The Farm 51 Group [F51] cz.3; CHVRP, Get Even, WW3

wszystko na temat spółek publicznych
3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 27 wrz 2016 22:08

Przejrzałem sobie wszystkie negatywne recenzje i jaki wniosek?

Niepotrzebnie robili filmy i panoramy, powinni się skupić tylko i wyłącznie na fotogrametrii kilku ciekawszych lokacji i doprowadzić je do perfekcji, tak aby zapierały dech w piersiach. Nie bawić się w optymalizacje tylko sieknąć w wymagania sprzętowe: jeśli masz dobry sprzęt to zobaczysz dobry efekt. Jeśli nie, to nawet tu nie zaglądaj.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2016 00:56 przez 3mldEUR, łącznie zmieniany 2 razy.
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

REKLAMA


alkoita2
Chorąży sztabowy
Posty: 5645
Rejestracja: 21 paź 2015 17:50

Postautor: alkoita2 » 27 wrz 2016 22:09

Nie wiem ale są tu tacy którzy liczą na milionową sprzedaż i strumień gotówki z pixelowych gier w rozdzielczości 600x400 bo liczy się fun, więc chyba nie będzie tak źle.
:lol: :lol: :lol:

Chyba wiem, o kogo chodzi :lol:
Po owocach ich poznacie....BEZ WYJATKU....czy to GAMEDEV...czy BIOTECHNOLOGIA..... :lol: 8) :lol:

HOUK.... :lol: 8) :lol:
Dużo lepiej jest kupić wspaniałą firmę za przeciętną cenę, niż przeciętną firmę za wspaniałą cenę - Warren Buffett

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 27 wrz 2016 22:09

..
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2016 00:57 przez 3mldEUR, łącznie zmieniany 1 raz.
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 27 wrz 2016 22:11

..
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2016 00:58 przez 3mldEUR, łącznie zmieniany 1 raz.
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 27 wrz 2016 22:14

..
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2016 00:59 przez 3mldEUR, łącznie zmieniany 1 raz.
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

alkoita2
Chorąży sztabowy
Posty: 5645
Rejestracja: 21 paź 2015 17:50

Postautor: alkoita2 » 27 wrz 2016 22:20

skonczyles....pisac o ***..maryni??...

OK....

To do czego zmieniasz nie ma najmniejszego znaczenia....

Znaczenie ma to...ze na spzredazy..CHVR..ich flagowego produktu NEW TECHNOLOGY..jest jak to ROkita meldowal BORUCIE...po polsku.....H.OO.JNIA z GRZYBNIA....

i wlasnie dlatego....na kursie F51...tez jest tak samo....jak ze spzredaza CHVR...pomimo ze ..mial byc ODPAL..zwiazany z PRem..GE......ten .PR..u nas stal sie raczej zalazkiem czarnego PRu..( niz pchniecia do gory).....jesli chodzi o kurs..i rynek.....Nie tego sie...akcjonariusze spodziewali...po produkcie "promowanym " pzrez samo BN....

Obrazek
Dużo lepiej jest kupić wspaniałą firmę za przeciętną cenę, niż przeciętną firmę za wspaniałą cenę - Warren Buffett

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 27 wrz 2016 22:35

Oczywiście to wszystko co napisałem nie usprawiedliwia w żadnym wypadku kiepskiego marketingu produktów Farmy. Sama jakość, fotogrametria i VR nie wystarczy.

Przekonałem się już, że Farmę tworzą pasjonaci obrazu 3D, pasjonaci nowinek technologicznych i ludzie, którym zależy na jak najlepszej stronie artystycznej ich dzieł. Tak bardzo jednak jak ich wspieram i trzymam kciuki, domagam się jednak jakiejś reakcji, póki można jeszcze coś poprawić, zarówno w CHVRP czy GE. W końcu nie jestem tu tylko dla wrażeń estetycznych, ale też dla zarabiania pieniędzy.

Wierzę, że z takim potencjałem i doświadczeniem w fotogrametrii, jakie już mają, w końcu uda się im przekuć to w realne i duże pieniędze. Trzymam kciuki, akcje Farmy i nadal będę wspierać spółkę :)

Kapitalizacja Farmy w porównaniu do jej potencjału jest moim zdaniem śmiesznie niska, a fakt, że inne firmy gamedev ostatnio faktycznie jej odjechały ze swoimi kapitalizacjami tylko pokazuje jak duży tu jest potencjał. Wystarczy tylko, że zaczną napływać w końcu pozytywne informacje :cool:
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

ggn.
Starszy chorąży
Posty: 1501
Rejestracja: 09 mar 2016 00:32

Postautor: ggn. » 27 wrz 2016 22:48

Podsumowując - zgadzam się, lepsze by były same zamknięte lokacje bez filmów na które sporo użytkowników narzekało bo nie były dla nich atrakcyjne tymczasem stanowią chyba większość materiału. Kupując oczekiwali spektakularnych doświadczeń VR, a dostali materiał nasycony w większości paradokumentalnym materiałem filmowym bez możliwości interakcji.
Mogło być mniej, konkretniej, szybciej i za tą samą kasę.

Rozdzielczość Oculusa i HTC jest taka sama, nie trzeba było dodatkowo skalować materiału na HTC, to ten sam materiał co na Oculusa dlatego nie rozumiem tych różnic w odbiorze. Sterowanie jest inne i tym musieli się zająć dostosowując materiał.

alkoita2
Chorąży sztabowy
Posty: 5645
Rejestracja: 21 paź 2015 17:50

Postautor: alkoita2 » 27 wrz 2016 22:56

Podsumowując - zgadzam się, lepsze by były same zamknięte lokacje bez filmów na które sporo użytkowników narzekało bo nie były dla nich atrakcyjne tymczasem stanowią chyba większość materiału. Kupując oczekiwali spektakularnych doświadczeń VR, a dostali materiał nasycony w większości paradokumentalnym materiałem filmowym bez możliwości interakcji.
Mogło być mniej, konkretniej, szybciej i za tą samą kasę.

Rozdzielczość Oculusa i HTC jest taka sama, nie trzeba było dodatkowo skalować materiału na HTC, to ten sam materiał co na Oculusa dlatego nie rozumiem tych różnic w odbiorze. Sterowanie jest inne i tym musieli się zająć dostosowując materiał.
a czy wy w ogole ogladaliscie TRAILER...pzreciez mozna bylo sie tego spodziewac..jelsi chodzi o materialy filmowe..dokumentalne...

o co come one....

https://www.youtube.com/watch?v=LrivExmHYxM
Dużo lepiej jest kupić wspaniałą firmę za przeciętną cenę, niż przeciętną firmę za wspaniałą cenę - Warren Buffett

ggn.
Starszy chorąży
Posty: 1501
Rejestracja: 09 mar 2016 00:32

Postautor: ggn. » 27 wrz 2016 23:21

Ale w aplikacji znaczenie mają proporcje ilości materiału VR do ilości filmów 360.
Szczególnie gdy wąskim gardłem jest tak prozaiczna rzecz jak waga całego materiału. Do pobrania ze Steam jest obecnie ponad 13 GB materiału. Jeżeli połowę tego to filmy 360 to nie łudźmy się że nawet poprawiona jakość może być dla niektórych niezadowalająca ale nie dlatego że nie potrafią nagrać w jakości żylety tylko z powodu rozsądnej optymalizacji wagi. W tym głównie mają problem, bo nie byłoby dobrze widziane powiesić 50 GB plik do pobrania.
Z tego punktu widzenia powinni wg mnie ograniczyć ilość tych filmów i nie iść w kierunku rozbudowanego paradokumentu dla koneserów.

alkoita2
Chorąży sztabowy
Posty: 5645
Rejestracja: 21 paź 2015 17:50

Postautor: alkoita2 » 27 wrz 2016 23:39

Ale w aplikacji znaczenie mają proporcje ilości materiału VR do ilości filmów 360.
Szczególnie gdy wąskim gardłem jest tak prozaiczna rzecz jak waga całego materiału. Do pobrania ze Steam jest obecnie ponad 13 GB materiału. Jeżeli połowę tego to filmy 360 to nie łudźmy się że nawet poprawiona jakość może być dla niektórych niezadowalająca ale nie dlatego że nie potrafią nagrać w jakości żylety tylko z powodu rozsądnej optymalizacji wagi. W tym głównie mają problem, bo nie byłoby dobrze widziane powiesić 50 GB plik do pobrania.
Z tego punktu widzenia powinni wg mnie ograniczyć ilość tych filmów i nie iść w kierunku rozbudowanego paradokumentu dla koneserów.
mozna by rzec.....

WHAT IS REAL??... :wink:
Dużo lepiej jest kupić wspaniałą firmę za przeciętną cenę, niż przeciętną firmę za wspaniałą cenę - Warren Buffett

ggn.
Starszy chorąży
Posty: 1501
Rejestracja: 09 mar 2016 00:32

Postautor: ggn. » 27 wrz 2016 23:52

Dlatego w zasadzie nie ma biegania i podziwiania widoków, jezior i falujących traw jak Etanie Carterze. Priorytet jest gdzie indziej.
Może obejrzyj jeszcze raz trailer.

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 28 wrz 2016 00:29

No jasne #-o

Ja tu się produkuję a tu całość liczy ledwie kilkanaście GB, gdzie dobry film na BR może liczyć 50GB bez możliwości poruszania się jak w grach i bez 4k :lol:

Przecież to oczywiste, że dobry skan jednego pomieszczenia to powinien ważyć więcej niż cała aplikacja. Nie było tematu 8)

Za parę lat prędkości łącz wzrosną, będziemy mieli pojemne i naprawdę szybkie dyski Optane i zaciągnięcie kilkunastu TB takiej gry opartej na fotogrametrii nie będzie problemem, będzie mniej optymalizacji i jakość 4K 90 fps :wink:

Już dzisiaj 60 TB dyski nie są problemem :arrow:
Seagate 60TB SAS SSD Specifications
Usable capacity 60 TB
Interface Dual port 12Gb/s SAS
Sequential read 1500 MB/s
Sequential write 1000 MB/s
Random read IOPS 150K
Random write IOPS unknown
Peak power 15 W
http://www.anandtech.com/show/10555/sea ... tb-sas-ssd

Niestety cena już tak :roll:
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7307
Rejestracja: 07 lip 2010 13:13

Postautor: 3mldEUR » 28 wrz 2016 01:30

Podsumowując - zgadzam się, lepsze by były same zamknięte lokacje bez filmów na które sporo użytkowników narzekało bo nie były dla nich atrakcyjne tymczasem stanowią chyba większość materiału. Kupując oczekiwali spektakularnych doświadczeń VR, a dostali materiał nasycony w większości paradokumentalnym materiałem filmowym bez możliwości interakcji.
Mogło być mniej, konkretniej, szybciej i za tą samą kasę.

Rozdzielczość Oculusa i HTC jest taka sama, nie trzeba było dodatkowo skalować materiału na HTC, to ten sam materiał co na Oculusa dlatego nie rozumiem tych różnic w odbiorze. Sterowanie jest inne i tym musieli się zająć dostosowując materiał.
Ale w aplikacji znaczenie mają proporcje ilości materiału VR do ilości filmów 360.
Szczególnie gdy wąskim gardłem jest tak prozaiczna rzecz jak waga całego materiału. Do pobrania ze Steam jest obecnie ponad 13 GB materiału. Jeżeli połowę tego to filmy 360 to nie łudźmy się że nawet poprawiona jakość może być dla niektórych niezadowalająca ale nie dlatego że nie potrafią nagrać w jakości żylety tylko z powodu rozsądnej optymalizacji wagi. W tym głównie mają problem, bo nie byłoby dobrze widziane powiesić 50 GB plik do pobrania.
Z tego punktu widzenia powinni wg mnie ograniczyć ilość tych filmów i nie iść w kierunku rozbudowanego paradokumentu dla koneserów.
ggn., świetnie to podsumowałeś w tych dwóch postach. Ja już tu nic nie muszę dodawać 8)
CHERNOBYFULL + WARDEVIL + NOWA SPÓŁKA DUAL-USE (NATO DIANA)
https://www.thefarm51.com/raport/przyje ... 2023-2026/

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Postautor: klonas » 28 wrz 2016 12:39

Na Fb padło pytanie i odpowiedź.

Pytanie o komentarze na steam co się dzieje.

Odp:
Mieliśmy niestety problem z rozdzielczością tuż po odpaleniu aplikacji. Już naprawiony łatką:

Mam dziwne wrazenie, ze Rosinski tak wystarszyl wszystkich, ze predko sie nie podniesiemy. Ale wycena wydaje sie minimum Atrakcyjna.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2016 12:57 przez klonas, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości