BRASTER [BRA] księga V Ekspansja zagraniczna

wszystko na temat spółek publicznych
bigmike
Starszy chorąży
Posty: 1634
Rejestracja: 02 lis 2006 21:48

Postautor: bigmike » 07 mar 2017 10:34

w tym reko mowili o cenie 15zl tu zakladaja nieco wiecej niz 20zl. Wiecej niz rynek zaplacic moze potencjalny inwestor.
A ten plan budzetowy zakladajacy jakiegos merga to juz wogole nowosc jak dla mnie.
Wyciskanie z papiera?
Chcą 66m, ale ponad 9m mają z obligów. Wg mnie cena ok. 18. 20% upside dla obejmujących poprzednią emisję. Ale może być i 16. Poprzednio też dolewkę dla znajomych królika zrobili.

REKLAMA


Pitmaster.
Starszy plutonowy
Posty: 29
Rejestracja: 21 gru 2011 12:42

Postautor: Pitmaster. » 07 mar 2017 10:34

Przypominam raz jeszcze, to urządzenie to nie jest nowość na rynku.
A żebrzą o tyle (70 mln zł) jakby to był nowy model Tesli.

niech najpierw sprzedadzą coś w Polsce, a nie wmawiają nam że polki za biedne żeby to kupić.

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Postautor: pandorinium » 07 mar 2017 10:37

Kolejny raz ta sama zagrywka na papierze. Fundy wiedzą wcześniej, robią dystrybucję, żeby objąć akcje NE i tak w kółko. Tym razem wiedziałem kiedy oddać. 8)
Oddają taniej żeby objąć drożej? O.O
Oddali średnio po 21. Obejmą po 18. Na przykład. Na pewno na tym nie stracą.
Poprzednio emisja była po 15 a kurs zjechał nawet do 11.
Ty tak na serio masz problemy z czytaniem. od 60 do 70 mają pozyskać drukując do 3mln akcji. Najtaniej wychodzi po 20 zeta. No to naprawdę świetny deal złotówkę taniej od sprzedaży.

topsilver
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2460
Rejestracja: 02 mar 2007 10:09
Kontakt:

Postautor: topsilver » 07 mar 2017 10:40

w tym reko mowili o cenie 15zl tu zakladaja nieco wiecej niz 20zl. Wiecej niz rynek zaplacic moze potencjalny inwestor.
A ten plan budzetowy zakladajacy jakiegos merga to juz wogole nowosc jak dla mnie.
Wyciskanie z papiera?
Chcą 66m, ale ponad 9m mają z obligów. Wg mnie cena ok. 18. 20% upside dla obejmujących poprzednią emisję. Ale może być i 16. Poprzednio też dolewkę dla znajomych królika zrobili.
strona 21 tej prezentacji - chca 75, maja 9, z ipo 66.
na ipo 3mln akcji -> 22 nie liczac kosztow emisji

bigmike
Starszy chorąży
Posty: 1634
Rejestracja: 02 lis 2006 21:48

Postautor: bigmike » 07 mar 2017 10:43

w tym reko mowili o cenie 15zl tu zakladaja nieco wiecej niz 20zl. Wiecej niz rynek zaplacic moze potencjalny inwestor.
A ten plan budzetowy zakladajacy jakiegos merga to juz wogole nowosc jak dla mnie.
Wyciskanie z papiera?
Chcą 66m, ale ponad 9m mają z obligów. Wg mnie cena ok. 18. 20% upside dla obejmujących poprzednią emisję. Ale może być i 16. Poprzednio też dolewkę dla znajomych królika zrobili.
strona 21 tej prezentacji - chca 75, maja 9, z ipo 66.
na ipo 3mln akcji -> 22 nie liczac kosztow emisji
To że tyle chcą nie znaczy, że tyle dostaną. Poprzednio też chcieli więcej.
Rynek właśnie wycenia te ich plany na okolice 18.

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Postautor: pandorinium » 07 mar 2017 10:46

Rynek czyli fundy obejmujące nową emisję to własnie zbiera od drobnicy przestraszonej.

topsilver
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2460
Rejestracja: 02 mar 2007 10:09
Kontakt:

Postautor: topsilver » 07 mar 2017 10:53

Chcą 66m, ale ponad 9m mają z obligów. Wg mnie cena ok. 18. 20% upside dla obejmujących poprzednią emisję. Ale może być i 16. Poprzednio też dolewkę dla znajomych królika zrobili.
strona 21 tej prezentacji - chca 75, maja 9, z ipo 66.
na ipo 3mln akcji -> 22 nie liczac kosztow emisji
To że tyle chcą nie znaczy, że tyle dostaną. Poprzednio też chcieli więcej.
Rynek właśnie wycenia te ich plany na okolice 18.
ja to widze inaczej,
nie stawia sie niepowarznych oczekiwan zeby nie wyjsc na blazna i nieprofesjonaliste. Dogadali cene (moze w koncu z jakims branzowym inwestorem) i pod te ustalenia zrobia emisje.
przy okazji wycisneli troche akcji z rynku. Po objeciu emisji kurs bedzie sporo wyzej niz teraz.

{Laptop}
Chorąży
Posty: 722
Rejestracja: 01 mar 2017 16:19

Postautor: {Laptop} » 07 mar 2017 11:20

a u was co wybaczcie zielnikowi niech wroci :)

Gerda88
Chorąży sztabowy
Posty: 4142
Rejestracja: 23 lip 2010 11:10

Postautor: Gerda88 » 07 mar 2017 11:48

Podali jaka sprzedaż w PL?

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Postautor: Captain_Obvious » 07 mar 2017 11:51

Zaskoczyły mnie na plus trzy elementy nowej strategii:

- dynamika wejścia na rynki zagraniczne: chyba nikt z nas nie oczekiwał otwarcia aż tylu rynków synchronicznie; to wskazuje na zaawansowane rozmowy z zainteresowanymi dystrybutorami (Halicki mówił o kilkunastu zaawansowanych rozmowach)
- Braster jako hub telemedyczny, czyli znaczące poszerzenie oferty - brzmi intrygująco ale zabrakło trochę konkretów; ok, np. przepisywanie recept - ale jak to się ma do przepisów? Może niektóre kraje są pod tym względem bardziej liberalne niż Polska ; ogólnie bardzo pozytywnie nastraja deklaracja poszerzenia Brastera jako centrum usług ale musimy poczekać na konkrety
- Potencjalne akwizycje: znaczy, że mają kilka projektów na oku - ciekawe czy te projekty wiążą się z diagnostyką onkologiczną czy jest to zupełnie inny sektor

Ogólnie na plus - zastanowiło mnie jedno: nie było informacji o tym jak planują ofertę akcji na emisję, nie czytałem dokumentu tylko widziałem konferencję... czy w dokumencie jest na ten temat coś więcej? Jeśli nie...to znaczyłoby że mają kogoś dogadanego na przejęcie tych akcji.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2017 11:54 przez Captain_Obvious, łącznie zmieniany 1 raz.

Oko_proroka
Sierżant sztabowy
Posty: 182
Rejestracja: 07 mar 2017 11:50

Postautor: Oko_proroka » 07 mar 2017 11:52

Zaskoczyły mnie na plus dwa elementy nowej strategii:

- dynamika wejścia na rynki zagraniczne: chyba nikt z nas nie oczekiwał otwarcia aż tylu rynków synchronicznie; to wskazuje na zaawansowane rozmowy z zainteresowanymi dystrybutorami (Halicki mówił o kilkunastu zaawansowanych rozmowach)
- Braster jako hub telemedyczny, czyli znaczące poszerzenie oferty - brzmi intrygująco ale zabrakło trochę konkretów; ok, np. przepisywanie recept - ale jak to się ma do przepisów? Może niektóre kraje są pod tym względem bardziej liberalne niż Polska ; ogólnie bardzo pozytywnie nastraja deklaracja poszerzenia Brastera jako centrum usług ale musimy poczekać na konkrety
- Potencjalne akwizycje: znaczy, że mają kilka projektów na oku - ciekawe czy te projekty wiążą się z diagnostyką onkologiczną czy jest to zupełnie inny sektor

Ogólnie na plus - zastanowiło mnie jedno: nie było informacji o tym jak planują ofertę akcji na emisję, nie czytałem dokumentu tylko widziałem konferencję... czy w dokumencie jest na ten temat coś więcej? Jeśli nie...to znaczyłoby że mają kogoś dogadanego na przejęcie tych akcji.
Ja też jestem zaskoczony dzisiejszym kursem :)

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Postautor: Captain_Obvious » 07 mar 2017 11:53

Do skasowania.

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Postautor: pandorinium » 07 mar 2017 11:55

Akwizycja pewna.

https://stooq.pl/n/?f=1166192&search=braster

Odnośnie emisji

"Zwyczajne walne zgromadzenie zobowiązuje zarząd do zwrócenia się z ofertą objęcia akcji serii I w pierwszej kolejności do akcjonariuszy obecnych na niniejszym zwyczajnym walnym zgromadzeniu spółki. Zarząd zaoferuje akcje serii I każdemu z obecnych akcjonariuszy co najmniej w liczbie proporcjonalnej do dotychczasowego udziału danego obecnego akcjonariusza w kapitale zakładowym spółki"

Dobrze rozumiem, że najpierw dostaną Ci, co pójdą na walne?

Gerda88
Chorąży sztabowy
Posty: 4142
Rejestracja: 23 lip 2010 11:10

Postautor: Gerda88 » 07 mar 2017 11:58

Podali jaka sprzedaż w PL?
UP

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Postautor: Captain_Obvious » 07 mar 2017 12:00

Akwizycja pewna.

https://stooq.pl/n/?f=1166192&search=braster

Odnośnie emisji

"Zwyczajne walne zgromadzenie zobowiązuje zarząd do zwrócenia się z ofertą objęcia akcji serii I w pierwszej kolejności do akcjonariuszy obecnych na niniejszym zwyczajnym walnym zgromadzeniu spółki. Zarząd zaoferuje akcje serii I każdemu z obecnych akcjonariuszy co najmniej w liczbie proporcjonalnej do dotychczasowego udziału danego obecnego akcjonariusza w kapitale zakładowym spółki"

Dobrze rozumiem, że najpierw dostaną Ci, co pójdą na walne?
Ja tez to tak rozumiem.
Bardzo jestem ciekaw tej akwizycji - 16,8 mln to niemała kwota na startup'a ;)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości