrakło...
- Drukujcie dwustronnie!

mROZIK
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 383
Rejestracja: 20 mar 2007 19:25

Postautor: mROZIK » 21 cze 2016 16:13

to co wklejać rakiete ? 8) :lol: :lol: 8)

Aus_Bres
Sierżant sztabowy
Posty: 142
Rejestracja: 04 paź 2014 12:46

Postautor: Aus_Bres » 07 wrz 2016 18:01

kalyciok tym z KIERNOZA może dobierze się do du... i zrobi im jesień średniowiecza :lol: :lol: :lol:
ewidentnie widać że tu kasa była wyprowadzana i kombinowana a za to paragrafy cię należą poprzednikom no chyba że to kilka procent dla zmyły i kalyciok rozliczy aby uspokoić małych że niby wszystko ok a to tylko gra prezesika kernosika :lol: :lol: :lol:
13 października pisałem i na to mi teraz wychodzi że to tylko taka gra aby machloje Pinokia zamydlić :lol: :lol: :lol:
jeszcze bedzie wspaniale


cały czas potwierdzam prognozę!
:)

acorus
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2017 13:15

Re:

Postautor: acorus » 31 sie 2017 13:17


jappa
Młodszy chorąży
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2017 21:34

Re: KERDOS

Postautor: jappa » 05 wrz 2017 12:13

amen.

daimond
Chorąży sztabowy
Posty: 4731
Rejestracja: 13 mar 2006 20:42

Re: KERDOS

Postautor: daimond » 05 wrz 2017 12:33

przez prawie rok czasu nikt nie lamentuje, dziwne :roll:

demotywator
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3684
Rejestracja: 15 lis 2011 16:58

Re:

Postautor: demotywator » 06 wrz 2017 09:10

Perła. Rekomendowana dawno dawno dawno temu by Experto
taki żart sytuacyjny :lol:
Kiedyś zacytuję ;) Spokojnie :lol:
trzeba przypomnieć niektórych fachowców na tej spółce :lol: :lol: :lol:

pisałem krótko po zmianie nazwy na Kerdos - czyli Kiernoz ponokkio śmiał się wam wtedy w twarz tą nazwą i od razu wyczuć było wałek :twisted: :twisted: :twisted:
Jestem tu po to aby demotywować zmotywowanych !!

ZorroGPW
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2833
Rejestracja: 07 maja 2015 10:48

Re: KERDOS

Postautor: ZorroGPW » 08 wrz 2017 11:34

coś nie zasypało całego 1gr, na 2gim fixie 2gr 8)
tu jeszcze będzie gra coś czuję może nawet 3-4gr :shock:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości