Private Equity Managers S.A [PEM] - w drodze na giełdę

wszystko na temat spółek publicznych
Jurek ogórek
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2252
Rejestracja: 08 lis 2012 18:39

Postautor: Jurek ogórek » 23 gru 2016 17:25

Moim zdaniem ten papier trzeba mieć. Osobiście nabyłem towar w zeszłym tygodniu. Najlepszy wariant to MCI+PEM wzorując się na Tomku.

W każdym razie już nie ma tematu "wywłaszczenia" drobnych z PEM ponieważ w ostatnim czasie zapanowały warunki podobne do tych gdy Tomek nabywał po 57.61. Wówczas także kurs MCI był jak ostatnio, rzędu 9.5.
W między czasie Tomek przytulił dwie istotne dywidendy z PEM które czynią niemałą różnicę, ale od tego czasu napłynęło też co nieco nowej kasy od zewnętrznych inwestorów. Więc ujdzie.

Czyli jeśli ktoś miał żal za pre-IPO to od teraz może już tego żalu nie mieć ;-)
Kupiłeś i naganiasz, normalaka.
Na MCI też pisałeś że po 12 warto brać :D
MCI brałem po 5.5. Sprzedam po 20 za trzy lata.
PEM mam po 60 i głównie liczę na dywidendy. Najbliższa będzie niewysoka (stąd załamanie kursu spółki umożliwiające nabycie waloru na warunkach zbliżonych do Tomka) ale później będzie duuuużo lepiej. Inna sprawa ze oprócz dywidend odpał kursu PEM też zaliczymy. Niekoniecznie zaraz, ale zdziwię się jeśli w 2018 roku kurs nie będzie znacznie powyżej 100.
Przypomnij jaki kurs MCI prorokowałeś na koniec tego roku ?!
:D

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12653
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 23 gru 2016 17:33

Kupiłeś i naganiasz, normalaka.
Na MCI też pisałeś że po 12 warto brać :D
MCI brałem po 5.5. Sprzedam po 20 za trzy lata.
PEM mam po 60 i głównie liczę na dywidendy. Najbliższa będzie niewysoka (stąd załamanie kursu spółki umożliwiające nabycie waloru na warunkach zbliżonych do Tomka) ale później będzie duuuużo lepiej. Inna sprawa ze oprócz dywidend odpał kursu PEM też zaliczymy. Niekoniecznie zaraz, ale zdziwię się jeśli w 2018 roku kurs nie będzie znacznie powyżej 100.
Przypomnij po ile prorokowałeś kurs MCI na koniec tego roku ?!
:D
Na 11.5 i jestem bliżej celu niż Twoje 6 ;-)
Prognoza 11.5 była oparta o prezentację z której wynikało że będzie duże wezwanie jeszcze pod koniec roku. Gdy zorientowałem się że to zmyłeczka to zmieniłem spojrzenie. Zresztą bieżące kursy MCI nie mają dla mnie żadnego znaczenia. Nawet wolałbym te 6 bo trwa skup.

G1 skutecznie niszczy kurs MCI więc o dobrych wycenach możemy rozmawiać dopiero w 2018 roku. Na razie tylko przedział 9-12. Nawet zostałoby 9, ale się nie utrzyma bo:
a)będzie skup
b)będzie wzrost NAV

BTW oby tylko za wcześnie nie poszło na 12+

młoddy
Podporucznik
Posty: 12653
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Argumenty

Postautor: młoddy » 23 gru 2016 22:22

1.Rzadko jest okazja aby kupić dobrą spółkę w podobnej cenie jak brali założyciele firmy. Obecnie tu jest taka możliwość.

2.Założyciel należy do ścisłej czołówki polskich biznesmenów. Duże umiejętności, pracowity, uczciwy. Wypracuje duże zyski. Stworzy potentata na rynku zarządzania funduszami.

3.Zyski wypłaca się poprzez dywidendy ergo nie ma ryzyka parszywej wyceny pomimo solidnych fundamentów (jak np. w MCI).


Mnie te argumenty przekonują. Oczywiście jest temat słabych tegorocznych zysków i tym samym słabej przyszłorocznej dywidendy. Ale bez tego "drobiazgu" nie byłoby obecnej okazji cenowej.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 27 gru 2016 09:21

może przyszły rok przyniesie zmianę na lepsze, bo ten doprowdził do polemiki młoddego z korniszonem, w dodatku pułkownik tłumaczy się ze swoich decycji jednemu z największych trolli jakich spotkałem na forach :?: :shock: :lol:

Amazing
Starszy chorąży
Posty: 1578
Rejestracja: 09 lip 2010 10:34

Postautor: Amazing » 27 gru 2016 09:30

...STARY PREZES BYŁ ZWOLENNIKIEM WYPŁACANIA DYWIDEND ...! JESTEM CIEKAW JAK BĘDZIE Z NOWYM PREZESEM ... :lol:... :lol: ...!

młoddy
Podporucznik
Posty: 12653
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 27 gru 2016 09:35

Zmiana na lepsze szybciej nastąpi w PEM niż w MCI.
Teraz nawet skup będzie tutaj, a nie w MCI gdzie jest praktyczna blokada ustawowym limitem ceny.

9.stycznia NWZA i jedziemy z buy backiem. Przy okazji zrobi się Czarka członkiem RN żeby się mocno nie gniewał i nie sypnął emocjonalnie po taniości.

Myślę że Tomek oczekiwał od Czarka przyciągnięcia dużych kapitałów pod zarządzanie. Do kierowania portfelem Czarek nie był zbytnio potrzebny. Przyciągnięcie wielkich pieniędzy się nie udało i stąd rozwód.

Inna sprawa że Czarek nie winowaty bo nie da się ściągnąć dużych pieniędzy do TechV i EuroV gdy można je kupić za 0.5 w postaci MCI.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12653
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 27 gru 2016 09:37

...STARY PREZES BYŁ ZWOLENNIKIEM WYPŁACANIA DYWIDEND ...! JESTEM CIEKAW JAK BĘDZIE Z NOWYM PREZESEM ... :lol:... :lol: ...!
Realnie prezesem był, jest i będzie Tomek. Nic się nie zmieniło.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 27 gru 2016 11:12

może, jak czarek mniej grałby w tenisa w godzinach pracy, wyniki byłby lepsze? :wink:
ja rozumiem i miłość do tej pięknej dyscypliny i rozumiem, że prezes ma większe pole manewru, ale jednak przed południem w tygodniu nie wypada...
http://www.polskieradio.pl/42/4286/Arty ... -przegrywa
ps>operacja ''białystok'' chluby nie przynosi :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12653
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 27 gru 2016 13:56

Gdyby Czarek załatwił duże pieniądze dla PEMu do zarządzania to tenis nie byłby przeszkodą. Dla Aliora załatwił finansowanie. Ponoć rewelacyjnie załatwił. Więc Tomek na niego postawił. Niestety sukcesu Czarek nie powtórzył.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 27 gru 2016 15:04

sukcesu nie powtórzył, ale dobrze, że nie zrobił też operacji białystok :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12653
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 27 gru 2016 16:28

sukcesu nie powtórzył, ale dobrze, że nie zrobił też operacji białystok :lol:
Pozbycie się aż 90% akcji PEMu to dla MCI coś w rodzaju operacji Białystok. Teoretycznie obciąża to właśnie Czarka, bo to on wówczas prezesował MCI.

Nie spodziewałem się że sprzedamy więcej niż połowę PEMu. Moim zdaniem MCI powinno na stałe zachować co najmniej 49% akcji spółki zarządczej. Tak się nie stało. Na szczęście teraz po prawie trzech latach pojawiły się warunki do rozsądnego odkupu PEM i każdy MCI-olog może indywidualnie ten błąd naprawić.

Być może nawet byłoby rozsądnym i pożądanym aby także MCI teraz odkupowało PEM.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12653
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 04 sty 2017 12:53

Roczne wyniki funduszy są bardzo słabe.

TechV 7.5% a miało być 15-20% średnio rocznie
EuroV (-5%) zapowiadali 10-15% średnio
CreditV 3% zamiast 5-10% średnio

To nadal jest ten sam Tomek ze świetnym zespołem. Ergo w kolejnych latach wyniki funduszy będą powyżej średnich. A kupować należy właśnie teraz.

laptopx
Starszy sierżant
Posty: 70
Rejestracja: 03 sty 2017 13:06

Postautor: laptopx » 04 sty 2017 12:58

no to 3 lata masz tu z bani znowu kierunek 40 na poczatek :)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12653
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

niezły dym na NWZA

Postautor: młoddy » 09 sty 2017 18:08

Czarek najwidoczniej ciężko wnerwiony.
-skutecznie zablokował emisję akcji na programy premiowe
-zagłosował przeciwko buy backowi; nieskutecznie ale zgłosił przeciw

Się porobiło ;-)
Coś mi się wydaje że Tomek nie ma innego wyjścia jak trochę akcji PEM dokupić (jako Tomek lub jako MCI) żeby mu Czarek nie mógł blokować emisji bez prawa poboru.

fiolet
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9630
Rejestracja: 08 gru 2005 14:49

Postautor: fiolet » 13 sty 2017 16:49

Cena jak z IPO a od debiutu 124,7 ....
:shock:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: trader75 i 162 gości