MCI XLIX wielki skup akcji własnych !!!

wszystko na temat spółek publicznych
incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8189
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 18 lis 2016 14:12

WDL widzieli !
Widzieli i coraz bardzie mnie martwi ta spółka.

REKLAMA


Jurek ogórek
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2252
Rejestracja: 08 lis 2012 18:39

Postautor: Jurek ogórek » 18 lis 2016 14:17

Śmiejcie się, śmiejcie
ale jak wyjdzie że skup to ściema, 6 niewyjęte :!:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12652
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 18 lis 2016 14:20

Mylisz się, wczoraj słuchałem audycji w 3-ce i spece mówili, ze trudno będzie przebić +500,pomimo wszystkich potknięć to jest to z czego korzysta najwięcej ludzi i to ich zmotywuje do głosowania na 500+
Poza tym mam znajomych którzy należą do np SLD i Nowoczesnej i wiesz co te qrwy biorą 500+, ale to jeszcze nic. Pomimo, że pełnią jakieś tam funkcje w lokalnych strukturach to jeśli PIS obieca 500+ to zagłosują na nich. Oczywiście oficjalnie nikt się nie przyzna, ale przy wódce różne rzeczy się gada, bo na dwójkę dzieciaków 1000zł piechotą nie chodzi. ( gdy żonusia nie pracuje). Zapomnij, naczelnik Jarosław będzie rządził. :oops:
500+ to łapówka dla wyborców. Podobnie jak emerytury dla 60-latek. Łącznie to koszt rzędu 40mld rocznie. A już bez tych wydatków mieliśmy deficyt. Więc zbankrutujemy. Społeczeństwo odnosi chwilowe korzyści łykając tą łapówkę, ale w dłuższym terminie strasznie oberwiemy po uszach. Jarosław wprowadził greckie zasady polityki - dajemy ludziom to co chcą a potem (ale nie tak szybko) masakra.
Przeca złodzieje z peło też już mają w programie 500+ i to chyba na każde.
Jasne! Właśnie wystarczy zacząć i potem już nie ma jak zatrzymać rozdawnictwa bez pokrycia. Polska zbankrutuje. Nie wiem kiedy, zbyt wiele zmiennych, ale jedynym możliwym zakończeniem polityki typu greckiego jest bankructwo.

BTW w sekcie Jarka takie same złodzieje jak w peło. Dałeś dvpy. Przyłożyłeś się do bankructwa ojczyzny. Teraz każdy będzie przelicytowywał. 500+, 600+, na każde, potem jeszcze obniżyć wiek emerytalny. Ludziom się spodoba. Do czasu.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12652
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

wracając do rzeczy

Postautor: młoddy » 18 lis 2016 14:26

Znalazłem zasady skupu z których prawdopodobnie wynika opóźnienie.
Otóż ani Ewa ani Tomek nie mieli zielonego pojęcia gdy gadali głupoty o skupie za średnią z ostatniego miesiąca. Tymczasem są dwie bariery prawne:
1.Nie taniej niż średnia ważona obrotem z ostatnich 6 miesięcy.
2.Nie taniej niż wzywający kupował akcje w ciągu ostatniego roku.

Ergo albo robią wezwanie po 12 zł albo wcale, gdyż 26 kwietnia MCI kupowało ze średnią 11.97.

Widać że poczytali i po 12 nie bardzo chcą.


http://www.finweb.pl/edukacja/gielda/95 ... dazy-akcji
Ostatnio zmieniony 18 lis 2016 14:29 przez młoddy, łącznie zmieniany 1 raz.

`Laptop``
Chorąży
Posty: 725
Rejestracja: 08 lis 2016 07:30

Postautor: `Laptop`` » 18 lis 2016 14:28

*** czytajta *** pulkownika juz wytlumaczyl pania i pana tomka ale jaja *** czy ten czlowiek jest madry jak wy mozeta z nim dyskutowac he

młoddy
Podporucznik
Posty: 12652
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 18 lis 2016 14:32

*** czytajta *** pulkownika juz wytlumaczyl pania i pana tomka ale jaja *** czy ten czlowiek jest madry jak wy mozeta z nim dyskutowac he
W żadnym wypadku ich nie tłumaczę. Wręcz przeciwnie - jestem zażenowany ich brakiem profesjonalizmu. Najpierw szalony skup łamiący wszelkie oczywiste zasady. Teraz jakieś pobożne życzenia skupu poniżej 10zł gdy ze względów prawnych (na razie) nie można taniej niż po 12.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8189
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 18 lis 2016 14:47

500+ to łapówka dla wyborców. Podobnie jak emerytury dla 60-latek. Łącznie to koszt rzędu 40mld rocznie. A już bez tych wydatków mieliśmy deficyt. Więc zbankrutujemy. Społeczeństwo odnosi chwilowe korzyści łykając tą łapówkę, ale w dłuższym terminie strasznie oberwiemy po uszach. Jarosław wprowadził greckie zasady polityki - dajemy ludziom to co chcą a potem (ale nie tak szybko) masakra.
Przeca złodzieje z peło też już mają w programie 500+ i to chyba na każde.
Jasne! Właśnie wystarczy zacząć i potem już nie ma jak zatrzymać rozdawnictwa bez pokrycia. Polska zbankrutuje. Nie wiem kiedy, zbyt wiele zmiennych, ale jedynym możliwym zakończeniem polityki typu greckiego jest bankructwo.

BTW w sekcie Jarka takie same złodzieje jak w peło. Dałeś dvpy. Przyłożyłeś się do bankructwa ojczyzny. Teraz każdy będzie przelicytowywał. 500+, 600+, na każde, potem jeszcze obniżyć wiek emerytalny. Ludziom się spodoba. Do czasu.
Rozumiem, że Ty emeryt, agent Tomek, sędziowie, prorocy, górnicy, rolnicy nie przyłożyliscie ręki. A to przecież chyba przez was zajumali moją kaskę z ofe. :evil:
A i jeszcze te damozjady z sejmy chyba po trzech kadencjach, ot kietwa się napracowali!
Ostatnio zmieniony 18 lis 2016 14:51 przez incoqnito, łącznie zmieniany 1 raz.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8189
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 18 lis 2016 14:49

*** czytajta *** pulkownika juz wytlumaczyl pania i pana tomka ale jaja *** czy ten czlowiek jest madry jak wy mozeta z nim dyskutowac he
W żadnym wypadku ich nie tłumaczę. Wręcz przeciwnie - jestem zażenowany ich brakiem profesjonalizmu. Najpierw szalony skup łamiący wszelkie oczywiste zasady. Teraz jakieś pobożne życzenia skupu poniżej 10zł gdy ze względów prawnych (na razie) nie można taniej niż po 12.
Obstawiam przesunięcie skupu z przyczyn formalnych na 2017 gdy średnia z 6 m-cy dotknie 10zł. :lol:

`Laptop``
Chorąży
Posty: 725
Rejestracja: 08 lis 2016 07:30

Postautor: `Laptop`` » 18 lis 2016 14:50

tu nie bedzie zadnego wezwania a kurs zmierza na 6 :)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12652
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 18 lis 2016 14:51

Przeca złodzieje z peło też już mają w programie 500+ i to chyba na każde.
Jasne! Właśnie wystarczy zacząć i potem już nie ma jak zatrzymać rozdawnictwa bez pokrycia. Polska zbankrutuje. Nie wiem kiedy, zbyt wiele zmiennych, ale jedynym możliwym zakończeniem polityki typu greckiego jest bankructwo.

BTW w sekcie Jarka takie same złodzieje jak w peło. Dałeś dvpy. Przyłożyłeś się do bankructwa ojczyzny. Teraz każdy będzie przelicytowywał. 500+, 600+, na każde, potem jeszcze obniżyć wiek emerytalny. Ludziom się spodoba. Do czasu.
Rozumiem, że Ty emeryt, agent Tomek, sędziowie, prorocy, górnicy, rolnicy nie przyłożyliscie ręki. A to przecież chyba przez was zajumali moją kaskę z ofe. :evil:
Ręki nikt nie przyłożył. Nadstawiamy kieszeń gdy dają. Proste.
Ty przyłożyłeś kartę wyborczą do kompletnej rozwałki państwa, ale EOT
Mam hiciora na podstawowy temat.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12652
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 18 lis 2016 14:57

Obstawiam przesunięcie skupu z przyczyn formalnych na 2017 gdy średnia z 6 m-cy dotknie 10zł. :lol:
Dosyć długo to drugie z ograniczeń będzie decydowało.
2 czerwca MCI kupowało po 11.05 ergo do czerwca nie można dać niższej ceny wezwania jak 11.05.
5 października Tomek kupował po 10.40 ergo do października nie można dać niższej ceny wezwania jak 10.40.

Na razie (tzn do końca kwietnia) minimum 12zł.
Ja bym na ich miejscu zrobił to wezwanie teraz. Na 7.5 miliona akcji po 12 zł. Wejdzie całe i wcale nie przepłacimy bo tak dużej ilości i tak byśmy taniej nie łyknęli.

Jurek ogórek
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2252
Rejestracja: 08 lis 2012 18:39

Postautor: Jurek ogórek » 18 lis 2016 15:16

młoddy
myślisz że ktoś jeszcze bierze cię na poważnie
:D

`Laptop``
Chorąży
Posty: 725
Rejestracja: 08 lis 2016 07:30

Postautor: `Laptop`` » 18 lis 2016 15:18

młoddy
myślisz że ktoś jeszcze bierze cię na poważnie
:D
on od tego kiszenia i spadku z 13 zl zwariowal calkiem niewiarygodne ze mozna takie bzdury publicznie wypisywac a on chyba na powaznie to pisze he musi byc na ostrych lekaach wyciszajacych bierze garasc panadolu he i czopek w pupe he

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8189
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 18 lis 2016 15:27

Jasne! Właśnie wystarczy zacząć i potem już nie ma jak zatrzymać rozdawnictwa bez pokrycia. Polska zbankrutuje. Nie wiem kiedy, zbyt wiele zmiennych, ale jedynym możliwym zakończeniem polityki typu greckiego jest bankructwo.

BTW w sekcie Jarka takie same złodzieje jak w peło. Dałeś dvpy. Przyłożyłeś się do bankructwa ojczyzny. Teraz każdy będzie przelicytowywał. 500+, 600+, na każde, potem jeszcze obniżyć wiek emerytalny. Ludziom się spodoba. Do czasu.
Rozumiem, że Ty emeryt, agent Tomek, sędziowie, prorocy, górnicy, rolnicy nie przyłożyliscie ręki. A to przecież chyba przez was zajumali moją kaskę z ofe. :evil:
Ręki nikt nie przyłożył. Nadstawiamy kieszeń gdy dają. Proste.
Ty przyłożyłeś kartę wyborczą do kompletnej rozwałki państwa, ale EOT
Mam hiciora na podstawowy temat.
Tak sobie mów, czy rolnicy zagłosowaliby na partię ktorą rozwaliłaby krus, a sedziowie gdyby musieli przejść na emeryturkę w wieku 67 lat to na kogo oddaliby głos na tą partię czy inną. Więc mi tu nie pitol. Nareszczcie cała kasta zwykłych ludzi choć trochę skorzysta, nie tylko wybrańcy.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 18 lis 2016 15:43

Nie intersuje mnie co jakis swir chce sobie pobluzgac na winnego jego stanowi "Jarka" - pytanie brzmialo:
Nie dziwota że na rekordy wszech czasów reagujemy kursem niższym niż 23 lata temu. Wszak na przełomie 1993/94 WIG20 był wyżej niż obecnie
Czy mozna jakies zrodlo? Artykul, wykres?
Czy, jak zwykle, to taka sama, bezsensowna paplanina dla tych poznawczo "sprawnych-inaczej"?
;)
Prosze o zrodlo tego odkrycia!


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 144 gości