MIRBUD [MRB] 2016 Przełomowy rok w historii spółki

wszystko na temat spółek publicznych
dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8636
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Postautor: dryniol » 08 gru 2016 14:55

Rosną aktywa, rosną kapitały własne, to i rośnie proporcjonalnie zadłużenie kredytowe. Świadczy to tylko o tym, że spółka się rozwija, a nie zwija jak błędnie rozumujesz. Sprawdź sobie np. jakie było zadłużenie Budimexu 5 lat temu, a jakie jest teraz.
fajny zart :lol:

Ja tu nie widzę żartu, no chyba że Ty nim jesteś :lol: :lol:
Proszę, napisz jakie długi miał Budimex w 2011 roku, a jakie ma obecnie i czy to zadłużenie spadło czy urosło :?: :roll:

REKLAMA


abe
Chorąży sztabowy
Posty: 6234
Rejestracja: 11 sty 2014 12:55

Postautor: abe » 08 gru 2016 16:04

Rosną aktywa, rosną kapitały własne, to i rośnie proporcjonalnie zadłużenie kredytowe. Świadczy to tylko o tym, że spółka się rozwija, a nie zwija jak błędnie rozumujesz. Sprawdź sobie np. jakie było zadłużenie Budimexu 5 lat temu, a jakie jest teraz.
fajny zart :lol:

Ja tu nie widzę żartu, no chyba że Ty nim jesteś :lol: :lol:
Proszę, napisz jakie długi miał Budimex w 2011 roku, a jakie ma obecnie i czy to zadłużenie spadło czy urosło :?: :roll:
nie ublizaj blocherowi nie porowuj budimeksu z mirdbudem

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8636
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Postautor: dryniol » 09 gru 2016 20:56

fajny zart :lol:

Ja tu nie widzę żartu, no chyba że Ty nim jesteś :lol: :lol:
Proszę, napisz jakie długi miał Budimex w 2011 roku, a jakie ma obecnie i czy to zadłużenie spadło czy urosło :?: :roll:
nie ublizaj blocherowi nie porowuj budimeksu z mirdbudem
Nikomu nie ubliżam, to raczej Ty gnoisz Mirgosa. Zresztą Ja o gruszce, Ty o pietruszce. Czepiasz się, że Mirgos źle zarządza, bo rośnie zadłużenie w Mirbudzie, a powinno spadać, więc Ci wyjaśniłem logicznie dlaczego rośnie. Ty z kolei nie potrafisz mi odpowiedzieć na proste pytanie, które Ci zadałem w sprawie Budimexu :roll: Jeśli chodzi o prezesów spółek to idziesz na łatwiznę. Dobry jest ten którego akcje poszły w górę i zły ten którego akcje spadły. To troszkę tak jak z trenerami piłkarskimi. Dobry jest ten, który wygrywa mecze z drużyną, a jak np. po 2 latach ten sam trener z tą samą drużyną zaczyna przegrywać mecze to już jest kiepskim trenerem, i odwrotnie, kiepski trener odchodzi z drużyny z którą przegrywa, idzie do innej z którą odnosi sukcesy i nagle jest zaje....trenerem :lol: :lol: :lol: Na kurs akcji wpływa wiele czynników i niekoniecznie jest to złe zarządzanie.
Przytoczę Ci przykład prezesa Amiki Wronki Jacka Rutkowskiego. Domyśl się co pisali na forach o tym człowieku podobni do Ciebie w 2009 roku jak akcje spółki której był prezesem, od oferty publicznej, która była po 50 zł, przez wiele lat tylko spadały, aż do 3,50 zł. Pewnie "mądry" człowieku byś wtedy napisał "spółka jest źle zarządzana" :roll: Dzisiaj jest ta sama spółka, z tym samym asortymentem, z jeszcze większymi zobowiązaniami niż wtedy, spółką dalej zarządza ten sam człowiek - Jacek Rutkowski, a akacje poszły od 2009 roku z 3,50 zł do 200 zł (6.000%). Nagle Rutkowski z nieudacznika z 2009 roku, stał się fenomenem w zarządzaniu spółką :?: :lol: :lol: Nie skreślaj kolego Mirgosa i nie rób Boga z Blochera :roll:

goocio
Chorąży
Posty: 981
Rejestracja: 05 sie 2008 18:30

Postautor: goocio » 10 gru 2016 08:21

Spekuła na sesjach traci znaczenie i siłę 8)
Zaczyna się gra o dużą stawkę , do zarobienia bardzo dużo a strata może być niewielka .

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8636
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Postautor: dryniol » 22 gru 2016 13:33

Spekuła na sesjach traci znaczenie i siłę 8)
Zaczyna się gra o dużą stawkę , do zarobienia bardzo dużo a strata może być niewielka .

Dokładnie. Niewielu nas jest póki co. Papier po cichu zbierany. To przyszła perełka giełdy;

https://marketrevolution.ghost.io/anali ... ich-wycen/

Pozdrawiam i do zobaczenia po wynikach za IV kwartał :D

goocio
Chorąży
Posty: 981
Rejestracja: 05 sie 2008 18:30

Postautor: goocio » 27 gru 2016 22:26

Dzisiaj ładne wybicie + 9,%
Czy to początek czegoś większego ? Spółka mega niedoceniona , najwyższy czas na 2 zł 8)

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8636
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Postautor: dryniol » 30 gru 2016 14:57

Kobylarnia ma najlepszą ofertę na drugi etap Obwodnicy Inowroclawia.
94 mln zl. 2 oferta 100 mln zł. Na inwestycję przeznaczone było 88 mln zł

Dzisiaj o godz 10 nastąpiło otwarcie ofert;

http://www.gddkia.gov.pl/pl/2785/zamowi ... ddzial-168

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8636
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Postautor: dryniol » 02 sty 2017 11:39


goocio
Chorąży
Posty: 981
Rejestracja: 05 sie 2008 18:30

Postautor: goocio » 03 sty 2017 21:34

Kasa lubi ciszę 8)

FoczusodSabi
Starszy chorąży
Posty: 1017
Rejestracja: 04 lut 2007 16:09

.

Postautor: FoczusodSabi » 17 sty 2017 13:13

wyczuwa tu ktos pompe? bo vol mnie zaciekawily tutaj

laptop$$
Starszy plutonowy
Posty: 31
Rejestracja: 16 sty 2017 22:10

Re: .

Postautor: laptop$$ » 17 sty 2017 13:16

wyczuwa tu ktos pompe? bo vol mnie zaciekawily tutaj
Sabina nie za male obroty dla Ciebie ? :)

FoczusodSabi
Starszy chorąży
Posty: 1017
Rejestracja: 04 lut 2007 16:09

Re: .

Postautor: FoczusodSabi » 17 sty 2017 13:20

wyczuwa tu ktos pompe? bo vol mnie zaciekawily tutaj
Sabina nie za male obroty dla Ciebie ? :)
skad taki wniosek?

niko?
Młodszy chorąży
Posty: 553
Rejestracja: 31 maja 2016 18:28

Postautor: niko? » 17 sty 2017 14:21

1 cel zrealizowany korekta w locie i atak na linie trendu 1,02-1,04 i tam wyrzucam drugą cześć

GPF CAUSA2
Starszy chorąży
Posty: 1086
Rejestracja: 20 lis 2012 22:56

Postautor: GPF CAUSA2 » 17 sty 2017 22:52


Idąc twoim tropem to wszystkie spółki to Titaniki, bo wszystkie mają zobowiązania :roll: :?

Czy Budimex też jest Titanikiem :?: :roll: :roll:

Budimex;
Zobowiązania - 4.700 mln zł.
Kapitały własne - 642 mln zł.
Kapitalizacja - 5.100 mln zł.

Mirbud;
Zobowiązania - 716 mln zł.
Kapitały własne - 246 mln zł.
Kapitalizacja - 56 mln zł.

Porównaj sobie cyferki spółek o tym samym profilu działalności. Budimex jest prawie 100 razy droższy od Mirbudu, albo inaczej Mirbud jest 100 razy tańszy od Budimexu. Czy przychody, zobowiązania, kapitały własne i zysk netto obu spółek nie wskazują przypadkiem na ogromne niedowartościowanie Mirbudu względem Budumexu :?: Czy uzasadniają to,że Mirbud jest prawie100 razy mniej warty od Budimexu :?: No ale rozumię, dla Ciebie wszystkie spółki to Titaniki :lol: :lol: :lol:
no tylko zaobacz ile budimex ma gotowki w kasie i ile jej co roku generuje
i jeszcze zobacz skale zadluzenia kredytowego budimex i mirbud w stosunku do ebitda
w dodatku budyń juc lat placi TLUSTE DYWIDENDY :lol: w
dodatku to obecnie jest LIDER polskiego SEKTORA BUDOWLANEGO
tak wiec mirbud i budimex to sa spolki z tej samej branzy ale NIEPOROWNYWALNE to tak jakbys chcial porownac w 2007 roku swietej pamieci swarzedz i forte
Nie mam spolek ale mirbud do gliniane nogi i spolka nie najlepiej postrzegana na rynku pod katem wiarygodnosci. Wiele spraw w sadach i zerowe limity kupieckie przyznawane przez coface, hermes itp. W budimeksie to oni moga na podwykonawce robic :lol: generalnie podsumowujac strach dla nich robic i dostarczac materialy. Przypomnijcie sobie taka spolke SOBET tez duzo robili, duzo wygrywali przetargow az do...upadlosci :lol:

GPF CAUSA2
Starszy chorąży
Posty: 1086
Rejestracja: 20 lis 2012 22:56

Postautor: GPF CAUSA2 » 17 sty 2017 23:11


kto w 2012 zainwestowal milion w budimeks dzis jest gosc
kto zaiwnestowal w mirbud moze tylko zaplakac
kto w 2016 zainwestuje milion w Mirbud w 2020 będzie gość
kto zainwestuje obecnie w Budimex w 2020 zapłacze

Podsumowując ; Budimex na dzień dzisiejszy jest bardzo drogi, a Mirbud tani aż do przesady. Takie są fakty, a to jest tylko giełda.
Zobacz wartosc porfela zamowien budimexu, jego rentownosc. Budimex moze jest i drogi patrzac na cene akcji ale patrzac na inne wskazniki czy wiarygodnosc porownujac do mirbudu to taniocha;) do tego 2020 w dywidendach da wiecej.niz cena akcji mirnudu razy x :lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości