BOWIM [BOW]

wszystko na temat spółek publicznych
Kaplica
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2303
Rejestracja: 24 lut 2016 19:47

Postautor: Kaplica » 13 sty 2017 22:35

Jaka cena dzisiaj byla????

na ,,wrost,, naganial --poszło, na briju naganial--poszło, na eex-poszło
mati kwestia wyjscia i tyle
na razie na co nagania sie sprawdza
ja na briju zarobiłem na bowimie na razie bez rewelacji

Powodzenia. :wink: Ale tutaj szykuje się zjazd na maxa. :lol: :lol: :lol: I to nie z winy spółki. :lol: :lol: :lol: Cos tam wiem na temat sytuacji sławka i musi wszystko... :lol: :lol: :lol: :lol:

ja dużo tego nie mam, ale do Sławka tez nic nie mam, pisze co kupił ,dlaczego i na razie złego słowa na niego nie da się powiedzieć, no może z wyjątkiem ec2,ale komu się nie przydarza potknięcie
Ty tez piszesz co kupujesz dlaczego itp itd
kto chce korzysta kto nie chce nie korzysta

z pereł Sławowych to briju chyba jalepiej wyglada i tam zarobiłem troche, sprzedałem i czekam na korektę, choc to troche trwa, ale cierliwosc....
co do bowimu jestes odrobine na plusie, najwyzej oddam i pocekam na Twoją nastepna perłe po petrolu i jwa :lol:

REKLAMA


1mati1
Starszy chorąży
Posty: 1427
Rejestracja: 13 paź 2016 23:09
Lokalizacja: ŁKS Łódź
Kontakt:

Postautor: 1mati1 » 13 sty 2017 22:52

A jednak!!!


-3,45%
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
korekta

hr-aabia
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9511
Rejestracja: 09 lip 2007 21:25

Postautor: hr-aabia » 13 sty 2017 23:06

A jednak!!!


-3,45%
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
... ostatnią transakcją, by nie podbijać kursu i zasiać niepewność. Do tego twoje negatywne komenty i w takiej intensywności :lol:
"Nie pchaj rzeki, sama płynie"

Nie kupuje w AMAZONie

kejcam1
Podporucznik
Posty: 14519
Rejestracja: 05 maja 2007 19:50

Postautor: kejcam1 » 13 sty 2017 23:10

A jednak!!!


-3,45%
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
... ostatnią transakcją, by nie podbijać kursu i zasiać niepewność. Do tego twoje negatywne komenty i w takiej intensywności :lol:
wez bo uwierzy i nastepna noc zarwie,albo i caly weekend
na JWA przepadl bez wiesci ,a tam dzis dwa razy wiecej niz tu w plecy
malo tego sam pozbieral podobno od 80 gr do zeta za 50 k
i czekal na 300%

1mati1
Starszy chorąży
Posty: 1427
Rejestracja: 13 paź 2016 23:09
Lokalizacja: ŁKS Łódź
Kontakt:

Postautor: 1mati1 » 13 sty 2017 23:14

A jednak!!!


-3,45%
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
... ostatnią transakcją, by nie podbijać kursu i zasiać niepewność. Do tego twoje negatywne komenty i w takiej intensywności :lol:
wez bo uwierzy i nastepna noc zarwie,albo i caly weekend
na JWA przepadl bez wiesci ,a tam dzis dwa razy wiecej niz tu w plecy
malo tego sam pozbieral podobno od 80 gr do zeta za 50 k
i czekal na 300%

Oj kejcam, kejcam hi hi hi. Ja wygrywam a ty wisisz EX od 51 zł a tutaj bez obrotów. :lol: :lol: :lol: No dobra dam ci luz bo mógłbym wam tak robić jak Sławek kiedyś robił z innymi. A kasy mam z 40 x więcej niż ten leser. I pomyśleć, że kiedyś miał więcej. Ale to słabiatka jest :lol: :lol: :lol: :lol: A wy z nimi.

Szczyrkowianin i SKinhead ścigają go po sądach za to z EEX. A tacy koledzy byli. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
korekta

bździągwa
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8017
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: bździągwa » 14 sty 2017 11:56

Sam mam sporo Bowimu, ale mimo to uważam, że wynik za IV kw. nie będzie taki genialny jak niektórzy sądzą. To wynika ze znacznie wyższych cen surowców o czym pisał mati. Wcześniej wzrost cen stali odbywał się wciąż przy "tanich" surowcach, więc można było łatwiej wykręcić super wynik. Na pocieszenie to są prognozy wzrostu rynku stali w tym roku, więc tego się trzymajmy :-).

1mati1
Starszy chorąży
Posty: 1427
Rejestracja: 13 paź 2016 23:09
Lokalizacja: ŁKS Łódź
Kontakt:

Postautor: 1mati1 » 14 sty 2017 12:45

Sam mam sporo Bowimu, ale mimo to uważam, że wynik za IV kw. nie będzie taki genialny jak niektórzy sądzą. To wynika ze znacznie wyższych cen surowców o czym pisał mati. Wcześniej wzrost cen stali odbywał się wciąż przy "tanich" surowcach, więc można było łatwiej wykręcić super wynik. Na pocieszenie to są prognozy wzrostu rynku stali w tym roku, więc tego się trzymajmy :-).

Racja. Ale podkreślam do samej spółki nic nie mam. Powinni tylko uważać na tego oszusta. Spółka powinna tez pomyśleć nad ruchem/obrotami. Wtedy weszliby tacy, którzy mają więcej pieniędzy ale szukają spółek, które nie stoją ale idzie ruch w volumenie. Pozdrawiam.
korekta

Slawek
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8075
Rejestracja: 20 sty 2010 23:35
Lokalizacja: Polska

Postautor: Slawek » 14 sty 2017 13:48

Sam mam sporo Bowimu, ale mimo to uważam, że wynik za IV kw. nie będzie taki genialny jak niektórzy sądzą. To wynika ze znacznie wyższych cen surowców o czym pisał mati. Wcześniej wzrost cen stali odbywał się wciąż przy "tanich" surowcach, więc można było łatwiej wykręcić super wynik. Na pocieszenie to są prognozy wzrostu rynku stali w tym roku, więc tego się trzymajmy :-).
Nikt przecież nie przypuszcza , że będzie powtórka z II kw., ale wynik nieco lepszy niż w IIIKW powinien być osiągnięty , to zaś oznacza zysk na 1 akcję na poziomie ponad 1 zł !!!

1 zł zysku netto na akcję a cena 4 zł.

I w kasie leży dodatkowo ładnych kilka mln złotych.

Ie ma opcji żeby ta cena się utrzymała.

hr-aabia
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9511
Rejestracja: 09 lip 2007 21:25

Postautor: hr-aabia » 14 sty 2017 14:29

Sam mam sporo Bowimu, ale mimo to uważam, że wynik za IV kw. nie będzie taki genialny jak niektórzy sądzą. To wynika ze znacznie wyższych cen surowców o czym pisał mati. Wcześniej wzrost cen stali odbywał się wciąż przy "tanich" surowcach, więc można było łatwiej wykręcić super wynik. Na pocieszenie to są prognozy wzrostu rynku stali w tym roku, więc tego się trzymajmy :-).
... to co napisałeś dotyczy tylko hut, tam zyski w 4q beda slabe. My zarabiamy na dystrybucji, tak w skrócie sprzedajemy teraz towar kupiony w 3q i wczesniej. Wynik za 4 q bedzie zaje bisty. Przypominam jeszcze że w 2q parę mln bylo z przeszacowan nieruchomosci.
"Nie pchaj rzeki, sama płynie"

Nie kupuje w AMAZONie

kejcam1
Podporucznik
Posty: 14519
Rejestracja: 05 maja 2007 19:50

Postautor: kejcam1 » 14 sty 2017 14:44

http://www.wnp.pl/wiadomosci/swietny-kw ... 89676.html

"Poprawa zysku operacyjnego o 7,2 mln dolarów to wynik zwiększenia dostaw o 38 000 ton, wynikającego z silnego popytu na pręty zbrojeniowe ze strony branży budowlanej, ale także z zapowiedzi potencjalnego postępowania antydumpingowego wobec importu z Białorusi

Mati ja cie prosze wroc na JWA ,tam jestes potrzebny ,kurs nam spada,jak mamy z toba zarobic 300%??
tu sie nie martw ,Slawek i reszta sobie poradzi

1mati1
Starszy chorąży
Posty: 1427
Rejestracja: 13 paź 2016 23:09
Lokalizacja: ŁKS Łódź
Kontakt:

Postautor: 1mati1 » 14 sty 2017 15:01

Sławek na jednym forum pisze o sobie "jestem guru giełdy i foreks". Sławku nie pisze się foreks tylko FOREX


a tu masz aktywne

Obrazek
korekta

Slawek
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8075
Rejestracja: 20 sty 2010 23:35
Lokalizacja: Polska

Postautor: Slawek » 14 sty 2017 16:59

Sławek na jednym forum pisze o sobie "jestem guru giełdy i foreks". Sławku nie pisze się foreks tylko FOREX


a tu masz aktywne

Obrazek
Pokaż link do tej wypowiedzi klamliwa szmatto.

blogprezesa
Starszy sierżant
Posty: 70
Rejestracja: 31 paź 2016 19:40

Postautor: blogprezesa » 14 sty 2017 19:18

Nie mam w zwyczaju odpisywać na forach naganiaczom ale widząc ile manipulacji i dezinformacji na temat Bowim napisał 1mati1 muszę odpisać aby te głupoty chociaż trochę wyjaśnić i sprostować.
1mati1 pyta :
A tak w ogóle to czemu jeden z istotnych akcjonariuszy Konsorcjum Stali odchodzi? Coś się dzieje? - nie odchodzi tylko odkupowane jest od niego co miesiąc 26.080 akcji zgodnie z ugodą z 2014r., pozostał jeszcze jeden lub dwa odkupy
Takie Konsorcjum kosztuje 0,5 C/WK a tu już prawie 1 !!! Przewartościowany względem branży?? Ktoś z was wie?? - Konsorcjum jest nisko wyceniane gdyż ciąży na nim ryzyko zapłaty do Urzędu Skarbowego około 25 mln zaległego podatku. Bowim jak na dystrybutora ( pośrednika) ma niskie c/wk 0,91, do przyjęcia są nawet wartości 10 gdyż takie firmy zazwyczaj posiadają mały majątek trwały, zarabiają na pośredniczeniu między producentem a odbiorcą.
Dziwne na innych spółkach z branży to jest sporo OFE, TFI i innych a tutaj??????? Nie dziwi was to?? - nie dziwi, spółka debiutowała w 2012r. w okresie pierwszego rozbioru OFE przez PO i widocznie OFE nie miały kasy lub czasu a Bowim. Obecnie to jest plus że ich nie ma bo od stycznia szykuje nam się drugi i ostatni rozbiór OFE.
O co chodzi z dziwną sytuacją zarejestrowania kolejnego Bowim ? - jakiś konkurent widocznie chce się podszyć pod firmę i trochę zarobić.
No i najważniejsze 1mati1 przytacza informacje z raportu z 3 kw cenu hutnicze spadały, pogorszyła się sytuacja rynkowa itp i pisze "Hmmm tak na szybko stawiam, że wyniki będą delikatnie mówiąc słabsze" – Panie 1mati1 tak w 3 kw pogorszyła się sytuacja na rynku ale Bowim doskonale sobie poradzil gdyż zarobił ponad milion złotych ale pisząc że wyniki będą gorsze jesteś w calkowitym błędzie. Cały 4 kwartał to zmiana nastrojów i dynamiczne wzrosty cen stali, blacha (47% sprzedaży) wzrosła aż o 25% a pręt 15% i wszystko wskazuje że wyniki będą rekordowe, Bowim może pokazać 10-20 mln zysku przy stracie rok wcześniej i 14,5 mln w świetnym 2 kw (wówczas blach wzrosła 17%), jeśli to się sprawdzi to c/z spadnie w okolice 2-2,5.
1mati1 podaje kilka starych nieprzychylnych artykułów które w większości się nie sprawdziły, ja natomiast przytoczę najnowsze o świetnym 4 kw i dobrych perspektywach na 1 kw http://www.parkiet.com/artykul/1501346- ... zymac.html , http://www.puds.pl/aktualnosci/wiadomos ... ceny-stali , http://www.parkiet.com/artykul/1502237- ... l.html?p=1 .

Panie 1mati1 jeśli toczysz wojenki z jakimś forumowiczem to nie rób tego kosztem firmy poprzez podawanie błędnych czy starych informacji które już wiadomo że się ie sprawdziły.

Poniżej załączam link do mojego aktualnego portfela oraz wykres cen blachy za 2016r. Aby zainteresowani mogli sobie prześledzić notowania, więcej informacji o stali na puds.pl gdzie co wtorek podawane są aktualne ceny.
Pozdrawiam i znikam z forum :-)
http://www.biznesradar.pl/portfel/17409,blogprezesa

Obrazek

1mati1
Starszy chorąży
Posty: 1427
Rejestracja: 13 paź 2016 23:09
Lokalizacja: ŁKS Łódź
Kontakt:

Postautor: 1mati1 » 14 sty 2017 19:39

Nie mam w zwyczaju odpisywać na forach naganiaczom ale widząc ile manipulacji i dezinformacji na temat Bowim napisał 1mati1 muszę odpisać aby te głupoty chociaż trochę wyjaśnić i sprostować.
1mati1 pyta :
A tak w ogóle to czemu jeden z istotnych akcjonariuszy Konsorcjum Stali odchodzi? Coś się dzieje? - nie odchodzi tylko odkupowane jest od niego co miesiąc 26.080 akcji zgodnie z ugodą z 2014r., pozostał jeszcze jeden lub dwa odkupy
Takie Konsorcjum kosztuje 0,5 C/WK a tu już prawie 1 !!! Przewartościowany względem branży?? Ktoś z was wie?? - Konsorcjum jest nisko wyceniane gdyż ciąży na nim ryzyko zapłaty do Urzędu Skarbowego około 25 mln zaległego podatku. Bowim jak na dystrybutora ( pośrednika) ma niskie c/wk 0,91, do przyjęcia są nawet wartości 10 gdyż takie firmy zazwyczaj posiadają mały majątek trwały, zarabiają na pośredniczeniu między producentem a odbiorcą.
Dziwne na innych spółkach z branży to jest sporo OFE, TFI i innych a tutaj??????? Nie dziwi was to?? - nie dziwi, spółka debiutowała w 2012r. w okresie pierwszego rozbioru OFE przez PO i widocznie OFE nie miały kasy lub czasu a Bowim. Obecnie to jest plus że ich nie ma bo od stycznia szykuje nam się drugi i ostatni rozbiór OFE.
O co chodzi z dziwną sytuacją zarejestrowania kolejnego Bowim ? - jakiś konkurent widocznie chce się podszyć pod firmę i trochę zarobić.
No i najważniejsze 1mati1 przytacza informacje z raportu z 3 kw cenu hutnicze spadały, pogorszyła się sytuacja rynkowa itp i pisze "Hmmm tak na szybko stawiam, że wyniki będą delikatnie mówiąc słabsze" – Panie 1mati1 tak w 3 kw pogorszyła się sytuacja na rynku ale Bowim doskonale sobie poradzil gdyż zarobił ponad milion złotych ale pisząc że wyniki będą gorsze jesteś w calkowitym błędzie. Cały 4 kwartał to zmiana nastrojów i dynamiczne wzrosty cen stali, blacha (47% sprzedaży) wzrosła aż o 25% a pręt 15% i wszystko wskazuje że wyniki będą rekordowe, Bowim może pokazać 10-20 mln zysku przy stracie rok wcześniej i 14,5 mln w świetnym 2 kw (wówczas blach wzrosła 17%), jeśli to się sprawdzi to c/z spadnie w okolice 2-2,5.
1mati1 podaje kilka starych nieprzychylnych artykułów które w większości się nie sprawdziły, ja natomiast przytoczę najnowsze o świetnym 4 kw i dobrych perspektywach na 1 kw http://www.parkiet.com/artykul/1501346- ... zymac.html , http://www.puds.pl/aktualnosci/wiadomos ... ceny-stali , http://www.parkiet.com/artykul/1502237- ... l.html?p=1 .

Panie 1mati1 jeśli toczysz wojenki z jakimś forumowiczem to nie rób tego kosztem firmy poprzez podawanie błędnych czy starych informacji które już wiadomo że się ie sprawdziły.

Poniżej załączam link do mojego aktualnego portfela oraz wykres cen blachy za 2016r. Aby zainteresowani mogli sobie prześledzić notowania, więcej informacji o stali na puds.pl gdzie co wtorek podawane są aktualne ceny.
Pozdrawiam i znikam z forum :-)
http://www.biznesradar.pl/portfel/17409,blogprezesa

Obrazek


Przeprasza blogprezesa. Może faktycznie za mało wyjasniłem. Tak chodzi o Sławka, który topi ludzi i wszyscy o tym wiedzą i tu chce zrobić ten sam numer. EEX był fajną spółką do momentu, gdy dogadali się z nimi i zaczął robić tzw. kółka itp. I co? I super spółka nagle spadłą z 51,90 zł nisko a momentami nawet poniżej 10 zł.

Co do BOWIM to nic nie mam. Ale!!!!!

- takie numery z super sprawozdaniami przez Sławka i ekipę źle się kończy bo moim zdaniem raport za kolejny kwartał wcale nie będzie rekordowy a to może być bardzo niebezpieczne dla kursu i akcjonariuszy przy małym obrocie

- wcześniej dorzuciłem informacje z WNP i nie tylko, i to będzie widoczne w sprawozdaniach finansowych za kolejne kwartały

- więc nie ściemniać przez oszustwa Sławka tylko spokojnie powoli
korekta

1mati1
Starszy chorąży
Posty: 1427
Rejestracja: 13 paź 2016 23:09
Lokalizacja: ŁKS Łódź
Kontakt:

Postautor: 1mati1 » 14 sty 2017 19:45

Sławek na jednym forum pisze o sobie "jestem guru giełdy i foreks". Sławku nie pisze się foreks tylko FOREX


a tu masz aktywne

Obrazek
Pokaż link do tej wypowiedzi klamliwa szmatto.

Spokojnie. Ju szukam. Powiadasz, że sie nie robiłeś za tebeściaka na "foreksie"????? Bo jest FOREX ale szukam. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: A pamiętasz działanie przez ciebie na EEX pakietami 50.000 na S by ci oddali niżej????? :lol: :lol: :lol: :lol: PW jest cały czas i miałeś iść do sądu ale nie poszedłeś? A masz akcję w pewnej firmie która świeżo wchodziła na giełdę z IT?????? I zaniżanie kursu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
korekta


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości